Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPS


fikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak teraz wygląda sprawa z oprogramowaniem IPS? Nie jestem w temacie chyba ponad 2 lata. Doświadczenia mam też mało. Podstawowe rzeczy sam umiem robić przy ipsie. W przyszłym roku mam ochotę stworzyć forum, lecz zapewne będę musiał uzbierać trochę pieniędzy pomijając licencję aby ktoś mi porobił rzeczy które potrzebuję. Np. zmiana wyglądu wiadomości email, przeprojektowany cały styl (motyw) forum czy coś innego. 

 

Ile teraz kosztuje licencja i co jest w niej zawarte? Skończyłem chyba na wersji 4, a teraz jaka jest i co oferuje to nie pamiętam nic. :)

 

Co sądzicie o VPS'ach z Contabo? Np. VPS M SSD? Ma 16 gb ram, 6 rdzeni z tego co wiem to xenony są, 400 gb miejsca na dysku (100% ssd), ochronę antyddos, co najważniejsze możliwość zainstalowanie jakiegoś centosa, ubuntu czy debiana. 

 

Dobra ta firma czy jakiś szit? Z tego co mi wiadomo, to kiedyś ją polecali. Niby dobry support, tanio i dobre vps'y czy dedyki.

 

Może mi ktoś podlinkować link do zakupu licencji ips? Muszę ogarnąć jak to teraz jest z nią.

Edytowane przez fikusny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fikusny napisał:

Ile teraz kosztuje licencja i co jest w niej zawarte?

Samo forum kosztuje $200. https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

 

Co do VPSa to bez sensu, jeżeli hostujesz tylko forum. dhosting może tutaj być dobrą alternatywną ze swoim elastycznym hostingiem.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aXen napisał:

Samo forum kosztuje $200. https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

 

Co do VPSa to bez sensu, jeżeli hostujesz tylko forum. dhosting może tutaj być dobrą alternatywną ze swoim elastycznym hostingiem.

Czyli tak jak dawniej. No tylko forum, ale przy vps'ie instaluje sobie co chce, a tak to muszę pisać do pomocy technicznej aby mi jakiś pakiet zainstalowali bo potrzebny. Nie zawsze się na to zgadzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aXen napisał:

Samo forum kosztuje $200. https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

 

Co do VPSa to bez sensu, jeżeli hostujesz tylko forum. dhosting może tutaj być dobrą alternatywną ze swoim elastycznym hostingiem.

@aXen Jeśli hosting, to dużo ludzi wybiera dhosting. Coś chyba w tym jest. Wiesz coś może o nim? Warto dać im szansę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aXen napisał:

To forum działa na dhosting, tak samo jak moja strona dev. Chodzi dobrze i nie jest tak kosztowne.

 

Tutaj masz zniżkę:

 

@aXen Dzięki, ale dopiero rozmyślam. Jak to u nich jest z tym skalowaniem? Gdy braknie zasobu to sobie samo skaluje na większe zapotrzebowanie i dolicza do rocznego rachunku za hosting, czy jest tam jakaś skarbonka do której się ładuje pieniądze i skalowanie sobie pobiera pieniądze i dopiero wtedy skaluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwer będzie potrzebował większej ilości zasobów to samemu go zwiększy i Ty nie musisz nic robić. Jest skarbonka i możesz ustawić sobie limit skalowania (Płacisz za to ile strona zużyła zasobów, nie płacisz nigdy za bezczynność dodatkowe pieniądze).

Na start przy wyłączonym skalowaniu jest 1 GHz procka, 1 GB RAM oraz 50 GB SSD.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aXen napisał:

Jeżeli serwer będzie potrzebował większej ilości zasobów to samemu go zwiększy i Ty nie musisz nic robić. Jest skarbonka i możesz ustawić sobie limit skalowania.

Na start przy wyłączonym skalowaniu jest 1 GHz procka, 1 GB RAM oraz 50 GB SSD.

A jeśli nie ma nic naładowane do skarbonki lub się skończy kasa na skarbonce to nagle stan skalowania wraca do tego początkowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aXen napisał:

Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, abym przekroczył te 50 GB. Spodziewam się że dojście do forum się zablokuje jak na innych serwerach z błędem o braku możliwości zapisania danych.

@aXen A wiesz może, ile tam kosztuje 100 GB dodatkowego miejsca na dysku na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zabezpieczenia skryptu odpowiadasz Ty. Nic nie robią w przypadku ataków ddos, ale wręcz pomogą.

Niestety raz miałem sytuację, kiedy tam miałem forum sieci serwerów csa i codziennie mieliśmy ataki. Wtedy support sprzedał nam bajeczkę że nasza domena została zablokowana przez rejestr domen i nie mogą nic zrobić (Ale to było gdzieś 4 lata temu i od czego czasu się dużo zmieniło).

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aXen napisał:

Za zabezpieczenia skryptu odpowiadasz Ty. Nic nie robią w przypadku ataków ddos, ale wręcz pomogą.

Niestety raz miałem sytuację, kiedy tam miałem forum sieci serwerów csa i codziennie mieliśmy ataki. Wtedy support sprzedał nam bajeczkę że nasza domena została zablokowana przez rejestr domen i nie mogą nic zrobić (Ale to było gdzieś 4 lata temu i od czego czasu się dużo zmieniło).

To nie mają systemów, które wykrywają ddos? Trzeba im samemu zgłaszać, że jest przeprowadzany ddos w "moją" domenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aXen napisał:

System anty ddos jest dostarczany razem z cloudflare. Nie wiem czy mają coś jeszcze, trzeba byłoby się dopytać.

W sumie @dhosting.pl mogło by również odpowiedzieć na Twoje pytania.

W sumie to mam jeszcze pytanie. Ja to się tam nie znam na tych certyfikatach SSL, ale właśnie ludzie coś właśnie robią z tym cloudflare i jest podobno lepiej z ochroną. Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Masz jakieś pytania o IPS4 jak temat brzmi czy o serwerach? Jak o serwerach to napisz tutaj: https://forum.invisionize.pl/forum/73-web-amp-hosting-amp-grafika/

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.