Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Instalowanie modów


primo

Mocy  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy instalujecie mody?

    • Tak
      14
    • Nie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy ilu z nas jest za instalacją i daleko idącą ingerencją w skrypt forum, aby uzyskiwać "jakieś" tam rozwiązania, których nie oferuje producent skryptu.

Jeśli masz na swoim forum zainstalowane mody to jakie i dlaczego je instalowałeś?

Jeśli nie masz to również dlaczego nie chcesz się na to zdecydować?

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie mam jakieś zainstalowane, bo forum konfigurował mi DawPi, ale osobiście jestem przeciwny.

Nie dlatego, że sam nie umiem - to raczej w większości przypadków jest rzecz banalna. Jednak częstokroć przerost formy nad treścią jest po prostu zbędny i konia z rzędem temu, kto wykorzystuje 100% dostępnych modyfikacji na jakimś upstrzonym modami forum.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja korzystam z kilku modyfikacji (moim zdaniem bardzo potrzebnych):

-(OV22) Enhanced Registration (zwiększenie bezpieczeństwa forum - min 8 znakowe hasła, większa personalizacja poprzez obowiązkowe podanie płci, urodzin,lokalizacji - opcje do wyboru)

-(OV22) View all Queued Items (ułatwienie w zarządzaniu niewidocznymi tematami i wiadomościami)

-(FSY22) Global Forum Message

-(DP23) Required Prefix (wymagam tego przy określaniu poziomu trudności zadania)

-(iNV23)-Signature Limitation (niektórzy użytkownicy nie mają umiaru i piszą opowieści w sygnaturce, to ogranicza ich zapędy)

-(iNV23)-Similar Topics (podobne tematy)

-(V88)Meta Description & Meta Keywords

-[MA23] View Unanswered Topics (tematy bez odpowiedzi)

-Awards System (system nagród)

-Thanks Advanced (system podziękowań)

Siedem z wyżej wymienionych modyfikacji sam instalowałem i przerabiałem na moje potrzeby, resztę wykonał DawPi

Muszę zaznaczyć, że nieoceniona byłą pomoc tego forum (czytaj DawPi) w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi problemami w trakcie i po instalacji

Osobiście też uważam, że nie należy instalować zbędnych "wodotrysków". Ja kieruję się przede wszystkim funkcjonalnością i użytecznością danego moda. Nie należy również zapominać o możliwościach swojego serwera (hostingu).

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama korzystam minimalnie; nie mnie jednak uwazam, ze niektore modyfikacje sa wrecz niezbedne dla forum (szczegolnie te, ktore dbaja o bezpieczenstwo).

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witam,

pozwolę sobie odnieść się do wszystkich wpisów napisanych wyżej..

Jestem ciekawy ilu z nas jest za instalacją i daleko idącą ingerencją w skrypt forum, aby uzyskiwać "jakieś" tam rozwiązania, których nie oferuje producent skryptu.

Trzeba wziąć pod uwagę stanowisko producenta - nie może przygotować wybajerzonej choinki ( jak fora phpbb by przemo ) gdyż nie jest to rozwiązanie optymalne ani pozytywnie wpływające na kondycję forum ( również tą techniczną ).

Przygotowanie takiego produktu to wbrew pozorom bardzo skomplikowana sprawa. Trzeba wziąć pod uwagę różne grupy społeczne, ba, poszczególne rejony świata, kultury etc. Trzeba i należy przygotować w miarę skondensowany produkt oferujący funkcje niezbędne do optymalnego wykorzystania potencjału forum dyskusyjnego samego w sobie.

To tak naprawdę bardzo rozległy temat, ale jeśli każdy zastanowi się przez chwilę nad tym dostrzeże jakąś logikę w tym, co piszę.

Jeśli masz na swoim forum zainstalowane mody to jakie i dlaczego je instalowałeś?

Przewinęło się ich kilka. Jednak staram się skupiać na najbardziej potrzebnych mi modyfikacjach na tym dość specyficznym forum. Nie biorę pod uwagę przeróbek wyglądu - grafik, ułożenia etc. gdyż tego zrobiłem dość dużo.

Co my tu mamy obecnie:

  • IP.Downloads
  • IP.Shoutbox
  • (FSY23) Universal Mod Installer
  • (FSY22) Group Name Indicator
  • (DP23) Show Subforums Changer
  • (T23) Birthday Greeter
  • (T23) PM Message in Email
  • (FSY23) IP.Downloads Stats
  • [iNVM22]Sitemap Generator

I to o ile mnie pamięć i wzrok nie mylą tyle. Mało dużo, sam nie wiem. One są mi potrzebne więc znajdują się na forum.

Jeśli nie masz to również dlaczego nie chcesz się na to zdecydować?

----------------------

Ja generalnie mam jakieś zainstalowane, bo forum konfigurował mi DawPi, ale osobiście jestem przeciwny.

Masz je nie dlatego, że to ja Ci konfigurowałem i naprawiałem forum, ale dlatego, że je chciałeś. Nie pamiętam przypadku ( bo takiego nie było ) bym instalował jakieś modyfikacje bez zgody i wiedzy właściciela forum.

Nie dlatego, że sam nie umiem - to raczej w większości przypadków jest rzecz banalna. Jednak częstokroć przerost formy nad treścią jest po prostu zbędny i konia z rzędem temu, kto wykorzystuje 100% dostępnych modyfikacji na jakimś upstrzonym modami forum.

Krzyż na drogę takiemu administratorowi który nie wie czego chce i instaluje wszystko, co popadnie.

Choć jakby się zastanowić - jest w tym jakaś metoda. Nie zawsze zbędnie instalowane modyfikacje w czyimś odczuciu są takie w rzeczywistości. ;)

Osobiście też uważam, że nie należy instalować zbędnych "wodotrysków". Ja kieruję się przede wszystkim funkcjonalnością i użytecznością danego moda. Nie należy również zapominać o możliwościach swojego serwera (hostingu).

To zdanie musi każdy zapamiętać, najlepiej wydrukować i powiesić obok monitora. ;)

Sama korzystam minimalnie; nie mnie jednak uwazam, ze niektore modyfikacje sa wrecz niezbedne dla forum (szczegolnie te, ktore dbaja o bezpieczenstwo).

Niektóre modyfikacje w zamyśle autora poprawiające bezpieczeństwo forum odnoszą skutek wręcz odwrotny. ;)

Dobrze, to tyle jeśli chodzi o moje forum. Jak wiecie lub nie wiecie i się zaraz dowiecie współpracowałem na paru forkach innych osób - naprawy, zmiany, upgrade'y, modyfikacje itd. I muszę powiedzieć jak kraj wysoki i szeroki to chyba zainstalowałem każdą modyfikację świata IP.Board ( wiem wiem, przesada, ale znaczną większość ). Są różne fora, różne potrzeby osób na nim przebywających i nie można zamknąć tego wszystkiego w jednym zdaniu opisujących co można instalować, a co nie należy. Zasada jest taka - skoro coś powstało ( modyfikacja na przykład ) to znaczy, że albo było takie zapotrzebowanie, albo autor tejże modyfikacji pomyślał, że takie zapotrzebowanie się pojawi. Przecież nikt nie robi dla samego robienia. Co to za satysfakcja dłubać kilka/kilkanaście godzin/dni/miesięcy w kodzie by to potem nie zostało docenione, nie było używane. O tym również można by książkę napisać ( może kiedyś ;) ).

Także wg mnie trzeba po prostu przestrzegać zasad zdrowego rozsądku i 'badać' zapotrzebowanie społeczności na nowe zmiany. Przecież robimy to dla nich, nie dla siebie ( no może w mniejszym stopniu ).

Pamiętajcie - forum bez użytkowników to nie forum, forum bez zadowolonych użytkowników to stracony czas.

Pozdrawia jak zwykle z tego konta - DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że DawPi to ujął w dobry sposób. Nic dodać, nic ująć. Tak więc, mody które ja używam:

  1. D22-PM Logs v1.1 - Muszę zerkać czy nikt nie reklamuje innych stron. Jeżeli użytkownik jest obrażony, również mogę działać.
  2. ShoutOut v2.5.0 - Tego używałem i sam modyfikowałem, tak więc przy tym zostanę.
  3. (FSY22) Members Online Today v3.2 - Przydaje mi się do ogólnych statystyk dla mnie samego, ile użytkowników moją www odwiedza.
  4. (FSY22) Group Name Indicator v3.3 - Legenda grup.
  5. [AH23] Report Manager v1.1.4 - Łatwiejsza obsługa raportów.
  6. Ban Member System v3.0.0 - Łatwiejsze banowanie userów.
  7. Advanced Moderation v1.0.0 - Łatwiejsza edycja userów.
  8. (DP23) Signatures Tool v1.1 - Zarządzanie sygnaturkami userów.
  9. SE23-Post as Any Member v1.0 - Kiedyś się przydawało do pisania tematów związanych z uploadem.
  10. (FSY23) Account Unlocker v1.0 - Automatycznie odblokowuje konta.
  11. (T23) Mass PM Groups v1.2.2 - Przesyłam informacje na PW, tylko osobom które korzystają z forum. Zapobiega mailingom.
  12. (DP23) Posts by Time v1.2 - Do konkursów. Jeżeli ktoś ma napisać najwięcej postów w danych działach.
  13. (FSY23) Universal Mod Installer v2.6.4 - Wspomagacz instalatora modyfikacji.
  14. (FSY22) DB Customization Manager - Proste zarządzanie bazą, śmieci itp.
  15. Queued Mod - Pokazuje wszystkie posty/tematy do akceptacji.
  16. (DB23) Hide CODE Content - Ukrywa zawartość CODE dla wybranych grup.
  17. (DP23) Block New Posts - Pokazuje napis Zakaz Pisania po uzyskaniu ostatniego ostrzeżenia. (warna)
  18. (DP23) Show Warn Under Post - Pokazuje informacje w poście o otrzymaniu ostrzeżenia. Na podstawie phpbb.
  19. (DP23) Signature Replacement For Banned Members - Zmienia sygnaturkę dla zbanowanych osób.
  20. (DP23) Unblock Moderated Forums by Member - Pozwala odblokować moderacje tematów/postów dla pojedynczych userów.
  21. (FSY23) reCAPTCHA Integration - Wprowadzone w 2.3.6. Zapobiega spam.botom.
  22. (T23) PM on Group Change - Wysyła informacje na PW o zmianie grupy.
  23. CTI-Force members to location - Przekierowuje usera do danego tematu.
  24. SE23-Bump, Bump, Bump it Up - Pozwala na podbicie tematu z końca na pierwszą stronę.
  25. SE23-Toggle Visibility - Pozwala ukryć obecność za pomocą jednego kliknięcia.
  26. Thanks Advanced - Podziękowania za post.
  27. (MSR22)Why topic closed - Pokazuje informacje dlaczego temat został zamknięty.
  28. (DP23) Topic Switcher 1.3 - Pozwala mi wybrać prefiks tematu oraz go zamknac od razu.
  29. (e$23) Disable Double Posting 1.0 - Zapobiega dublom.
  30. (Adriano) Secondary Groups Indicator v1.1 - Widać drugą grupę usera.

Cztery ostatnie modyfikacje chce dopiero zainstalować. Teraz wiecie dlaczego boje się przejść na IP.Board 3.x

// KliczeK

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Cztery ostatnie modyfikacje chce dopiero zainstalować. Teraz wiecie dlaczego boje się przejść na IP.Board 3.x

Tak, modyfikacje to niewątpliwy problem nadchodzącej nowej wersji. Jednak o ile uporano się z tym przechodząc z serii 1.x na 2.x to i teraz również ten skok i braki zostaną zapewne szybko nadrobione. ;)

Ah, takie info, masz tych modów ~ 30. Kiedyś miałem zlecenie dla zagranicznego forum zainstalować ok 2.5x więcej modów. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejsze banowanie userów ---- a czy to aż tak skomplikowana kwestia, aby do tego moda używać? Niektóre tak czytam i czytam do czego są, ale jakoś nie mogę pojąć do czego Kliczku niektóre używasz ;) no chyba, że masz 1000 postów dziennie to może i faktycznie mody ułatwiają Ci życie.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie lubię wchodzić za wszystkim do panelu. Wolę mieć wszystko ładnie ustawione. Następna kwestia zbanowaniem - dostęp dla modów bez wchodzenia do panelu. Zawieszenie konta nie działa na takiej samej zasadzie.

Mody mi ułatwiają życie, gdyby tego nie robiły - nie instalował bym ich.

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie IPB bez modyfikacji nie wyróżnia się znacznie od konkurencji. Dopiero możliwość podrasowania skryptu pod własne wymagania dodaje smaczku i zapewnia oryginalność oraz indywidualność w internecie, a także poprawia bezpieczeństwo. Do tego należy dodać niezłą zabawę przy wprowadzaniu modów w życie, a wszelkie błędy z nimi związane pozwalają (przy udziale DawPi'ego) na zgłębianie kodu i uczenie się nie tylko podstaw działania boardu.

Z najważniejszych zainstalowanych na moim forum:

  • (V88)Topic Prefix - dodaje prefix przed tematem w wybranych działach
  • ShoutOut 2.5.0 - zużywa najmniej zasobów serwerowych
  • (FSY22) Group Name Indicator - pokazuje grupy na forum oraz ich użytkowników
  • D22-Live Board Life Status - wiek forum (wodotrysk)
  • (FSY22) Members Online Today - pozwala określić kto aktualnie znajduje się na forum
  • D22-PM Logs - zabezpieczenie przed spamem konkurencji
  • (FSY22) Member Anniversaries - pokazuje rocznice ludzi na Forum (wodotrysk)
  • Sudoku - chwila odprężenia (wodotrysk)
  • (OV23) Reports as Topics - bardzo przydatne narzędzie wysyłające raporty jako tematy w odpowiednim dziale zamiast PW
  • SE23-Anonymizer - dodaje 'redirect' w linkach, przez co reklamuje moje forum przy bezmyślnym kopiowaniu ich na inne fora
  • SRD23 Icon Legends v1.2 - legenda oznaczeń na forum
  • (V88)Similar Topics - pokazuje podobne tematy w dziale przy tworzeniu nowego wątku
  • D22-Top 5 Board Stats - wyświetla 5 ostatnich tematów, 5 ostatnio zarejestrowanych i 5 top postujących
  • SE22-ACP Security Password - wprowadza dodatkowe hasło przy logowaniu do ACP
  • Secondary Group Icon Display - wyświetla w profilu grupy poboczne użytkownika
  • Thanks Advanced + (DP23)Statistics - podziękowania za posty + ranking
  • Default Avatar - wyświetla domyślny avatar u użytkowników, którzy go sobie nie zmienili
  • Warn Advanced - pozwala dawać po kilka punktów ostrzeżeń + daje możliwość banowania przez Moderatorów
  • Register Bar - belka dla niezarejestrowanych z prośbą o rejestrację
  • Staff Application Form - pozwala na łatwiejsze zarządzanie aplikacjami na Moderatorów i Sponsorów

Plus masa przeróbek skinu (w tym miejscu jeszcze raz dziękuję DawPi za pomoc przy niektórych). I na tym się na pewno nie skończy ^_^

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.