Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wolne dodawanie postów lub brak odświeżenia strony


Klub Malawi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.08.2019 o 16:25, Klub Malawi napisał:

 IPS twierdzi, że to przez opóźnienia w wysyłanych powiadomieniach na mail. Wg nich problem nie występuje po ich stronie. Wierzę bo problem powstał z dnia na dzień i nic nie było robione. Dostawca hostingowy po kilkukrotnej weryfikacji też nie dopatrzył się błędu, też wg nich wszystko jest OK. Ani jedna ani druga strona nie są w stanie mi pomóc. Może Wy coś poradzicie.

To już było z nimi wałkowane. J.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem dodatek SendGrid. Posty wchodzą teraz momentalnie. Czyli ewidentnie jest problem z wysyłaniem powiadomień na mail. Czy może zostać sendgrid czy raczej domagać się naprawy od hostingu? Nie wiem tylko czy darmowy plan sendgrid'u wystarczy nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak na chłopski rozum - jeśli problem stanowił by skrypt to jak myślisz - czy tylko na Twoim forum by był ten problem czy jednak na większej ilości?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mamy ten sam problem. O ile sama strona działa w miarę szybko. Posty dodają się czasem i po 30 sekund.

 

Przekonwertowaliśmy  już bazę na innodb jak nam radzono. Zainstalowaliśmy cache w postaci reddisa. Ciągle wgrywamy aktualizacje - mamy obecnie 4.4.8. Zaopatrzyliśmy się też w cloudflare, gdzie mamy rocket loadera i inne rzeczy...


W tej chwili walczymy z elastic search. Może instalacja tego coś pomoże...

 

Na forum mamy wiele dużych tematów jak np. polityka, który ma ponad 4500 stron, jednak na tych mniejszych problem tez występuje. Konsultowaliśmy już to i z hostingiem i z naszym adminem i z IPSem. IPS też niby stwierdził, że to wina maili, ale co mamy niby zrobić, zabronić ludziom używania powiadomień czy wywalić obserwowane wątki?

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Klub Malawi napisał:

Ustawiłem dodatek SendGrid. Posty wchodzą teraz momentalnie. Czyli ewidentnie jest problem z wysyłaniem powiadomień na mail. Czy może zostać sendgrid czy raczej domagać się naprawy od hostingu? Nie wiem tylko czy darmowy plan sendgrid'u wystarczy nam.

Właśnie wyczytałem, że ten darmowy plan to jedynie 100 maili na dzień. ;/ Napisz do mnie na PW najlepiej, albo mailem, to u nas też tego spróbujemy. Jednak mamy bardzo duże forum i obawiam się, że będzie problem z tym. Czy ten dodatek jest używany tylko do wysyłania powiadomień, czy tez do mailingów (obawiam się, że tak)? My mamy 70 000 użytkowników w bazie i wysyłamy im newsletter, więc jeśli to idzie tym sendgridem, to pewnie zje pakiet w chwile.

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widziałem Wasz temat na forum IPSu - tam sprawa się trochę już ciągnie. :)

Moja taka rada - jeśli oboje macie info, że problem stanowią maile to może warto skorzystać z płatnej wersji SendGrida, choćby na miesiąc, dwa i sprawdzić czy pomoże. Trochę inwestycji, ale wg mnie warto.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi: tak rozważam to szczerze. Upewnimy się, że to będzie ten problem. To jest bardzo duży problem, bo ludzie nawet piszą nam, że już mają gdzieś te wszystkie wodotryski, skórki i dodatki. Chcą po prostu normalnie z forum korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy wtyczki Newsletter, więć to pewnie dlatego. Tylko myślałem, że przez tę wtyczkę idą jedynie maile newslettery (tzw. mass mailing), a nie też powiadomienia do użytkowników i wszystkie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym hostingiem możesz zapytać co zrobili? Mój deweloper twierdzi, że to kwestia tego jak działa funkcja mail i PHP. Przy dodawaniu posta po kolei są wysyłane te powiadomienia. Z racji tego, że jest dużo użytkowników może to trwać. Poradził aby przerobić to na kolejkę rabbitmq. Dziwie się tylko, że IPS nie ma tego zrobionego poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jaki był problem z smtp. My mamy pocztę na Google aps postawioną na domenie site.pl. Do tego był zrobiony alias @audiostereo.pl przekierowujący na tę domenę. Czyli de facto poczta stoi na gmailu, bo gapps = gmail. Tam chyba były jakieś limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.