Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nieprawidłowe wgranie bazy danych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż przez przypadek zrobiłem głupotę. Skopiowałem bazę danych forum po czym chciałem wgrać ją na testowe forum, przez przypadek wgrałem kopię forum na główne forum (tak wiem, idiota) i baza waży teraz drugie tyle, czyli około 2gb gdzie normalnie powinna ważyć około 800mb.

Od razu widać skutki uboczne, czasami po odświeżeniu strony, wiadomości na chatboxie zjeżdżają na dół i trzeba przewijać do góry, kolejnym przykładem jest sprawdzanie kto dał komuś reputację, czasami to okienko się nie otwiera. 

Dodatkowo zrobiły się jakieś dziwne białe kropki przy bloczkach:

 

2DmNcLv.png

 

Wyczyściłem bazę danych i przywróciłem ją z dnia poprzedniego, lecz dalej baza waży prawie 2gb i forum nie działa tak jak trzeba. Próbowałem też naprawić/optymalizować bazę danych lecz jest to samo, tryb bezpieczny również nie pomaga.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez michal7840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BeZiCoVeR napisał:

Mówisz, że usunięcie pamięci podręcznej i usunięcie i dodanie na nowo bloku nie podziałało?

 

Coś się popsuło i nie mogę usunąć tych dwóch bloczków, wygląda tak jakby to nie był bloczek, tylko wklejone bezpośrednio jako szablon w globalTemplate, mimo że nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Ty właściwie zrobiłeś. Jeśli wgrałeś niewłaściwą bazę danych, to po prostu przywróć backup właściwej. Jeśli nadpisałeś złymi plikami zawartość plików serwera, to przywróć backup właściwych plików. A do namierzania błędów w stylu polecam Firebuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jurij napisał:

Ja nie wiem co Ty właściwie zrobiłeś. Jeśli wgrałeś niewłaściwą bazę danych, to po prostu przywróć backup właściwej. Jeśli nadpisałeś złymi plikami zawartość plików serwera, to przywróć backup właściwych plików. A do namierzania błędów w stylu polecam Firebuga.

 

5 godzin temu, aXen napisał:

Przywróć bazę danych i pliki serwera.

 

Nie nadpisałem plików złymi plikami, problem był tylko z bazą danych.

Więc konieczne jest to przywracanie plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal7840 napisał:

Nie nadpisałem plików złymi plikami, problem był tylko z bazą danych.

Więc konieczne jest to przywracanie plików?

Być może w tym czasie się coś zapisało w plikach i wywołuje konflikt.

Kiedy przywracasz bazę danych musisz również pliki przywrócić aby nie było błędów.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie da się nadpisać bazy - trzeba ją najpierw wyczyścić bo zacznie sypać, że się nazwy/id etc. powtarzają.

Coś namieszałeś więcej. Pytanie tylko co.

Zapytaj admina serwera o kopię sprzed awarii by ją wrzucił jeśli mają.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aXen napisał:

Być może w tym czasie się coś zapisało w plikach i wywołuje konflikt.

Kiedy przywracasz bazę danych musisz również pliki przywrócić aby nie było błędów.

 

Godzinę temu, DawPi napisał:

Nie da się nadpisać bazy - trzeba ją najpierw wyczyścić bo zacznie sypać, że się nazwy/id etc. powtarzają.

Coś namieszałeś więcej. Pytanie tylko co.

Zapytaj admina serwera o kopię sprzed awarii by ją wrzucił jeśli mają.

 

Baza została już poprawnie przywrócona, pliki serwerowe też przywróciłem, ale dalej te białe kropki są i nie mogę usunąć/przenieść tych bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.