Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Gallery 5.x - znalezione błędy.


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie mogę znaleźć sensowniejszego tytułu, więc będzie taki ;)

Od rana bawię się nową galerią - jest dużo ciekawsza w odbiorze jak i dodawaniu zdjęć. Podzielę się kilkoma wnioskami.

1. Nie da się już tworzyć subalbumów, wedle schematu Galeria->galerie użytkowników->Staszek-Mój rower. Jest to teraz spłaszczone. Generalnie dobrze, bo prościej i szybciej przeglądać, ale trzeba coś zrobić ze zdjęciami użytkowników którzy tak mieli (po instalacji lądują one w dedykowanej kategorii)

Ale do rzeczy. Stwierdziłem u siebie i kolegi Jurji (rzecz jasna i producenta wszystko działa...) dwa bugi.

2 - teraz obok zdjęcia pojawiają się dwie informacje pobieranie z EXIF.

http://www.piwo.org/...2-08-18-183401/ - tu można zobaczyć

Owszem, ale pod warunkiem, że zdjęcie zostało dodane po upgradzie. Wcześniejsze tak już nie mają i nie potrafię zmusić, żeby się pojawiło. Tutaj przykład http://www.piwo.org/...96-zdjecie0022/

3 - Poważniejsza sprawa. Przy zdjęciu nie ma już górnej nawigacji (strasznie szkoda), za to na dole jest pasek z miniaturami. Sęk w tym, że miniatury zdjęć po upgradzie są małe, ale wszystkie przed są de facto pomniejszonymi zdjęciami htmlem w pełnej rozdzielczości. Straty na transferze będą duże, poza tym się wolniej ładuje. Przykład. Sprawdźcie miniaturki prawym klawiszem myszy i pokaż obrazek (w firefoxie). Oczywiście na stronie IPSu jest ok.

http://www.piwo.org/...96-zdjecie0022/ - tu do kitu

http://www.piwo.org/...2-08-18-183401/ - miniaturka oka psa już jest ok.

Wrzuciłem ticket, ale pewnie się do poniedziałku wtorku nie dowiem, zatem zarzucam do dyskusji. Jak macie nowe galerię, to podajcie namiary. Może coś wspólnie wymyślimy.

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od wsparcia.

Hello,

The Exif information is checked when the photo was uploaded so if this option was disabled in your old version of IP.Gallery, it would explain why it is only showing for new photos.

For the thumbnail issue, it appears that the previous thumbnails either where never created, or have been lost / moved since the upgrade. You will need to rebuild your images so that the thumbnails are re-created.

You can find this tool in your Admin CP under Other Apps -> Gallery -> Album Manager -> Album Manager -> Tools -> Rebuild All Images.

1. Gdzie w starej galerii jest jakaś opcja dotycząca danych z exif? Owszem z rozwijanego menu można podglądnąć te informacje na danym zdęciu, ale nie znalazłem nigdzie nic w kwestii ich zarządzania.

2. Co do miniatur, to rzeczywiście racja, aczkolwiek skrypt robi przebudowę już w trakcie instalacji, więc nie wpadłbym na to, żeby robić to ponownie :(

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Exif information is checked when the photo was uploaded so if this option was disabled in your old version of IP.Gallery, it would explain why it is only showing for new photos.

Nie rozumiem, to w poprzedniej wersji Galerii dało się to włączyć? Wydawało mi się że przekopałem wszystkie ustawienia galerii ale nigdy na coś takiego nie natrafiłem. Owszem była opcja wyświetlania danych exif tak jak i teraz, ale nie było przecież opcji "ładuj dane exif przy uploadzie do opisu" czy coś w tym stylu :unsure: To przecież nowy dodatek...

Co do miniatur, to rzeczywiście racja, aczkolwiek skrypt robi przebudowę już w trakcie instalacji, więc nie wpadłbym na to, żeby robić to ponownie :(

Święta racja, też bym na to nie wpadł. Daj znać czy ponowna przebudowa naprawiła problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nowa galeria ma mnóstwo nowych fraz, więc trochę minie, nim będziemy ją w stanie wydać w takiej formie, jaką zawsze od nas oczekujecie. Cierpliwości.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz swoją nową Galerię w całości przetłumaczyłem, zajęło mi to dwa bite dni, żeby wszystko doprowadzić do ładu. Sporo było pracy z przebudową zdjęć w galerii, niektóre musiałem "Logując się jako" dany Użytkownik, wysłać ponownie, ale na szczęście obyło się bez większych komplikacji. Po upgrage, system tworzy jeden zbiorowy album, do którego wrzuca wszystkie galerie publiczne, prywatne, "tylko dla znajomych". Ja na przykład, stworzyłem nowe kategorie "Publiczną" i "Prywatną" i porozdzielałem dotychczasowe Albumy do odpowiednich kategorii, w zalezności od tego jak były wcześniej ustawione przez Użytkownika. Sprawdziłem i nadałem stosowne uprawnienia do Kategorii. Przebudowałem wszystkie miniatury, albumy, użyłem wszystkich możliwych opcji przebudowy i po tych zabiegach, wszystkie galerie oraz miniatury "zatrybiły". Jak to po konwersji, nie można ustrzec się błędów, dlatego kilka galerii utraciłem. Ale dosłownie kilka. Kilka też, musiałem wysłać ponownie "logując się jako" (żeby były a konto Użytkownika który je wcześniej publikował) bo nie było sposobu na odbudowę miniatur.

Zauważyłem też taką prawidłowośc, że w tych galeriach które miały problemy z miniaturami, nie działała równiez opcja powiększania tą "lupką" po kliknięciu w zdjęcie. Skrypt działał, ale zdjęcie nie ładowało się, było puste pole. Dopiero po ponownym wysłaniu tych "wadliwych" galerii, wszystko wróciło do normalnego stanu.

Exif, to ja w ogóle wyciąłem z bitu i nikt nie ma możliwości przeglądania tych danych. Tak jest lepiej i bezpieczniej. W starej wersji skryptu, też była opcja z "Exif" pod przyciskiem ustawień konkretnego Albumu. Wyciąłem to w trzy d*py, uznając za zbytek.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że tak, zaraz Ci podeslę na PW, Ty to wszystko sprawdź a potem jak będziesz chciał, to opublikuj. Nie jestem tłumaczem, ale zadbałem o to żeby frazy nie były w stylu "kali rąbać drzewo".

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdźcie czy możecie usunąć album innego użytkownika, ale taki który zawiera zdjęcia.

Mam na myśli użycie tej opcji

post-8370-0-00178400-1345978604.jpg

Mi przy takiej operacji zamruga kilka razy górny pasek a w logach dostaję:


Call to undefined method IPSLib::cleanPermString() in /home/elroy/www
/admin/applications_addon/ips/gallery/sources/classes/gallery/albums.php on line 2215"

i całość.

2012/08/26 12:47:14 [error] 21037#0: *232255 FastCGI sent in stderr: "PHP Fatal error: Call to undefined method IPSLib::cleanPermString() in /home/elroy/www
/admin/applications_addon/ips/gallery/sources/classes/gallery/albums.php on line 2215" while reading response header from upstream, client: 83.26.208.232, se
rver: test.piwo.org, request: "GET /index.php?app=gallery&module=ajax&section=album&do=deleteDialogue&secure_key=52e503867
4559aa0392a62d167eae5a0&albumId=129 HTTP/1.1", upstream: "fastcgi://127.0.0.1:9000", host: "test.piwo.org", referrer: "http://test.piwo.org/gallery/album/129
-i-zjazd-piwowarow-w-dolinie-baryczy/"

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam błąd. Ale ten błąd nie ma żadnego znaczenia i powiem Ci dlaczego. Otóż w ustawieniach Grup, pojawiły się nowe opcje w zakładce "Galeria". Są nimi: "Can Create Privare Albums? "Can Create friend only albums?" oraz "Can delete own albums"? Jeżeli zezwolisz Użytkownikom na usuwanie ich własnych albumów (co ja osobiście zalecam ustawić grupom na TAK) wówczas ten konkretny Użytkownik który jest właścicielem tego Albumu, może go usunąć i tego błędu mu system nie zwraca. Ty i tak możesz przecież usunąć album Użytkownika poprzez ACP.

Ale podejrzewam że IPS i tak to naprawi, bo na 100% w trackerze są już takie zgłoszenia.

Zrobiłem też pełne spolszczenie publicznego modułu, wszystkie frazy, wszystkie akcje moderacyjne, komunikaty, przyciski, panel dodawania zdjęć, i tak dalej. DawPi może to puści, podałem na PW.

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma tych strzałek :blink: Powinny być takie jak w sekcji "Featured Images" :) Nie wiem jak Wy ale ja znalazłem jeszcze jedną dziwną przypadłość. Otóż jak oglądam zdjęcia w swojej galerii (wszystkie robione telefonem w rozdzielczości 2 MPx (1600x1200) to wyświetlają mi się po kliknięciu na dane zdjęcie w rozdziałce VGA :unsure: Dopiero jak kliknę w opcje => zobacz wszystkie rozmiary => wersję large, kliknę na zdjęcie a potem jeszcze je powiększę to widzę je takie, jakie jest w rzeczywistości... Dawniej wystarczyło kliknąć na powiększenie i od razu ukazywało się całe zdjęcie. Nie sądzicie że powinno to zostać zmienione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że tak jest lepiej. Jednak gdy zdjęcie skaluje się do rozmiarów okna, to jest wygodne z uwagi na różne rozdzielczości na komputerach Użytkowników. A jak komuś zależy na tym żeby zobaczyć jednak pełną wersję, to sobie kliknie prawym przyciskiem myszki na zdjęciu i tam ma wszystkie dostępne opcje. Myślę że tak jak jest, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - teraz obok zdjęcia pojawiają się dwie informacje pobieranie z EXIF.

http://www.piwo.org/...2-08-18-183401/ - tu można zobaczyć

Owszem, ale pod warunkiem, że zdjęcie zostało dodane po upgradzie. Wcześniejsze tak już nie mają i nie potrafię zmusić, żeby się pojawiło. Tutaj przykład http://www.piwo.org/...96-zdjecie0022/

W tym temacie support mnie psychnicznie złamał :) Ja swoje, oni swoje. Generalnie twierdzą, że jeżeli zdjęcia wcześniej miały exify, to powinny się wyświetlać. Odpowiadam,że zdjęcia wczęśniej miały poprawne dane, no to oni odpowiadają, że zdjęcia muszę mieć wcześniej exif i tak w kółko. Podszkolę czas przeszły w angielskim i może wrócę kiedyś z nimi do tego tematu ;) Na ten moment, nie mam siły :)

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wchodząc do dwóch działów wyskakują mi różne kody błędów typu:

Warning: Division by zero in .../public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 2961

albo

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/suchywolk2/domains/motocykle-lodz.pl/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php:2961) in .../public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141

O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh, chyba znalazłem kolejny błąd w galerii 5.0.2... Pilnie potrzebowałem dodać fotkę do ogólnej kategorii i... nie da się! Z resztą, co będę się rozpisywał, już to zrobiłem w trackerze: http://community.invisionpower.com/resources/bugs.html/_/ip-gallery/cant-upload-images-directly-to-the-specific-cathegory-r39131 i to jeszcze z błędem... przeziębienie i 4.30 rano robią swoje :( Pomimo utworzenia nowej kategorii ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami nadal nie mogę dodać zdjęcia... szlag może człowieka trafić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż w rozpaczy będąc niemalże, sprawdziłem czy u mnie (też na 5.0.2) jest to samo. Ale na szczęście (dla mnie) wszystko działa. Mogę normalnie jako Admin, albo logując się jako zwykły szaraczek, normalnie dodawać zdjęcia do kategorii w których zostały nadane stosowne uprawnienia. Jurij, a próbowałeś w bezpiecznym trybie? Zauważyłem że 5.0.2 nie lubi się z niektórymi hookami, szykowanymi pod poprzednie wersje galerii. No i widzę też, że Ci to oznaczyli jako "Not a bug" i żebyś do IPS z ticketem poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.