Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wprowadzenie systemu Piw (Thanks)


Gość Flanger

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie invisionowcy. Co Wy na to by wprowadzić na INV. system piw (thanks). Podziekować za wnoszący coś do tematu oraz przydatny post każdy by chciał.

Rozpoczynamy ankietę, jak to bywa kazdy głos się liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie invisionowcy. Co Wy na to by wprowadzić na INV. system piw (thanks). Podziekować za wnoszący coś do tematu oraz przydatny post każdy by chciał.

Rozpoczynamy ankietę, jak to bywa kazdy głos się liczy :D

Wątpię aby ktokolwiek byłby przeciw, bo system piw sprawdza się na większości forach, gdzie mamy przedstawiamy swoje problemy i oczekujemy odpowiedzi, ale także to może być fajna zabawa. Proponuję jakiś konkurs może DawPi coś wymyśli :D

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vBulletin są takie bajery, vBExperience za pkt. Reputacji / Piw kupić możesz

np.

  • Vip-a
  • Kolor Nicka
  • Zdjęcie warna

etc. Sam z tego korzystam ale w IPB tego chyba nie ma

Edytowane przez Flanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepnąłem na tak, ale jak dla mnie opcja ta powinna być rozwinięta o to co ktoś ostatnio pytał: podziękować w temacie może tylko jego autor.

W końcu i tak to głównie jemu chodzi o rozwiązanie sprawy :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepnąłem na tak, ale jak dla mnie opcja ta powinna być rozwinięta o to co ktoś ostatnio pytał: podziękować w temacie może tylko jego autor.

W końcu i tak to głównie jemu chodzi o rozwiązanie sprawy :D

Hmm, a jak ja zaloze temat ktory przyniesie korzysci 9 osobom to co one nie moga podziekowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja bym to po prostu widział w działach supportu tak jak napisałem, a oczywiście w tutorialach i ogólnie w pozostałej części forum już normalnie.

To takie moje widzimisię trochę :D Tak czy inaczej ogólną koncepcję wprowadzenia tego popieram :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja to nie piwa, reuptacja to jakas srednia czegos (w vb mam) A czemu ma nie byc.. nie rozumiem Was ale decyzje szanuje poza tym dalbym pare piw w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pr0 support a nie forum ogólnotematyczne :D
Zgadzam się z net'em, to nie jest jakiś warez żeby za link czy coś dziękować.
Dla tego typu for (supportowych) to chyba zły pomysł, rozumiem forum o danej tematyce

Wiecie, support to jest forum o konkretnej, jednolitej właściwie, tematyce. Zapewne przez to Flanger zaproponował takie rozwiązanie. Oczywiście na razie 98% tego i tak zbierałby menago, bo przed wszystkimi się wyrabia z pomocą, dlatego można się wahać. Bo co do słuszności wprowadzenia tego - będzie to jak najbardziej na miejscu :D

  • Lubię to 1

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Obiecałem na SB, że wypowiem się jak już pojawi się trochę opinii, tak też się stało, a więc i moje zdanie.

Taki system i jest dobry i nie dobry. Objaśniając pierwszą część poprzedniego zdania może to wpłynąć na inne osoby, mniej chętne do pomocy teraz, ale posiadające wiedzę, nie dobry bo pojawić się może dziwny wyścig, przekrzykiwania itd. To oczywiście moje zdanie na tę sprawę.

Jest tak - poniekąd administratorami for są osoby dojrzałe emocjonalnie ( na ogół :) ), takie też osoby pojawiają się tutaj - kto chce pomagać to to robił i robi nadal, bez żadnych odznaczeń itd. Pamiętam, że chyba 3 czy cztery osoby bardzo chciały mieć tutaj moderatora ( algiz, patryk, jakaś jeszcze jedna osoba, nawet nie pamiętam ) na co ja powiedziałem, że ok, możemy spróbować, ale jak się poudzielają, zobaczę, że mają wiedzę, chęci itd. Okazało się, że był to słomiany zapał, jakiś dziwny pęd po 'rangę za nic' itd. Z kilku osób, którym ja sam zaoferowałem funkcję moderatora ( wg mojej wiedzy i odczucia nadawały się na to stanowisko ) tylko jedna się zgodziła i to nie od razu ( nie, nie był to NewsBot :D ). Inna, obecna na tym forum woli to robić ( pomagać ) bez żadnej rangi itd.

Nie ukrywajmy - wszystkie rangi na forum są tak naprawdę symboliczne, to nie ranga świadczy o człowieku, ale jego wiedza i to, co sobą prezentuje. Ranga jest tylko tego miłym dopełnieniem, wyróżnieniem.

Taka jeszcze malutka dygresja - będąc szczerym, nie ma teraz na forum osoby, której mógłbym przyznać rangę moderatora. Owszem jest sporo osób pomagających, ale to jeszcze jest nie to. Przede wszystkim moderowanie to nie dawanie warnów i zamykanie tematów. Moderacja to tworzenie społeczności, uczestnictwo w niej, ale przecież to wiecie, więc nie będę się na ten temat rozwodzić.

Wracają do tematu, najbliżej jestem tej wypowiedzi:

Przecież w IPB3 jest system reputacji, który idealnie robi za ten śmieszny system piw. Poczekajmy na ipb3, a nie wprowadzajmy jakieś cuda :D

I na 99,99% ( więc w sumie na 100% ) tak będzie.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TAK, ale pod warunkiem, ze dziekować za pomoc może wyłacznie autor tematu.

Testowo miałem u siebie modyfikacje THANKS i zrezygnowałem z niej gdyż uważam, ze dziękowanie każdemu, za wszystko i wszędzie mija sie z celem i nie jest żadnym wyznacznikiem reputacji usera.

Sumując:

TAK dla systemu podziękowań tylko dla autora tematu

NIE dla "każdy każdemu, wszędzie, za wszystko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Właśnie patrzę na wyniki i są pół na pół: 9 na 9.

Cóż, gdybym miał teraz głosować i po moim głosie podjąć decyzję to ten moduł nie zostałby wprowadzony.

Myślę, że poczekam na dalsze opinie, ale tylko pod katem uwzględnienia ich już na wersji IP.Board 3.x, na którą niecierpliwie czekam. :)

Powiem tak: sprawa tego moda na wersji 2.3.x jest praktycznie przesądzona - nie będzie go. Sprawa na 3.x. otwarta z 99%, że będzie na forum.

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Manager

Witam,

wraz z wprowadzeniem wersji RC1 na forum zawitała opcja dziękowania za post lub dodania negatywnej opinii. Zachęcam do korzystania. :P

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wgrałem jeszcze rozszerzenie do tego systemu, teraz można dawać oceny z uzasadnieniem!

EDIT:

tylko coś to nie chce działać. :P Wyłączam na razie z widoku profilu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi ale system działa właśnie dałem Ci punkt z opisem, sobie zresztą też i na stronie głównej mam piękną kolumnę z opisem co i za co.

Chyba, że jeszcze coś powinno się wyświetlać o czym ja nie wiem.

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, to działa. Włączyłem. Mam problem z kodowaniem bo bazę mamy pod latin2, ale niedługo zrobię konwersję na utf8.

A nie działa pokazywanie w profilach. Tzn. o ile w swoich działa bo pokazuje swoje dane, to w innych też widzisz swoje. A wg mnie to nielogiczne ( dziś to modne słowo u nas na forum :P ) i nie działa wg mojego zamysłu, że ma pokazywać repy danej osoby z profilu.

  • Smutny 3

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hehe. No bo jak od wczoraj dajecie minusy za głupoty to znaczy, że jeszcze nie potraficie z tego korzystać. :P

A poważnie to uznajmy, że na forum będziemy doceniać tylko jego pozytywne aspekty.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.