Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Weryfikacja, czyli legalność i pomoc


Gość MotyF

Legalność  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś wiedzieć, czy udzielasz pomocy legalanie nabytemu oprogramowaniu IPB ?



Rekomendowane odpowiedzi

Czasami nie chce mi się odpisywać na posty i pomagać. Dlaczego? Darmowa domena, darmowe konto na serwerach "kongo bongo" a IPB i aplikacje kupione. Jakoś wierzyć mi się nie chce. Nie mam zamiaru pomagać komuś, kto nie używa legalnego oprogramowania. Dlatego proszę administrację czyli DawPi'ego o założenie i wyświetlenie drugiej grupy użytkowników (a nawet trzeciej) z informacją zweryfikowany / brak weryfikacji.

Jak się zweryfikować? W ACP można zobaczyć klucz i przypisane domeny / aplikacje. W panelu invisionboard.com również. Oto przykład:

klucz.jpg

klucz2.jpg

Nie każdy musi się "pokazać". Ale wiadomo komu pomagamy. Nie mogę dodać załączników !, więc wstawiam obrazki.

Ciekawy jestem odzewu .....

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Już sobie dyskutujemy:

Nie będę weryfikować każdego użytkownika, bo to naprawdę nie ma sensu i nie zawsze byłoby nawet możliwe.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przesłanie lub opublikowanie 2 screenów i dodanie drugiej grupy jest aż tak pracochłonne? Wpisami o legalności wzbudziłeś poczucie "misji" a to jednak to, co zwykle....

PS. Dodałem ankietę, z ciekawości jak widzą to "membersi" tacy, jak ja.

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czy przesłanie lub opublikowanie 2 screenów i dodanie drugiej grupy jest aż tak pracochłonne?

Taki screen można w kilka minut 'zrobić'. Poza tym czasochłonne byłoby ciągłe weryfikowanie użytkowników, napominanie o wysyłanie screenów, adresów etc. Już teraz sporej grupie ludzi nie chce się wpisać adresu i wersji w profilu, a co tu dopiero mówić o weryfikacji.

Poza tym - jeśli komukolwiek nie chcesz pomagać (masz dopiero 293 posty) to po prostu tego nie rób. Będzie to strata dla forum, ale cóż, to cena którą musimy zapłacić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz - wysyłanie jest dobrowolne. A każdy kto ma licencję nie będzie miał z tym problemu.

masz dopiero 293 posty)
Chyba muszę zacząć w dziale humor pisać jak reszta. Konstruktywna krytyka - i cały sens postu.

Screenów nikt nie zrobi a pola w profilu możesz ustawić na ... wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie chce mi się odpisywać na posty i pomagać.

To nie pomagaj. Proste? Proste. Jest tyle ciekawszych zajęć, po co siedzieć na forum? :rolleyes:

Dlatego proszę administrację czyli DawPi'ego o założenie i wyświetlenie drugiej grupy użytkowników (a nawet trzeciej) z informacją zweryfikowany / brak weryfikacji.

A Ty Macierewicz jesteś, że chcesz komisję lustracyjną powoływać? Mało Ci inwigilacji na co dzień (banki, urzędy, kamery monitoringu, operatorzy gsm, producenci nawigacji gps, producenci oprogramowania i dostawcy internetu, usług pocztowych i tak dalej i tak dalej...)? Taki screen każdy Ci może w photoshopie czy gimpie w kilka minut stworzyć i co wtedy? :)

Darmowa domena, darmowe konto na serwerach "kongo bongo" a IPB i aplikacje kupione.

Nie rozumiem co Ci w tym nie pasuje. Każdy ma prawo mieć taką domenę jaką chce, postawioną na takim hostingu jakim mu pasuje lub na jaki go stać w dowolnie wybranym przez siebie kraju i używać dowolnie wybranego przez siebie skryptu do obsługi forum o takiej tematyce o jakiej tylko chce mieć. Nie jesteś Strażnikiem Teksasu czy sędzią sądu najwyższego aby kogokolwiek osądzać na podstawie własnego widzimisie. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś korzysta z nielegalnego oprogramowania lub udostępnia takowe na swoim forum, złóż stosowny wniosek do organów ścigania. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś używa pirackiego skryptu - zgłoś to za pomocą stosownego formularza: http://www.invisionpower.com/company/contact.php . To wszystko co możesz w tej sprawie zrobić :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół ..... Celowo wywołałem dyskusję. Ile razy czytałeś na tym forum, że nulled, że takim nie pomagacie itp.

Nikogo nie oceniam, ale poddaje wątpliwości fakt, że ktoś inwestuje pieniądze w skrypt a potem stawia go na domenie xxx.yyyy,pl i darmowym serwerze.

Dlaczego 90% osób nawet nie podaje adresu forum?

Co widzisz złego w DOBROWOLNYM i NIEOBOWIĄZKOWYM weryfikowaniu się.

I nikogo nie podejrzewam, ani ścigać nie chce. Broń Boże do IPSu podawać. Chciałbym wiedzieć, że pomagam osobie z legalnym oprogramowaniem. I to pozwala Ci porównywać mnie do Macierewicza? Nie skomentuje tego.

Czasami nie chce mi się odpisywać na posty i pomagać.

To nie pomagaj. Proste? Proste. Jest tyle ciekawszych zajęć, po co siedzieć na forum? :rolleyes:

Dlatego proszę administrację czyli DawPi'ego o założenie i wyświetlenie drugiej grupy użytkowników (a nawet trzeciej) z informacją zweryfikowany / brak weryfikacji.

A Ty Macierewicz jesteś, że chcesz komisję lustracyjną powoływać? Mało Ci inwigilacji na co dzień (banki, urzędy, kamery monitoringu, operatorzy gsm, producenci nawigacji gps, producenci oprogramowania i dostawcy internetu, usług pocztowych i tak dalej i tak dalej...)? Taki screen każdy Ci może w photoshopie czy gimpie w kilka minut stworzyć i co wtedy? :)

Nie rozumiem co Ci w tym nie pasuje. Każdy ma prawo mieć taką domenę jaką chce, postawioną na takim hostingu jakim mu pasuje lub na jaki go stać w dowolnie wybranym przez siebie kraju i używać dowolnie wybranego przez siebie skryptu do obsługi forum o takiej tematyce o jakiej tylko chce mieć. Nie jesteś Strażnikiem Teksasu czy sędzią sądu najwyższego aby kogokolwiek osądzać na podstawie własnego widzimisie. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś korzysta z nielegalnego oprogramowania lub udostępnia takowe na swoim forum, złóż stosowny wniosek do organów ścigania. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś używa pirackiego skryptu - zgłoś to za pomocą stosownego formularza: http://www.invisionp...any/contact.php . To wszystko co możesz w tej sprawie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem [tak] w ankiecie. Mimo to nie jestem zwolennikiem "ścigania" piratów przez kogokolwiek za wyjątkiem właściciela praw (z reguły producenta) a już na pewno nie przez administratorów jakiegokolwiek forum.

Kuriozalnym przykładem nadgorliwości jest znany pewnie wszystkim Total Commander, gdzie w Polsce chcą ludzi za używanie bez licencji zamykać, mimo iż sam Glisher wyraźnie napisał (w tej konkretnie sprawie!), że zezwala na bezpłatne użytkowanie wszystkim, którzy nie wykorzystują TC komercyjnie. Ledwo się chłopak wywinął. A z drugiej strony niech się autor wątku uderzy w pierś i zrobi remanent swojego kompa - nic a nic "shareware"? To gratuluję.

Podawanie adresu forum? Ja np. nie chcę podawać, nie dlatego, że mam pirata - bo nie mam (DawPi świadkiem :D) - ale ze względu na tematykę Forum.

Poza tym mam parę działających for pod opieką, w różnej wersji (od 2.3.6)

IPS jakby sie uparl, to by jakieś API do weryfikacji udostepnił, ale po co? Zwłaszcza, że i oni zliberalizowali dostęp do swojego forum.

Nie popieram piractwa, ale każdy niech robi co do niego należy. IPS pisze skrypt, DawPi mody, my posty, a dzieci NEO "na co im społeczenie" - pisownia oryginalna

I tak mamy w PL totalną inwigilację - 1850000 wniosków o dane nt. aktywności naszych telefonów w 2011r!!

Dlatego też Wysoka Izbo pomysł uważam za chybiony i wnoszę o jego zakopanie. :locked:

Edytowane przez maxx
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Ale tego typu pomysły mnie wybitnie irytują. Niby wszyscy uważają, że żyją w wolnym kraju, a każdy każdego chętnie by inwigilował, sprawdzał, donosił itd. No ludzie...

Uderz w stół .....

A? Ja mam kolego legalnie działające forum. Jeśli jesteś pracownikiem IPS - bardzo łatwo to zweryfikujesz. Jeśli nie jesteś pracownikiem IPS - nic Ci do tego :)

Co widzisz złego w DOBROWOLNYM i NIEOBOWIĄZKOWYM weryfikowaniu się.

I nikogo nie podejrzewam, ani ścigać nie chce. Broń Boże do IPSu podawać. Chciałbym wiedzieć, że pomagam osobie z legalnym oprogramowaniem. I to pozwala Ci porównywać mnie do Macierewicza? Nie skomentuje tego.

No może z Macierewiczem mnie trochę poniosło, ale ja nie wiem co się z tym narodem podziało żeby w każdej sprawie powoływać komisję śledczą. Chcesz pomagać to pomagaj. Nie chcesz, bo uważasz że ktoś na to nie zasługuje - nie pomagaj. Proste. Co widzę złego? Nic, jeśli weryfikację przeprowadza autor danej aplikacji. Ale przykro mi, nie jesteś autorem skryptu i kompletnie nic Ci do tego kto na jakiej wersji działa. Jak już napisałem w poprzednim poście, w ciągu każdego dnia człowiek w tym kraju jest kontrolowany wystarczającą ilość razy. Podsłuchy telefoniczne, rejestrowane dane z bts'ów i bilingi przez operatorów telefonii komórkowej, kamery monitoringu, fotoradary, całe rzesze urzędów robiące zwiad gdzie mieszkasz, co robisz, z kim się widujesz itd. , banki monitorujące gdzie ile i na co wydałeś, dostawcy internetu ... jeśli mieszkasz w łodzi i na 3 dni wyjedziesz do Warszawy to dostajesz spam z Warszawskimi reklamami... Mało Ci inwigilacji? Jak dla mnie to aż nadto. Dlatego skoro już jesteśmy przy seksmisji, to na każdą kolejną formę kontroli reaguję mniej więcej tak: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=o_5ky-KeyXk#t=4005s :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej Jurij nie zrozumiałeś intencji. Gdybym miał pod nickiem informację o posiadaniu autentycznego oprogramowania - przeszkadzałoby Ci to? Jeżeli takie rzeczy są dobrowolne i nie wymagane to co właściwie Ci przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

To sprawa IPS'u jak sobie radzi z użytkownikami korzystającymi z nielegalnej wersji, skoro nic nie robi widocznie nie jest to dla nich najwyższy priorytet (i słusznie w sumie, zlikwidować piractwo to jak próbować ochronić się od wiatru dziurawym parasolem).

Dlaczego mamy martwić się o nie swoje interesy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej Jurij nie zrozumiałeś intencji. Gdybym miał pod nickiem informację o posiadaniu autentycznego oprogramowania - przeszkadzałoby Ci to? Jeżeli takie rzeczy są dobrowolne i nie wymagane to co właściwie Ci przeszkadza?

A o domniemaniu niewinności kolega słyszał kiedyś? Każdy z założenia posiada legalną wersję skryptu. Jeśli jest inaczej, są od tego organy ścigania i stosowny formularz zgłaszający piractwo. Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o domniemaniu niewinności kolega słyszał kiedyś? Każdy z założenia posiada legalną wersję skryptu.

Tyle :)

Myślę, że to dobry sposób myślenia.

Wielu "nielegałków" po zapoznaniu się ze skryptem, porównaniu z darmowymi i rzeczywistym prowadzeniem forum, kupuje oryginał i inwestuje w serwer. Bardziej zniechęca bezmyślność, nieumiejętność formułowania wypowiedzi, czy literówki i orty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bardziej zniechęca bezmyślność, nieumiejętność formułowania wypowiedzi, czy literówki i orty.

Podpisuję się pod tym. Trafiłeś w sedno tego, co jest clue wszelakich zmian.. Wzajemny szacunek czytających.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym istnieje także wersja demo i ludzie proszący o pomoc którzy albo są w trakcie zakupu licencji i tworzenia forum albo w fazie testowania produktu przed zakupem - im też należy się pomoc. No chyba że ktoś ewidentnie prosi o działający klucz do wersji nulled, to wtedy nie ma zmiłuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym istnieje także wersja demo i ludzie proszący o pomoc którzy albo są w trakcie zakupu licencji i tworzenia forum albo w fazie testowania produktu przed zakupem - im też należy się pomoc. No chyba że ktoś ewidentnie prosi o działający klucz do wersji nulled, to wtedy nie ma zmiłuj ;)

Czy ty kiedyś z wersji demo IPSu korzystałeś? Wiesz co w niej można i jak długo?

PS.

IP.Board jest komercyjnym ( płatnym ) oprogramowaniem. Z naszych informacji wynika, że autor tematu nie posiada licencji, a co za tym idzie nie może legalnie korzystać z tego skryptu.

Temat zostaje zamknięty. Zapraszamy po zakupie licencji.

Proszę pamiętać, że invisionize.pl w żaden sposób nie wspiera i nie pomaga osobom z tzw. wersjami pirackimi jakiegokolwiek oprogramowania wydanego przez IPS.

Pozdrawiamy,

administracja invisionize.pl

Czytając te wpisy w wielu tematach sami sobie przeczycie. Proszę zamknąć temat. Dzięki

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czytając te wpisy w wielu tematach sami sobie przeczycie. Proszę zamknąć temat. Dzięki

W niewielu. Tam gdzie autor ewidentnie leci sobie w kulki. Wiedziałbyś gdybyś zapytał/poczytał, a nie wydawał osąd bez znajomości tematu. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dobry, ale po co to zamieszanie z weryfikacja kont użytkowników. Chcą piracić niech piracą do zakupu ich nie zmusisz, tak samo jak do czytania czy pisania poprawnie po polsku nie wspominając o wyborze odpowiednich działów.

Moim skromnym zdaniem to całe sprawdzanie to słaby pomysł, a co za tym idzie jedynie strata czasu... Każdy ma prawo wyboru i niech robi co chce. Niemniej jednak lepiej pozostać przy aktualnych zadaniach, czyli robienia porządku na forum z userami, którzy nie raczą troche pomyśleć lub poszukać, dlatego zamiast skupiać się na szukaniu "oszustów" lepiej zająć się tym co dotychczas i nie dodawać sobie zbędnych dodatkowych zajęć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym istnieje także wersja demo i ludzie proszący o pomoc którzy albo są w trakcie zakupu licencji i tworzenia forum albo w fazie testowania produktu przed zakupem - im też należy się pomoc. No chyba że ktoś ewidentnie prosi o działający klucz do wersji nulled, to wtedy nie ma zmiłuj ;)

Czy ty kiedyś z wersji demo IPSu korzystałeś? Wiesz co w niej można i jak długo?

Nie korzystałem, ale wiem: http://www.invisionp.../suite/demo.php bo to żadna tajemnica. Możesz testować praktycznie wszystko (oprócz chatu) przez 5 dni. Jak masz jakiś problem - możesz napisać na IZE i uzyskać pomoc. Jak nie będziesz zadowolony z produktu - poszukasz innego rozwiązania. Będziesz - kupisz licencję do skryptu i potrzebnych Ci aplikacji. Proste? :) Nie musiałem korzystać z demo, bo przez dwa lata współtworzyłem jedno duże forum (od przesiadki z wersji 2.x na 3.0 ), od lipca współtworzę inny projekt i uwierz mi - przez ten czas poznałem IPB w całkiem sporym stopniu. Gdybym musiał stawiać jakieś forum od nowa, bez zastanowienia wybrałbym IPB. Myślę, że rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości w tej kwestii :) A według Twojej tezy użytkownicy wersji demo nie powinni otrzymywać pomocy, bo nie mają licencji. Ja się z tym nie zgadzam i jestem przeciwko Twojemu pomysłowi ;)

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym istnieje także wersja demo i ludzie proszący o pomoc którzy albo są w trakcie zakupu licencji i tworzenia forum albo w fazie testowania produktu przed zakupem - im też należy się pomoc. No chyba że ktoś ewidentnie prosi o działający klucz do wersji nulled, to wtedy nie ma zmiłuj ;)

Czy ty kiedyś z wersji demo IPSu korzystałeś? Wiesz co w niej można i jak długo?

Nie korzystałem, ale wiem: http://www.invisionp.../suite/demo.php bo to żadna tajemnica. Możesz testować praktycznie wszystko (oprócz chatu) przez 5 dni. Jak masz jakiś problem - możesz napisać na IZE i uzyskać pomoc. Jak nie będziesz zadowolony z produktu - poszukasz innego rozwiązania. Będziesz - kupisz licencję do skryptu i potrzebnych Ci aplikacji. Proste? :) Nie musiałem korzystać z demo, bo przez dwa lata współtworzyłem jedno duże forum (od przesiadki z wersji 2.x na 3.0 ), od lipca współtworzę inny projekt i uwierz mi - przez ten czas poznałem IPB w całkiem sporym stopniu. Gdybym musiał stawiać jakieś forum od nowa, bez zastanowienia wybrałbym IPB. Myślę, że rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości w tej kwestii :) A według Twojej tezy użytkownicy wersji demo nie powinni otrzymywać pomocy, bo nie mają licencji. Ja się z tym nie zgadzam i jestem przeciwko Twojemu pomysłowi ;)

To ja jadę od 28 lutego na nowym skrypcie z przesiadką i nauką na wstępie. Bez dema i do tego czasu nabrałem sporej wprawy i znajomości skryptu. Efekty widać na moim forum i kilku poradnikach na tym ;) Demo dobre, ale dla większości mało praktyczne, bo 5 dni to za mało by zapoznać się ze skryptem, zauważyć potencjał tego silnika i zdecydować się na zakup. Moim zdaniem powinno być tak 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.