Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z transferem licencji.


Nethejt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem odnowienie licencji i po 4 dniach nareszcie akceptowali to ręcznie... A teraz mam problem bo nie wiem gdzie mam znaleźć guzika gdzie był transfer. Szukałem trochę i powinno to być w: 

Licensed URLs

  • Community URL: No URL. Enter your license key in your AdminCP to register

 

Tutaj pod tym chyba powinno być, ale nie mam... Nie mam żadnego forum. Czy musze podać mój klucz osobie, której sprzedałem, żeby dodała to w swoim AdminCP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Szczerze powiem, że nie wiem bo pierwszy raz słyszę. Chyba najprościej i najlepiej napisać do supportu by sprawdzili i umożliwili transfer.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W sumie sprawdziłem jak to wygląda u mnie - i faktycznie brak możliwości transferu. Hm, nie widziałem by to gdzieś ogłaszali. Muszę zgłębić temat.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że u mnie również znikła możliwość transferu licencji. Umknął mi moment, w którym to ogłaszali, ale w "Standardach Usług" na ich stronie znalazłem następujący wpis odnośnie transferu licencji:

Cytat

All Invision Community licenses are non-transferrable. Client area accounts may not be shared, under any circumstances, with a third party. Licenses purchased through a business name may have the contact information updated; please contact [email protected] for more information.


Źródło: https://invisioncommunity.com/legal/standards/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracamy do punktu wyjścia. Ludzie będą całe konta sprzedawać. Jeszcze trochę i zlikwidują opcję self-hosted bo stwierdzą że z Cloud jest więcej kasy. Nie szanuję i to co oni odwalają od jakiegoś czasu, zakrawa na podobne działania jak vBulletin (z resztą już nie dużo im brakuje do wyrównania cen licencji).

 

A to się zmieniło stosunkowo niedawno, bo jeszcze 2 lutego jest stara treść https://web.archive.org/web/20200202012150/https://invisioncommunity.com/legal/standards/

Cytat

Non-legacy licenses that are currently and have been active for six months or more may be eligible to be transferred one time to a third party using the transfer tool within the client area. Please note that any transfer outside of this system (including providing access details to a third party) is not authorized, will not be honored by IPS and the license will be terminated. This service is subject to a fee and may only be transferred by the original license holder.

 

Tak czy inaczej. Tutaj dział Giełda już się raczej nie przyda @DawPi ?

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawiam się czy tak można, jeżeli ktoś miał aktywną i mógł dokonać transferu i on mu nagle znika ? U nas w Polsce by to raczej nie przeszło, bo masz opłacone coś do X czasu i zobowiązuje Cię wszystko w momencie płatności a wy nic nie akceptowaliscie ale to ips i niestety nie Polska gdzie można się kłócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
26 minut temu, daffik napisał:

Ogólnie zastanawiam się czy tak można, jeżeli ktoś miał aktywną i mógł dokonać transferu i on mu nagle znika ? U nas w Polsce by to raczej nie przeszło, bo masz opłacone coś do X czasu i zobowiązuje Cię wszystko w momencie płatności a wy nic nie akceptowaliscie ale to ips i niestety nie Polska gdzie można się kłócić ?

A tak bardziej na poważnie oprócz czczego gadania? Jakieś argumenty, zapisy licencji, regulaminu, paragrafy polskiego prawa na poparcie tych 'tez'?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Niedługo jak będzie ktoś chciał zmienić adres forum, to mu nie pozwolą.

 

Dziękuje Bogu że stawiając nowe forum kupiłem XenForo.

 

Teraz trzeba założyć nowego maila, zmienić konto w IPS na tego maila, a przy sprzedaży sprzedawać całe konto łącznie z tym mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
4 godziny temu, kodif napisał:

Teraz trzeba założyć nowego maila, zmienić konto w IPS na tego maila, a przy sprzedaży sprzedawać całe konto łącznie z tym mailem.

Skąd w ogóle pomysł, że możesz teraz coś sprzedawać? Tzn. taką licencję. Ich święte prawo na ustalanie reguł. I albo się w nie "bawisz" albo nie.

Oczywiście nie pochwalam, ale przy tej skali trochę rozumiem..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, doszło

 

Cytat

 

License Key Usage

One license key per license will be issued. It is your responsibility to safeguard this key and only allow its use on a site under your direct control and management. IPS will not reclaim, rekey or otherwise reissue licenses while an existing installation is present on any given URL; a new license would need to be purchased.

 

 

Uwazajcie na klucze :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.