Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[IPS News] IP.Board 3.1.3 wydane!


Rekomendowane odpowiedzi

Invision Power Services ma przyjemność poinformować o wydaniu IP.Board 3.1.3

Jest to pierwsze wydanie z serii wydań wtorkowych, zaplanowanych na ten rok. Jeśli chcesz zapoznać się z planem wydawniczym aplikacji, śledź wpisy na naszym blogu.

IP.Board 3.1.3 jest wersją poprawkową, która rozwiązuje wiele zgłaszanych we wcześniejszej wersji problemów. Zawiera również zmiany niezbędne dla poprawnego działania nowych wersji aplikacji IPS, które będą ukazywały się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Pobieranie

Możesz pobrać IP.Board 3.1.3 w panelu klienta. Możesz również zapoznać się z przygotowanymi instrukcjami aktualizacji naszego oprogramowania.

Uwaga odnośnie wsparcia technicznego

Jak w przypadku każdego wydania, proszę spodziewać się, że czas oczekiwania na wsparcie (w szczególności dla instalacji/aktualizacji oprogramowania) będzie dłuższy niż zazwyczaj przez kilka kolejnych dni. Zapoznaj się z warunkami licencji dla dla wsparcia technicznego.

Deweloperzy

Jeśli jesteś twórcą modyfikacji dla IP.Board powinieneś wiedzieć, że dodanych zostało kilka rozszerzeń, które powinny być pomocne i dużo ułatwią. Przeglądaj naszego firmowego bloga, w ciągu kilku najbliższych dni znajdzie się tam więcej informacji na ten temat.

Zobacz cały news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano pewną informację:

Known Issues

After upgrading, you may receive the following error message with logging in:

"[#10193] We encountered a problem processing your login request. Please try again."

The issue is caused by outdated skin templates. Simply update your custom skin's template bits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The issue is caused by outdated skin templates. Simply update your custom skin's template bits.

Nice... A konkretnie to nie mogli napisać ?

Już miałem upgrade'a robić, ale jakoś nie mam ochoty na walkę w ciemno ze skinami :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przeczekam, aż pewne skiny zostaną przystosowane pod tą wersję i wtedy zrobię przedłużenie licencji. Póki co nie ma sensu się pchać i bawić ze skinami. Poza tym u mnie update wiąże się z dodatkowymi kosztami (prócz przedłużenia licencji...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnym temacie o wersji 3.1.3 podali taką solucję na manualne rozwiązanie tego problemu:

Manual fix

To fix the error yourself edit the template "Login Screen -> showLogInForm" and find:

<if test="referer:|:$referer">

Add ABOVE:

<input type='hidden' name='auth_key' value='{$this->member->form_hash}' />

Save the template and you're done.

Sprawdzał to już ktoś może, czy ten sposób działa ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To nie temat na rozmowy o pomocy i problemach ze skinami/forum - proszę użyć odpowiedniego działu. Dziękuję.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista wszystkich zmian w skinie w stosunku do wersji 3.1.2:

diff-ipboard-312-313.html

Jeżeli edytowałeś skin, możesz wygenerować taki raport własnoręcznie. Przejdź do ACP :):rolleyes: Wygląd :ups: Template Merge Center. Uruchom narzędzie tworzenia raportu na domyslnym skinie IPB. Następnie wróć do Template Merge Center i z rozwijanej listy przy stylu IPB wybierz Eksportuj HTML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje też patch, i tak się zastanawiam czy do mojej wersji 3.1.2 wgrywac tego patcha, czy upa zrobić do 3.1.3 ?

Pytam bo mam dużo modyfikacji dodanych, a update mi wszystko zwali ;/

Edytowane przez FuBu
Metin2 - Największy Polski Portal o grze Metin2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oj ja bym robił aktualizację, nawet kosztem czasu potrzebnego na dodanie ponowne modyfikacji, które tego wymagają.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wystąpił tylko z jedną modyfikacją (Custom Sidebar Blocks).

Pamiętaj, że 3.1.3 należy traktować właśnie jako patch do 3.1.2 - wgranie samej łatki za wiele pożytku nie przyniesie.

@down, ja od paru miesięcy w ogóle nie używałem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem. Miałem podobne obawy, bo używam wielu modyfikacji, ale postanowiłem zrobić upgrade do wersji 3.1.3. . Podstawowym krokiem przed rozpoczęciem tego procesu jest przejrzenie instalek (plików readme.html) modyfikacji, tak aby po aktualizacji wiedzieć co i w których plikach forum należy zmienić. Po upgrade poświeciłem 30 minut na wprowadzenie zmian. Gorsza sprawa była z skinem CleanCut, bo wyświetlało dziwne rzeczy, ale i z tym sobie w końcu poradziłem. (tu chciałbym podziękować DawPi i Amfidiusz za pomoc). Pobrałem paczkę z plikami skina i zainstalowałem go od nowa. Następnie wprowadziłem drobne poprawki w biatch nowego skina wzorując się na starym. Gdy już było wszystko dograne usunąłem starego skina CleanCut.

Jedno co zauważyłem po przejściu na 3.1.3 to szybsze ładowanie strony, ale może to być moje subiektywne odczucie, niemniej jednak mimo wielu trudności jakie nastręcza każdy upgrade, warto go wykonywać. W ten sposób dbasz o bezpieczeństwo swojego forum i eliminujesz błędy z poprzednich wersji.

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.