Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Serwer pod kilka www


Olcio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy home, czy nazwa, czy kei - każda firma ma plusy i minusy. Jeżeli coś Cie boli, coś Ci nie działa - podziel się tym. A nie pisze

poczytaj na www.
To są opinie innych, nie Twoje. Nie pisz o czymś , o czym nie masz pojęcia. Zapędziłeś się w kozi róg i tyle. Chciałeś popisać , jaki to Ty nie jesteś szpec od serwerów a wiesz całe G. Napisać każdy może
Nazwa.pl jest do bani
i co mam wierzyć? Miałem na nazwie, kazali mi zwinąć zabawki, korzystałem z supportu nawet u nich byłem, potem byłem w kei postawić serwer fizyczny i wiem już czym się obie firmy różnią, mam porównanie bo widziałem a nie bo czytałem i moge napisać - odnośnie tych 2 firm. Ale mój pogląd nie wziął się z google, tylko z 9 lat hostingu u różnych operatorów.

No chłopaki troszkę się zapędziliście xD Ale mniejsza z tym, myślę teraz między dhosting.pl a nazwa.pl i jeszcze linuxpl.com :lol: Poprzeglądam dokładniej i może coś wybiorę, a co do home.pl to moim zdaniem mają spoko, ale domeny :)

Ja się nie zapędziłem, tylko dość mam czytania takich tekstów. Miałem problem z nazwą.pl np.

1) Moja baza miała 300 MB, zrobiłem backup i udało się, pozmieniałem co chciałem, chciałem ją na nazwe wrzucić ale się nie dało (za duża). Pisałem z supportem i nie chcieli tego zrobić lokalnie (baze na serwer chciałem wrzucić). Miałem taki problem, pisze co mnie boli i nazwa ma jednego minusa więcej.

2) Na interii 8 lat temu tylko admin mógł zmieniać chmody do katalogów - trzeba było czekać, pisać i prosić.

A bez przesady, ktoś kto tam konta nie miał pisze, że do bani. bo...czytał.

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wypowiem się na temat nazwa.pl. Korzystałem z ich usług jak dobrze pamiętam przez okres 3 lat. W pierwszej kolejności forum miałem oparte na skrypcie phpBB. Póki liczba użytkowników online nie przekraczała 100 wszystko było ok, ale po przekroczeniu tej liczby zaczęły się kłopoty z MySQL - przekroczone parametry co do liczby zapytań itp. Forum zostało przekonwertowane na skrypt IP. Board. Wszystko działało dobrze, skrypt okazał się bardziej "oszczędny" w stosunku do MySQL, ale popularność znów wzrosła tym razem do około 200 użytkowników online i pojawiły się "stare" problemy z bazą. Muszę powiedzieć, że co do stabilności działania to wszystko było jak w najlepszym porządku, jedynie wąskim gardłem są parametry bazy. Support był na poziomie, kilka razy specjalnie na życzenie doinstalowywano dla mnie różne dodatki do konta.

Obecnie jestem na dhosting.pl i jak na razie nie mam problemów. Kilka razy korzystałem z obsługi technicznej i otrzymywałem błyskawiczną pomoc. Ostatnio kilka razy zdarzały się przerwy w działaniu, ale było to związane z ich przenosinami na nowe serwery i tworzeniem DATACenter.

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wypowiem się na temat nazwa.pl. Korzystałem z ich usług jak dobrze pamiętam przez okres 3 lat. W piewrwszej kolejności forum miałem oparte na skrypcie phpBB. Póki liczba użytkowników online nie przekraczała 100 wszystko było ok, ale po przekroczeniu tej liczby zaczęły się kłopoty z MySQL - przekroczone parametry co do liczby zapytań itp. Forum zostało przekonwertowane na skrypt IP. Board. Wszystko działało dobrze, skrypt okazał się bardziej "oszczędny" w stosunku do MySQL, ale popularność znów wzrosła tym razem do około 200 użytkowników online i pojawiły się "stare" problemy z bazą. Muszę powiedzieć, że co do stabilności działania to wszystko było jak w najlepszym porządku, jedynie wąskim gardłem są parametry bazy. Support był na poziomie, kilka razy specjalnie na życzenie doinstalowywano dla mnie różne dodatki do konta.

Obecnie jestem na dhosting.pl i jak na razie nie mam problemów. Kilka razy korzystałem z obsługi technicznej i otrzymywałem błyskawiczną pomoc. Ostatnio kilka razy zdarzały się przerwy w działaniu, ale było to związane z ich przenosinami na nowe serwery i tworzeniem DATACenter.

I to jest wypowiedź, jaką czytam z zainteresowaniem. Miał, używał, wyrobił sobie pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka stron na home.pl, w tym średniej wielkości forum (średnio 10 userów online, 50 postów dziennie). Nic mi nie muli, chodzi wręcz bajkowo.

Support mają też znakomity... Używam od dobrych 5 lat i nigdy nie miałem najmniejszego powodu do narzekań. Chociaż dedyka bym u nich nie brał, bo trochę drogo.

  • Lubię to 1

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka stron na home.pl, w tym średniej wielkości forum (średnio 10 userów online, 50 postów dziennie). Nic mi nie muli, chodzi wręcz bajkowo.

Support mają też znakomity... Używam od dobrych 5 lat i nigdy nie miałem najmniejszego powodu do narzekań. Chociaż dedyka bym u nich nie brał, bo trochę drogo.

I kolejna "dobra" wypowiedz. ma, uzywa od x lat, ma wlasne doświadczenia i sie nimi dzieli. Wiesz juz banan o co mi chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

dhosting? Poczekaj, jak będziesz mia 50-100 tysięcy userów i spory ruch. Zobaczysz dhosting.

Dlaczego oceniasz shareda z dH z serwerem dedykowanym? Nie mam dedyka, czy tzw. półdedyka w dH, ale skoro shared radzi sobie dobrze to już na pewno będzie to robić dedyk od nich.

Dlaczego wymagasz od innych, nie oceniali serwerów bez swoich racji, opisu doświadczeń, a sam tego nie robisz w stosunku do dH?

Do dziś myślalem, że na tym forum są ludzie na poziomie. A teraz sie okazuje, że nie koniecznie.

No to może wykorzystajmy to w praktyce: na jakiej podstawie oceniasz to forum po wypowiedziach jednego 'zwykłego' użytkownika (sorry santoz, ale musiałem to tak ująć). Również i tutaj wysłucham racjonalnych, popartych dowodami opinii.

Banan. Podaj adres/adresy Twoich serwisów !!

Z całym szacunkiem dla wszystkich - użytkownik ten ma inny nick na forum.

Masz oskarżenia - twoje prawo. Oskarzać można , mając dowody. Więc czekam. podaj adresy Twoich serwisów, ticketów i innych rzeczy. Pewnie nie masz. A o home.pl gdzieś przeczytałes.

Wiecie co? Nie chodzi mi o home czy innego providera tylko o to, że ktoś bez pojęcia pisze pierdoły, a Ciebie banan dociągne do końca. Pokaż, co Ci home zrobiło i sprawdzimy, czy provider zły czy "webmaster" do d*py.

Tak zupełnie patrząc na Twoje wypowiedzi z boku, bo widzę, że bardzo często piszesz o ticketach do home.pl etc. Po raz pierwszy: nie ma obowiązku pokazywać, opisywać prywatnej korespondencji. Po raz dwa: nie pracujesz w home, prawda? Bo gdybyś pracował to równie zażarcie byś ich bronił?

I dalej wymijasz pytania. Podaj adres swojego forum (licencje masz przeciez legalną i jestes właścicielem) i jakie to problemy miałes np. z home.pl

Co ma licencji na forum do tego tematu? Nic. Równie dobrze możemy Twoje licencje zweryfikować, ale po co?

Banować może mnie każdy. Za próbe dociekania prawdy - sprawdzimy poziom merytoryczny tego forum.

Kolego psychologu. Ewidentnie masz problem z własną tożsamością: kto tu pisał o banowaniu kogokolwiek za swoje wypowiedzi? Co najwyżej powinieneś dostać ostrzeżenie za wulgaryzmy w swoich poprzednich wypowiedziach - ale podaruję Ci. Wszak jak brak argumentów to wypowiedź trzeba ubarwić na inny sposób.

Dlaczego uważasz, że ktoś Cię tutaj oszukuje i Ty jako jedyny sprawiedliwy chcesz dociekać prawdy (jakiej prawdy? O czym? Tej ostatecznej?).

I jeszcze raz: poziom merytoryczny forum prosiłbym oceniać pod kątem wiedzy o IP.Board. Zrobisz to teraz?

I może jeszcze: jak chcesz sprawdzić poziom wiedzy odnośnie serwerów? Dlaczego Twoja wiedza ma być wyznacznikiem wiedzy innych?

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Olcio: Zwróć może jeszcze uwage przy dokonywaniu wyboru, czy dany provider po przekroczeniu limitu transferu pozwala na dokupienie potrzebnych GB czy też blokuje dostęp do serwisu, sprawdź również czy możesz w trakcie trwania umowy przejść na wyższy pakiet, niektórzy umożliwiają np tworzenie własnych pakietów: potrzebujesz np. więcej przestrzeni na dysku, ale nie potrzebujesz 10 baz danych

  • Lubię to 1

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Najgorszy support? Dzwonisz o 3 rano i masz konsultanta. Każdy mój problem rozwiązują do dziś w 6-12h.

Co prawda nie ma jeszcze 3 nad ranem, ale mój problem support dH załatwił w 3 minuty i 2 sekundy:

post-1-1258935579,7742_thumb.png

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

ile mniej więcej może zajmować baza forum postawionego na IP.B mającego ok. 1500 userów i jakieś 30k postów ?

Na początek Ci powiem, że rozmiar bazy danych w dH jest limitowany tylko i wyłącznie rozmiarem konta jakie kupisz. Czyli nawet do kilku GB. :(

A takie forum, co napisałeś to imho od 30M do ok. 50MB, tak jak powiedział santoz. Jednak jest to bardzo zależne od wielu czynników. Forum może mieć i 10k postów, a baza może ważyć 100MB.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście najpierw weź ten najmniejszy pakiet. W każdej chwili możesz przejść na wyższy.

O ile to nie problem to wpisz DawPi, jako osobę polecającą. :( (Nic z tego nie mam oprócz rosnącej listy poleconych :blink:).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Temat uważam za wyczerpany. Jak ktoś będzie miał ochotę na kontynuację wątku o home*pl vs reszta świata to proszę otworzyć nowy temat. Tylko jedna prośba: o kulturę wypowiedzi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.