Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problemy po aktualizacji


Klub Malawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z forum http://forum.klub-malawi.pl/

Po aktualizacji do najnowszej wersji zaczęły się same problemy. Najnowsza wersja IPS wymaga PHP 8. Po zamianie PHP i zaktualizowaniu forum strona kompletnie nie działała. Biały ekran. Poprosiłem hosting aby wgrał kopię zapasową sprzed aktualizacji czyli wersję 4.7.1 Niestety to nie pomogło. Strona się wyświetla, ale nie można przeczytać żadnego postu, wejść w galerię, wejść do panelu moderatora. Nie można też się zalogować do ACP, wyskakuje komunikat

 

Cytat

[[Template core/admin/global/globalTemplate is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Problem występuje na wszystkich motywach, również na domyślnym.

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Chwila - to jaka jest baza i jakie są pliki? Bo tu jest pomieszanie z poplątaniem - aktualizacja, cofanie wersji. Proszę napisać jak teraz jest zbudowane forum - jakie pliki (jaka wersja) i baza?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aktualizacja do 4.7.4 i zmiana PHP na 8. Na PHP 8 biały ekran, nic się nie wyświetla. Na PHP 7,4 i IPS 4.7.4 strona się wyświetla, ale sypie błędami więc wgranie kopii zapasowej z wersją 4.7.1 i powrót do PHP 7.4. Niestety nic to nie pomogło bo dalej sypie błędami.

Aktualnie jest IPS 4.7.1 PHP 7,4 baza, tak jak na załączniku.

Zrzut ekranu_20221111_170506.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem ponownie do najnowszej wersji. PHP ustawione na 8. Na forum wyświetla się biały ekran nic więcej. W ACP jest komunikat, że jesteśmy w trakcie migracji z PHP 7 na 8. Czy to trzeba przeczekać? Te aplikacje, które są wymienione w komunikacie są wyłączone.

Zrzut ekranu_20221111_182003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 4.7 modyfikacja domyślnych plików CSS nie jest możliwa. Jest to celowe działanie, aby zachować kompatybilność pomiędzy następnymi wersjami.

Modyfikujesz style nadpisując swoje wartości w custom.css lub nowo stworzonymi plikami CSS.

  • Lubię to 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najlepiej ze skinem nie robić na forum na żywo. Jest odpowiedni tryb developera lub należy ten skin "przepisać na nowo" stosując tylko zmiany w custom.css.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, a co IPS na to? Myślałeś może o użyciu stockowego skina i dopasowaniu jego kolorystyki do forum? Tak byłoby najprościej i najlepiej na przyszłość.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem do IPS bo na domyślnym od nich motywie jest OK.

20 minut temu, DawPi napisał(a):

Myślałeś może o użyciu stockowego skina i dopasowaniu jego kolorystyki do forum? Tak byłoby najprościej i najlepiej na przyszłość.

Myślałem i nawet zacząłem robić, ale to nie to co chcemy mieć. Jakieś duże, rozjechane to. Teraz mamy od prawej do lewej na cały ekran a na tym od nich... Sam spójrz na zrzuty. To wszystko było do edycji w innych plikach css

 

Zrzut ekranu_20221114_163254.png

 

Zrzut ekranu_20221114_163312.png

 

Edytowane przez Klub Malawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam z grubsza nadpisałem w custom.css. Używając funkcji "zbadaj" w firefox kopiowałem i wklejałem w plik css

Wolałbym przy wyborze na pasku "praszki" jak miałem kiedyś, ale jak się nie ma co się lubi...

Zrzut ekranu_20221115_183111.png

 

 

Zrzut ekranu_20221115_183130.png

Edytowane przez Klub Malawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.