Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Daty na forum


slu12345

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, DawPi napisał:

Polskie locale na serwerze jest Ok? Pytałeś admina?

taką dostałem odpowiedź: 

 

Unfortunately, your request does not lay within our scope of support. We are an un-managed hosting provider which means that we expect from our customer to bring their IT knowledge to trade better cost-effectiveness. We thank you for your understanding of the matter. Please let us know if you have any additional questions or concerns.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slu12345 napisał:

to jakim cudem znowu mi się zmieniła data na polską ?

 

Przecież Ci napisali, że wymagają od Ciebie, żebyś takie rzeczy wiedział :) Jak Ci to bardzo przeszkadza, to zmień hosting na inny, np. taki z 10% zniżką od IZE gdzie panowie mają wgrane prawidłowe locale. A jak Ci nie przeszkadza i chcesz dalej się hostować po kosztach, to po prostu olej temat. Jeszcze tylko February i niedługo się zacznie spring :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jurij napisał:

 

Przecież Ci napisali, że wymagają od Ciebie, żebyś takie rzeczy wiedział :) Jak Ci to bardzo przeszkadza, to zmień hosting na inny, np. taki z 10% zniżką od IZE gdzie panowie mają wgrane prawidłowe locale. A jak Ci nie przeszkadza i chcesz dalej się hostować po kosztach, to po prostu olej temat. Jeszcze tylko February i niedługo się zacznie spring :)

Firma leaseweb o jeden z lepszych usługodawców co prawda ponoć ich hosting współdzielony nie jest za dobry ale vps czy dedyk już jest bardzo dobry na który pewnie będe musiał przejść po czasie, zauważyłem że data jak dodam temat pisze na początek po angielsku a po jakimś czasie zmienia się na polską

Edytowane przez slu12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba naprawdę nie wiesz, jaki byś musiał mieć ruch aby iść na dedyka, myślisz że na swojej stronie będziesz miał z 50tysiecy UU dziennie? No tak zastanów się na chłopski rozum. W ogóle pisałem kiedys do ciebie że wywalasz kasę niepotrzebnie, może ktoś ci podpowiedział, że tam jest dobrze, zaczniesz na mniejszym, strona sie rozwinie przejdziesz na dedyka, ale jak tak to wprowadził ciebie w błąd.

Choć zapewne cykasz się, że jakby twoi użytkownicy pisali na temat hodowli trawki to gdzie przy dobrym szczęściu nasza kochana policja by się tym zaciekawiła, i tu może widzisz problem? Jak będą chcieli to i tak będziesz musiał im to udostępnić, a jak niedajboze zaczniesz coś usuwać, bo ips sporo zapisuje, to gdzie i ty będziesz miał problemy. Ale tylko tak gdybam :)

Tak więc o dedyku nawet nie myśl, przenieść stronę to mały problem, problem jest jak na starcie ma się problemy nawet z takimi datami, jak nie opłaciłeś roku, tylko rozliczasz co miesiąc ten hosting, to szukaj innych "bezpiecznych" serwerów, w Holandii z tym prawem niby jest ok, to pewnie coś byś innego tam znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slu12345 napisał:

Firma leaseweb o jeden z lepszych usługodawców

 

To zdecyduj się w końcu czy się żalisz na ich usługi czy ich reklamujesz?

 

Godzinę temu, slu12345 napisał:

 zauważyłem że data jak dodam temat pisze na początek po angielsku a po jakimś czasie zmienia się na polską

 

No widzisz, a ja nie korzystam z tej firmy i nie mam takich problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spinam, po prostu staram się Ciebie zrozumieć. Masz problem, bo forum działa źle. Administracja hostingu kolokwialnie mówiąc spławiła Cię, że są budżetowym hostingiem pod warunkiem że klient zna się na rzeczy i sam wszystko ogarnie. Powiedzieliśmy Ci co na ten temat myślimy, a Ty nadal ich bronisz. Robi się z tego trochę telenowela brazylijska.

 

2 godziny temu, slu12345 napisał:

wziełem ten hosting

 

Co zrobiłeś?

 

2 godziny temu, slu12345 napisał:

 wszystkie fora konopne mają w tej firmie serwery

 

I to ma być zaleta? Jak niebiescy postanowią przelicytować zielonych w jakiejś akcji antyzielarskiej to wystarczy że zrobią nalot na jedną serwerownię i będą mieli wszystkich w garści powiadasz? Jakbym był z KGP to bym się pewnie cieszył. Na Waszym miejscu niekoniecznie.

 

Cytat

jeśli przykładowo forum osiągneło by 2tys UU dziennie bo tyle zakładam że może osiągnąć w przyszłości to zwykły hosting wystarczy?

 

Tego nikt Ci nie zagwarantuje, ale z reguły jest tak, że najpierw się bierze hosting ekonomiczny i jak on wyraźnie przestaje sobie dawać radę, to się przenosi forum na coś lepszego. To nie jest skomplikowana procedura. Z resztą czym się przejmujesz, jak serwer złapie laga, to userzy zajarają sobie blanta i albo będzie chill out albo też złapią laga i te lagi może się jakoś zsynchronizują w czasoprzestrzeni :D He he taki dżołk. A tak na serio jak Ci hosting robi problem z ogarnięciem tak prozaicznej sprawy jak locale, to ja bym się ewakuował gdyby mi zależało na rozwiązaniu problemu. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jurij napisał:

I to ma być zaleta? Jak niebiescy postanowią przelicytować zielonych w jakiejś akcji antyzielarskiej to wystarczy że zrobią nalot na jedną serwerownię i będą mieli wszystkich w garści powiadasz? Jakbym był z KGP to bym się pewnie cieszył. Na Waszym miejscu niekoniecznie.

do Holandii pojadą ? Dobra zobaczymy czy ten hosting pociągnie ale chyba powinien 2k uu to nie tak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, ja teraz mam 6-8UU patrząc na gogle analytics i zero problemu, a to polski zwykły hosting, kiedyś miałem ponad 10kUU i hosting (za 49zł, rocznie) dawał radę, aż sam do nich pisałem, czy wszystko jest ok, bo jednak też się naczytałem, że to dedyki trzeba sobie stawiać... a oni z uśmieszkiem odpowiedzieli, że nie ma problemu, jak będę im się maszyny pocić to dadzą znać :)  Tylko w tamtych czasach miałem problem z transferem, ciagle za mało a miałem limity.. Ale teraz pomyśl, że jest coś takiego jak cloudflare, normalnie odkrycie stulecia :D nie wiem na czym zarabiają ale to jest taka fajna sprawa, że aż w głowie się nie mieści. Np screen, niżej, zamiast dziennie 16gb transferu z hostingu pobiera tylko 2gb :) a te 68 % to tyle mniejszy czy tam mniej wydajny czy jakoś hosting mogę mieć..już nie wspomnę ile spamowego ruchu już mi to blokuje, ma-sa-kra.

I mówię ty nawet nie myśl o dedytku, przy 2UU to nawet nie masz co sobie tym głowy zawracać, o ile właśnie jesteś na normalnym hostingu. Akurat polskie jak na moje oko są mega dobre, ale że ty z tymi konopiami, to czy to karalne pisać, czy po prostu chcesz dla dobrego samopoczucia użytkowników mieć niby jakieś ich bezpieczeństwo?

2072150623_Screenshot_AnalyticsCloudflare-WebPerformanceSecuritya.png.53943ec69dd83121e04e77ae7d43f0a8.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie dla dobrego samopoczucia uzytkowników taki hosting wziełem analizując konkurencję, moje forum jest dedykowane dla Polaków lub Polskojęzycznych ludzi po za granicami kraju gdzie uprawa konopi pod pewnymi warunkami jest legalna np wytwarzanie medycznej marihuany, lub legalna produkcja nasion w holandi , lub dla swoich potrzeb jeśli dany kraj na to zezwala, każdy robi to na wlasną rękę czyli to dobrze jak zwykły hosting by starczył, tylko mam pytanie jeszcze jak sprawdzasz ten spamowy ruch ? gdzie się on pokazuje ?

Edytowane przez slu12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloudflare daje jakieś tam statystyki, screen niżej ostatnie 24h, 3200 wejść zablokowanych. Co prawda niby ma on jakieś tam automatyczne blokowanie tych ataków ddos czy co tam, ale czy to jest też w tym darmowym koncie to nie wiem. Wiem, że jak u mnie forum pokazywało ponad 1k użytkowników aktualnie na forum to już było wiadomo, że spam jakiś leci, co oni tam robią nie wiem, ale zacząłem przeglądając "pełną listę" wyszukiwać IP w goglach, spamowe adresy są zindeksowane na tych stronkach do sprawdzania, i w CF dodajesz takie IP do blokowania, potem poszły zakresy IP i teraz zablokowałem całe kraje, tylko "challenge" bo inaczej się nie da. Zablokowana cała Ameryka południowa, Azja i część Afryki, niektóre kraje z europy, i się uspokoiło jak na razie. Choć codziennie wieczorami CF ładnie ich stopuje. Oby nie wpadli na jakiś inny sposób.

A z hostingami to ciężka sprawa, kiedyś szukałem takiego bezpiecznego co ignoruje te śmieszne prawa autorskie, i wszystko to było jedna wielka porażka, jedno było holenderskie, i 4 ruskie lub w tym jakieś ukraińskie, chyba najdroższy co testowałem 5 czy 6$ miesięcznie i nawet jak na stronie nikogo z rana nie ma to i tak forum zdycha bo jakieś limity/ograniczenia php czy tych zadań crona...już nie powiem co się działo wieczorami jak najwięcej ludzi siedziało. A w polskich gdzie nie byłem, wszystko elegancko, jednak u nas jest jakiś tam poziom wysoki patrząc na ceny tych usług. Może napisz do rządu, niech zalegalizują w końcu i będzie spokój ;)

1727298265_Screenshot_2019-01-25AnalyticsAccountCloudflare-WebPerformanceSecurity.thumb.png.e772ffc1aa5de06be5d4cdfcd50745e5.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.