Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy Fejs nas zabije?


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jeeezu, nie było mnie w necie/na forach ze 3 lata, jak nie lepiej. 

Niedawno zaczęłam sobie tak patrzeć tu i tam, u siebie też. 

 

I nasunęło mi się pytanie: czy są jakieś statystyki, np. na międzynarodowym IP.Board, bo tam akurat nie chce mi się biegać. 

 

Otóż, czy są jakieś statystyki, które by pokazały ile jest aktywnych For na IP.Board'owych skryptach. U nas. W Polsce. 

Można to jakoś sprawdzić? Amerykańcy mają jakieś swoje katalogi, do których się ludzie dopisują? 

 

 

Czy pozwolimy, żeby fejsio nas zabił? (u mnie to jeszcze teorie spiskowe ? , pewnie przez te psychokulki ;))

 

Cześć po latach :) 

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy ponownie! ;)

Kurcze, jakichś oficjalnych statystyk na pewno nie ma.

Katalogi jeśli są to dopisanie nie jest obligatoryjne. A IPS nie ujawni takich danych bo można by dedukować ich zarobki etc. ;)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dori napisał:

Czy pozwolimy, żeby fejsio nas zabił?

Fora już dawno temu zostały wyparte przez grupy na Facebooku, przez serwer Discord, TeamSpeak, inne portale społecznościowe mniejsze lub większe. Jeszcze tylko czkać aż powstanie "Facebook Forums" to już całkiem po nas.

 

Poruszałem ten temat tutaj: Grupy na Facebooku, Discord a przyszłość for internetowych

 

Jest ewidentny spadek aktywności na forach. Fora zaczęły przymierać jakoś w 2013 roku.

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub MyBB do Invision Community albo na odwrót? Napisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

12 godzin temu, Dori napisał:

. U nas. W Polsce. 

 

Skleciłem na szybko takie zapytanie w Google:

 

"Powered by Invision Community" site:*.pl

 

Pokazuje 341 tysięcy wyników, choć strony mogą się powtarzać. Można jednak mniej więcej szacować w kilkuset tysiącach. 

Edytowane przez SeNioR

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub MyBB do Invision Community albo na odwrót? Napisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora na IPS czy podobnych skryptach będą nadal a to z prostego powodu, oferują więcej funkcji.

Grupy fb itp mają funkcje przeznaczone pod konkretne typy społeczności,

a już nie wspominając o aferach, awariach związanych z fb, oraz zerową kontrolą nad regulaminem, polityką prywatności oraz wyglądem serwisu.

Wiele osób z tego powodu woli własne forum niż korzystanie z bigtech.

 

  • Lubię to 1

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 12:40, SeNioR napisał:

Fora już dawno temu zostały wyparte przez grupy na Facebooku, przez serwer Discord, TeamSpeak, inne portale społecznościowe mniejsze lub większe. Jeszcze tylko czkać aż powstanie "Facebook Forums" to już całkiem po nas.

To ja już całkiem zacofana jestem... swoje forum na jakiś czas "odstawiłam z pamięci", i tak sobie robię retrospekcje z przeszłości. 

Powoli wracam do życia, bo ileż się można depresjować, i siedzieć tylko na fejsie, no nie?

 

O Discord mi opowiadał dzidziuś niedawno, (syn) a teraz zapytałam o TeamSpeak i mówi, że to "zacofany discord". 

 

Ale przecież kodzenia i innych tego typu rzeczy nie da się opowiedzieć i wytłumaczyć na fejsie. 

 

W dniu 8.01.2022 o 11:11, DawPi napisał:

Witamy ponownie! ;)

Kurcze, jakichś oficjalnych statystyk na pewno nie ma.

Katalogi jeśli są to dopisanie nie jest obligatoryjne. A IPS nie ujawni takich danych bo można by dedukować ich zarobki etc. ;)

 

No tak, bo każdy lubi zaglądać innym do portfeli. 

 

Dobra, słuchajcie, ale numer dzisiaj wyczaiłam i nie wiem co z tym zrobić, zgłosić na pewno zgłoszę, ale ja się nie znam na skryptach. Nie chodzi o IPB (Dawid, może pora poszerzyć horyzonty i dodać do forum inne skrypty, nie tylko IPB.)

 

I nie wiem czy pisać tu, czy inny temat założyć, tylko gdzie. Do obcych nie pójdę nigdzie, bo mnie zeżrą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 godzinę temu, Dori napisał:

Nie chodzi o IPB (Dawid, może pora poszerzyć horyzonty i dodać do forum inne skrypty, nie tylko IPB.)

Nie chcem. ;)

1 godzinę temu, Dori napisał:

Dobra, słuchajcie, ale numer dzisiaj wyczaiłam i nie wiem co z tym zrobić, zgłosić na pewno zgłoszę, ale ja się nie znam na skryptach. Nie chodzi o IPB (Dawid, może pora poszerzyć horyzonty i dodać do forum inne skrypty, nie tylko IPB.)

 

I nie wiem czy pisać tu, czy inny temat założyć, tylko gdzie. Do obcych nie pójdę nigdzie, bo mnie zeżrą. 

Napisz coś więcej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tematyka forum została zjedzona przez grupy FB, kiedyś po kilkaset postów dziennie, teraz 0, a na fb kilka grup w tej tematyce po 40.000 ludzi i tam się wszyscy przenieśli. 

Natomiast są tematyki for, które nie pójdą na fb ze względu na regulamin. 

Dodatkowo sporo polskich for ma się świetnie nawet dziś i ich właściciele są tutaj na forum. Między innymi forum o rybkach, rowerach czy pewnej marce samochodowej. (Nie robiąc nikomu reklamy :D

Są tak rozbudowani i funkcjonalni że grupy na fb na ten moment nie są wstanie ich wygryźć. :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zależy od tematyki i też wieku użytkowników. Dorośli będą woleli fora czyli takie swoje miejsce gdzie mogą sobie popisać, powymieniać się pomysłami, spostrzeżeniami z innymi userami w ich wieku (na poziomie) a młodzież z TikToka woli chować się w grupach bo to szybsze, wygodniejsze, i można pisać o pierdołach albo o tym co się jadło dzisiaj rano i jaki zestaw w Maku się zamówiło...

  • Lubię to 3

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub MyBB do Invision Community albo na odwrót? Napisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno była wielka awaria fejsbunia... małolaty oszalały... trzeba coś zrobić, żeby ludzie z naszych roczników pamiętali, i zrozumieli, że FB to nie wszystko :) Nie?

 

Siedziałam w gnieździe długo a teraz raptem mi się zachciewa innowacji w świecie...

(idź kobieto do garów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje pięć groszy w temacie, Facebook ze swoimi "zasadami społeczności", tragiczną wyszukiwarką i sposobem wyświetlania i szeregowania treści to  zgroza. Ile razy "zgubiliście" jakiś interesujący post - przypadkiem, niezamierzonym kliknięciem myszy, czy gestem palca po ekranie. W FB nie istnieje klawisz "wstecz" czy "cofnij". A ile razy mieliście wrażenie, że oglądacie nie to co chcecie, ale co FB chce, żebyście oglądali?

Fejsbuk najpierw wybije wszystkie fora, a potem sam padnie :P

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam potężne... potężny to jest wizaz (~60M postów) czy elektroda (~17M postów) a na świecie np. skyscrasspercity (~128M postów), nie mówiąc o japońskich forach o grach , które wymykają się skali jak np. gaiaonline (~2,5G postów -sic!), ale i tam widać regres.

Była kiedyś strona zbierająca największe fora na świecie, ale... padła (big-boards.com)

Także o tak ;)

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 13:39, Pianocraft napisał:

gaiaonline (~2,5G postów -sic!), ale i tam widać regres.

Strona jak i system - przepaskudne, a i tak mega się trzymają jak widać :D 

Tak potężne forum mieć to marzenie ? U mnie jedynie 83.000 postów z czego aktywność aktualna to "fataliti". ?

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DawPi napisał:

O takich forach to marzą firmy hostingowe by je trzymać u siebie i zbierać comiesięczne żniwo. ;)

To podstawowy hosing np w Dhosting nie pociągnąłby takiego forum? Jak myślisz jaki mógłby być koszt utrzymania takiego forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prowadzę forum pewnej marki samochodowej i dostrzegam problem rosnącej konkurencji w postaci grup FB. W moim odczuciu jedynym ratunkiem dla nas są Google. Jest to miejsce, gdzie mimo upływu czasu wciąż większość społeczeństwa stara się znaleźć rozwiązania właśnie tam. A z uwagi na rozbudowaną ilość zaindeksowanych tematów jest szansa na pozyskanie Użytkowników organicznych.

 

Nie mniej właśnie dzisiaj kolejny raz przyszła do mnie refleksja by wyznaczyć sobie kolejne kierunki, stąd też wizyta tutaj na forum by podpatrzeć co nieco. U mnie jest kilku moderatorów, którzy bardzo pilnują porządku. Staram się nie raz im wytłumaczyć, że ten porządek mimo że wskazany w długofalowej perspektywie będzie dla nas niekorzystny. Mniejsza ilość zaindeksowanych tematów, spowoduje powolne zanikanie w google.

  • Lubię to 2

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.02.2022 o 06:46, SN2010 napisał(a):

Nie mniej właśnie dzisiaj kolejny raz przyszła do mnie refleksja by wyznaczyć sobie kolejne kierunki, stąd też wizyta tutaj na forum by podpatrzeć co nieco. U mnie jest kilku moderatorów, którzy bardzo pilnują porządku. Staram się nie raz im wytłumaczyć, że ten porządek mimo że wskazany w długofalowej perspektywie będzie dla nas niekorzystny. Mniejsza ilość zaindeksowanych tematów, spowoduje powolne zanikanie w google.

 

Problem większości for, całe życie przeniosło się na FB.

Ludzie wolą minimalizm wkładu pracy przy pisaniu postu i bałagan , nic na to nie poradzimy.

pamiętam chyba 2 lata temu FB miało problem z serwerem i jak sobie ludzie szybko przypomnieli, że forum istnieje :D

  • Lubię to 3

Pomoglem ? Podziekuj naciskajac " + " to nic nie kosztuje a dobrze o Tobie swiadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję że nie dostanę na dzień dobry złotej łopaty bądź koparki za odkop tematu :)

Jestem człowiekiem starszej daty, ostatnim rocznikiem który w metryce urodzenia ma wpisane jeszcze Polska Rzeczpospolita Ludowa i nie ukrywam że irytuje mnie wszędobylskość Fejsa, teamspeaków, dyskordów, tik-taków i całego tego badziewia. Korzystam z fejsa bo niestety muszę ale ograniczam na tyle na ile mogę. Jestem z pokolenia starego dobrego GG i for opartych na tradycyjnych skryptach i żywię głęboką nadzieję że kiedyś wrócą stare dobre czasy po ogromnej i trwałej awarii fejsa, twitera, messengera i tych wszystkich innych :)

Nie podoba mi się polityka fejsa, nie podoba mi się że to jakiś algorytm ustala sobie czym mnie manipulować, nie podoba mi się to że muszę stale przewijać jakieś rolki i inne posty sugerowane które mam w bardzo ciemnym miejscu i których ochoty oglądać nie mam.

Dlatego na dniach stawiam małe forum oparte o IPS gdzie więcej jak 50 osób się nie spodziewam ale u siebie, po swojemu, na moich zasadach, bez cenzury i manipulowania. I wiem że jestem w mniejszości :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że coraz więcej osób jest zmęczonych fb. Cenzura, nachalność, spam... Może i jest to czas, kiedy ludzie zaczną wracać do starych, dobrych forumowych klimatów. Wiele osób może być naprawdę zaskoczonych rozwojem technologii forumowych...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.