Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy płacicie swoich moderatorom?


Macsch15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Jeśli forum by zarabiało to nie widzę przeciwwskazań, by administracja dostała po kilka stówek - oczywiście, jakby admin się zgodził. Choć ja wychodzę z założenia, że tam gdzie pieniądze to prędzej czy później rodzą się konflikty i trzeba do tego podejść bardzo racjonalnie. No i opłacić ZUSy etc. Wszak to stały dochód. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najwięcej korzyści z bycia moderatorem jest na forach regionalnych, w zamian za pomoc wpadają bilety/wejściówki na imprezy w mieście - Poza tym to mały koszt, zamiast płacić komuś 100-200zl wystarczy kupić podwójny bilet do kina w promocji za 20-25zł i motywacja naszego moderatora po takim upominku znacznie większa : )

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najwięcej korzyści z bycia moderatorem jest na forach regionalnych,

Pierwszy, ale konkretny wpis - prowadzisz czy działasz na takim forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ani nie działam, ani nie prowadzę. Natomiast dwukrotnie "widziałem" rekrutację na forum regionalnym oferującym taki upominek raz na miesiąc. Swego czasu bardzo mocno badałem wszystkie regionalne serwisy i fora Internetowe w woj. Podlaskim - Badania oczywiście były przeprowadzone by poznać przyszłą konkurencję. Suma summarum mój projekt nie ujrzał światła dziennego z racji, że konkurencja dysponowała znacznie wyższymi środkami pieniężnymi i inwestycja moich skromnych zaskórniaków nie umożliwiła by mi ani przebicie, ani "skromnego" działania na równi : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

E tam, gadanie.. Za szybko się poddałeś. Jak ładują tylko kasę, a nie robią tego z pasją, to finalnie i tak by przegrali z Twoim serwisem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pasja jest ważna - Właśnie dlatego szykuje się do podkopania dołka pod samym sobą i otwarcia kolejnego forum wielotematycznego : )

Co do tematu, to chyba wszystkie wielkie fora filmowe oferują wykupienie swoim moderatorom konto pozwalające oglądać filmy bez limitu - Miesięczny koszt sms - 9zł - Koszt jeszcze tańszy niż bilet do kina i fajny upominek za pomoc w prowadzeniu konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko, że ja nie chciałbym takiego moderatora, który leci na kasę, a skoro wiedzą, że z miejsca po objęciu stanowiska dostaną taki upominek to bardziej się będą starać i odgrywać na forum kogoś kim nie są.

Jeszcze gorzej jak po otrzymaniu rangi dalej udają i po kilku miesiącach okazuje się jacy są naprawdę. Źle to wtedy wygląda.

Lepszy kiepski moderator starający się dla samego siebie, niż dobry moderator będący na stanowisku dla kasy.

  • Lubię to 2

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak... Ale jest nie jedno dużo forum, które faktycznie zarabia.

Znam nie jeden przypadek gdzie po takim wolontariacie moderatorów, które doprowadziło do znaczącego rozbudowy forum zostawało one sprzedawane przez właściciela za całkiem rozsądne pieniądze, a nowy właściciel z góry wymieniał połowę "brygady". Taka historia przypada na większość for sprzedawanych chociażby przez allegro, wystarczy pośledzić aukcje a następnie los bądź rozwój takich for. Mniemam, że moderatorów może to trochę boleć : ) Tym bardziej, że co raz więcej z nas tworzy fora od razu z myślą o ich dalszej odsprzedaży w przyszłości. Kiedyś ludzie zakładali blogi, dziś ponownie wracają do for, zwłaszcza tematycznych, puki zbyt się utrzyma większość moderatorów najprawdopodobniej zostanie wykorzystana jedynie do nabicia własnej skarbonki...

Sam robiłem za free na dużym forum wielotematycznym, sporo również pomagałem przy pozycjonowaniu i reklamie, jak nie trudno zgadnąć z nie wiadomych mi przyczyn zostałem zdjęty i oddalony z administrowania przez nowego właściciela, nagle i nie spodziewanie : ) Super : ) Właściciel poprzedni nie był zainteresowany moim zdziwieniem z racji, że grał na swoim nowym X-BOX -ie (Zgadnijcie za co go kupił ?) i oznajmił, że mogę być moderatorem na jego nowym, jeszcze nie istniejącym forum i robić dokładnie to samo, słysząc zacne - "Więc w czym problem ?". Mniemam, że czyta ten post, bo tak i owszem jest tu z nami : )

Po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że moderowanie jest do... : ) i zdecydowałem się na coś własnego, zapewne polegnę, ale na pewno ominie mnie ponownie taka przykra nie niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Chwilka - to właściciel forum nie może zrobić z nim, co chce? Nawet sprzedać? :) Co ma robić - na siłę utrzymywać grupę moderatorów i im płacić/nie płacić, bo oni tak chcą? Zdaję sobie sprawę, że to jest trochę nie fair, ale takie jego święte prawo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tu dochodzimy do sedna sprawy, każdy jest inny.. Jeżeli ktoś lubi bądź mu nie przeszkadza jak ktoś zgarnia pieniądze za jego prace to moderowanie na dochodowym forum za free jest ok : ) Post nie dotyczył małych i nie dochodowych for, jedynie tych powtarzam dochodowych lub oficjalnych for dużych serwisów. Dziś dobra i drobna usługa graficzna, pozycjonowanie itp. jest w cenie, nie ma co się oszukiwać, ze moderator to najtańsza jak nie darmowa siła robocza - Tym bardziej jak ma umiejętności.

Edytowane przez Cabura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jedynie tych powtarzam dochodowych lub oficjalnych for dużych serwisów.

Teraz się rozumiemy. Nie napisałeś tego wcześniej lub ja nie doczytałem.

P.s. forów.pl.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że się nie zgadzasz, to z godzikiem możecie pikiety urządzać :P

Od godzika się odczepta, ja tam się nikomu nie narzucam - w sygnie wyaśniłem co mam do powiedzenia na ten temat :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokuszę się o wpowiedź w temacie, zwłaszcza że przewinął się wątek vBHelp. Zaznaczę również, że większa część wypowiedzi odbiega od nazwy tematu, ale nawiązuje do zamieszczanych w nim wypowiedzi.

Pierwsze co należy napisać, to obalić to mit-pogląd, że zarabianie na forach jest "złe" (w takim sensie, że wstyd przed użytkownikami, że się zarabia). Uśmiać się można czytając wypociny administratorów, którzy tłumaczą się swojej społeczności, że wszelkie środki z reklam i dotacji "ledwo wystarczają na opłacenie serwera i domeny". To ile ten serwer i domena kosztują? 300 zł rocznie? 500?! No ludzie, to wychodzi w najgorszym wariancie dla średniego forum jakieś 40 zł miesięcznie. Do tego dodać koszt zakupu komercyjnego oprogramowania, który rozłoży się w czasie to wyjdzie 50 zł / mc. Miesięczny bilet komunikacji miejskiej jest droższy.

Do sedna: od kilku lat prowadzę forum vBHelp.pl i przez cały ten czas jest ono środkiem do osiągania relatywnie dobrego przychodu. Nigdy nie ukrywałem tego, że forum jest platformą pozyskiwania klientów, partnerów biznesowych. Ci, którzy zarzucają mi "komercję" jeszcze nie wyszli z zaścianku. Tak jak w przypadku IZE tak i na vBHelp jest sektor gdzie każdy może otrzymać pomoc nieodpłatnie, jest też sektor usług komercyjnych (vBService.pl - IPSlink.pl).

W załodze vBHelp / vBService pracuje sporo osób, z których część ma obowiązek udzielania pomocy w konkretnych działach vBHelp.pl wszystkim - zarówno klientom vBService jak i użytkownikom niezwiązanym z nami bezpośrednio. Korzyści czerpią obie strony - vBHelp.pl staje się skarbnicą wiedzy, encyklopedią vBulletin, która swoim poziomem merytorycznym przyciąga nowych klientów vBService.pl, a każdy użytkownik, który poprosi o pomoc - otrzyma ją za darmo. Śmiało mogę więc powiedzieć, że osoby udzielające pomocy na vBHelp.pl pośrednio otrzymują za to wynagrodzenie.

Podsumowując: jestem pewny, że wynagrodzenie dla moderatorów, ekipy wsparcia czy administratorów jest niezbędne jeśli mamy konkretne wymagania, jeśli patrzymy na inwestycję długofalowo. Mało tego: jeśli nastawiamy się na wymierne zyski to powinniśmy obrać taką właśnie strategię.

  • Lubię to 2

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jest też sektor usług komercyjnych (vBService.pl - IPSlink.pl).

I oczywiście nie sugerowaliście się nic a nic moją stroną (również poprzednią wersją) jeśli chodzi o ofertę? :lol:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też sektor usług komercyjnych (vBService.pl - IPSlink.pl).

I oczywiście nie sugerowaliście się nic a nic moją stroną (również poprzednią wersją) jeśli chodzi o ofertę? :lol:

Sugerujesz kopiowanie?

Edytowane przez MxK

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/// OFFTOP

Konkretniej? Ani jedno zdanie nie zostało zaczerpnięte skądkolwiek, a same usługi... cóż, oba pakietu usługowe kierowane są do forów: vBulletin lub IP. Board - i tutaj chyba tkwi tajemnica. ;)

Sam stajl pisania to w większości bezpośrednie zwroty do potencjalnego Klienta "Ty kliencie, dla Ciebie" itp. - to też dość popularny sposób pisania oferty. Bez ironii.

///

Edytowane przez MxK

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: jestem pewny, że wynagrodzenie dla moderatorów, ekipy wsparcia czy administratorów jest niezbędne jeśli mamy konkretne wymagania, jeśli patrzymy na inwestycję długofalowo. Mało tego: jeśli nastawiamy się na wymierne zyski to powinniśmy obrać taką właśnie strategię.

O własnie DawPi, powinieneś obrać taką strategię :P

Max, jeżeli to co piszesz jest prawdą, to powinieneś wymienić tę grupę wsparcia. Na swoje problemy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nawet zwykłego Poszukaj - co po raz kolejny zniechęciło mnie do vB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.