Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zagadki - konkurs z nagrodami


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to lecimy od razu z kolejną zagadką, żeby nie dyskryminować tych, co siedzą nocami lub wstają skoro świt.

4. @Duke ambitnie podszedł do nauki IPB, w parę miesięcy nauczył się kodować aplikacje i dosyć szybko dostał pierwsze zlecenie. Polegało ono na automatycznym zamknięciu forum, jeśli cyfra jedności liczby użytkowników wyniesie 4, liczba postów będzie dokładnie tą samą liczbą z czwórką przeniesioną na początek, a całość postów będzie czterokrotnie większa od liczby użytkowników.

Przykład: Liczba użytkowników: 3014. Liczba postów: 4301. Jeśli 3014 * 4 = 4301, to forum zostaje zamknięte.

Potrafisz znaleźć liczbę użytkowników, która spełni ten warunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prat - 1

Jakub - 1

Jurij - 2

OK, to dzisiaj znowu coś prostego...

5. @Jurij przedzierając się przez zamieć śnieżną trafił nocą do opuszczonej chatki w środku lasu. W środku znalazł tylko kilka przedmiotów: świeczkę na stoliku, obok gazetę i podpałkę do grilla, a w kominku kilka szczap drewna. @Jurijowi została jednak tylko jedna zapałka. Chcąc się ogrzać, co powinien zapalić na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to zależy :) Jeżeli zapałka była zamoknięta z powodu zamieci śnieżnej, to myślę że Jurij najpierw próbowałby rozpalić szczapy drewna metodą pługu ogniowego :) Z resztą w ekstremalnych sytuacjach ostatnią zapałkę zawsze warto zachować na czarną godzinę ( przykład: Bruce Willis w 5 elemencie ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prat - 1

Jakub - 2

Jurij - 2

6. @TRACKER w jednym z albumów znalazł stare zdjęcie rodzinne. Po zastanowieniu stwierdził, że na zdjęciu uwieczniono:

  • dziadka, babcię
  • 2 ojców, 2 matki
  • 6 dzieci, 4 wnucząt
  • 2 braci, 2 siostry
  • 3 synów, 3 córki
  • teścia, teściową, synową

Jaka jest najmniejsza liczba osób, które @TRACKER mógł zobaczyć na fotografii? Tylko uzasadniona odpowiedź wygrywa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 osób :)

1. Dziadek (jako dziadek wnuków, ojciec ojca i teść matki),

2. Babcia (jako babcia wnuków, matka ojca i teściowa matki),

3. Ojciec (jako ojciec swoich dzieci i syn babci i dziadka),

4. Matka (jako matka swoich dzieci i córka babci i dziadka),

5. Syn ( jako syn ojca i matki i wnuk dziadka i babci),

6. Syn (jako syn ojca i matki i wnuk dziadka i babci),

7. Córka (jako córka ojca i matki i wnuczka dziadka i babci),

8. Druga córka (jako córka ojca i matki i wnuczka dziadka i babci)

Razem: dziadek, babcia, dwóch ojców, dwie matki, 6 dzieci, 4 wnucząt, 2 braci, 2 siostry, 3 synów, 3 córki, teścia, teściową i synową (matka wnucząt) :) Aczkolwiek wydaje mi się, że ta zagadka ma błąd, bo dziadek i babcia też są czyimiś dziećmi... I dobrze wiedzieć że są na tym świecie osoby, które wiedzą co by zrobił Jurij, gdyby utknął na Syberii :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa, że dziadkowie mogą być dziećmi, niech poda mniejszą liczbę osób ze zdjęcia. Jeśli uda mu sie uargumentować, stracisz punkt ;)

prat - 1

Jakub - 2

Jurij - 3

7. Przechodząc przez jeden z łódzkich tuneli, został zatrzymany przez złośliwego @inspa, który rzekł jako następuje:

Na swe słowa, wędrowcze, zważ. Wybór przed tobą trudny ja stawiam. Jedno zdanie wypowiedz, a osądzę Cię ja. Prawdę powiedz, a twe serce sztylet przebije. Skłam, a miecz mój twą głowę od karku oddzieli.

Nie zastanawiając się długo, rzucił od niechcenia trzy słowa i bez szwanku przeszedł przez tunel. Co usłyszał @insp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę miejsce akcji - ciemny tunel w polskim mieście, mogło to być coś niemiłego np.:

Goń się leszczu

:P

Mógł też rzucić trzy losowe słowa jakie mu przyszły do głowy np.

Jeden niebieski tramwaj

Albo założyć, że złośliwy insp nie zna klingońskiego i powiedzieć:

He'So' QIchlIj.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to:

Ja teraz kłamię.

W oryginale było Utniesz mi głowę, ale Twoja odpowiedź też by wywołała system error ^_^

prat - 1

Jakub - 2

Jurij - 3

DawPi - 1

8. Jako że @Mario14125 mnie dzisiaj wkurzył w SB, to go uśmiercimy :butcher: A na dodatek wyślemy do piekła. Jednak diabeł był w dziwnym humorze, więc dał mu szansę odkupienia swoich win. Dał mu maszynę do pisania i powiedział, że wyśle go do nieba, jeśli napisze słownie po polsku po kolei wszystkie liczby naturalne, począwszy od jedynki. Jak tylko na maszynie wciśnie k, zostanie natychmiastowo odesłany do nieba. Jeśli będzie oszukiwał, zostanie potępiony na wieki. Biorąc pod uwagę, że @Mario14125 przeciętnie pisze jedną liczbę przez trzy sekundy, kiedy może się spodziewać "

"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsza liczba naturalna zawierająca literę K to Kwadrylion czyli 10 do potęgi 24. A zatem Mario14125 musiałby stukać w klawiaturę przez 3 sekundy x 10 do potęgi 24, żeby pójść do nieba, czyli 3 000 000 000 000 000 000 000 000 sekund. Przechlapane :diablo:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Taką samą odpowiedź dostałem również na PW, a że wcześniej o tym nie pisałem, to muszę uznać obie :)

http://www.diigo.com/item/image/1g3zn/85wu

Od dzisiaj jednak liczą się jedynie odpowiedzi napisane w tym temacie.

Z ciekawostek dodam, że czas pisania tych liczb wyniósłby ponad 5 x 1034 lat, co jest równe ponad czterem wiekom naszego wszechświata ^_^

http://www.wolframalpha.com/input/?i=%28sum+from+1+to+10%5E24%29*3+seconds

prat - 1

Jakub - 2

Jurij - 4

DawPi - 1

MisHBA - 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. @Gangst3r przejechał się po swoim getcie kilka razy w swojej beemce doglądając interesów. Licznik pokazał przejechanych 80000km od momentu założenia pierwszego zestawu nowiutkich opon. Jaki dystans przepracowała każda z opon, skoro każda z nich - łącznie z zapasem - wykazała identyczny poziom zużycia po powrocie do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.