Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z Upgrade Current stable release: 4.5.1 Beta 2


MichaelKosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Upgrade z 4.4.0 do 4.5.0 po nadpisaniu i przejściu prawidłowo w trakcie instalacji wyświetliła się ta informacja, nadpisałem znowu pliki ale dalej jest te info, jest zapisek public_html/system/Application/Application.php::1667 oraz ALTER TABLE `forums_forums` ADD COLUMN `card_image` VARCHAR (255) CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci NULL COMMENT 'Card image file name' o co chodzi? @DawPi pomożesz? :(

 

 

 

problem.thumb.png.2ca667239e12eb53e787935bcc50ccfb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź do phpmyadmin i wpisz zapytanie, które masz napisane czyli:

3 godziny temu, MichaelKosa napisał:

ALTER TABLE `forums_forums` ADD COLUMN `card_image` VARCHAR (255) CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci NULL COMMENT 'Card image file name'

Potem w instalatorze kliknij kontynuuj.

Edytowane przez aXen

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DawPi napisał:

W tabeli forums_forums zmień typa pola card_image na TEXT.

 

forums_forums nie mam pola tego card_image dla tego wywala ten błąd a info jest o zmianie rozmiaru znowu jakieś że jest za duży 

 

@aXen Wysłałem zapytanie to dostałem info poniżej, natomiast w phpmyadmin jest ta zakładka zapytanie oraz SQL w którym też można zrobić to ale nic nie pomaga, to jest tylko sprawdzenie chyba co jest nie tak

 

Błąd
Zapytanie SQL: Kopiuj


ALTER TABLE `forums_forums` ADD COLUMN `card_image` VARCHAR (255) CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci NULL COMMENT 'Card image file name'
MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja

#1118 - Row size too large. The maximum row size for the used table type, not counting BLOBs, is 8126. This includes storage overhead, check the manual. You have to change some columns to TEXT or BLOBs

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
32 minuty temu, MichaelKosa napisał:

ALTER TABLE `forums_forums` ADD COLUMN `card_image` VARCHAR (255) CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci NULL COMMENT 'Card image file name' MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja

Ewentualnie kwestia, że mu tego nie dodaje podczas aktualizacji, więc na chwilę obecną nie ma tam nic.

Ale to jest do weryfikacji - czyli na chwilę obecną (PRZED aktualizacją) nie masz tego pola w ww. tabeli, tak?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Beta 3 nic w tej materii nie poprawia. Należy wysłać zgłoszenie do IPSu - załatają dla Ciebie i innych z podobnym problemem.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich pomoc jest tak bardzo drogocenna że nie pomagają mi w ogóle, wróciłem do 4.4 wersji forum, działa ale nie mogę się zalogować do ACP wywala te błędy co może być nie tak?

 

IPS\Db\Exception: Unknown column 'session_cookie_key' in 'field list' (1054)
#0 /home/****/domains/cswroclaw.pl/public_html/system/Db/Db.php(968): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Session\\_...', Array)
#1 /home/***/domains/cswroclaw.pl/public_html/system/Session/Admin.php(123): IPS\_Db->replace('core_sys_cp_ses...', Array)
#2 [internal function]: IPS\Session\_Admin->write('****...', '')
#3 /home/***/domains/cswroclaw.pl/public_html/system/Session/Session.php(149): session_regenerate_id()
#4 /home/**/domains/cswroclaw.pl/public_html/applications/core/modules/admin/system/login.php(210): IPS\_Session->setMember(Object(IPS\Member))
#5 /home/****/domains/cswroclaw.pl/public_html/applications/core/modules/admin/system/login.php(99): IPS\core\modules\admin\system\_login->_doLogin(Object(IPS\Member))
#6 /home/****/domains/cswroclaw.pl/public_html/system/Dispatcher/Controller.php(96): IPS\core\modules\admin\system\_login->manage()
#7 /home/***/domains/cswroclaw.pl/public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#8 /home/***/domains/cswroclaw.pl/public_html/****/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#9 {main}

 

Usunąć wszystkie pliki z serwera i wgrać te nowe? Czy to coś pomoże? Wysłałem do nich te też zgłoszenie że mam ten błąd, przez tą wersję 4.5 się wszystko popieprzyło i zaktualizowało się nie do końca chyba i będzie ten błąd cały czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MichaelKosa napisał:

Ich pomoc jest tak bardzo drogocenna że nie pomagają mi w ogóle

Coś odpisali? Czy przypisali zgłoszenie do kogoś?

 

Jak wróciłeś do 4.4? Przez kopię zapasową?

Edytowane przez aXen

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypisali do kogoś zgłoszenie nie wiem, odpowiedziało dwóch typa za czego nic nie wynikło i nie powiedzieli co może być problemem aby go naprawić, tylko żeby im dać dostęp do serwera i ACP i oni się przyjrzą temu błędowi, przyglądają się już chyba trzeci dzień z czego nic nie wynika, tak zrobiłem sobie kopię zapasową wcześniej już, mają wywalone po całości, tak samo tu https://invisioncommunity.com/forums/topic/458112-45-overload-redis/ gość mu mówi że przeciążenia są a on przyjrzymy się no spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichaelKosa napisał:

tak samo tu https://invisioncommunity.com/forums/topic/458112-45-overload-redis/ gość mu mówi że przeciążenia są a on przyjrzymy się no spoko

To zostało już poprawione w IPS 4.5.1 Beta 2. Nie mają obowiązku pisać, że zostało to poprawione.

 

10 minut temu, MichaelKosa napisał:

Czy przypisali do kogoś zgłoszenie nie wiem

Masz napisane po prawej czy zostało do kogoś przypisane zgłoszenie.

 

12 minut temu, MichaelKosa napisał:

przyglądają się już chyba trzeci dzień z czego nic nie wynika

Jeżeli zgłoszenie zostało przekazane do zaawansowanego działu wsparcia to może potrwać kilka dni.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DawPi napisał:

I jak?

 

Kopię bazy danych oraz kopie plików musiałem przywrócić bo nie pomogli mi w ogóle mając dostęp, a co do tego błędu to niby mam za dużo kolumn w forums_forums czego w ogóle nie powiedzieli mi ci z supportu tylko do dopiero na forum ipb ehhh..., co najlepsze gość mi pisze że nie przywróciłem wszystkiego gdzie to zrobiłem już po 24h, pomoc jest super, teraz oferują instalację 4.5.1 gdzie wywali mi forum do góry nogami nie myśląc co się pisze w ogóle.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie że nie przejdę na 4.5.1 bo jest problem z forums_forums nie wiadomo ile można mieć max kolumn, nie powiedzieli mi tego, więc nie wiadomo kiedy zaktualizuję sobie do najnowszej wersji bo jakiś badziew wydali utrudniając komuś co ma czegoś więcej w forums_forums, śmiech na sali przez łzy, zamknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali tak, bo wiedzą że aplikacje/wtyczki osób trzecich dodawały kolumny do domyślnych tabeli co mogło powodować błędy. Obecne wytyczne w IPS 4.5 zabroniły takich działań i jest to bardzo pilnowane.

 

bfarber prawidłowo napisał. Z błędu wynika, że masz dodatkowe kolumny, które nie są tworzone z instalacją IPS co powoduje brak miejsca na stworzenie kolumny podczas aktualizacji.

Cytat

Row size too large. The maximum row size for the used table type, not counting BLOBs, is 8126.

O limitach możesz poczytać tutaj: https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/column-count-limit.html

 

Rozwiązanie to przeglądnięcie tabelki i analiza czy są dodatkowe kolumny, które należy usunąć.

  • Lubię to 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.