Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy płacicie swoich moderatorom?


Macsch15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

ja nie pałace,

To sporo zarabiasz, jak pałace stawiasz. :)

A poważniej - nie spotkałem się z czymś takim.. Jest tylko jeden wyjątek, trochę dla mnie zaskakujący, ale jednak. Na 'konkurencyjnym' forum vbhelp niedawno Max ogłaszał etaty (!) bodajże dla programistów i supportu - na pewno dla tego pierwszego typu, za drugi palca nie dam sobie uciąć. Jednak to jest etat.. :)

Dla mnie na forum skryptu forum to trochę, może nie niepoważne, ale jakieś takie dziwne.. Może się mylę i to nowa moda lub styl prowadzenia forum, ale raczej na ize tego nie doświadczycie - wszak nie samą kasą człek żyje, a pasja też jest ważna.

P.s. już tak na uboczu uważam, że ize jest jednym z ostatnich bastionów pomocnej ręki, jakoś ludzie są inniejsi, fajniejsi niż gdzie indziej. Mam rację?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważniej - nie spotkałem się z czymś takim..

Ja wiem że kiedyś (nie wiem czy teraz) było coś takiego na pewnym forum komputerowym, ale nie podam adresu bo to konkurencja dla mojego forum komputerowego. :D

Było też coś takiego chyba na elektrodzie.

P.s. już tak na uboczu uważam, że ize jest jednym z ostatnich bastionów pomocnej ręki, jakoś ludzie są inniejsi, fajniejsi niż gdzie indziej. Mam rację?

Nie.

Jestem Dawidem i jestem fajny.

Kiedy wrócą najnowsze tematy?

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę jedynie za zlecenia np. naprawa czegoś u mnie na forum, mod na życzenie, korekta tłumaczeń itp., ale nie zamierzam płacić moderatorom, gdyż zanim założyłam własne forum, byłam przez 2 lata modem u kogoś i wykonywałam swoje obowiązki nie dla tego, że muszę (bo ktoś mi zapłaci), tylko z własnej nieprzymuszonej woli. Więc wiem, że na dłuższą metę ma to sens jedynie jak się to robi nie z obowiązku a z pasji. Ranga moderatora powinna być przywilejem i zaszczysztem samym w sobie, a nie okazją do zarobienia paru groszy.

  • Lubię to 2

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś mi się obiło o uszy, oba wiodące fora komputerowe płacą za usługi moderatorskie. Nie jest to wcale taka rzadka praktyka na dużych serwisach.

Osobiście jednak też nie p(a)łacę, wolę formę bonusów motywujących do pracy - konta Premium w wybranych witrynach, mail w domenie, serwer i pomoc przy ich własnych projektach, nawet gdy to jest konkurencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. już tak na uboczu uważam, że ize jest jednym z ostatnich bastionów pomocnej ręki, jakoś ludzie są inniejsi, fajniejsi niż gdzie indziej. Mam rację?

Fakt, a skoro moderatorzy w tym pomagają to administratorowi robi się miękko... na sercu i zapewne chciałby jakoś podziękować im za pomoc :)

Inna sprawa, że pieniądze to średnio dobry pomysł bo za dużo nie dasz, a mało będzie obrażać kogoś kto wkłada w moderację część siebie. Jednak profity w postaci wspomnianych czasopism, kont premium czy innych gadżetów byłoby chyba czymś naturalnym i pozytywnie motywującym.

No i jeszcze kwestia prawna. Bo jak płacicie komuś za wykonanie pracy to formalnie trzeba by z nim zawiązać jakąś umowę, czyli podatek odprowadzać etc., a kto normalny przyznawał by się oficjalnie do tego, że moderatorom płaci na lewo?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
i zapewne chciałby jakoś podziękować im za pomoc :)

Inna sprawa, że pieniądze to średnio dobry pomysł bo za dużo nie dasz, a mało będzie obrażać kogoś kto wkłada w moderację część siebie. Jednak profity w postaci wspomnianych czasopism, kont premium czy innych gadżetów byłoby chyba czymś naturalnym i pozytywnie motywującym.

Ależ ja im dziękuję z całego serca.. :)

Jakub za pomoc może mi pomagać w testach modyfikacji o jakich nawet nie słyszeliście tutaj, a uważam, że lubi to. ;) ;)

Wspomniane czasopisma, konta premium - jak mi jakiś moderator czy ogólnie osoba mi znana (i Wam) z tego, że zostawia tutaj spory kawałek czasu, to z chęcią coś takiego jej sprezentuję.

No i jeszcze kwestia prawna. Bo jak płacicie komuś za wykonanie pracy to formalnie trzeba by z nim zawiązać jakąś umowę, czyli podatek odprowadzać etc., a kto normalny przyznawał by się oficjalnie do tego, że moderatorom płaci na lewo?

Właśnie. Nie dam kilku stówek za ZUS za osobę. :szczerbaty:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie pisałem o tym dziękowaniu konkretnie w Twojej osobie, tylko tak hipotetycznie ;)

Po prostu jest to jakaś forma podziękowania, której swoją drogą moderator nie powinien oczekiwać.

Na kilku forach zdarzyło mi się być moderatorem i tam braliśmy udział w forumowych konkursach dla podniesienia ilości uczestników i ich zaangażowania, ale rezygnowaliśmy z nagród na rzecz użytkowników. Prosta sprawa jak dla mnie, w końcu zostając moderatorem nikt nie obiecywał, że będą z tego profity. Jedyny oczywisty powód zostania moderatorem jaki może być to dalszy awans do admina, ot naturalna kolej rzeczy :)

Co do:

Wspomniane czasopisma, konta premium - jak mi jakiś moderator czy ogólnie osoba mi znana (i Wam) z tego, że zostawia tutaj spory kawałek czasu, to z chęcią coś takiego jej sprezentuję.

Jestem przemęczony czy zdanie w połowie gubi sens? :huh:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub za pomoc może mi pomagać w testach modyfikacji o jakich nawet nie słyszeliście tutaj, a uważam, że lubi to. ;) ;)

Lubi, lubi. :P

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że aby płacić moderatorom to forum by musiało jakoś zarabiać przykładowo ktoś tworzy dobry płaty suport w jakiejś legalnej dziedzinie, rejestracja kosztuje jakąś tam kwotę potem jakieś abonamenty itd wtedy logicznym jest że moderator zarabia bo inaczej tego nie widzę.

wszak nie samą kasa człek żyje, a pasja też jest ważna

To stwierdzenie z grubsza wydawać by się mogło zabawne jednak jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie że jest bardzo prawdziwe, sam mam małego bzika na temat węży i wiem że bez kasy to można jedno wielkie G ;) ale bez pasji i zacięcia w PL na pewne tematy w tej dziedzinie jak zaczynałem jakieś 15 lat temu nie zdobył bym żadnych informacji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę. Ale tylko S-Modom (trzy sztuki). Nie są to wielkie pieniądze - tyle, żeby forum zarabiało na siebie i zostawiło trochę na rozwój. Modzi pracują dla idei, własnej chwały i pozycji. Otrzymują tylko podstawowe narzędzie moderatora - zapisywalny wieloschowek, który po pół roku przechodzi na ich własność.

W początkach, kiedy forum nie zarabiało, S-Modzi w ramach gratyfikacji, zamiast wynagrodzenia, dostali laptopy (po dwóch latach pracy, przechodzących na ich własność) i wspomniany wieloschowek.

Dobra ekipa moderatorska, to podstawowy ból admina i szansa na sukces. :)

PS

To forum dla mojej żony, bez komercyjnych ambicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.