Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Legalizacja nielegalnego, czyli nawrócenie niewiernych.


GoksaP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Nie będę owijał w bawełnę i pisał, że znajomy, znajomego czy inne bajki.

 

Na początku roku założyłem forum małej społeczności - oczywiście nie stać nas wtedy było na licencję pod IPB, więc ... internet i forum śmiga.

 

Jednak za te raptem 9 miesięcy udało nam się zebrać tylu ludzi, że wspólnymi siłami postanowiliśmy się złożyć i zakupić licencję.

Tak też zrobiłem. Przelew poszedł, mam dostęp do niezbędnych materiałów, etc.

 

Nawróciłem się na dobrą drogę, jednak obawiam się pokuty.

 

O czym piszę w sensie "pokuty" - o napisanych dotychczas tematach i postach.

Powiedzcie mi dobrzy ludzie - czy sama podmiana plików (usunięcie starych, wgranie nowych legalnych) zapewni mi poprawne działanie forum na dotychczasowej bazie danych?

Oczywiście pomijam fakt nietykania folderów cache, stylów, obrazków, etc.

 

Proszę nie wylewać hejtów - myślę, że w pewnym stopniu się zrehabilitowałem kupując licencję. W końcu lepiej późno niż wcale :) Jednak wiem, że smród się będzie za mną ciągnąć ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz dostępu do zakładki dot. licencji? Co wyskakuje jak próbujesz do niej przejść?

 

Skoro tak to na twoim miejscu bym spróbował na innej subdomenie zainstalować czyste IPB ( ta sama wersja ),a później w pliku conf_global.php zmienił tylko dane dostępu do bazy. Jeżeli ruszy bez żadnych problemów ( czyt. błędów ) to powinno grać.

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że ta nielegalna wersja została tak zmodyfikowana, że nie mam dostępu do zakładki dot. licencji.

 

Pliki chciałbym po prostu nadgrać, ale nie wiem czy mi się wszystko nie posypie.

 

Nic się nie posypie. Rób kopię, nadpisuj pliki, aktualizuj i wszystko będzie ładnie śmigać.

 

 

Jak to nie masz dostępu do zakładki dot. licencji? Co wyskakuje jak próbujesz do niej przejść?

 

Skoro tak to na twoim miejscu bym spróbował na innej subdomenie zainstalować czyste IPB ( ta sama wersja ),a później w pliku conf_global.php zmienił tylko dane dostępu do bazy. Jeżeli ruszy bez żadnych problemów ( czyt. błędów ) to powinno grać.

 

Niektóre przerobione skrypty ukrywają w plikach zakładkę licencji. Wgranie czystych na FTP powinno rozwiązać ten problem. Btw, DawPi podał mi kiedyś takiego hacka na ukrycie numeru licencji, gdy tego potrzebowałem:

public function licenseKeyStatusScreen( $licenseKey, $licenseData ){
$IPBHTML = "";

EDIT: 8,5k 

Edytowane przez Amfidiusz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy, bo nie wiem - masz tę licencję czy nie w końcu?

Kupiłem :)

 

Reasumując - najpierw zacznę od zrobienia kopii zapasowej plików i bazy danych.

Martwi mnie tylko to, że IPB może trzymać jakieś ustawienia w plikach, które nadgram i wtedy się wszystko posypie. 

Wierzę Ci Amfidiusz :)

Edytowane przez GoksaP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ilość postów Amfidiusza.

 

O ja niekumaty ! A tu trzeba być czujnym!  :lol: Szacun Amfidiusz ;)

DawPi - mieliśmy przyjemność rozmawiać kiedyś na ipslink i mogę to wyraźnie podkreślić ( wiem z własnego doświadczenia),  kto jak kto, ale Ty pazerny nie jesteś ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.