Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Sprzedaż linków na forum


Adam22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąc testowałem u siebie kilka różnych polskich systemów sprzedaży linków i reklam: AdTaily, Novem, AdKontekst i niestety nie mam dobrych wiadomości: wpływy nie wystarczają nawet na utrzymanie serwera nie mówiąc już o zakupie modyfikacji itp. Polski rynek reklam internetowych jest zbyt mały by mógł wygenerować dochody na przyzwoitym poziomie. Na chwile obecną tylko Google Adsense pozwala zarobić kilka groszy i nie ma innej sensownej alternatywy. Można jeszcze próbować sprzedawać linki pozycjonujące na Allegro, szału nie ma.

Lepiej jest poszukać jakiegoś stałego sponsora w zamian za jakąś formę reklamy. Trudne zadanie ale wykonalne.

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odradzam sprzedaż/kupno jakichkolwiek linków. Takie praktyki mogą zakończyć się filtrem lub banem na domenę, gdyż jest to niezgodne z wytycznymi google dla webmasterów. Co prawda można sporo zarobić na takich linkach, ale jak już je umieszczać to tylko na zapleczu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Adsense daje zarobić, ja miałem obroty na 1,5miecha ponad 10euro, ale jak widać forum w liczbach nie jest duże, natomiast w ruchu i unikalnych odwiedzinach już tak. Ja posiadam AdTaily.pl od miesiąca i zarobiłem 15zł. posiadam także reklamówki z serwisu CPMprofit.com płacą w systemie CPM, czyli za wyświetlanie :P dziennie dobijam liczby 800-1200 wyświetleń, więc nie jest to zła liczba. Kwestia zarobków to już inna sprawa, ale po ponad miechu zarobiłem tyle co na AdTaily :P

Nie liczę na nie wiadomo jakie kokosy, bo to tylko reklamy. Na nich nie zarobisz tyle co na zabraniu się za porządną pracę :D No chyba, że masz ogromne forum z masą unikalnych linków i masą kliknięć :D

Co do systemu google, to jest on bardzo rygorystyczny. Przez jedną nie uwagę i kliknięcie przypadkowe w reklamę dostałem bana. Powód? nie zgłosiłem tego od razu do google.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangst3r, przerzuć się na seopilot.pl - ja tam zarabiam 500 zł na miesiąc i co ważne powyżej 50 złotych płacą w przeciągu 24 godzin - zawsze. Polecam z reflinka: http://www.seopilot.pl/webmaster/?session=40224dccca6a76c034cc42b858995483'>http://www.seopilot.pl/webmaster/?session=40224dccca6a76c034cc42b858995483 lub bez (jesli nie chcesz ;/) http://www.seopilot.pl/webmaster/

Naprawdę warto - tez byłem nieprzychylny, ale... potestowałem, zacząłem zarabiać i każdemu polecam! :) Łatwa instalacji pod IP.Board, więc jest luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak taki serwis dostanie dostanie bana w Google, kończy się to zazwyczaj śmiercią forum(jeżeli użytkownicy docierają na forum głównie z wyszukiwarki). Forum ma konstrukcję bardzo przejrzystą i musiałbyś sprytnie zakonspirować szablon skryptu linków, aby nie doszło do wykrycia nienaturalnego napływu linków na stronie.

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja chcę zacząć korzystać z prolink.pl lecz nie mogę tego zainstalować w ipb. Po instalacji forum nie działa ;/

A cena instalacji przez ich specjalistów to 50zł

Jakbyś wiedział na prolinku w instalacji na ipb jest błąd przez co wyświetla się biała karta, łatwo to naprawić.

Co do seopilota:

Gangst3r, przerzuć się na seopilot.pl - ja tam zarabiam 500 zł na miesiąc i co ważne powyżej 50 złotych płacą w przeciągu 24 godzin - zawsze. Polecam z reflinka: http://www.seopilot....4cc42b858995483 lub bez (jesli nie chcesz ;/) http://www.seopilot.pl/webmaster/

Naprawdę warto - tez byłem nieprzychylny, ale... potestowałem, zacząłem zarabiać i każdemu polecam! :) Łatwa instalacji pod IP.Board, więc jest luzik ;)

Skąd masz tak dużą stawkę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystawili za PR3 100zł bonusu na start, tylko ich reklamy coś się nie wyświetlają na forum. Po wklepaniu odpowiedniego linka w adres przeglądarki jest ok :P

Wiem, że wszystko mam zainstalowane poprawnie CHMODY ustawione tak jak napisali, czy tak ma być? :P

Skoro tak wszystko zrobiłeś zgodnie z instrukcją to tak ma być, widocznie nikt nie wykupił linków na Twoim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem do pewnego momentu nic - spokojnie przyjdzie i Twoja kolei Gangst3r - ktoś link u Ciebie wykupi :) Kasę za PageRank otrzymujesz dopiero po 3 miesiącach współpracy z nimi.

santok92, teraz mam trochę mniejszą, ale wszystkim po obniżali ostatnimi czasy - więcej ludzi korzysta, to wiesz... Z mojego forum mam taka stawkę adres w sygnaturce po kliknięciu w obrazek się magicznie ukarze ;)

Edytowane przez TRACKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już zauważyłem , że się zaczynają bić o miejsce na reklamę w moim serwisie :lol:

Seopilot już mi walnął 3 linki, szkoda tylko, że nie mają jakiś ograniczeń, bo dałem im kategoryzację tematyki forum to dostałem jedną reklamę tego typu:

powiększanie penisa ćwiczenia

Kliknięcie nic nie kosztuje. Przekonaj się jak powiększyć penisa łatwo z ćwiczeniami naszych czytelników. Czas na Erekcja.org

erekcja.org

:szczerbaty:

no ta reklama ma się świetnie do serwisu nadającej om grach i wszystkim co związane z konsolami od Microsoft (i nie tylko) :P

Edytowane przez Jakub
Usunąłem linka, coby reklamy nie robić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi prolink wycenił zarobek miesięczny na poziomie:

Twój serwis może zarabiać do 3918.60 PLN / miesięcznie :laugh2:

Niestety w cuda nie wierzę, na pozycjonowaniu się nie znam, ale systemy sprzedaży linków to z tego co czytam, to śliski temat....

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już zauważyłem , że się zaczynają bić o miejsce na reklamę w moim serwisie :lol:

Seopilot już mi walnął 3 linki, szkoda tylko, że nie mają jakiś ograniczeń, bo dałem im kategoryzację tematyki forum to dostałem jedną reklamę tego typu:

powiększanie penisa ćwiczenia

Kliknięcie nic nie kosztuje. Przekonaj się jak powiększyć penisa łatwo z ćwiczeniami naszych czytelników. Czas na Erekcja.org

erekcja.org

:szczerbaty:

no ta reklama ma się świetnie do serwisu nadającej om grach i wszystkim co związane z konsolami od Microsoft (i nie tylko) :P

A pomyśleć się nie da? Primo poczytaj FAQ, a dokładniej punkt o czarnej liście, secondo bez zbędnych ceregieli to możesz wyłączyć kategorię skąd "pochodzą" reklamy tj, klikasz sobie http://www.seopilot.pl/webmaster/ przekreślone "kółko" i wybierasz które reklamy mają się u Ciebie nie pojawiać.

Georgeon, gdyby tak faktycznie było z tym filtrem, czy też PR = 0 to coraz mniej osób by korzystało, gdyż każdy by się na tym przejechał, a wcale tak nie jest... nie siej paniki jeśli nie wiesz o czym piszesz, gdyż nie używałeś tego systemu.

elroy, rób jak uważasz, jak dla mnie się opłaca, ale jak chcesz.. Nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały SeoPilot daje ogromne stawki, ale czy komuś już wypłacił te 4 tysiące?

Byłem tam i już mnie tam nie ma.

Stawka na początku była dla mnie zadawalająca, ale po dwóch tygodniach spadek stawki o ok 40%, po następnych dwóch dalszy spadek stawki o 52% i tak dalej.

W ostatnim tygodniu mojej bytności w systemie stawka jaką mi proponowali wynosiła ok 25% stawki wyjściowej po przyjęciu serwisu do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.