Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Eksport adresów e-mail


necik
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez necik,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym z bazy danych forum wyeksportować adresy e-mail użytkowników, ale tylko tych którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień od administratora (jakieś 100k użytkowników). Jakim zapytaniem SQL mogę to wykonać w phpmyadminie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki, ale oba nie do końca rozwiązują mój problem, tzn. wyeksportują adres e-mail wszystkich użytkowników, a ja chcę tylko adresy użytkowników wyrażających zgodę na otrzymywanie powiadomień od administratora. W tym celu należałoby zmodyfikować poniższe zapytanie SQL:

SELECT `email` FROM `ipb_members` ORDER BY `joined` DESC

tylko nie do końca wiem jak. Pewnie trzeba dodać coś typu WHERE `zgoda_na_powiadomienia` = true, ale nie wiem jak fachowo nazywa się ta `zgoda_na_powiadomienia`.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym oprócz adresów e-mail chciał również wyeksportować jednocześnie takie dane jak logi, wiek oraz miejscowość? Login to prosta sprawa, czyli SELECT `login` FROM `ipb_members`. Wiek chyba przetwarzany jest na bieżąco na podstawie uzupełnionego bday_year ? A jak wyciągnąć miejscowość? No i jak to wszystko połączyć w jedno zapytanie?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

add_join Twoim przyjacielem. Tabela profile_portal.

 

Zastosowania join jeszcze nie rozgryzłem, ale w międzyczasie zastanawiam się czego miałbym szukać w tabeli profile_portal?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie choćby miejscowość, wiek - zakładam, że to pola profilu u Ciebie.

 

Właśnie w profile_portal nie widzę niczego co mogłoby odpowiadać za miejscowość czy wiek. Tzn. wiek (datę urodzenia) znalazłem w tabeli ipb_members (bday_year).

 

Czy gdybym chciał z bazy wyciągnąć tylko adres e-mail i rok urodzenia, czyli wszystko pochodzi z jednej tabeli, to w tym przypadku również należałoby zastosować add_join? Czy tez może wystarczyłoby coś typu SELECT `email` & / and / nie_wiem_czym_połączyć bday_year FROM `ipb_members` ...?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

Czy ktoś pomógłby mi ułożyć zapytanie SQL wyświetlające w phpmyadminie dane w postaci:

 

adres e-mail, datę rejestracji, adres IP użyty podczas rejestracji?

 

Oczywiście chodzi tylko o użytkowników którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie wiadomości od administratora. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Zauważyłem, że wartość joined ma postać np. 1396543931 - w jaki sposób jest tutaj data zapisana oraz jak mogę to "odszyfrować"?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłoby miło gdyby phpmyadmin po wykonaniu zapytania SQL zwracał datę rejestracji w czytelnej formie, więc tak sobie kombinuję zapytanie, ale nie wiem czy dobrze?

SELECT `email`, `joined`(ss, {UNIX_timestamp}, ’19700101′), `ip_address` FROM `ibf_members` WHERE `allow_admin_mails` = 1 ORDER BY `joined` DESC

Ten pomysł na (ss, {UNIX_timestamp}, ’19700101′) wziąłem stąd: http://ianlandsman.com/sql-server-convert-unix-timestamp-to-date/

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, co Ty kombinujesz? Dostałeś link do funkcji (FROM_UNIXTIME) której należy użyć dla MySQL-a, a wklejasz jakiegoś potwora dla innej funkcji UNIX_timestamp dla innego serwera. Już pomijam kwestię, że w linku jest przykład jej użycia.

 

SELECT `email`, `ip_address`, FROM_UNIXTIME(`joined`) FROM `ibf_members` WHERE `allow_admin_mails` = 1 ORDER BY `joined` DESC
Z tego co widzę prowadzisz forum 'o komputerach' - jak ktoś kazałby Ci pobrać sterowniki do Radeon w wersji 42.222 i dał do nich linka, to poszedłbyś szukać ich na stronie Nvidii, bo też mają 42.222 w nazwie?

Jak nie podoba Ci się format daty, to zmieniasz go - przykładowy, z dokumentacji:

SELECT `email`, `ip_address`, FROM_UNIXTIME(`joined`, '%Y %D %M %h:%i:%s %x') FROM `members` WHERE `allow_admin_mails` = 1 ORDER BY `joined` DESC
Co oznaczają dane literki:

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/date-and-time-functions.html#function_date-format

Edytowane przez JamLasica
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie ;)

 

Mam takie zapytanie SQL wyświetlające e-mail, rok urodzenia, adres IP, datę i godzinę rejestracji:

SELECT  `email` ,  `bday_year` ,  `ip_address` , FROM_UNIXTIME(  `joined` ,  '%d-%e-%Y ' ) , FROM_UNIXTIME(  `joined` ,  '%h:%i:%s' ) 
FROM  `ibf_members` 
WHERE  `allow_admin_mails` =1
ORDER BY  `ibf_members`.`bday_year` DESC 
LIMIT 30 , 300

Jak przerobić powyższy kod aby wyświetlał również miejscowość wpisaną w profilu użytkownika?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.