Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Idzie nowe... ;)


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

No, ale widzisz jakie aplikacje masz? Wszystkie praktycznie, to ile miałoby to kosztować? Lepiej 500$ raz niż co miesiąc np. 549$:

 

image.png

 

 

Teraz widzę, że nie można apek wybrać? :o

https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu najniższa cena jako początkujący.

1.thumb.JPG.2308531af943656da949b78905a81e4e.JPG

Odnośnie apek to wychodzi że zdążyłem jeszcze wybrać co chcę mieć, bo 21 czerwca forum stawiałem. Teraz to by mi było ciężko jakąś decyzję podjąć z obecnymi cenami.

Teraz ciekawe, czy obecnie użytkownicy będą musieli przystać na obecne warunki IPS, czy pozostają na starych tzn. wykupionych indywidualnie aplikacji. W moim przypadku:

346098780_989589845514019_183294047894849657_n.thumb.jpg.6bef7ee486dfbbeb8c956b952e7b9b0f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przypadku użytkowników którzy wykupili wszystkie apki i zmigrują na nową licencję, zmiana będzie na korzyść. W przypadku większości (chyba) którzy na przykład nie chcieli np Commerce i Pages, zmiana będzie niekorzystna. Dla nowych użytkowników też nie za bardzo fajna.

 

Z tym że, przedłużanie do tej pory można było zrobić kiedy się chciało, teraz jeśli odnawiasz nową licencję po np. trzech miesiącach nieaktywnej, to i tak musisz zabulić za te trzy miechy wstecz, albo zapłacić za rok z góry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak. Jednak prawdopodobnie (raczej powinni) powiadomią każdego usera (właściciela) forum indywidualnie na maila o konkretnych zmianach czy opłatach dla danej wykupionej licencji. Tak przynajmniej ja to tak widzę.

Edytowane przez Misiek1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest coś takiego. Użyłem translatora

Strona1.thumb.JPG.b4530e136b35acd703abd53f51a9826f.JPGStrona2.thumb.JPG.e946c5cb0609926f7e5081481186da68.JPG

 

No dobra. rozumiem że po wybraniu jednej z powyższych opcji będę miał dostęp do dodatkowych aplikacji forum. Ale z drugiej strony to jest takie wymuszenie, bo niektórzy chcą mieć np: podstawę czyli forum tak jak ja

A oni zmieniają na swoją korzyść widzę.  Przecież ja nie muszę korzystać z dobrodziejstw dodatkowych aplikacji, i co nadal muszę płacić z to że będę je miał?

Może nie doczytałem. Czy to jest konieczność przejścia na to rozliczenie czy nie? Rozumiem, że wtedy zachowam to co mam do tej pory w licencji ale bez możliwości dalszej aktualizacji forum itp itd. Chyba, że tak jak wcześniej napisaliście jest to odgórne i prędzej czy później będzie trzeba na to przejść. Sorki za te wypociny ale jestem świeży na forum i wolę zasięgnąć wiedzy bardziej doświadczonych userów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobili to w momencie kiedy postanowiłem zmienić strategię (który to już raz?) na moim serwisie z zerową oglądalnością i odseparować forum od strony. Pierwotnie chciałem zrobić All-in-One czyli wszystko oparte na skrypcie IPS. Teraz zmuszą mnie do kupienia czegoś z czego nie będę korzystał. Chociaż na tym forum i tak hula wiatr więc aktualizacja raz na rok czy dwa w zupełności styknie. Dwa miesiące temu to bym klaskał uszami bo bym miał za 500 dolców cały pakiet. Teraz euforii nie ma.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 30.07.2023 o 01:08, Pawel_15 napisał(a):

Czyli zrobili to w momencie kiedy postanowiłem zmienić strategię (który to już raz?) na moim serwisie z zerową oglądalnością i odseparować forum od strony. Pierwotnie chciałem zrobić All-in-One czyli wszystko oparte na skrypcie IPS. Teraz zmuszą mnie do kupienia czegoś z czego nie będę korzystał. Chociaż na tym forum i tak hula wiatr więc aktualizacja raz na rok czy dwa w zupełności styknie. Dwa miesiące temu to bym klaskał uszami bo bym miał za 500 dolców cały pakiet. Teraz euforii nie ma.

Jestem w identycznej sytuacji. Pamiętam kiedy wybierałem silnik na forum to dłuuugo szukałem i czytałem. Wybór padł wtedy na IP.Board. Każda aktualizacja szła w dobra stronę. Pamiętam nawet jak stworzyłem graficzny layout wyglądu profilu użytkownika. Gdy chciałem zlecić jego kodowanie okazało się że IPS sam stworzył prawie identyko profil użytkownika jak zaprojektowałem. Jakieś półtora roku temu skrypt IPSu mocno zaczął mnie irytować. Forum z zerowym ruchem co jakiś czas zaczynał się zamulać. Przeważnie przed aktualizacjami systemu. Usunąłem wszystkie aplikacje nawet te kupione i postarałem się je przerobić tak aby korzystać tylko z głównych aplikacji należących do IPSu. Nic nie pomogło nadal forum co jakiś czas zamula bez powodu tak jak i co chwile naprawiam emotki bo giną w postach. Social media całkowicie zjadły moja tematykę forum, a teraz Meta stworzyła nowa aplikację threads która będzie gwoździem do trumny. 

Aktualizacja forum prawie 500zł, gdzie forum przez 3 lata zarobiło 140zl na google adsach.

Doliczyć koszty serwera i domeny to cena mocno wygórowana jak za  "trzymanie pamiątki po świetlnych czasach." 

Sam nie wiem co już z tym zrobić. Mialem w  planach pomyśleć nad reaktywacja, ale to co się odpiernicza z IPSem tylko zniechęca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 godziny temu, Dynloth napisał(a):

Aktualizacja forum prawie 500zł, gdzie forum przez 3 lata zarobiło 140zl na google adsach.

Doliczyć koszty serwera i domeny to cena mocno wygórowana jak za  "trzymanie pamiątki po świetlnych czasach." 

Sam nie wiem co już z tym zrobić.

Nie aktualizuj i postaw to na innym serwerze, bo z obecnym masz problem - to nie forum zamula, tylko serwer. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No, ale jest. ;)

dH to już dobre czasy ma za sobą. Teraz są inne fajne hostingi, które dH zjadają na wydajność.

  • Dziękuję 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Dynloth said:

Elastyczny Dhosting więc wydaje mi się że nie powinno być problemu. 🤔

 

Ja uciekłem z dHosting przez słabą wydajność i powolne działanie sklepu internetowego. Polecam Hostido albo inny hosting, który posiada Redisa ( mozna go później użyć w IPS w ustawieniach Cache ).

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2023 o 21:45, DawPi napisał(a):

No, ale jest. ;)

dH to już dobre czasy ma za sobą. Teraz są inne fajne hostingi, które dH zjadają na wydajność.

 

Mam forum na dH i nie narzekam. Teraz jestem na EWH 2.0. Jednak chętnie poczytam o innych możliwościach hostingu (w sensie usług). Póki co do grudnia 2024 mam opłacony hosting na dH. Także mam duża czasu na ewentualną zmianę. Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za "zboczenie" ;) z tematu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

Dużo dopłacasz za skalowanie?

 

Jeśli o mnie chodzi to od pół roku (jak istnieje forum) jeszcze nic nie płaciłem. Bodajże kwota wyjściowa na starcie hostingu na ES była 5.00 a teraz spadło do 3.77

Załączniki mam na serwerach amazonu a nie na dH. Tam też nic nie płaciłem przez te pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

Czyli EWH2 jest bardziej ogarnięte od EWH1 które lubiło drenować zasoby przy bezruchu.

 

Ja i inni użytkownicy forum, zauważyliśmy wzrost szybkości ładowania jak i działania strony. Nawet na teście na stronie poniżej:

 

https://www.test2speed.pl/

 

Były zauważalne wyniki. Robiłem test przed przejściem na EWH 2.0 jak i po. Jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własne forum ma od pół roku. Wcześniej byłem na innym ponad rok. Także znikomy staż...... więcej napewno mogą się wypowidzieć co już mają większą styczność z dH. Póki co to jestem zadowolony z ich usług (bez żadnego wchodzenia w 4 litery). Ale jak np będzie możliwość przejścia gdzieś taniej to być może skorzystam. Póki co do konca przyszłego roku będę na dH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No właśnie. Jam tam byłem ponad 10 lat, a ostatnie ~ 4 (do kwietnia tamtego roku) to droga przez mękę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DawPi napisał(a):

No właśnie. Jam tam byłem ponad 10 lat, a ostatnie ~ 4 (do kwietnia tamtego roku) to droga przez mękę.

 

Hej Dawid taki offtop, gdzie teraz uciekłeś z serwerem, bo też bardzo mocno się zastanawiam

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.