Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Invision Cloud


Vovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mógłby mi ktoś z użytkowników przybliżyć jakie są możliwości podczas używania opcji Cloud od IPS? Zastanawiam się nad kupnem licencji XenForo albo IP.B. Jest to dość spory wydatek jednorazowy a opcja Cloud jest wydatkiem rozłożonym na dłuższy czas lecz nie wiem co tak naprawdę daje hosting poprzez IPS bez konieczności używania własnego hostingu. Ktoś z Was korzysta z opcji Cloud? Czy polecacie inwestycje w swój hosting i licencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Vovi napisał:

Witam,

Mógłby mi ktoś z użytkowników przybliżyć jakie są możliwości podczas używania opcji Cloud od IPS? Zastanawiam się nad kupnem licencji XenForo albo IP.B. Jest to dość spory wydatek jednorazowy a opcja Cloud jest wydatkiem rozłożonym na dłuższy czas lecz nie wiem co tak naprawdę daje hosting poprzez IPS bez konieczności używania własnego hostingu. Ktoś z Was korzysta z opcji Cloud? Czy polecacie inwestycje w swój hosting i licencje?



Ja mam i jestem zadowolony, po prostu reklamuj tak forum, aby nie wpuszczać więcej ludzi niż 65 jednorazowo na dłużej niż 15 min, ponieważ jeżeli na przykładzie Super 65 masz 65 użytkowników, którzy są aktywni 15 min, jeżeli średnia liczba użytkowników online przez 48h wyniesie 65 użytkowników, to dostaniesz upgrade o stopień wyżej i będziesz musiał zapłacić za wyższy pakiet, ale później możesz przejść na niższy.

Ogólnie nie ma opcji, aby przebić to 65 użytkowników w 48h.. Moje forum prosperuje dobrze (jak na miesiąc istnienia) i ma na dzień dzisiejszy 580 osób i moja średnia nigdy nie była wyższa niż 15 osób.

Plusy:
- Co do ataków ddos to nie masz o co się obawiać, nie ruszy cię nic. Sam dostawałem po 15k botów na forum.
- Kontakt z supportem szybki.

- Licencja na wszystko ( Commerce, blogi, portal itd)


Minusy:
- Jeżeli byś się zdecydował, aby wykupić licencje to przeniesienie do siebie na hosing to koszt 1000$ +
- Brak danych do FTP, przynajmniej ja nie dostałem nic na e-mail ani na stronie... nie upominałem się o to, a może się dostaje, lecz nie było mi potrzebne, ponieważ wszystko zrobisz w ACP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
4 godziny temu, Dawid Didek napisał:

Minusy:
- Jeżeli byś się zdecydował, aby wykupić licencje to przeniesienie do siebie na hosing to koszt 1000$ +
- Brak danych do FTP, przynajmniej ja nie dostałem nic na e-mail ani na stronie... nie upominałem się o to, a może się dostaje, lecz nie było mi potrzebne, ponieważ wszystko zrobisz w ACP

Dla mnie te minusy przesłaniają każde poważne forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje się do kupienia pełnej licencji. Opcja Cloud wydawała sie w porządku ale na dłuższą metę wydatek jest o wiele większy. Co prawda forum na Cloud'zie działa dobrze, po sprawdzeniu tego jak @Dawid Didek wysłał mi link do swojego forum ale możliwości takiego hostingu są ograniczone. 
Mam jeszcze tylko pytanie, czy kwota $200 za skrypt jest podana z VAT czy bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie ma vatu w USA. Płacisz 200$. 
Pamiętaj też o tym:  https://forum.invisionize.pl/topic/6876-kupujesz-licencję-wesprzyj-polski-support/

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziba raczej nie ma a tym nic wspólnego, VAT naliczają taki jaki jest w kraju, z którego robi się zakup. Myślę, że przekonałem się do licencji pełnej, poczekam teraz aż sytuacja na świecie się ustabilizuje (oby) i zrobię zakup. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Vovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DawPi odblokował(a) ten temat
  • Manager
2 godziny temu, Vovi napisał:

The registered VAT number for XenForo Ltd is 109425230

A w przypadku IPS takiego zapisu nie ma. I co terassss? ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się na nasze warunki zakładać w tej chmurze, po co Ci cały pakiet, jak tego nie wykorzystasz, zwłaszcza na początku istnienia strony. I to dla tych kilkudziesięciu osób :D a jak się rozwinie, to jeszcze gorzej wychodzi, naprawdę ktoś chyba liczyć kasy nie umie. Lub po prostu wkłada te wydatki jako hobby ;)

Teraz sprawdziłem te ceny, to za najwyższy pakiet średnio 750 wizyt na 48 godzin, koszt 590$ x powiedzmy 4zł = 2360zł co miesiąc... to i tak bym się nie zmieścił ze swoją byłą stroną, gdzie kiedyś, miałem 1200 zalogowanych w ciągu 24 godzin, i to taka stała, nie liczę ile gości "aktywnych"  :D I to wszystko działało na hostingu za 49zł vs 2360  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.