Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Linuxpl.com


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może tak :

Serwer miałem w ovh dedykowany przeniosłem się do nich na dedyka 2 rdzeniowego, oczywiście pojawiły się problemy z krzakami i takie tam, ale zostały naprawione w mgnieniu oka.

Wszystkim zajął się Pan Piotr właściciel łącznie z domenami bazami plikami itp.

Po około 1 roku serwer nie wystarczał wiec zakupiliśmy I7 przenosiny odbyły się w nocy i już nad ranem wszystko pięknie działało.

Serwer skonfigurowany został aby sprostał największym obciążeniom generowanym przez stronie.

Jednym słowem same plusy minusów nie widzę.

Suport gg mail itp bardzo szybki i rzeczowy.

http://linuxpl.com/


Wynik dla skryptu sprawdzającego zgodność wymagań na uruchomienie IP.Board z parametrami omawianego serwera:

pre_1290613218__ipbr.png

Edytowane przez DawPi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam usługi Serveradmin S.C. Jestem z nimi już ponad dwa lata i zero problemów, powiem więcej - super obsługa, o każdej porze dnia i nocy odpisują po kilku chwilach(czy to email czy też GG, bądź telefonicznie), dodatkowo w tym roku dostałem 10% zniżki na serwer - nie wiem z jakiej okazji, ale się cieszę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

beznadziejny Kontakt Pisze do Piotra z Ich Strony i Się pytam czy nie mógł by mi przerobić cennika z Worda na WordPada a On żebym sę ściągnął Pdfa ... a jak ktoś ma Wolny internet ???? i się nie odzywa ...

Niesamowity powód! :o

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdarzają się takie zdawkowe odpowiedzi od supportu, ale przynajmniej póki co jestem zadowolony ze współpracy z tą firmą - aczkolwiek jeśli to, co autor opisał rzeczywiście miało miejsce, to nie było to zbyt profesjonalne działanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Infrastruktura sprzętowa i sieciowa

Do dyspozycji mamy łącza o przepustowości sumarycznej powyżej 100 Gbit, które są obsługiwane przez światłowody od kilkunastu providerów. Każdy z serwerów wpięty jest do portu 1Gbit na przełączniku . Czasy dostępu (pingi) do serwerów są rzędu 40-50 ms. Pomieszczenia, w którym znajdują się serwery są klimatyzowane, odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

Obecnie na potrzeby hostingu posiadamy ponad 80 osobnych serwerów z procesorami Xeon i AMD Opteron oraz Intel i7, które posiadają od 4 do 24 GB pamięci RAM. Używamy dysków SATA, SAS jak i nowych dysków flashowych SSD. Serwery bazodanowe są ulokowane na osobnych dyskach SAS i SSD. Posiadamy również wiele innych serwerów ktore zapewniają kopie bezpieczeństwa, obsługę DNS i pozostałe zaplecze hostingowe. Sumaryczna liczba maszyn pod wszystkie usługi przekroczyła w 2010 roku 280 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i dziś zaliczyli EPIC FAIL. Dlaczego?

Bo mają problem z maszyną i od godziny 21 do teraz nie mogę wejść na forum, żadne inne serwisy hostowane na linuxpl.com, bazę danych oraz panel klienta/admina.

Przyczyna? Ponoć problem z maszyną. Po napisaniu ticketu z informacją o zaistniałych problemach z serwerem (godzina 22:30) dostałem po zaledwie minucie czasu odpowiedź, że posiadają problemy z maszyną i powinni to rozwiązać do godziny czasu. a mamy już po 3.00 i problem nadal nierozwiązany.

Nie wejdę na oba fora, ani do bazy ani do panelu admina, żeby chociaż backup zrobić, bo mam z przed 5dni... FTP działa z prędkością "kulawego ślimaka"...

Jednym słowem troche kaszana, bo niezawodność serwerów tej firmy kuleje.

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem troche kaszana, bo niezawodność serwerów tej firmy kuleje.

Ok, i wystawiasz taką opinie bo w środku nocy fizycznemu uszkodzeniu uległ serwer?

O takiej porze zazwyczaj są problemy z dostawą np. nowych części, a takie rzeczy mogą się zdarzyć każdemu i o każdej porze.

Powinieneś się cieszyć że w ogóle się tym zajęli i że taka awaria była to stosunkowo późno.

Nie ma co siać paniki. :)

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Noc była u nas w Polsce, a co jeśli z serwisu korzystają ludzie z innych krajów? O tym nie można zapominać, że dla nich to mógł być środek dnia lub popołudnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dobre :) Czytałem dzisiaj na niebezpieczniku. No i pomyśleć, że sobie goście zepsują młodość, (albo i pół życia) jak Ci co ostatnio z fałszywymi pukawkami ukradli z banku na moim osiedlu 3 tysięce złotych. Znaleźli tamtych, znajdą i tych powyżej..

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce wejść na forum o każdej porze. Nie śpię i mnie to nie obchodzi, czy działa, czy nie :D Ale faktem jest, że się tym szybko zajęli. Staty serwera to Intel i7 3.33Ghz x 12 rdzeni + 12GB Ram więc stanowisko nie jest złe jak na 50zł rocznie :szczerbaty: tak mi przynajmniej pisało w info o systemie.

W sumie troche paniki rozsiałem, ale na starcie forum było tych problemów nie znacznie więcej w ciągu miesiąca zdarzało się przez ok 7dni po kilka h mieć problemy z dostępem do serwisu.

Nic jedziemy dalej po backupie bazy danych i ftp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem szału nie ma, bo to połączone do wszystkich kont. Podczas awarii testowałem kilka innych strona na linuxpl.com z nimi też by problem. z panelem DirectAdmin tak samo.

Dlatego najlepiej zapodać sobie porządny serwer z parametrami "na wyłączność". Myślę już nad dhosting i ionic.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.