Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

wybór banku


Patryk1011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć konto w banku i nie wiem w jakim, zależy mi na niezbyt drogim utrzymaniu konta i możliwością korzystania z konta przez internet :D

w którym banku będzie najtańsze utrzymanie konta i najbardziej dopracowany panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej korzystałem z mBanku. Teraz jako prywatnego używam Alior Sync. Zaś jeśli chodzi o panel, to jak dla mnie najciekawszy ma Pekao SA.

  • Lubię to 1

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mBanku - opłata od niedawna wynosi 4PLN / miesiąc używania karty, jeśli się nie zrobi zakupów w ciągu miesiąca za minimum 100 PLN. Więc masz takie opcje:

 

  • robić każdego miesiąca zakupy za 100 PLN i wtedy nie płacisz nic,
  • zastrzegasz kartę i wtedy nie płacisz nic (ale nie masz karty),
  • płacisz co miesiąc 4 PLN lub
  • płacisz co miesiąc 5 PLN za wypłatę darmową ze wszystkich bankomatów i wtedy też już nic więcej nie płacisz :)

Co do Alior Sync - obawiam się, że Wasza radość nie będzie trwała wiecznie i czeka Was los klientów mBanku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Alior Sync - obawiam się, że Wasza radość nie będzie trwała wiecznie i czeka Was los klientów mBanku...

Domyślam się, dlatego w każdej chwili jestem gotowy przenieść się gdzieś indziej. :P

  • Lubię to 1

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli dobrze wygląda przy tym dobrym działaniu, to też zaleta. :P

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Inteligo, mbank. Używane z 'głową' nie kosztują nic.

Panowie i panie, konto w banku jest po to by je używać. 'Szkoda' Wam setki na miesiąc - trzymajcie kasę w skarpecie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sposobu wykorzystywania takiego konta. U mnie potrzebne jest ono do zakupów na Allegro. Przelewam gotówkę z konta zagranicznego i bezproblemowo mogę robić zakupy w polskim internecie. Karta też jest mi niezbędna, żeby wybrać wolne środki w razie sytuacji kryzysowej (lub liczyć w takim przypadku na szybką pomoc rodziny). Wracając do kraju nie mam też zazwyczaj polskiej gotówki, więc fajnie się taka karta sprawdza chociażby w punktach poboru opłatach na autostradach.

 

Z mBanku byłem zadowolony do momentu wprowadzenia opłat. I nie narzekałem na te 2zł, które kazali mi płacić. Wkurzyło mnie, że regularnie pobierali opłatę za kartę, której nie miałem, "wydaną" do nieużywanego już konta młodzieżowego. Kazali sobie zapłacić za pół roku używania karty, która została wysłana, ale nigdy nie aktywowana. Zirytowało mnie trochę takie podejście do wieloletniego klienta, tym bardziej, że opłata jest naliczana za używanie karty, a nie jej wydanie - a karta, która nie została aktywowana nie może być przecież używana.

 

Na szczęście w tym momencie pojawił się Sync, do którego się szybko przeniosłem i póki co jestem bardzo zadowolony :) Wszystko za darmo, przelewy natychmiastowe w ofercie, fajny panel. Do tej pory nie spodobało mi się jedynie to, że do konta walutowego została wydana identyczna karta, jak do rachunku głównego, przez co myliły mi się one w portfelu.

 

A jeśli zaczną kombinować z opłatami - c'est la vie! Na pewno pojawi się konkurencyjna, darmowa oferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Wszystko za darmo, przelewy natychmiastowe w ofercie, fajny panel.

Tzn. jakie? Do każdego banku natychmiast idzie przelew?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko za darmo, przelewy natychmiastowe w ofercie, fajny panel.

Tzn. jakie? Do każdego banku natychmiast idzie przelew?

 

Do każdego banku ale jest chyba jakieś ograniczenie(10 przelewów) w ilości wykonywanych przelewów natychmiastowych. 

 

 

Lista banków: http://www.sync.pl/informacje/Przelew_natychmiastowy

Edytowane przez Pumcia

4_q.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko za darmo, przelewy natychmiastowe w ofercie, fajny panel.

Tzn. jakie? Do każdego banku natychmiast idzie przelew?

 

 

Tak, w większości banków działa to w godzinach biurowych. Kasa momentalnie zostaje przelana na konto odbiorcy, podobnie jak między kontami mBanku. Limit darmowych został ustawiony na 10 miesięcznie (mi w zupełności wystarcza), każdy następny chyba 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko za darmo, przelewy natychmiastowe w ofercie, fajny panel.

Tzn. jakie? Do każdego banku natychmiast idzie przelew?

 

https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki mBank też z tego korzysta, jednakże czasami jak im się coś 'zepsuje' potrafią po cichu przetryzmywać pieniądze po 48h i bank od tego umywa ręce.

Ciekaw jestem jak długo to jeszcze pociągnie - jak tam Express Elixir będzie się rozwiał i kiedy stanie się standardem w bankach zamiast zwykłego. Ciekawe jakie ceny KIR na to rzucił ;-)

Edytowane przez JamLasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.