Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Board beta 4 wydana!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam! :P

Oto luźny przekładam informacji zawartych w oficjalnym komunikacie na forum IPS: http://forums.invisionpower.com/topic/2821...eta-4-released/

IP.Board Beta 4 jest dostępna tylko dla użytkowników posiadających aktywną licencję.

W tym wydaniu zaprezentowano również:

  • IP.Converge RC 1
  • IP.Blog 2.0.0 Beta 2
  • IP.Downloads 2.0.0 Beta 2
  • IP.Gallery 3.0.0 Beta 2

Proszę przeczytać kilka poniższych informacji:

  • Jako, że jest to produkt beta nadal znajdują się w nim błędy. Proszę raportować wszelkie w bug trackerze na forum IPSu. Przed tym należy się upewnić, że nikt wcześniej nie zgłosił identycznego błędu,
  • Beta 4 jest kodowania IonCubem z powodu lepszej kontroli oraz pewności, że wszelkie błędy nie są spowodowane modyfikacjami, ale błędnym kodem źródłowym,
  • Support techniczny nie jest dostępny dla tej wersji,
  • Tej wersji nie należy używać na publicznych forach. Proszę poczekać na wersję finalną,
  • Nie udostępnia się patchy uprgrade'ujących poszczególne wersję beta,
  • Możesz wykonywać upgrade z poprzednich wersji forum,
  • Generalnie pobierać betę powinni tylko te osoby co chcą ( :P ).

Wymagania systemowe:

Ta wersja bety wymagana PHP w wersji minimum 5.1.0 lub wyższy oraz MySQL 4.1.22 (5.0 lub wyższe zalecane) by poprawnie działać. Do tej wersji dołączono biblioteki IonCube dla systemów 32 bitowych. Jeśli Twój serwer działa na systemie 64 bitowym należy odwiedzić stronę IonCube i pobrać odpowiednie pliki.

Pomoc i upgrade:

Jest to pierwsza beta zawierająca skrypt służący do upgrade'u z poprzednich wersji forum. Proszę się upewnić, że posiadasz kopię bezpieczeństwa przez wykonaniem upgrade'u. Proszę nie upgrade'ować głównych for!

Znane błędy/niedoróbki:

  • Panel administracyjny nadal jest tworzony, system pomocy nadal nie jest dopracowany. W finalnej wersji będzie wyglądać bardziej zintegrowanie i będzie domyślnie ukryty,
  • System subskrypcji nie jest dostępny w tej wersji.

Pozdrawiam,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No cóż, powoli nie ma co komentować z każdą betą - łatają i łatają, załatają jedną dziurę, robią inną.

Już teraz mogę powiedzieć, że będzie i Beta 5. Co dalej? Nie wiem. Oby RC, ale patrząc w tracker szczerze wątpię. Jednak wolę poczekać dłużej i mieć bla bla.... Pisałem już o tym. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denni oni sa, z tymi Betami. Wydaliby 1 lub 2, a potem stabilna wersje...a tak, to dziubdziaja i nic tej gadki (ze IPB 3 wyjdzie w pierwszym kwartale 2009 r.), nie bedzie. :P

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sytuacja wydawania w tak krótkim czasie kolejnych wersji beta spowodowana jest ogromną presją jaką wywierają użytkownicy na IPS.

Zarząd zapewne boi się by użytkownicy obecni i przyszli nie zrezygnowali ze skryptu IPB i nie przeszli na "ciemną stronę" np. vbiulletin, stąd pewnie postanowili udostępnić tak kiepsko dopracowaną wersje beta1. Wystarczyło wejść na oficjalne forum, by się przekonać jakie wpisy były na forum zaraz po tym jak oznajmili, że pracują nad IPB3. A że nie radzą sobie z tłumem to średnio co 1 - 1,5 miesiąca mamy kiepskie kolejne bety.

Trochę to nieskładnie brzmi co napisałem, wybaczcie dopiero piję kawę :P

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że presja jest... Każda beta udostępniała coś nowego.

Beta 1 - Nowe forum, Nowy panel administracyjny

Beta 2 - Report Manager, Subscription Manager

Beta 3 - Upgrade, Downloads, Tracker

Beta 4 - Galeria, Blogi

I tak w każdej becie było coś do testowania. Teraz, kiedy już udostępnili wszystkie swoje produkty (IP.Shoutbox zostanie wydany w wersji beta blisko przed wydaniem stabilnej wersji IPB) w wersjach testowych, na pewno w wersji Beta 5 skupią się na naprawie błędów, a nie kodzeniu nowych funkcjonalności :D

A postawił ktoś tą czwórkę na serwerze do testów? Z chęcią się pobawię, zarzućcie hasłem i nazwą usera.

Jeśli chodzi o Beta 4, to mam ją u siebie na testowym, ale nie ma na co patrzeć, bo IPS wysłał w paczce starego XML-a z pakietem językowym przez co mamy bardzo duże braki we wszystkich częściach forum. Nawet nie ma jak testować forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że mają jakiś plan. Ale na miano bety zasługuje wersja z wszystkimi komponentami. To co wydawali do tej pory to co najwyżej wersje: alpha (wczesno-rozwojowe)

Każdy szanowany producent trzyma się takich standardów.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, ze nie pasuje (necik), tylko ze nie stosuja sie do obietnic. Powinni byli po prostu powiedziec, ze rok 2009 bedzie poswiecony w wiekszosci testowaniu beta, i wtedy ludzie nie siedzieli by jak na jajkach - wstrzymujac oddech az stabilna wersja sie wreszcie ukaze. :/

Mnie tam wszystko jedno; im pozniej, tym lepiej - bardzo lubie wersje 2.3.x :D

qp09w3.png

JOANNA STASIAK - PERSONAL PORTFOLIO

Web Graphics & IPB Skins | Excalibur Designs Support Forum

Invision Design - Moj Blog w Sieci WWW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
e tam, 2.1.7 najlepsze jest na świecie.

Ta nowa wersja jest brzydka.

Nie mówisz tego poważnie myślę. :/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Moim zdaniem 3.0 Beta jest bardzo podobna do 1.0, a natomiast ma zadużo zbędnych bajerów.

Zmień ten nick proszę Cię, to piszesz takie głupoty, że głowa mała. :/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oj primo primo. :-) Oni to robią właśnie dla nas. Jeśli wyłapią coś na tak dużym forum to mniejsze będzie z powodzeniem działać. :/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.