Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dlaczego nie przechodze na IPB 3


mlodszy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać wasze opinie, które wstrzymują was przed przejściem na IPB 3.

Ode mnie:

IPB 3 jest nadal niepewne i mocno dziurwe.

IPB 3 wydane zostało z pośpiechem i według mnie dopiero wersja 3.1 przyniesie takie zmiany, że warto będzie dokonac aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już niby przeszedłem, ale z innych powodów, które zmusiły mnie do tego. Tak to bym nie przeszedł bo:

- jak napisałeś jest niepewne, na razie jeszcze nie tak dopracowane jakby tego oczekiwali nawet sami autorzy

- brak aktualizacji wielu modyfikacji, które lubiłem

Ogólnie to z końcem roku przejście powinno być już opłacalne, tak mi się wydaje.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja nie przechodzę z kilku powodów:

- źle przebudowuje znaczniki BBCode (przy upgrade z 2.3.6 na 3.0.2 przestał działać HIDE)

- źle parsuje wiadomości pisane w pełnym HTML'u (np wszystkie < zamienia na kod ASCI, przez co nie działają znaczniki kodu HTML)

- mało modyfikacji

- jest zbyt niedopracowane i ciągle pojawiają się nowe łatki np. bezpieczeństwa

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja powiem tak wersja 3.0.4 użytkowników online w ciągu ostatnich 15 minut 680 a serwer sobie odpoczywa :)

Load Average 2.10, 2.20, 2.26

OCZYWIŚCIE JEST TO MASZYNA TYLKO DWU RDZENIOWA :)

Ps. wyciągałem logi serwera z

Najwięcej aktywnych     956     dnia 14 październik 2009 - 19:57 

i obciążenie wynosiło

Load Average 3.80, 4.20, 4.26

Czyli względnie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamierzam przejść, ale dopiero po wydaniu IP Board 3.1.x , gdyż narazie jak dla mnie zbyt mało skinów, modów itp... dodatkowo obciążenie serwera jest większe, a ponoć na tym hostingu co ja mam (superhost.pl) IPB 3 zbyt szybko nie "śmiga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Manager

Darmowe skiny nigdy nie powalały.

Widzisz tam darmowe skiny czy tylko tak klepiesz dla klepania? Bo ja tam widzę płatne skiny.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasem się zdaży fajny darmowy. Ale gusta są różne, jednym się podoba to a innym tamto.

Ale wybór i tak jest spory jak na "Młodą trójkę"

Wybór marny a i żądna "poważna" firma nie chce się za skiny dl aIPB łapać. Dlaczego?

Siema banan :) coś szybko ostatnio uciekałeś z rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widzę MotyF, że bardzo dużo wiesz o IP.Board. Skąd czerpiesz wiedzę? Może pora przestać bujać w obłokach i podjąć normalną rozmowę, opartą o fakty?

Wybór marny a i żądna "poważna" firma nie chce się za skiny dl aIPB łapać. Dlaczego?

KONKRETY.

Bo ja na obalenie tego, co napisałeś przedstawiam mój spis: Spis stron oferujących skiny do IP.Board 3.x - darmowe i płatne. Dla przypomnienia Ci tylko podam, bo na pewno to wiesz, że jest tam strona autora skinu, który wygrał konkurs IPS, który tworzy nieziemskie skiny ( co prawda ceny są 'kosmiczne', ale za jakość się płaci ) od kilku paru lat.

O tym uciekaniu banana z rozmowy to nie zauważyłem tego jakoś. Zobaczymy, jak Ty do tego podejdziesz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, siedząc kilka lat w interesie, wiesz kto robi skiny i na jakie platformy. Jakoś na IPB żaden nie robi. Owszem jest masa firm, ale "niszowych". Wiem, że jesteś sercem za IPB, ale to nie znaczy, że jest najlepsze.

Z kąd czerpie wiedzę? Z tego forum, z innego forum, z obserwacji ...

I mam np. widze jakiej Ty nie masz - bie rób upgrade na włączonym forum - jako oficjalny support-nie ładnie to wygląda, IP.download się dziś w godzinach popołudniowych posypało, aż screena miałem robić ale stwierdziłem, że nie moja sprawa a Ty wiesz, co robisz.

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jakoś na IPB żaden nie robi. Owszem jest masa firm, ale "niszowych".

Jakie to są firmy? Tzn. nie przywal firmy która nigdy skinów do IP.Board nie robiła, bo to nie ma sensu.

Wiem, że jesteś sercem za IPB, ale to nie znaczy, że jest najlepsze.

Inaczej, to nie tak, że sercem, bo myślenie sercem jest dla nastolatków. Ja już myślę tym, co potrzeba - głową i serio wg IPS, jako wydawca takiego rodzaju skryptu robi to najlepiej.

I mam np. widze jakiej Ty nie masz - bie rób upgrade na włączonym forum - jako oficjalny support-nie ładnie to wygląda, IP.download się dziś w godzinach popołudniowych posypało, aż screena miałem robić ale stwierdziłem, że nie moja sprawa a Ty wiesz, co robisz.

Nie robiłem aktualizacji na włączonym forum. Nigdy tak nie robiłem. Jeśli mowa o rozsypanym IP.Downloads na domyślnym skinie to była to tylko i wyłącznie moja wina, co poprawiłem potem, jak przypomniałem, sobie, że faktycznie zrobiłem zmiany w bicie, a które przy aktualizacji nie są potem ..aktualizowane.

Szkoda, że nie zgłosiłeś, bo pewnie zająłbym się tym szybciej. Wiem, co robię, ale jak każdemu człowiekowi tak i mnie zdarzają się pomyłki. Helloł, za nickiem DawPi siedzi człowiek. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem kto siedzi nie od dziś, podziwiam Twój nieustający zapał do tego wszystkiego, ale czasami piszesz chyba te pochwały dla IPSu nie będąc o tym do końca przekonanym. Co do skórek - to nie ma sensu, chcesz, napisze CI na PW kilka firm od kilku lat w interesie, najbardziej znane i cenione, robią pod VB, phpBB, Joomle, czasami Drupala, żadko ale i pod Typo3 a IPB-nic.

PS. Wisz co mnie w IPSie denerwuje - licencja (przedłużenie) czyli support, helpdesc i inne. Co ma do tego dowlnoad w resources (i nie mam na myśli ich aplikacji). Odcinają Cie od wszystkiego i papa. Nie powinienem mieć prawa do..aktualizacji ale nawet nie można ściągnąć tego, za co zapłaciłem (np werssje 2.3.6). To jest bez sensu.

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.