Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jesteś administratorem forum?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

noszę się z zamiarem dodania nowego działu na forum.. Piszemy sobie piszemy o IP.Board. Rozwiązujemy problemy z nim związane.. A IP.Board to przecież 'tylko' skrypt forum, a forum to nie tylko skrypt ale też, a może przede wszystkim, ludzie na nim obecni. Co zatem powiecie o takim oto dziale:

pre_1306071694__2011-05-22_15-41-24.png

Oczywiście dział ten będzie nie tylko dla adminów forów postawionych, ale dla wszystkich chętnych! :-) Na razie tylko tyle działów, myślę, że wystarczy na początek, a z czasem, jak zyska na popularności to się doda nowe..

Dział jest widoczny na razie tylko dla mnie, bo chciałbym poznać Waszą opinię czy takie coś jest potrzebne? Czy korzystalibyście z niego? O czym byście tam chcieli rozmawiać?

Pozdrawiam,

DawPi

  • Lubię to 4

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, przyszli nabywacze skryptu dowiedzą się jak to "smakuje" wszystko.

Ja bym powiedział, że to raczej ma spore szanse przyciągnąć na forum nowych użytkowników, a następnie zachęcić ich do zakupu IP.Board.

Edytowane przez prosiaczq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, przyszli nabywacze skryptu dowiedzą się jak to "smakuje" wszystko.

Ja bym powiedział, że to raczej ma spore szanse przyciągnąć na forum nowych użytkowników, a następnie zachęcić ich do zakupu IP.Board.

Dokładnie o tym mówie, żeby zobaczył, że naprawdę warto :).

Edytowane przez PaJonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhh, zejdźmy na ziemię.

"Szukasz szans na zwiększenie popularności forum?" - jakich tematów oczekujesz w takim dziale?

"Czy wybrałeś dobrą tematykę?" - każda tematyka jest dobra, jeśli ktoś potrafi wnieść coś oryginalnego. Jak mamy je niby oceniać? Oprócz tego, że CS i warez są be?

Do wyboru serwera mamy przecież Opinie, a jak ktoś zada i tak gdzieś pytanie, to padają standardowe dh i lh.

Podoba mi się za to SEO i monetaryzacja - brakuje nam nie tylko działu, ale i speców, a ci się znajdą, jak będą już mieli gdzie spamować :)

Anyway, poszedłbym bardziej w tym kierunku:

  • Dyskusje webmasterów (gdzie wpadną wszystkie tematy z Twoich działów)
  • Skrypty i aplikacje (dział, w którym można opisywać używane programy do zarządzania forum, typu FlashFXP, pspad czy programy do importu dużych baz danych, a także pytać o dostępność programów - jak np. moje pytanie o skrypt do automatycznego backupu mysql)
  • SEO

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego postu to Ogólne rozmowy nie są potrzebne bo już coś takiego mamy, po co podwajać.

Rozwój forum to też nieco chybiony dział, czy może raczej mało konkretny, bo to przecież indywidualna sprawa każdego forum.

Reszta mnie się w sumie podoba i mogłyby takie działy powstać.

@up

Dyskusje webmasterów to nieco nazbyt ogólny dział, zrobiłoby się zamieszanie i syf jak w hyde parku.

Skrypty i aplikacje już lepiej, mogłoby coś takiego powstać. Bo czasem każdy szuka programu do czegoś i nie wie czego użyć, a opisy tworzone przez użytkowników są zwykle lepiej opracowane od tych podanych przez producenta, czy nawet stron z downloadem tych programów.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

teraz faktycznie powiewa nudą :P

W sumie to dobrze, świadczy o małej awaryjności IP.Board. Albo o lenistwie polskich adminów. Na dwoje babka wróżyła..

Dział pewnie powstanie, ale nadal nikt nie zaprezentował gotowego podziału - propozycje?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, myślę że twoja propozycja działu forów jest ciekawa i nieźle ułożona, choć miałbym drobne uwagi:

Początki forum - bardziej pasowałby tytuł Zanim założysz forum i podtytułem - Zrób projekt i "biznes plan" na papierze, zanim zainstalujesz forum.

Na tym etapie trzeba wszystkie aspekty utworzenia forum przeanalizować i opracować. Źle przemyślane (lub nie przemyślane) miejsce, tematyka, target, ustawienia forum, przynoszą liczne kłopoty, wzrost kosztów lub zniechęcenie. A wprowadzanie istotnych "operacji" na żywym forum, nigdy nie są obojętne dla jego kondycji.

Zarządzanie kadrą oraz użytkownikami - tutaj oczekiwałbym podtytułu z przybliżeniem tematyki tego forum.

Rozwój forum - jak najbardziej potrzebny. Są to co prawda "osobnicze" rozwiązania każdego forum, ale istnieją też kanony "ważne" dla wszystkich. Warto dzielić się też doświadczeniami o skuteczności metod rozwoju, ich meandrach i rafach. :)

Ogólne rozmowy - myślę, że wskazane, żeby nie robić zamieszania w innych miejscach działu. Może wykluje się z tego też jakieś konkretne forum o określonej tematyce.

Nie wiem też, czy nie warto by dodać forum Narzędzia do zarządzania forum i moderacji, gdzie można by się dzielić doświadczeniami o oprogramowaniu zewnętrznym - edytory, ustawienia i narzędzia serwerowe, jak i dodatkami do moderacji forum (jest ich sporo, niektóre dublują swoje funkcje, inne są "ciężkie", a niektóre zupełnie niepotrzebne, niczym wodotrysk w zegarku). Godfather o tym chyba wspominał (choć nie wiem czy to dokładnie miał na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie to Amfi o tym wspomniał, ja tylko skomentowałem i rozwinąłem jego myśl, ale najogólniej rzecz biorąc chodziło mi o to, by przybliżać nas wszystkich do obsługi programów codziennego użytku, ułatwiających nam tworzenie forum.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło wymienionych propozycji, jednak mnie osobiście brakuje działu "Komputer" albo coś w tym stylu, gdyż wszelkie problemy z kompem, "co polecacie" itp. ląduje w Hyde Parku, obok kawałów, filmów i innych ogólnych tematów.

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to rozwój forum o nowe działy jest wskazany, o ile nie będzie jak z działem opinii hostingowych gdzie pojawiło sie kilkanaście tematów, i dział odszedł w zapomnienie, nie tylko brakiem tematów, ale i odpowiedzi na już istniejące.

  • Początki forum - Te tematy z pytaniami o jakąś "innowacyjną" tematykę forum na którym będzie duży ruch. Mnie się jednak dalej wydaje że jeśli jest ktoś, kto trafił na support IPB to albo jest przekonany do powodzenia tematyką którą on sam wybrał, albo już ma forum, tylko potrzebuje dowiedzieć sie jak dostać sie do ACP i dlatego jedzie z nowym tematem. Raczej trudno o osoby które bez jakiegokolwiek pomysłu na tematykę forum, wchodzą na ize żeby taki pomysł na tematykę zaczerpnąć.
    Poza tym, jak długo można sie oszukiwać? Czy jak ktoś ma pomysł jak zarobić 100 000zł, to powie o nim jakiejś osobie z forum która akurat potrzebuje pieniędzy? Nie. Co więcej, taki ktoś nie powiedział by o tym nawet rodzinie, bał by sie cały czas o tym myśleć, z obawy na ciemną wróżkę która podejrzy jego myśli i zajmie pomysł. Wiem bo sam bym tak zrobił.
    Z forum może nie będzie 100 000zł, ale będzie ruch, a jak będzie ruch można wstawić reklamy z któryś też jakiś gorsz zawsze wpadnie. Będą też lojalni użytkownicy którzy w razie czego mogą doradzić, i jeśli forum będzie dobrze prowadzone, i będzie się użytkownikom podobać, na pewno będą go w różnych miejscach polecać = większy ruch -> większy zarobek z reklam. I tak w kółko.
  • Zarządzanie kadrą oraz użytkownikami - Nie wiem jaki sens może mieć taki dział, jeśli administrator jest wystarczająco mądry i odpowiedzialny, to rangę moderatora powierzy osobie którą dobrze zna i ma do niej zaufanie. Jeśli jest odwrotnie i moda ma każdy kto chce, to powstają takie sytuacje jak na WHT z Adamem, czyli przekupiony moderator usuwał treści niewygodne dla firmy Adama. Moderator(bo tego z WHT nie można tak nazwać) jeszcze by wskazał administratorowi który użytkownik próbował go przekupić, a następnie go usunąć/zbanować, bo to że jest jeden lojalny mod, nie znaczy że następny z kadry nie ulegnie pokusie zarobku.
    Oczywiście mysz też można nauczyć żeby nie gryzła, ale to dopiero po trupach, jakoś nie chce mi sie wierzyć że moderator który ma na przykład 15 lat, będzie słuchać nudnych pitu pitu admina który tłumaczy mu na czym polega jego "praca". Nie zdziwiłbym się gdyby taki "mod" nie posłuchał go w ogóle i jedynym wyjściem byłoby usunięcie go, różni są ludzie, niektórym zależy na byciu dobrym moderatorem, niektórym też odpowiada tylko ranga i jakiś zielony kolorek a jeszcze inni chcą pokazać jacy to oni są mocni w robieniu zamieszania na forum.
  • Rozwój forum - Bardzo podobna, a właściwie identyczna sytuacja jak w pierwszym punkcie/dziale. Ktoś kto wie jak zrobić z siebie osobę popularną, i bogatą nie podzieli się tym z nikim tylko sam zrobi to co do niego należy.
  • SEO, marketing oraz finanse - Administratorzy stron płacą duże pieniądze SEO Masterom za wypromowanie swojego portalu tak wysoko jak to możliwe pod wskazaną fazę, jakby każdy kto na tym zarabia opowiadał metody skutecznego pozycjonowania na forach i portalach, stracił by pracę szybciej niż by opisał to wszystko ze szczegółami.
    Oczywiście są podstawowe zagadnienia do pozycjonowania jak dobór słów kluczowych, ale z nich może korzystać każdy i są one dostępne na wyciągnięcie ręki i są one średnio skuteczne.
    Moim zdaniem pozycjonowanie powinno być jak lepienie klopsów z mięsa mielonego, jest bardzo dużo sposobów na jego ulepienie i obojętnie jak się zacznie to powstaje klops o bardzo podobnym kształcie do tego formowanego w inny sposób.
  • Ogólne rozmowy - O sposobie prowadzenia forów zawsze można sobie porozmawiać, jedni pytają, jedni opowiadają... I w tym jednym dziale można poruszyć wszystkie te tematy, które są przydzielone do działów powyżej.

Podsumowując, duża ilość działów, co gorsza pustych, bardzo odstrasza i uprzykrza korzystanie z witryny, dobrze mieć wszystko w porządku, ale co jeśli jest sie w miejscu gdzie nie powstanie brud, nie dochodzi kurz i nie ma dzieci?

Proponuję zrobić jeden dział o administracji forami, poczekać aż się rozwinie, o ile w ogóle to się stanie i wtedy ewentualnie rozdzielić dyskusję na kilka działów podrzędnych.

Takie rozwiązanie lepsze od kilu działów świecących pustkami i pojedynczymi tematami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Proponuję zrobić jeden dział o administracji forami, poczekać aż się rozwinie, o ile w ogóle to się stanie i wtedy ewentualnie rozdzielić dyskusję na kilka działów podrzędnych.

W sumie racja, zawsze tak robiłem, nie wiem, dlaczego teraz postąpiłem inaczej.

To zapraszam: http://forum.invisionize.pl/forum/184-admin-extra/ :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na razie nie ma tam żadnego tematu to może wstawić przekierowanie tego? Bo pewnie nie wszyscy załapią jakie są założenia i po co go stworzyłeś.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem przekonany. Nie lubię co prawda traktować ludzi z góry jak idiotów, ale sam nie wiem czy bym się połapał i pewno pisałbym w którymś z supportowych działów. Choć może to kwestia mojej dzisiejszej dyspozycji, trochę przemęczony jestem.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Musiałbym to jakoś ładnie w piórka ubrać, ale jak mam 27 stopni w pokoju to nic się robić nie chce.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.