Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Error przy rejestracji


Dementor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
po przenosinach na nowy serwer nie działa mi rejestracja nowych użytkowników, po wypełnieniu wszystkich pól i naciśnięciu rejestruj wyskakuje komunikat z błędem:

 
Cytuj

 

There appears to be an error with the database.

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.

You can try to refresh the page by clicking here

«Return to the index

 

Wszedłem przez FTP w cache i mam takie informacje w ostatnim logu:

Cytuj

 Date: Mon, 29 Aug 2016 23:44:49 +0000
 Error: 1364 - Field 'fav_games' doesn't have a default value
 IP Address: 162.158.000.00 - /index.php?app=core&module=global&section=register
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: INSERT INTO ibf_members (`name`,`members_display_name`,`email`,`member_group_id`,`joined`,`ip_address`,`time_offset`,`coppa_user`,`members_auto_dst`,`allow_admin_mails`,`members_l_username`,`members_created_remote`,`member_login_key`,`member_login_key_expire`,`view_sigs`,`bday_day`,`bday_month`,`bday_year`,`restrict_post`,`auto_track`,`msg_count_total`,`msg_count_new`,`msg_show_notification`,`last_visit`,`last_activity`,`language`,`members_editor_choice`,`member_uploader`,`members_pass_salt`,`members_pass_hash`,`members_l_display_name`,`fb_uid`,`fb_emailhash`,`members_seo_name`,`members_bitoptions`) VALUES('zxcvb','zxcvb','[email protected]',1,1472514288,'162.158.203.59',1,0,0,1,'zxcvb',0,'9d6a1387f03e72ada3e29c29d1313593',1473119089,1,0,0,0,0,'',0,0,1,1472514289,1472514289,1,'rte','flash','4<f00','396f7767e5cad4792092b77bec549d2b','zxcvb',0,'','zxcvb',0)
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsMember.php                                           | [db_main_mysql].insert                                                        | 603               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/applications/core/modules_public/global/register.php                 | [IPSMember].create                                                            | 1921              |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/applications/core/modules_public/global/register.php                 | [public_core_global_register].registerProcessForm                             | 65                |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsController.php                                       | [public_core_global_register].doExecute                                       | 302               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

 

Z tego co widzę to problem tkwi w tym że nie ma wartości domyślnej w 'fav_games'  wydaje mi się, ze chodzi o iArcade - wyłączyłem go na próbę jednak problem nadal istnieje, ueuchomiłem forum w trybie bezpiecznym i nadal to samo.

 

Proszę o pomoc jaką wartość wpisać w bazie lub co zrobić aby samo wróciło do poprzednich ustawień wartości z  'fav_games' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najprościej to zrobisz przy pomocy PhpMyAdmina, edytując to pole w podanej tabeli i dodając do niego domyślną wartość (dowolną).

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ( nie pomyślałem a przecież to logiczne ), mam nadal problem ponieważ nie mogę zmienić wartości z tej tabeli, obecnie jest brak i jest problem z rejestracją.Gdy zmienię na NULL lub CURRENT_TIMESTAMP to wyskakuje błąd, że nie  value a przy zmianie na zdefiniowaną wartość i wpisaniu jakiejkolwiek cyfry bądź liczby wyskakuje inny błąd.

 

Masz może jakiś pomysł? 

 

Bez tytułu1.png

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przeszło, później wyskakiwały kolejne błędy uniemożliwiające rejestrację z tabelami w których był brak domyślnych wartości:

arcade_mod_privs - zmieniłem na  varchar(255) i wartość zdefiniowana następująco: 0

arcade_b_challenges - zmieniłem na  varchar(255) i wartość zdefiniowana następująco: 0

inactive_notified - zostawiłem tak jak było tylko wartość zdefiniowana następująco dałem na: 0

inactive_lastNotified - zostawiłem tak jak było tylko wartość zdefiniowana następująco dałem na: 0

inactive_oldGroup - zostawiłem tak jak było tylko wartość zdefiniowana następująco dałem na: 0

inactive_moved - zostawiłem tak jak było tylko wartość zdefiniowana następująco dałem na: 0

awards - zmieniłem na  varchar(255) i wartość zdefiniowana następująco: 0

 

I nadal nie można się zarejestrować, ponieważ wyskakuje teraz błąd:

Cytuj

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Apache/2 Server at darksiders.pl Port 80

Te tabele na zielono są przedstawione na screenie poniżej:

 

           

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje użytkownika do grupy Validating ( mam zatwierdzanie ręczne użytkowników ) jednak nie przyszedł mi żaden e-mail po rejestracji a użytkownik nie pojawił się do zatwierdzenia, na FTP w cache nie ma żadnych błędów ale :

Cytuj

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Apache/2 Server at darksiders.pl Port 80

nadal wyskakuje po wciśnięciu przycisku rejestruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Admin serwera musi to sprawdzić.

P.s. oczywiście masz najnowszą wersję forum z wszystkimi łatkami? A jeśli nie to jaką masz dokładnie? IP.Board 3.2.x? :icon_surprised:

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Serwerowni odpisali mi , ze to problem stricte związany ze skryptem forum i nic więcej.

Wersja forum to IP.Board 3.2.3 - i nie zamierzam robić upgrade do nowszych wersji, ponieważ byłoby więcej problemów niż to warte, teraz mam masę wtyczek i aplikacji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym poście:

Cytuj

uruchomiłem forum w trybie bezpiecznym i nadal to samo

 

jednak teraz po zmienieniu tych wszystkich wartości opisanych wyżej, włączyłem tryb Bezpieczny i problem nie występował, nie było błędu Internal Server Error opisywane wcześniej i w panelu Admina pojawił się nowy użytkownik do zatwierdzenia tak jak powinno być i było wcześniej , jakieś pomysły co może być przyczyną tych błędów? Nie chcę mieć ciągle włączonego trybu bezpiecznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia chęci tylko czasu ( przy tak dużej rodzinie jaką posiadam, zabawa w wyłączanie każdego rozszerzenia i aplikacji a następnie przechodzenie przez cały proces rejestracji aby na końcu zobaczyć czy wywali błąd czy nie pochłania dużo czasu ) .

Ponadto liczyłem, że może znacie jakieś szybkie metody ale skoro takich nie ma lub nie znacie to ok, sam ogarnę powoli tą kwestię .

 

Dzięki za wszystko - temat do Zamknięcia. Kiedyś było coś takiego tutaj jak najlepsza odpowiedź a teraz tego nie widzę dlatego dałem reputację Wam.

Edytowane przez Dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to kogoś interesowało to rozszerzenie:

(SOS32) User Groups in Register Form

 

powodowało błąd przy rejestracji, na szczęście było to 5 rozszerzenie, które sprawdzałem czy nie blokuje poprawnej rejestracji i dalej już szukać nie musiałem, po prostu zacząłem sprawdzać te rozszerzenia które miały coś wspólnego z grupami na forum.

 

Nie wiem tylko dlaczego rozszerzenia i aplikacje, które działają kilka lat nagle przestają, czy powodem są nowsze wersje phpmyAdmin i innych komponentów serwera, których stare rozszerzenia nie wspierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.