Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konkurs na skina do IP.Board!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

właśnie się dowiedziałem, że wystartował pierwszy konkurs graficzny organizowany przez IPS.

O co chodzi? O stworzenie super hiper mega wypaśnego skina, który będzie dostępny jako drugi w standardowej paczce instalacyjnej IP.Board!

Nagrody:

I nagroda - 2 tys. dolarów amerykańskich (w przypadku wygrania, ale nie dodawania skina do paczki nagroda wynosi 350$)

II nagroda - 250$

II nagroda - 150$

Więcej o konkursie można znaleźć na tej stronie: http://forums.invisionpower.com/topic/2835...design-contest/

Ktoś startuje? ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz mogę pisać :D

W każdym razie chciałem napisać, że jest to okazja dla forumowych grafików. W pojedynkę będzie ze skinem dużo roboty, ale jak każdy zrobi część to będą mogli bardziej się do tego przyłożyć. Oczywiście jeśli kilka osób jest się w stanie podzielić ewentualną nagrodą ;)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wysokość nagrody jest wręcz komiczna. W profesjonalnej firmie własny styl bez możliwości dalszej dystrybucji to koszt około 1000-2000$ (sprawdzałem ostatnio największych wydawców stylów dla vBulletin, myślę że w przypadku ipb sprawa ma się podobnie). A tutaj IPS dostanie takiego "wypasionego" skina, da za niego 2k i można śmiało stwierdzić, że sprzeda go dalej.

Jednak wiadomo, że po wygraniu takiego konkursu, lub zajęciu znaczącego miejsca skiner zyskuje prestiż i masę zleceń... i tylko dlatego warto się w to zabawić. ;)IPS robi tutaj dobry interes, bo z małym nakładem finansowym dostaną sporo propozycji profesjonalnych stylów.

Edytowane przez Voldo

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris - Do Tworzenia skina to nie tylko jest potrzebna wiedza na temat grafiki. Musisz też umiec poprawnie "zakodować" skin.

Czyli ogólnie sumując : trzeba być dobrym w HTML oraz w grafice ;)

Mam już na koncie 11 skinów - w tym dwa darmowe i jeszcze 5 wykonanych wyłącznie dla mojego forum. Następne w produkcji. Umiem kodować. Html znam dość dobrze. Więc czas zabrać się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wysokość nagrody jest wręcz komiczna. W profesjonalnej firmie własny styl bez możliwości dalszej dystrybucji to koszt około 1000-2000$ (sprawdzałem ostatnio największych wydawców stylów dla vBulletin, myślę że w przypadku ipb sprawa ma się podobnie). A tutaj IPS dostanie takiego "wypasionego" skina, da za niego 2k i można śmiało stwierdzić, że sprzeda go dalej.

Jednak wiadomo, że po wygraniu takiego konkursu, lub zajęciu znaczącego miejsca skiner zyskuje prestiż i masę zleceń... i tylko dlatego warto się w to zabawić. ;)IPS robi tutaj dobry interes, bo z małym nakładem finansowym dostaną sporo propozycji profesjonalnych stylów.

Nie koniecznie muszę się zgodzić z Twoją wypowiedzią. Pomyśl ile osób chciało by zobaczyć swój styl na IP.Board 3 dołączany odrazu do paczki instalacyjnej. Sam widok chociaż by swojego nazwiska przy takim projekcie jest już sprawą nie tuzinkową. Dla mnie było by to coś niesamowitego. Oczywiście dochodzi do tego nagroda w wysokości ok. 6,500 PLN.

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie o tym mówić, lecz odnoszę lekkie przeczucie iż konkurs wygra jakiś niezbyt dobrze wyglądający skin. Nie mam pojęcia dlaczego mam takie przeczucia. Szczerze mówiąc ruszył bym w tym konkursie lecz i tak bym nie dał rady napisać go w CSS/HTML'u...

2efrqsn.png

IP.Board - The Best Forum Board In The World!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Konkurs został przedłużony do 15. czerwca. Po tej dacie zarejestrowani użytkownicy IPSu dostaną tydzień na głosowanie. 10 najwyżej ocenionych prac zostanie przeanalizowana przez speców. Można więc liczyć, że projekty spoza pierwszej dziesiątki wypłyną do sieci jeszcze w czerwcu :P

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ha! A nie mówiłem, że mają gdzieś swoje community? IPS właśnie ogłosił, że głosowania nie będzie, gdyż screeny nie oddają wyglądu skinów w rzeczywistości! Jednocześnie stwierdzili, że sami wybiorą top 10 i ich autorów poproszą o przesłanie plików w celu instalacji na testowym boardzie.

Zauważcie, że o pliki poproszą jedynie autorów 10 najlepszych layoutów. Oznacza to, że the best wybiorą jedynie na podstawie screenów, negując w ten sposób swój argument dotyczący odwołania głosowania. Po prostu w kulki sobie lecą...

Tekst newsa: http://forums.invisionpower.com/topic/286127-contest-update/page__view__findpost__p__1813922

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfidiusz weź zacznij czytać ze zrozumieniem. Wybierają 10 skinów według własnych preferencji (żeby w głosowaniu nie wyszło, że wygra skin kompletnie beznadziejny), poproszą o pliki, zainstalują je i wtedy odbędzie się prawdziwe głosowanie społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfidiusz weź zacznij czytać ze zrozumieniem.

I kto to mówi...

The IPS customer community will be allowed to vote for one week and the top 10 skins will be reviewed by IPS staff and management. You will be asked to allow us to review an export of the skin to see your code quality so keep in mind don't just go for looks: the underlying quality of code is important too! We may also wish to ask you questions on your vision, approach, and ideas for improvement.

Wybiorą 10 najlepszych skinów (wg screenów). Po czym poproszą autorów o pliki. Zainstalują je u siebie i wtedy dopiero wybiorą winnera. Niby twierdzą, że będzie ponowne głosowanie, ale pewnie odbędzie sie to w formie, którą widzieliśmy poprzednio. A wtedy przypomnisz sobie moje słowa...

I don't remember that IPS said that "community will choice contest winner".

It's IPS' soft and they will decide.

Screenshots give you a good idea and can help us narrow things down but we're not going to make a final decision based on that.
Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we've had to refine the process a little by shortlisting 10 skins based on our preference but still influenced by the number of votes / buzz on each skin. These skins will be installed on a live IP.Board so we can then test them out properly and then we will ask for more voting and feedback.

Ultimately, it has always been our decision on the winner. We have to pick one that fits the criteria we set out and it has to be cleanly coded and easy to modify.

Chyba jasne, że wybiorą 10 na podstawie głosów. Później te 10 poddadzą kolejnemu głosowaniu. A ostateczny wybór i tak należy do Nich, co na samym poczatku zaznaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jasne, że wybiorą 10 na podstawie głosów.

Jakich głosów? Tych z tematu Best skin so far, którego nikt nie traktował poważnie? Czy ocen i wyświetleń w galerii? Ja w żadnym oficjalnym głosowaniu nie brałem udziału i jeśli wezmą pod uwagę jedno z powyższych, to będę się czuł oszukany.

PS Poza tym cytowany przez Ciebie tekst pojawił się na długo po moim poście, więc nie imputuj proszę, że nie umiem czytać :)

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.