Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nowy produkt IPSu - CCS


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

właśnie przeczytałem ten wpis http://forums.invisionpower.com/topic/285632-introducing-community-content-system/ na forum IPSu.

Tworzą nowy produkt, który ma nosić nazwę Community Content System, co można bardzo luźno przetłumaczyć jako System Zarządzania Społecznością.

Co to jest CCS

system pomagający tworzyć rozbudowaną stronę bez specjalnej znajomości PHP, HTML i innych języków programowania. Dzięki wbudowany, edytorom WYSIWYG, dodawanie nowych treści będzie dziecinnie proste. W dodatku nowy system będzie można zintegrować z IP.Board, co sprawi, że użytkownicy będą zmuszeni do założenia tylko jednego konta, a które będzie obsługiwać oba skrypty.

Kiedy CCS zostanie wydany

Proces tworzenia CCS jest zupełnie odseparowany od tworzenia IP.Board, więc nie ma mowy o opóźnieniach w tworzeniu tego drugiego. Pierwsza wersja ujrzy światło dzienne około dwa tygodnie po wydaniu wersji finalnej IP.Board.

Ile to będzie kosztować

Jak na razie cena nie jest znana. Zostanie ujawniona w chwili wydania produktu, o czym jest napisanie w poprzednim punkcie.

Myślę, że robi się coraz ciekawiej i wreszcie będziemy mieć portal z prawdziwego zdarzenia. :D

A co Wy sądzicie o tym nowym produkcie? Ja trochę żałuję, że jednak zaprzestano prac nad IP.Nexusem, ale wiadomo - wybrali produkt, który na pewno kupi więcej osób.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie to przydatny produkt.

Myślę, że nie jest tu istotna prostota zarządzania, a bardziej możliwości konfiguracyjne. Każdy z nas ma inne potrzeby, każdy chciał by dostosować dany mod do siebie, więc wypuszczając tego CCSa muszą panowie z IPS spełnić wiele oczekiwań :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najważniejsze z oczekiwań to: niska cena dodatku ! :D

Generalnie tak jak DawPi mi też marzy się w końcu portal z prawdziwego zdarzenia pod IPB. Może tym razem będzie to więcej niż kolumna z ostatnimi postami?!

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Szkoda, że nie wydają wersji beta tej nowości...

Być może to pierwsze wydanie będzie betą? Nawet na pewno. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... robi się ciekawie, fajnie że nie myślą tylko nad IP.Board bo nie każdemu potrzebne jest tylko forum... Niekiedy trzeba postawić też portal itp, a znając życie to CCS z "trójką" IPB pewnie będzie w pełni zintegrowane :D

Ciekawi mnie tylko cena tego produktu xD

Edytowane przez TRACKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie może nie trzeba będzie "lepić" joomli, drupali czy subdreamera, który zapowiadał sie nieźle, ale podupadł kompletnie.

Potrzebuję portalu jak żaba dżdżu - joomlę znamy na pamięć, ale ta przy ruchu na poziomie 10k uników dziennie masakruje serwer, do drupala nigdy się nie mogłem przekonać. Subdreamera używam - zdaje się, że to jedyny CMS system fabrycznie zintegrowany z IPB, ale twórcy chyba powoli wygaszają produkt, bo nic się nie dzieje.

A obecnie userzy chcą czegoś więcej niż forum i protezowanie integracją z np. joomlą czy modowanie w nieskończoność forum nie jest tym o co chodzi.

Czekam więc z niecierpliwością na to nowe cudo. Oby nie skończyło się na polepieniu IP.Board, IP.Gallery, IP.Blog i IP.Downloads - bo w tym kierunku chyba szedł Nexus. I o ile forum jest extra, to galeria i blog... sami wiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czekam więc z niecierpliwością na to nowe cudo. Oby nie skończyło się na polepieniu IP.Board, IP.Gallery, IP.Blog i IP.Downloads - bo w tym kierunku chyba szedł Nexus. I o ile forum jest extra, to galeria i blog... sami wiecie :P

Oj oj, bez takich. :D IP.Nexus nie miał być ani trochę tym, co napisałeś.

To miał być skrypt 'biznesowy' - obsługa klientów, produktów, bazy wiedzy, hostingu itd.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przedstawiam krótki filmik z prezentacji CCS, nagrany przez samego Charles'a, czyli największą szychę, tuż obok Matta, w IPSie:

Jakie opinie teraz? Bo mi się ten system przestaje podobać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To będzie praktycznie taki edytor stron i szablonów. Nawet nie będzie wtyczek takich jak artykuły etc., które dopiero ktoś z zewnątrz będzie musiał dorabiać.

Myślę, że jednak się zreflektują i zrobią ten produkt tak jak powinni, czyli z prawdziwnego zdarzenia. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, widziałem i czytałem. Czyli wprowadzili ludziska w błąd w pierwszym newsie albo ja źle zrozumiałem i na 99% raczej druga opcja jest bardziej prawdopodobna.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem ten filmik i moje marzenia o portalu z prawdziwego zdarzenia opartym na rozwiązaniach IPB prysły jak bańka mydlana. To co zaprezentowali przypomina mi modyfikacje typu Custom page. Kicha :C

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego? Przecież ta główna strona (index), gdzie Charles dodawał te moduły, to zwykły HTML. Możesz w niej namalować cokolwiek byś nie chciał i po drodze dodać bloki. Przecież nawet nagłówek i stopkę forumowe da się wyłączyć.

Nie rozumiem jakie widzisz w tym ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Właśnie - namalować samemu, a gotowych bloków newsów choćby nie dają. Już nie wspominam o jakiś wtyczkach pobierający dane z forum.

Nie wydałbym na to nawet 50$ w obecnej formie.

  • Lubię to 1
  • Smutny 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz gotowe bloki. Pokazywał przykładowego bloka z informacjami o użytkowniku i przy tym mówił, że można też z forum dane pobierać...

Teraz obejrzałem drugiego filma pokazującego Strony i ucieszył mnie fakt możliwości wstawiania w treść kodu php :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie to osobny produkt, no ale... Widać, że za wszelka cenę chcą by używało się IP.Board oraz coś jeszcze... Szkoda, że nie postawili na osobny skrypt tj. skrypt portalu... stronę sobie pewnie można będzie dorobić już niedługo i za free bo jakiś geniusz pewnie zrobi "hooks'a", który pozwoli na prawie to samo co CCS... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W tym wszystkim najbardziej żałuję, że przestali tworzyć IP.Nexus. To była oddzielna aplikacja. Ehh.... Może kiedyś wrócą do niego. Oby.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem początek wątku i już miałem piać z zachwytu, który szybko stopniał, gdy dotarłem do nieszczęsnego filmiku :) zdaje się powinni zainwestować w człowieka, który umie rozmawiać z ludźmi, czytać pisane przez nich posty i wnioskować co się sprzeda, a co jest do bani. Póki co to to nowe rozwiązanie jest co najmniej do bani. Nawet 10$ nie dam za obecną wersję.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.