Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wolne dodawanie postów lub brak odświeżenia strony


Klub Malawi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DawPi napisał:

Fakt, ale pojawiło się tam dużo różnych innych odpowiedzi. Skupiliśmy się na innych rzeczach, które wdrożyliśmy, ale zapewne to będą te maile.

 

Coś z tym configiem smtp pomożesz proszę? Jak to ogarnąć?

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mojej wiedzy by SMTP działał poprawnie to opcje są dwie:

  • poczta na tym samym serwerze, a najlepiej koncie co forum,
  • zewnętrzny komercyjny serwis SMTP.

Jakieś "protezy" z smtp np. z gmaila wg mnie mijają się z celem. Szybko będziesz przyblokowany.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tzn. że miesiącami szwankowała Ci poczta na serwerze czy co zmienili? Jak bym się starał o rekompensatę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie było pod koniec sierpnia. Coś poprawili. Posty wchodziły już nie 30sec tylko ok. 10. Potem twierdzili, że po ich stronie jest wszystko ok. Po wprowadzeniu sendgrid byłem pewien że to wina poczty na serwerze. Po zgłoszeniu naprawili. Dobrze, że sygerukesz rekompensatę bo w grudniu mamy do opłacenia fakturę. Przypomnę im o tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 16:25, DawPi napisał:

Wg mojej wiedzy by SMTP działał poprawnie to opcje są dwie:

  • poczta na tym samym serwerze, a najlepiej koncie co forum,
  • zewnętrzny komercyjny serwis SMTP.

Jakieś "protezy" z smtp np. z gmaila wg mnie mijają się z celem. Szybko będziesz przyblokowany.

Zgadzam się. Kiedyś próbowaliśmy właśnie przez konta typu gmail czy inne i tam były szybko jakieś blokady. Spróbujemy postawić postfixa na swojej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP.

Walcz z hostingiem. To tam jest problem. Przynajmniej u mnie tak było. 

Może ogranicz też wysyłanie maili. Masz bardzo dużo użytkowników, ale bewnie ogromna większość już dawno nieaktywna. Może wyłącz wysyłanie powiadomień na maila i daj info na forum, że chętni sami sobie mogą włączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy metodę na SendGrid i posty wysyłają się w 2 sekundy, więc to jednak to. Tylko w tym panelu statystyk od sendgrid na razie pokazuje mi 0 wysłanych mailii, co jest dziwne. Jednak dochodzą, bo robiłem reset hasła i przyszedł mail.

 

Jak działa ten darmowy plan, po 100 mailach mnie odetnie i nie będzie wysyłał w ogóle?

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 15:38, Klub Malawi napisał:

PHP.

Walcz z hostingiem. To tam jest problem. Przynajmniej u mnie tak było. 

Może ogranicz też wysyłanie maili. Masz bardzo dużo użytkowników, ale bewnie ogromna większość już dawno nieaktywna. Może wyłącz wysyłanie powiadomień na maila i daj info na forum, że chętni sami sobie mogą włączyć. 

Tak też zrobiliśmy, spadły wysyłki o połowę (z 8 tysięcy dziennie powiadomień na 4 tysiące), jednak problem nadal istniał, więc to pewnie coś z serwerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 godziny temu, SmQ napisał:

 

Jak działa ten darmowy plan, po 100 mailach mnie odetnie i nie będzie wysyłał w ogóle?

No na logikę to nie powinien wysyłać maili jak się limit wyczerpie. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłał właśnie o dziwo, dlatego pytałem. Przysłali jednak alert na maila, że już 120 mam wysłanych. Pewnie z czasem odcinają.

Kupiłem na próbę tego sendrgrida na miesiąc. Pewnie jutro przepniemy na niego. Na razie idzie jeszcze newsletter, to nie chcę w trakcie ruszać.

Nadal jednak uważam, że ta funkcja PHPowa powinna działać poprawnie. Napisałem do naszego dostawcy serwera, ale pyta mnie jak realizujemy wysyłkę, chce więcej szczegółów. Co ja mam mu powiedzieć? Funkcja PHP, to funkcja PHP, macie jakieś pomysły?

 

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 minuty temu, SmQ napisał:

Nadal jednak uważam, że ta funkcja PHPowa powinna działać poprawnie. Napisałem do naszego dostawcy serwera, ale pyta mnie jak realizujemy wysyłkę, chce więcej szczegółów. Co ja mam mu powiedzieć? Funkcja PHP, to funkcja PHP, macie jakieś pomysły?

Napisz mu, że dziesiątki tysięcy forów opartych na tym skrypcie nie ma tego problemu, więc niech oni grzebią po swojej stronie, a nie wykręca się szczegółami nt. skryptu bo to nie tutaj jest problem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, ale odpisali nam, że:



Witam,

do dziś nie dostaliśmy informacji w jaki sposób jest prowadzona wysyłka maili z Państwa systemu dlatego nie możemy wykonać wyceny. Rozumiemy, że metoda PHP dzięki której realizowana jest wysyłka zapewne działa poprawnie, jednakże musi ona korzystać z jakiegoś serwera poczty (lokalny,zdalny) przez którego realizowana jest wysyłka e-maili.

Serwer ten zapewne loguje niezbędne informację dotyczące problemu. Państwa administrator powinien bez problemu namierzyć gdzie jest wąskie gardło...Prosimy zatem o troszkę więcej informacji.

Usługa którą Państwo u nas wykupili jest to serwer dedykowany. Gwarantujemy fizyczny serwer (jego obsługę techniczną przy awarii podzespołów) wraz z zasilaniem i dostępem do sieci. Proces administracji i diagnostyki leży po stronie klienta.

Jeżeli twierdzą Państwo, że przyczyną problemów jest któryś z podzespołów to jeśli tylko dostaniemy potwierdzenie (wykonany test wskazujący na niepoprawne działanie) wymienimy problematyczny podzespół.

Nie wiem czy oni nie mieszają. Nie wiem jak działa ta funkcja PHPowa, ale IMO to żaden serwer pocztowy nie jest potrzebny. Na pewno nie mamy żadnego zewnętrznego, bo przecież nie podawaliśmy żadnych danych. To idzie z ich maszyny przecież, ale też po prostu funkcją mail(), a nie żadnym serwerem pocztowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak to jest dedyk to warto zatrudnić kumatego admina który Ci to wszystko sprawdzi i poprawi. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, ostatnie 2 miesiące był spokój, dzięki temu sendgridowi. Jednak od paru dni znów jest masakra - posty dodają się w nieskończoność. Sendgrid mamy cały czas włączony. Na forum za wiele nie zmienialiśmy, więc co może być przyczyną?

 

edit: wyłączyłem elasticsearch i zdaje się działać dobrze, więc możliwe, że to problem związany z enginem wyszukiwania tym razem.

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.