Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Weryfikacja, czyli legalność i pomoc


Gość MotyF

Legalność  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś wiedzieć, czy udzielasz pomocy legalanie nabytemu oprogramowaniu IPB ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie kupię tanio na czas pomocy i potem sprzedam i mam w tyle... A nikt przy każdym ponownym temacie nie będzie znów weryfikował legalności skoro poprzednio była badana.

Jak już wcześniej wspomniałem wydłuża czas i niepotrzebnie odstraszałoby userów. A po co to komu? Ja w tym nie dostrzegam żadnych zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię z Wami dyskutować. ;)

Konstruktywna krytyka, czy pisanie dla pisania?

Prosić możesz., to fakt.

Uważam to za brak kultury, ale o tym pisać szerzej nie będę.

Moim skromnym zdaniem to całe sprawdzanie to słaby pomysł

Czyli czytanie bez zrozumienia. Nikt nikogo nie sprawdza, dać możliwość pokazania się z legalnej strony a sprawdzać to dwie różne rzeczy.

Ponieważ mogę prosić - proszę o zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Konstruktywna krytyka, czy pisanie dla pisania?

Konstruktywna. Jednak może z niej nic nie wynikać? Mogę się nie zgodzić i nie wprowadzać zaproponowanych zmian? Mogę.

Uważam to za brak kultury, ale o tym pisać szerzej nie będę.

Uważam, że mnie nie znasz, by wydawać takie osądy.

Nikt nikogo nie sprawdza, dać możliwość pokazania się z legalnej strony a sprawdzać to dwie różne rzeczy.

Oj, a co taki podział miałby dać pożytecznego dla forumowiczów i forum samego w sobie? To zwyczajne i niepotrzebne dzielenie ludzi, a tego za wszelką cenę unikam.

Ponieważ mogę prosić - proszę o zamknięcie.

:)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna. Jednak może z niej nic nie wynikać? Mogę się nie zgodzić i nie wprowadzać zaproponowanych zmian? Mogę.

Musi wynikać jak nazwa wskazuje. Nie koniecznie w "moją" stronę ale wynik jest oczekiwany.

Uważam, że mnie nie znasz, by wydawać takie osądy.

Nie muszę Cię znać. Nie oceniam Twojej osoby tylko jedno, cytowane zdanie, które uważam za pozbawione dobrego smaku. Jako admin masz tendencję do nadinterpretacji.

Zamknij już ten temat. Prośba nr3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie sprawdza, dać możliwość pokazania się z legalnej strony a sprawdzać to dwie różne rzeczy.

Wydaje mi się, że przeczysz sam sobie. Zaproponowana przez Ciebie weryfikacja to jak najbardziej forma kontroli. Chcesz podzielić ludzi na lepszych "zweryfikowanych pozytywnie" i gorszych - tych, którzy nie mają licencji lub nie chcą się poddać weryfikacji bo np. uznają to za głupi pomysł. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest po prostu korzystać z forum, pomagać w miarę możliwości i nie dać się złapać na nie posiadaniu licencji w razie oficjalnej kontroli organów do tego upoważnionych. Nie ma na tym świecie rzeczy pewnych (poza śmiercią - bo to czeka każdego). Wsiadając do tramwaju, autobusu czy samolotu nie możesz zweryfikować czy dana osoba ma uprawnienia do prowadzenia takiego a takiego pojazdu. Po prostu wsiadasz, jedziesz, bierzesz za pewnik że wszystko jest w porządku i docierasz do celu. Wsiadając za kółko nie masz żadnej pewności, czy pozostali użytkownicy ruchu posiadają prawo jazdy, są trzeźwi, nie naćpani, zdrowi psychicznie i fizycznie zdolni do prowadzenia pojazdów etc. Zawsze się znajdzie jakiś cwaniak, który będzie próbował sprzedać trefne licencje czy uzyskać pomoc w prowadzeniu forum postawionym na kradzionym skrypcie. Tak już jest i żadna weryfikacja tego nie zmieni :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Dyskusja tutaj nie ma najmniejszego sensu. Zdjęcia można przerobić, a inne sposoby weryfikacji też są trefne. Ize nie ma takiego moda jak na ips community, że kto kupił licencję automatycznie jest przenoszony do grupy.

Temat bardziej się przerobił we flame i wyzywanie, kto ma, a kto nie ma licencji. Czy te forum nie jest od pomagania, tylko kłótni? Pomyślcie z tymi propozycjami na przyszłość. Żałosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Temat bardziej się przerobił we flame i wyzywanie, kto ma, a kto nie ma licencji. Czy te forum nie jest od pomagania, tylko kłótni? Pomyślcie z tymi propozycjami na przyszłość. Żałosne

Naprawdę przekreślasz kilkaset tysięcy postów dla jednego tematu by wydawać takie osądy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MotyF

Jedna rzecz - jeżeli ja pobiorę nulleda na testy własne i coś będzie nie tak oraz napiszę tutaj temat, to także będę musiał przejść taką weryfikację wg Ciebie? Pomijając ten fakt, forum założone na nulledzie to sprawa tylko i wyłącznie Administratora takiego forum.

Jeżeli Administracja zobaczy, że IP.Board Administratora forum jest pirackie, zamknie temat z krótką notką, że pomaga się tylko forom z licencją na skrypt IP.Board, a jeżeli nie - trudno. Chociaż pomoc zostanie przyznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ratosluaf

Temat bardziej się przerobił we flame i wyzywanie, kto ma, a kto nie ma licencji. Czy te forum nie jest od pomagania, tylko kłótni? Pomyślcie z tymi propozycjami na przyszłość. Żałosne

Naprawdę przekreślasz kilkaset tysięcy postów dla jednego tematu by wydawać takie osądy?

Miało wyjść ironicznie, ale nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czytanie bez zrozumienia. Nikt nikogo nie sprawdza, dać możliwość pokazania się z legalnej strony a sprawdzać to dwie różne rzeczy.

Brak konstruktywnego myślenia i konkretnego rozwinięcia swojej idei. Pokazać się każdy może, w ten sposób mogę pokazać się na różny sposób "legalnie", ale tak czy siak przed przystąpieniem do udzielenia odpowiedzi trzeba na to zerknąć, więc jakby nie patrzeć, trzeba sprawdzić.

może jakiś użytkownik będzie chciał wyrazić swoje zdanie.

No dokładnie np. ja. Bo chciałem wyjaśnić powyższą aluzje skierowaną w stronę mojej osoby.

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem spoooro na Vb w sumie od lat. Stawiałem cełe club nation i z vb miałem doczynienia tylko, teraz przeszedłem na ipb no bo taniej i w sumie skrypt też do ogarnięcia konto tu mam już długo pamiętam jak Daw zapraszał mnie na te forum . Zarejestrowałem się no ale z IPB nie miałem doczynienia temat widzę rozgrzany ale powiem tak trzeba wyluzować na vbhelp pomagałem i nulled i nie nulled i jakoś nie robiło to na mnie wielkiego zaskoczenia bo każdy ciągnie jak ciągnie . Co do tematu to powiem tyle że nie potrzeba weryfikacji aby określić czy ktoś ma licencje czy nie bo to samemu z czasem wyskoczy . Pozdro dla wszystkich i nie szarpcie już się :D btw miło mi was powitać jako nowego posiadacza IPB xD :bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MotyF

Jedna rzecz - jeżeli ja pobiorę nulleda na testy własne i coś będzie nie tak oraz napiszę tutaj temat, to także będę musiał przejść taką weryfikację wg Ciebie? Pomijając ten fakt, forum założone na nulledzie to sprawa tylko i wyłącznie Administratora takiego forum.

Jeżeli Administracja zobaczy, że IP.Board Administratora forum jest pirackie, zamknie temat z krótką notką, że pomaga się tylko forom z licencją na skrypt IP.Board, a jeżeli nie - trudno. Chociaż pomoc zostanie przyznana.

A można kraść auta na testy, bo chce takie kupić? Są jazdy próbne w salonie. O czym Ty piszesz? Zaproponowałem darmowe, dobrowolne weryfikowanie licencji. Ktoś chce - robi. Nie - nie musi. Nie ma żadnych plusów czy minusów takiej akcji. A tu dyskusja o sprawdzaniu, inwigilacji itp. Ogarnijcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej na localhoście możesz posiadać :)

Wracając do tematu, wątpię, żeby komuś się chciało to wszystko weryfikować, a już bardziej użytkownikom wrzucać jakieś ss'y.

Nie będę powtarzał dalszej części mojego i innych postów (wcześniejsza linijka uwaga DawPiego) bo nie ma to sensu. Wszystko zawarte jest już w temacie, temat się już skończył i spekulujemy o uwagach. Po co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej można posiadać do 20 userów na forum. Na tyle zezwalają i się nie przyczepią. Powyżej tej liczby już trzeba się liczyć z tym, że łamie się prawo. Localhost tak samo wchodzi w grę :P

Ja posiadam IPB na forum testowym jest wersja nulled i jest tam może z 12 userów (głównie Ci co mi pomagają lub wpadli przypadkiem). Takie coś się przydaje za nim ruszę z wgrywaniem większego moda. Sprawdzam sobie także style i aplikacje czy warte zakupu. Natomiast prawowite forum chce i staram się utrzymywać na full legalu.

I odnośnie tego tematu gdybym przykładowo posiadał takie konto do testów na wersji nulled i pisał, że jak będę stawiał forum to na legalnej, wtedy nie moglibyście mi pomagać (mimo, że przykładowo się uczę obsługi).

A spójrzcie na to z innej strony. Wszyscy nagle przeciwni są ACTA, ale zauważcie, że wprowadzając coś takiego wprowadziłoby się takie ACTA w wersji invisionize. Pytanie tylko rodzi się... Po co? :P

To tyle z mojej strony - dla mnie temat jest zamknięty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej można posiadać do 20 userów na forum. Na tyle zezwalają i się nie przyczepią. Powyżej tej liczby już trzeba się liczyć z tym, że łamie się prawo. Localhost tak samo wchodzi w grę :P

Znam i walczę codziennie z interpretacjami przepisów z zakresu ogólnie pojętej informatyzacji ze względu na charakter pracy, a aktualizacje ustaw i aktów prawnych mam częściej niż windowsa a takiego rozporządzenia jeszcze nie znam (a pasuje znać :)). Może ktoś przytoczyć jaka ustawa / akt czy rozporządzenie to reguluje? Z góry dzięki

Ja posiadam IPB na forum testowym jest wersja nulled i jest tam może z 12 userów (głównie Ci co mi pomagają lub wpadli przypadkiem). Takie coś się przydaje za nim ruszę z wgrywaniem większego moda. Sprawdzam sobie także style i aplikacje czy warte zakupu. Natomiast prawowite forum chce i staram się utrzymywać na full legalu.

Nie ogarniam Twojego myślenia ani zachowania. Przepraszam.

1. Mając licencję, masz/miałeś dostęp do downloadu i żaden nulled Ci nie potrzebny, przecież forum działa - nie ma klucza - nie ma dodatkowych usług.

2.

prawowite forum chce i staram się utrzymywać na full legalu
Albo masz licencję (nie ważne czy aktywną czy nie) i jesteś full legalny albo nie masz. Nie ma tu mowy o staraniu się.

Reasumując, wg. mnie potwierdza się to, o czym piszę. Połowa userów tego forum nie ma licencji i dlatego krytykują pomysł dobrowolnej weryfikacji.

Mylę się?

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi również "skrytykował" ten pomysł, a widać, że licencję posiada (przepraszam, jeżeli się mylę :))

Po co w ogóle kogoś uwierzytelniać czy ma czy nie ma licencji? To jest wyłącznie jego sprawa. Fakt, że lepiej byłoby wiedzieć, czy posiada licencję czy nie, ale kto pomaga takiemu użytkownikowi sam do tego dojdzie :)

Drugą sprawą jest fakt, że uwierzytelnienie takich użytkowników trochę by trwało, a czas to pieniądz. Pomijając to, DawPi, czy ktoś inny z administracji/użytkowników musiałby sprawdzić sobie nielada problemów, żeby do tego dotrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.