Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Budowa i zarządzanie forum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie. Zamierzam otworzyć własne forum. Mam zamiar zlecić jego budowę profesjonalnej firmie, która zajmuje się głównie budową forów internetowych. Tylko czy osoba bez znajomości zagadnień programistycznych, czyli zwykły laik, poradzi sobie z administrowaniem takim forum? Czy jest to trudne? Rzeczy typu jakieś konserwacje, backupy danych robiła by firma. I jakiej ceny mogę się spodziewać, czy 4k za stworzenie forum jest wystarczającą kwotą ?

 

Jurij: Poprawiłem, bo aż oczy krwawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zarządzać dasz spokojnie radę. Jak nie to pomożemy. :)

4k dużo i mało - zależy konkretnie za co. Daj jakieś szczegóły.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać, moje  forum wzorował bym się coś na wzór forum pclab, oczywiście grafikę jakąś swoją wstawić, ikonki itp,

 

Tylko jeszcze pytanie jest o dochody z forum, bo celem forum było by promowanie moich sklepów internetowych które też są w planach, zbytnio nie interesowały by mnie płatne reklamy, wolał bym powstawiać banery swoich sklepów, czy jeśli forum by miało 3tys unikalnych odwiedzin dziennie to ile mogło by generować zysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś wnioskuję, że wcale nie chcesz założyć forum, tylko chcesz założyć banner reklamowy dla innych Twoich witryn. Dlatego od razu Ci mogę powiedzieć - odpuść sobie. Aby stworzyć forum internetowe trzeba władować w nie mnóstwo pracy, pasji i czasu a i tak nie ma pewności, czy coś z tego wyjdzie.

 

Chcesz stworzyć klona PCLabu. Myślisz, że jak wpakujesz pieniądze w domenę, skrypt, serwer i pozycjonowanie to już wystarczy? Otóż nie. Forum musi posiadać unikalną treść. Bez tego nie będziesz miał czego promować, a ludzie nie będą mieli po co przychodzić do Ciebie. Pooglądać sobie reklamy? Boty wyszukiwarek także nie będą miały czego indeksować. Więc zastanów się, kto tę treść będzie tworzył. Jeśli sam masz to zamiar robić (wykorzystując swoje zdolności lingwistyczne zaprezentowane w pierwszym poście) to odpuść sobie. Serio.

 

Poza tym nie stworzysz forum metodą kopiuj / wklej. Będziesz je musiał stworzyć od podstaw. Wszystkie kategorie, fora, tematy, poradniki, artykuły etc. Do tego dochodzi oprawa graficzna, modyfikacje, administracja, moderacja i tym podobne. Firma której to zlecisz napisze to wszystko za Ciebie? Bo samo zainstalowanie forum i doprowadzenie do używalności to dosłownie chwila. Tylko zastanów się, co dalej?

 

Cytat

Czy 4k za stworzenie forum jest wystarczającą kwotą ?

 

4K staje się obecnie standardem, bardziej przyszłościowe jest 8K. Jeśli masz na myśli 4000 PLN, to z powodzeniem wystarczy Ci na zakup domeny, hostingu oraz licencji IPS (200$ USD). A za resztę możesz kupić zapas kawy i opcjonalnie cukru / mleka) niezbędnej przy zarywaniu nocek i tworzeniu unikalnych treści na nowym forum.

 

Cytat

Jeśli forum by miało 3tys unikalnych odwiedzin dziennie to ile mogło by generować zysku?

 

A znasz takie powiedzenie "nie dziel skóry na niedźwiedziu"? Jeszcze nic nie zrobiłeś w kierunku tworzenia swojego forum, a już chcesz wiedzieć ile zarobisz i co sobie będziesz mógł za to kupić. :blink: Z takim nastawieniem mówię szczerze: odpuść sobie.

 

Chyba, że oczekujesz optymistycznej konkretnej odpowiedzi. To mogę śmiało powiedzieć, że z powodzeniem lekką ręką zarobisz gazylion złotych :)

 

 

 

 

A jeśli pomimo tego wszystkiego nadal chcesz założyć forum i zdecydujesz się poświęcić temu czas, pieniądze i mnóstwo pracy, to mogę jedynie życzyć powodzenia :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij wróżka z ciebie nie będzie. Czepiłeś się ortografii bo masz ból d*py jak typowy Polak. Piszesz jak ludzie którzy odradzają importu z Chin bo boją się konkurencji, ale do rzeczy. 

 

Chce otworzyć forum. I to nie od dzisiaj tylko od paru lat. Forum jest świetną reklamą dla e-sklepu, mamy bliski kontakt z klientem, tworzymy z nim tak jakby więź.

 

Nie chce stworzyć klona pclabu, chodziło mi o layout, coś na wzór pclabu. Nie martw się działam w innej branży, nie komputerowej(strach przed konkurencją?)

 

Nie myślę że jak wpakuje kasę w domenę, skrypt, serwer i pozycjonowanie to już wystarczy, gdzie tak napisałem?  

 

Przecież nie odpalę pustego forum albo zerżniętego od kogoś, przed otwarciem mam zamiar z pół roku uzupełniać go tworząc wątki,tematy itp to nie ma być jakiś bubel tylko profesjonalne forum.

 

Kawy nie piję - kofeina, mleka nie pije laktoza i inny syf, cukier no comment, nabawiłem się przez cukier candidy.

 

Ktoś tu chyba nie zrozumiał, czy ja napisałem ile zarobie i co sobie będę mógł kupić? Napisałem orientacyjnie ile forum z konkretną ilością unikalnych użytkowników mogło by generować zysku, a nie że planuje tyle i tyle zarobić, zresztą do forum zapewne będę musiał jeszcze dokładać pieniądze co miesiąc, bo nie planuję z forum czerpać zysku, chyba że był by to pieniądz od min. 3000pln/mies tyle że wtedy forum zasyfione było by tymi brzydkimi reklamami jakie często się widuje na różnych forach, stronkach?

 

Jeszcze raz chce podkreślić że zachowujesz się jak bym był dla ciebie śmiertelną konkurencją. Nie bój żaby, nie zamierzam jak wspomniałem tworzyć forum o komputerach itp.

 

Jeszcze na koniec mam zamiar się trochę podszkolić i wykupić z kilka kursów programistycznych, coś byście polecili ze strefakursow.pl ? 

 

Pozdrawiam Jurija

 

 

A, Jurij wyczaiłem że masz forum o soniaczu.

 

 

Jurij: W związku z dalszym niestosowaniem się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego zmuszony jestem napisać ostatnie upomnienie pisemne. Dalsze naruszanie punktu II.4 regulaminu forum,  niestosowanie się do zasad gramatyki oraz ortografii, osobiste wycieczki oraz wypowiedzi, które w swej treści mogą burzyć porządek i relacje między Użytkownikami Forum - pisanie językiem niezrozumiałym, będą w konsekwencji skutkowały przyznaniem 10% punktów kary. Ponadto otrzymujesz 10% punktów kary za pisanie wulgarnych wypowiedzi obrażających Polaków - tego typu zachowania nie będą tolerowane.

 

 

 

  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w szczytowej formie mojego forum (tematyka konkretnej niszowej dyscypliny sportowej) ok 5 tys unikalnych wizyt miesięcznie, w tym ok 120 postów dziennie za reklamę w postaci banneru pod każdym pierwszym postem i specjalnym tematem gdzie reklamodawca informował o swoich promocjach itp brałem 300zł miesięcznie.

Jaki on z tego miał zysk, to tylko on wie, według mnie szału nie było, ale kompanie prowadził przez 4 miesiące. 

 

Niedawno trafiłem na jakieś forum już nie pamiętam co to było za forum, ale mniejsza za reklamę przy 60.000 unikalnych wizyt miesięcznie życzyli sobie 3500zł netto. 

 

4000 zł myślę że starczy na rozruch forum, gdy dodasz sporo treści to reklama w Google ok 300zł miesięcznie jakiś ruch powinna przynieść. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jurij wróżka z ciebie nie będzie.

 

I całe szczęście, nie mam zamiaru zmieniać płci.

 

Cytat

Czepiłeś się ortografii bo masz

 

Czepiłem się ortografii oraz gramatyki, bo to należy do obowiązków moderatora forum internetowego.

 

Cytat

Chce otworzyć forum. I to nie od dzisiaj tylko od paru lat. Forum jest świetną reklamą dla e-sklepu, mamy bliski kontakt z klientem, tworzymy z nim tak jakby więź.

 

Nie zgadzam się z tym. Forum może być świetnym uzupełnieniem sklepu internetowego. Np. jeśli w sklepie internetowym sprzedajesz elektronikę użytkową, to na forum możesz udzielać bezpłatnego wsparcia technicznego, dodawać recenzje nowych produktów, doradzać który model wybrać i tak dalej. Samo zainstalowanie forum celem wrzucenia bannerów reklamowych z myślą, że forum będzie reklamować działalność e-sklepu - jest idiotycznym pomysłem. A tak to właśnie ująłeś w swoich postach wyżej.

 

Cytat

Nie myślę że jak wpakuje kasę w domenę, skrypt, serwer i pozycjonowanie to już wystarczy, gdzie tak napisałem?  

 

W tym temacie: https://forum.invisionize.pl/topic/52085-budowa-i-zarządzanie-forum

Cytat

Ktoś tu chyba nie zrozumiał, czy ja napisałem ile zarobie i co sobie będę mógł kupić?

 

Owszem, w tym poście: https://forum.invisionize.pl/topic/52085-budowa-i-zarządzanie-forum/?do=findComment&comment=301920 napisałeś, że masz w planach sklepy internetowe i chcesz założyć forum, aby wstawić nań bannery reklamowe tychże sklepów. Nie zadałeś żadnego pytania odnośnie tego jak zainstalować forum, jak je prowadzić, jak je pozycjonować, jak je promować i rozwijać, natomiast zapytałeś wprost ile na nim zarobisz. Dlatego dostałeś taką odpowiedź, a nie inną.

 

Cytat

Jeszcze na koniec mam zamiar się trochę podszkolić i wykupić z kilka kursów programistycznych

 

To zależy w jakim języku chcesz programować? Php? C? C++? C#? Python? perl? Java? JavaScript? Czy jakimś innym? Poza tym ciekaw jestem jak sobie poradzisz ze składnią kodu, skoro masz problem z podstawowymi zasadami interpunkcji czyli używaniem przecinków i kropek we właściwych miejscach :rolleyes: I piszę to całkowicie szczerze i bezinteresownie (tak jak i w poprzednim poście) - uprzedzając zarzuty o śmiertelną konkurencję z Google czy innego Microsoftu :)

 

Cytat

A, Jurij wyczaiłem że masz forum o soniaczu.

 

Niestety nie mogę napisać, że jestem pełen podziwu dla zdolności detektywistycznych, gdyż link do forum mam w profilu... I co ciekawe, nie o jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jurij napisał:

 

 

 

Nie zgadzam się z tym. Forum może być świetnym uzupełnieniem sklepu internetowego. Np. jeśli w sklepie internetowym sprzedajesz elektronikę użytkową, to na forum możesz udzielać bezpłatnego wsparcia technicznego, dodawać recenzje nowych produktów, doradzać który model wybrać i tak dalej. Samo zainstalowanie forum celem wrzucenia bannerów reklamowych z myślą, że forum będzie reklamować działalność e-sklepu - jest idiotycznym pomysłem. A tak to właśnie ująłeś w swoich postach wyżej.

Cytat

Kto mówił o samym zainstalowaniu forum celem wrzucenia bannerów reklamowych ?, masz problem z rozumowaniem.

 

 

W tym temacie: https://forum.invisionize.pl/topic/52085-budowa-i-zarządzanie-forum

Cytat

Ale gdzie? wskaż dokładnie, bo dałeś tylko linka do całego tematu.

 

Owszem, w tym poście: https://forum.invisionize.pl/topic/52085-budowa-i-zarządzanie-forum/?do=findComment&comment=301920 napisałeś, że masz w planach sklepy internetowe i chcesz założyć forum, aby wstawić nań bannery reklamowe tychże sklepów. Nie zadałeś żadnego pytania odnośnie tego jak zainstalować forum, jak je prowadzić, jak je pozycjonować, jak je promować i rozwijać, natomiast zapytałeś wprost ile na nim zarobisz. Dlatego dostałeś taką odpowiedź, a nie inną.

Cytat

Zgadza się, nie zadałem pytania jak zainstalować forum, jak je prowadzić,jak je pozycjonować,jak je promować i rozwijać,. Zadałem pytanie czy trudne jest administrowanie takim forum, i ile można zarobić przy 3tys unikalnych użytkownikach dziennie, a nie że ile ja mogę na nim zarobić. Tutaj znowu pojawiają się twoje problemy z rozumowaniem tekstu, ja pytałem czy zarządzanie forum jest trudne.

 

 

To zależy w jakim języku chcesz programować? Php? C? C++? C#? Python? perl? Java? JavaScript? Czy jakimś innym? Poza tym ciekaw jestem jak sobie poradzisz ze składnią kodu, skoro masz problem z podstawowymi zasadami interpunkcji czyli używaniem przecinków i kropek we właściwych miejscach :rolleyes: I piszę to całkowicie szczerze i bezinteresownie (tak jak i w poprzednim poście) - uprzedzając zarzuty o śmiertelną konkurencję z Google czy innego Microsoftu :)

Cytat

Ja też nie dziwię się, że marne grosze wyciągasz z forum skoro masz problemy z rozumowaniem tekstów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.