Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mailing do 70.000


Gość Flanger

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak

to co tutaj się dzieje jest wykroczeniem

w dodatku już zahaczającym o popełnianie przestępstwa

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/konsument_w_sieci/spam/

4 marca 2009

Nadchodzą ciężkie czasy dla spamerów. Jak dowiedział się internetowy serwis TVP Info, rząd pracuje nad ustawą, która wprowadzi kary za przesyłanie spamu, czyli niechcianej korespondencji e-mail i SMS.

Według serwisu TVP.info, nowe przepisy mają zapobiec zaśmiecaniu naszych skrzynek e-mail niechcianą korespondencją.

Karane będzie także nękanie nie zamówionymi ofertami reklamowymi przy pomocy wiadomości SMS oraz telefonów.

Projekt zakłada, że wojnę ze spamem będzie toczył Urząd Komunikacji Elektronicznej, który będzie mógł ukarać nadawcę karą finansową 100 do 100 tys. złotych.

Ministerstwo infrastruktury już zakończyło resortowe prace nad projektem, którym wkrótce zajmie się Rada Ministrów.

czy kogoś stąd stać na zapłacenie takiej kary ??

wątpię

tak więc uwaga - gdyż przestępstwo w tym momencie jest zgaszane do prokuratury - to nie jest żart

Zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczną, informację handlową uznaje się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.

nie wyraziłem zgody na używanie mojego adresu - mam za sobą wygrane już sprawy z Centertel'em, PKT Era o sprzedawanie moich danych tele-adresowych - następnym punktem chyba będzie postawienie aktu oskarżenia przeciwko spamerowi, który wykorzystuje mój adres i zażądanie wysokiej kary - ale takiej by szanowna gawiedź wiedziała co jej grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

tak więc uwaga - gdyż przestępstwo w tym momencie jest zgaszane do prokuratury - to nie jest żart

Zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczną, informację handlową uznaje się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.

To ja z kolei powiem tak (:)):

Użytkownik już podczas rejestracji ma prawo zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od administratora strony, a więc także i ze spamu. Dodatkowo, w dowolnym momencie może on wyłączyć możliwość otrzymywania niechcianej poczty z forum kolegi. Adres e-mail został dobrowolnie podany w formularzu. Ergo, nie ma znamion przestępstwa.

Ale powiedziałem! (:o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei powiem tak (:)):

Użytkownik już podczas rejestracji ma prawo zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od administratora strony, a więc także i ze spamu. Dodatkowo, w dowolnym momencie może on wyłączyć możliwość otrzymywania niechcianej poczty z forum kolegi. Adres e-mail został dobrowolnie podany w formularzu. Ergo, nie ma znamion przestępstwa.

Ale powiedziałem! (:o)

Każdy regulamin można podważyć za pomocą znajomości prawa i artykułów Kodeksu Karnego i Postępowania Cywilnego.

Tak więc odpowiedź iż :

w dowolnym momencie może on wyłączyć możliwość otrzymywania niechcianej poczty z forum
można sobie włożyć pomiędzy bajki Andersena a Braci Grimm.

Mój adres jest bezprawnie, bez mojej zgody jakiejkolwiek użyty do rozsyłania niezamówionej korespondencji reklamowej - tym samym właściciel serwisu, lub też osoba odpowiedzialna naraża się na konsekwencje prawne - do wyboru: grzywna, odszkodowanie lub też w ostateczności wyrok w zawieszeniu - to tak gwoli informacji - bo chyba nikt nie wie ile - ...podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2...

Daje to pod rozmyślenie - bo nieznajomości prawa nie jest okolicznością łagodzącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pośrednictwem TEGO forum zostały sprzedane moje dane tele-adresowe

tak się to prawnie nazywa

nie rejestrowałem się na jakimkolwiek forum od wielu miesięcy, jeśli już nie lat

teraz już wiem skąd u mnie jakieś dziwne reklamy polskich wortali/portali/serwisów hazardowych - mój adres e-mail został sprzedany tutaj

prawnie wygląda to tak

winny jest zleceniodawca - zleca usługę naruszającą ustawę o ochronie danych osobowych - kara grzywny lub kara wiezienia ( w zawieszeniu na 5 lat)

winny jest zleceniobiorca - ustawa o danych osobowych + ustawa o korespondencji elektronicznej - wysoka grzywna i kara więzienia - może w zawieszeniu - ale na pewno tymczasowy areszt

winny jest właściciel forum - pomaga w popełnieniu przestępstwa - można podpiąć pod paserstwo - 3 lata więzienia, likwidacja forum, kara grzywny

daje to pod rozwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, aleś Ty zabawnym człowieczkiem jest, wasabi! :)

Rzucasz na lewo i prawo karami, grzywnami, a jak do tej pory nie podałeś ani jednego konkretu. Podaj dokładny paragraf, który złamał Flanger, to będziemy mogli podyskutować.

Swoją drogą pamiętaj, że za zastraszanie i składanie gróźb grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności lub kara grzywny do 100 tys. złotych.

Daje to pod rozmyślanie (czy jakoś tak ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sam nie podpalam, ale znajomi czasem narzekają, że to, co używają już ich nie bierze. Możesz napisać, co palisz?

A, i zejdź na ziemię jak Cię proszę:

post-1-1264409866,062_thumb.png

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wasabi zabawia się w batmana i próbuje naprawiać świat. Sprzedany został Twój e-mail hehe gdzie ja sie pytam ? Dostajesz spam ze skrzynek pocztowych np, na wp bo wczesniej akceptowales regulamin i oni o tym decyduja nie masz prawa glosu To samo jest na forum. . Chyba,ze jestes tak uczulony na dostanie 2 maili :) . Myslisz,ze specjalnie ktos znalazl Twoj e-mail na ktory przykladowo logasz sie raz na 2 tygodnie i wysyla ciagle do Ciebie maile jakbys byl kongresmanem USA? ;) Dla mnie koniec tematu a osoby siejące taki zamęt powinny dostawać warna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dane tele-adresowe zostały sprzedane za pośrednictwem tego forum - fakt - nie do podważenia

18-letni Flanger, który sprzedał moje dane serwisowi pokerzyści.com, w dodatku napisał do mnie uprzejmie e-maila - niestety już po niewczasie, gdyż prawo zostało złamane

prawo zostało złamane - a wy nie macie nic więcej do powiedzenia niż tylko straszenie warnami

forum jako takie może zostać usunięte, administrator mieć wizytę na komisariacie, a osoba (osoby) która uprawia proceder dłuższą rozmowę z prokuratorem

ku czemu już sprawa zmierza

sprawa została przekazana łącznie ze zrzutami ekranów, e-mailami, groźbami ( uwielbiam takie :) ) prokuraturze rejonowej Kraków-Podgórze

a teraz możecie mnie usunąć z forum jak tak wam bardzo przeszkadzam

lekko po niewczasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Normalnie strach się bać.

[ + ] Przekaż również zrzut ekranu naszego regulaminu, który akceptowałeś podczas rejestracji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież flanger nie sprzedaje całej bazy mailowej tylko możliwość reklamy poprzez maila, to samo robią serwisy o2, wp, onet itp......

w tym temacie tylko informuje o takiej możliwości sprzedażny usługi reklamowej

zmień dilera stróżu prawa

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa została przekazana łącznie ze zrzutami ekranów, e-mailami, groźbami ( uwielbiam takie ;) ) prokuraturze rejonowej Kraków-Podgórze

DawPi , podpadłeś komuś ? :)

wasabi, człowieku , zejdź na ziemie - to Polska.

Co więcej, masz pocztę w o2, więc spamu też dużo - masz może zamiar pozwać serwis o2 ?

Bo skoro tak nie lubisz spamu ....

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie podpadłem, ale z każdym postem i prywatną wiadomością wasabiego, to on podpada mi. Szkoda tylko, że nie ma na tyle odwagi, by się ujawnić. Nikt mi tu nie będzie grozić. Tym bardziej, jakiś troll. Już jeden troll przegrał sprawę. Chyba trzeba kolejnego ukrócić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno, jak wasebi może pisać, że dane zostały sprzedane za pośrednictwem tego forum, skoro Flanger nie jest tu ani administratorem, ani nikim innym - skąd miałby on dostęp do wykazu adresu e-mail czyli do bazy danych? Druga sprawa, skoro zgłaszasz takie sprawy i wiesz niby co i jak, to dlaczego piszesz w tak bezsensowny człowieku sposób, że szkoda Cię czytać; jak dla mnie jesteś jakimś dzieckiem, które ma lub chce mieć forum o podobnej tematyce i jest mu żal że DawPi ze swoim supportem wspiął się tak wysoko w wyszukiwarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeden troll przegrał sprawę.

Mam nadzieję, że nie Leo! Jego byłoby szkoda! :)

Mnie dziwi jedno, jak wasebi może pisać, że dane zostały sprzedane za pośrednictwem tego forum, skoro Flanger nie jest tu ani administratorem, ani nikim innym

Tu akurat ma rację. Jeśli wystawisz coś na Allegro, to sprzedaż została przeprowadzona za pomocą tego systemu aukcyjnego. Jeśli oferujesz mailing na ize, to transakcja została przeprowadzona za pomocą tego forum. Nigdzie nie napisał, że to ize spamuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie pisałem, że ten pierwszy troll przegrał ze mną.

Kurcze, teraz nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska, ale to taki dość starszawy gość, puszczykiewicz... Jakoś tak.. Głośno było o nim. Założył sprawę o nazywanie go trollem.

Amfidiusz: wszystko się zgadza, ale jest też takie coś jak odpowiedzialność za słowa, oraz nasz regulamin, który wasabi zaakceptował.

Swoją drogą idąc nią, to napiszę na jakimś forum, że sprzedaję zioło lub coś twardszego i co? Już admin takiego forum jest udupiony, bo 'sprzedawałem' za jego pośrednictwem? No proszę Cię.

Poza tym, gdybyś widział te żałosne wiadomości od wasabiego do mnie, to byś się roześmiał w pół.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, gdybyś widział te żałosne wiadomości od wasabiego do mnie, to byś się roześmiał w pół.

Wierzę. Chociaż mi sam wątek wystarczy :)

Nigdzie też nie napisałem, że to co napisał wasabi jest prawdziwe. Wytłumaczyłem jedynie, że sprzedając za pośrednictwem jakiejś witryny nie trzeba być jej administratorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się wypowiedzieć w tym temacie ponieważ sprawa dotyczy mojej osoby. Dlaczego?

Dlatego, że to ja zakupiłem meilling ( 'nie bazę" użytkowników bo takiej nigdy od nikogo nie kupowałem ani nie ukradłem) To ja dostałem informacje e meilu:

Zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczną, informację handlową uznaje się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny. Warto zwrócić uwagę na postać, jaką powinna przyjąć taka zgoda. Przede wszystkim zgoda na przesyłanie informacji handlowej powinna być formą aktywnego działania odbiorcy, powinna być wyraźna i podjęta swobodnie, ze świadomością, na co jest wyrażana.

Przepisy określają, wprost, że taka zgoda nie może być domniemana albo dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści, stąd też nie można jej domniemywać z samego udostępnienia adresu elektronicznego, np. na stronie internetowej. Nie należy również utożsamiać uzyskania zgody na przetwarzanie danych osobowych z uzyskaniem zgody na przesyłanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Tak więc albo państwo zaprzestaną wysyłania niezamówionej korespondencji elektronicznej, albo serwis przestanie istnieć ( nie pierwszy i nie ostatni) gdyż kara jaką sobie zażądam spowoduje utracenie Państwa jakiejkolwiek płynności finansowej na długie miesiące.

Przesyłanie informacji handlowej bez uzyskania zgody adresata jest wykroczeniem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, podlega karze grzywny w wysokości od 5000 zł i może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności na gruncie Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Do przeczytania : http://www.vagla.pl/skrypts/spam_delikt_nieuczciwej_konkurencji.pdf

http://42.pl/esej/esej-o-spamie.pdf

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/konsument_w_sieci/spam/

I to by było na tyle

Proszę wziąść pod uwagę ze używanie kupionych list/baz adresowych w tym kraju już jest wykroczeniem.

1. Ja nie kradłem bazy danych o której tu mowa!

2. Nie spamowałem!

3. Nie wysyłałem informacji handlowej w zamówionej usłudze!

4. Kupiłem meiling, a nie kupowałem bazy danych

Tym samym proszę mnie nie pomawiać i nie wmanewrowywać w tą sprawę. Jeżeli Pan ustalił osobę, która domniemanie kupiła Pana dane teleadresowe i z ich korzysta to prosze przeciwko tej osobie występować na drogę sądową.

Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego pomówienie jest przestępstwem ściganym w trybie oskarżenia prywatnego. Do sądu wnosi się w tym przypadku prywatny akt oskarżenia. Oprócz tego przepisu, prawo karne przewiduje także odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie – art. 234 kk oraz za składanie fałszywych zeznań.

Pozdrawiam

Edytowane przez amigo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.