Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przejścia z vBulletin na IP.Board


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witajcie! :P

Ostatnio w świecie komercyjnych forów, liderów na świecie dużo się dzieje. IPS rozwija nową serię 3.x swojego forum wraz z aplikacjami, skinami, projektami developerów erc. Ekipa tworząca vB natomiast przechodzi to, co niedawno IPS - wydanie nowego produktu. Choć doczytałem, że kod vB 4 nie jest tak do końca pisany od podstaw, jak to robił IPS. Nie o tym jednak chciałem.

Jak dowiedzieliśmy się niedawno, IPS zmienił czas i kwotę odnowień. Obecnie wszystkie produkty są odnawiane co pół roku, tak forum jak i aplikacje dodatkowe. Cechą wspólną jest kwota 10$ za odnowienie aplikacji dodatkowej. Odnowienie licencji forum kosztuje 25$. Dodatkowo IPS daje możliwość zakupu tańszej kolejnej licencji jeśli na koncie są już aktywne dwie licencje. Wtedy cena wynosi jedyne 99$ za sztukę. Jednak o tym można poczytać w linku powyżej, zatem tutaj zaprezentowałem tylko streszczenie. Do czego dążę. Otóż, jak zobaczyłem nowe ceny licencji vBulletin to, że tak powiem lekko mnie ścięło. 195$ za licencję forum czy 235zł za jakiś pakiet społeczny (w promocji) to wg mnie stanowcza przesada. Otóż można się sprzeczać, pisać, że przy większej licznie zakupionych licencji cena jest niższa, ale spójrzmy, że przy zakupie 3 sztuk cena obniża się tylko o 10$ za każdą.

Dodatkowo zastanawia mnie fakt dlaczego producent vB chciał zgarniać pieniądze przed wydaniem skryptu, mamił screenami, opisem funkcji etc., ale fizycznie nie dał skryptu do rąk. Wg mnie to bardzo niepoważne podejście do klientów, których najzwyczajniej chcą wydoić.

Ale nie to mnie najbardziej zasmuciło w ich polityce licencyjnej. Z tego, co wyczytałem to licencja nie jest kupowana na czas, ale na główną wersję. Tj. kupując licencję na vB 4 nie jest ona już ważna na vB 5, vB6 etc. Oczywiście producent nie podaje dat wprowadzenia nowych wersji, bo nie jest to możliwe. Może się to wydarzyć za rok, za dwa, ale może też za pół roku. Stawia to producenta vB w bardzo niejasnej i mglistej atmosferze, stwarzając możliwości 'nadużyć'.

I reasumując, co pisałem już u nas w sb, od jakiegoś czasu zauważam wysyp pytań na oficjalnym forum IPSu od użytkowników vB, którzy masową przechodzą na nowe IP.Board, które jest tańsze, istnieje już na rynku, skrypt jest dopieszczany, jest tańszy i równie zaawansowany co stabilny. Poniżej kilka screenów ile takich tematów się pojawia:

post-1-1256424564,5898_thumb.png

post-1-1256424585,8897_thumb.png

post-1-1256424645,6008_thumb.png

A to tylko tematy z 3 pierwszych stron z jednego działu.

Wg mnie producent vB wbił sobie gwóźdź do trumny taką polityką cenową i traktowaniem użytkowników, z których wpłat żyje. Nawet w polskim światku vB zawrzało.

Cóż, pozostaje się cieszyć. :D

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda, to prawda. Na chwilę obecną ceny nowego vBulletin wyglądają nieciekawie. Jednak, w mojej opinii, wydawca już wkrótce zmieni swoją politykę cenową na bardziej korzystną dla klientów.

Dziwi mnie jednak DawPi, Twoje stanowisko odnośnie metody opłacania (mowa tu o płaceniu nie za czas używania, a za kolejne wersje: vBulletin 4.0, vBulletin 5.0 itd.). Przecież jest nam to dobrze znane. Mowa tu oczywiście o Microsoft i okienkach. Nie płacimy za rok używania systemu, a właśnie za kolejne wersje: Windows XP, Windows Vista, Windows 7... a więc jest to stary, sprawdzony i pewny sposób.

Użytkownicy vBulletin po prostu odczuli strach przed dużymi zmianami. Jestem pewien, że kiedy cały ten system ruszy, wszystko wróci do normy.

I jeszcze w kwestii wyjaśnienia:

195$ za licencję forum czy 235zł za jakiś pakiet społeczny

Konieczne jest rozwinięcie "jakiś pakiet społeczny".

W jego skład wchodzą: skrypt forum vBulletin, skrypt zaawansowanego portalu CMS oraz system blogów. Wszystkie 3 skrypty są silnie zintegrowane. Nie kupujemy więc "czegoś tam", a szybki, stabilny, łatwy w obsłudze, gotowy pakiet rozbudowanego serwisu. Tutaj cena (na chwilę obecną) jest bardzo korzystna.

Pozdrawiam

Max

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Manager

Ale patrząc na zakup IPB + blog + CMS to w sumie cena jest wyższa od vB4 więc uważam, że są to podobne cenowo skrypty :)

Nie wziąłeś pod uwagi, że IPS od 2 listopada daje tym większą zniżkę, im więcej zakupisz licencji. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Owszem daje ale jeśli oferta dotyczy wyłącznie 1 licencji to już jest podobnie.

Wiesz, generalnie to nie mam jak rozmawiać z kimś, kto nie ma niesprawdzonych informacji.

Cena za vBulletin 4.0 Publishing Suite - 285$ ( nie mówię o żadnej czasowej promocji, tylko tyle ile wynosić będzie faktyczna cena ),

Cena za porównywalny pakiet u IPSu, czyli: IP.Board + IP.Blog + IP.Content - 225$ ( kupowane jednorazowo ).

285$ - 225$ = 60$ za co można się nieźle zabawić. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja nie podzielam zdania DawPi w ogóle. Dlaczego?

1. Bardzo dobra polityka na wersjonowanie - jak VB będzie 2 lata na rynku - nie zapłacę ani grosza a w IPS 4x25$ czyli 100$, więc może się okazać dużo tańsze. Każda wersja z 4.xx na początku będzie za darmo w ramach licencji.

2. Pisanie o zaletach kupna kilku licencji - ile osób ma ich kilka, 90% ludzi z tego forum ma lub chciało by (mają pirata) mieć jedną.

3. Cana za jedną licencje za wysoka? Jeżeli kupie coś, co działa stabilnie od wydania i nie będe musiał aktualizować co miesiąc - zapłacę i 1000$ - ten wątek jest w ogóle bez sensu do poruszania.

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bardzo się cieszę, że zabrałeś tutaj wątek i mam nadzieję, że będziemy go dalej kontynuować. Zatem pokrótce.

Ad 1 - napisałeś słowa 'jak będzie'.. A ja pytam - a jak nie będzie? Rozmawiajmy o faktach, a nie o tym, co może być? Bo rozmowa oparta na bajarzeniach nie jest rozmową, a jedynie czczym gadaniem. Gołym okiem widać, że wydawca vB jest łasy na kasę, co dowodzi choćby wysyp osób przechodzących z vB na IP.Board i nie wmówisz mi, że będą przez dwa lata robić tego, co robią bez żadnej kasy. Nie wmówisz i tyle.

Ad 2 - tutaj tylko poproszę o podanie mi dowodów lub przeproszenie wszystkich użytkowników ( masowo ) za to, co napisałeś. Opieranie się na swoim widzimisię jest niedopuszczalne. To nawet pod paragraf podchodzi.

Ad 3 - wątek jest bardzo z sensem do poruszania, tylko Ty chcesz, jako jego autor, go szybko zakończyć, rzucając jakieś pseudo liczby i heja. Nie wierzę, że zapłaciłbyś za coś 1000$ ( obecnie około dwa tysiące osiemset złotych ), jak mógłbyś to mieć taniej. Proszę Cię, natury nie oszukasz. Ale masz prawo do własnej, wymyślonej na potrzeby tego wątku, opinii.

Jednym słowem: pustosłowiu mówię stanowcze NIE.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pisze po doświadczeniach z VB3 - wiesz ile jest na rynku?

http://www.vbulletin...cript-Generator

wersja 3.7.1 - data Wed 4th Jul '07 at 9:32am- ponad 2 lata od 3.7.1

http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?97628-Not-authorized-to-execute-SQL-queries

wersja 3.0 z 2004 roku? Czyli 5 lat ani grosza za licencje? oszczędzić można 10x25$=250$

2. Przepraszam, a znając polskie realia - są tu piraci - myśłisz, że oni supportu nie potrzebują. Znam kilku więc wiem NA PEWNO. Jak ktoś ma legala, nie obrazi się. Z drugiej strony ile razy widziałeś "może mi ktoś ściągnąć bo ja nie moge" a ma IPB od 2 tygodni. Licencja na resources mu wygasła tylko?

3. Dlaczego nie? Ostatnio zapłaciłem 750$ za inspire e-mail marketer dla 5 userów. Dlaczego? Najbardziej zaawansowane narzędzie do e-marketingu. Jakość wykonania i stabilność (nie chodzi o wodotryski) przebija IPB i vB razem wzięte. Dlaczego nie miałby zapłacić za "mercedesa" wsród skryptów więcej?

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - rozumiem, ale nie pisz o tym, czego już nie ma. Przecież IB ( internet brands - to bodajże nowa nazwa wydawcy vB ) zmienił politykę licencyjną.

Ad 2 - Nie nie, słuchaj. Nie napisałem, że tutaj piratów nie ma. Odniosłem się tylko do Twojego zdania, że 90% ludzi tego forum na piraty. Tylko to mnie zastanawia? Skąd taka liczba przyszła Ci do głowy? Skąd to możesz wiedzieć?

Ad 3 - rozumiem, że nie mówisz o stabilności ip.board 2.x lub vB 3.x, które były i są stabilne. Jednak to dwie różne dziedziny.

Sam również niedawno zakupiłem profesjonalne oprogramowanie za ok. 300$, ale nie o tym mowa. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - rozumiem, ale nie pisz o tym, czego już nie ma. Przecież IB ( internet brands - to bodajże nowa nazwa wydawcy vB ) zmienił politykę licencyjną.

Ad 2 - Nie nie, słuchaj. Nie napisałem, że tutaj piratów nie ma. Odniosłem się tylko do Twojego zdania, że 90% ludzi tego forum na piraty. Tylko to mnie zastanawia? Skąd taka liczba przyszła Ci do głowy? Skąd to możesz wiedzieć?

Ad 3 - rozumiem, że nie mówisz o stabilności ip.board 2.x lub vB 3.x, które były i są stabilne. Jednak to dwie różne dziedziny.

Sam również niedawno zakupiłem profesjonalne oprogramowanie za ok. 300$, ale nie o tym mowa. :)

1. Nie chodzi czy jest czy nie ma, ale na pewno za rok wersji 5 nie będzie , więc na supporcie już masz 50$ i cena licencji spada do poziomu IPB.

A jak wersja 5 wyjdzie za 2 lata? Oszczędzę 100$ względem IPB, a jak wydadzą za 4 lata mam darmową drugą licencje w stosunku do IPB. To IPS wyciąga kase, nie wiadomo czy coś zrobią, czy coś wydadzą - płać bo Cie od wszelkiego downloadu odetniemy.

2. Przesadziłem z tym 90% ale jest masa, pozdrawiam wszystkich legalnych bardziej i mniej.

3. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa - nie ważne ile kosztuje zakup, ważne ile kosztuje utrzymanie. I nie patrz na to w kategorii odnowy licencji. Dla mnie IPB to "zabawka" dla forum, niestety nie jest to dla mnie w pełni profesionalne oprogramowanie a na pewno nie profesionalnie wydawane, tyle RC, wersji beta i tyle zonków?

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% ludzi z tego forum ma lub chciało by mieć jedną.

Odniosłem się tylko do Twojego zdania, że 90% ludzi tego forum na piraty.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania? :)

Dla mnie IPB to "zabawka" dla forum, niestety nie jest to dla mnie w pełni profesionalne oprogramowanie a na pewno nie profesionalnie wydawane, tyle RC, wersji beta i tyle zonków?

Nie każdy produkt mainstreamowy jest zabawką w rękach profesjonalistów (tak, ten wyraz pisze się z J w środku). Fakt faktem, wydanie trójki było niezwykle medialne i z punktu widzenia marketingowego - niezwykle udane. Ale z drugiej strony IPS pozostawił użytkownikom doskonałą wersję 2.3.6 wraz z supportem, więc jeśli nie odpowiada Ci borykanie się z nowymi problemami, zostajesz na sprawdzonej platformie, a nową traktujesz jako przyszłościową możliwość (taką strategię zastosowało m.in. PurePC).

A ogólniej w temacie wątku: zarówno IPS, jak i producent vB, są komercyjnymi organizacjami. Nie można się łudzić, że którakolwiek z tych firm będzie coś robiła jedynie z myslą o dobrobycie użytkowników. Jedni i drudzy nieustannie szukają możliwości wyciągnięcia kolejnych dolarów z kieszeni użytkowników. Ale od tego mamy wolny rynek - wybierasz platformę, która bardziej Ci odpowiada zarówno ze względu na możliwości, jak i cenę. A że IP.Board w ostatnim czasie odpowiada coraz wiekszej rzeszy administratorów, to już o czymś świadczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania? :)

Nie każdy produkt mainstreamowy jest zabawką w rękach profesjonalistów (tak, ten wyraz pisze się z J w środku). Fakt faktem, wydanie trójki było niezwykle medialne i z punktu widzenia marketingowego - niezwykle udane. Ale z drugiej strony IPS pozostawił użytkownikom doskonałą wersję 2.3.6 wraz z supportem, więc jeśli nie odpowiada Ci borykanie się z nowymi problemami, zostajesz na sprawdzonej platformie, a nową traktujesz jako przyszłościową możliwość (taką strategię zastosowało m.in. PurePC).

A ogólniej w temacie wątku: zarówno IPS, jak i producent vB, są komercyjnymi organizacjami. Nie można się łudzić, że którakolwiek z tych firm będzie coś robiła jedynie z myslą o dobrobycie użytkowników. Jedni i drudzy nieustannie szukają możliwości wyciągnięcia kolejnych dolarów z kieszeni użytkowników. Ale od tego mamy wolny rynek - wybierasz platformę, która bardziej Ci odpowiada zarówno ze względu na możliwości, jak i cenę. A że IP.Board w ostatnim czasie odpowiada coraz wiekszej rzeszy administratorów, to już o czymś świadczy :(

Przeczytaj swój post i pomyśl.

Wydanie bardzo udane, medialne ale zepsute, ale naszczęście zostawił super 2.3.6 wraz z supportem. Po co kupujesz Windowsa 7? Żeby wrócić do Visty z supportem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że wkroczę w waszą dyskusje i wyrażę swoje zdanie na temat vb i IPB

Jezeli miałbym oceniać to:

Panel admina - vb górą

Oczywiście gorą jest przyzwyczajenie sie człowieka. Siędze w nim ponad rok i znam jak własna kieszeń.

IPB ma też dosyć wygodn ten panel tylko ze dużo rzeczy jest in eglish a to dla osoby ktora dopiero raczkuje w ipb na dzień dobry odstrasza.

Cieszy mnie niezmiernie to że w ońcu sie obudzili i pozwolili spolszczać panel admina legalnie - duży plus za to.

Modyfikacji jeszce nie wgrywalem ale co do stylu to podobnie jak w vb - dzybko i przyjemnie.

do dzisiaj nie umiem ustawić jako domyslne język polski dla gości ( siedziałem 4 h i dałem spokój)

Vbulletin ma praktycznie w 95 % pl panel admina. wygodny , 2-3 kliknięcia i jesteś gdzie chcesz. i to za nim glównie przemawia do mnie

funkcjonalność dla użytkownika -

Dla mnie remis. Obydwa skrypty idzie w momencie poznać i sprawnie po nim się obslugiwać. Kwestia przyzwyczajenia.

Style i dodatki IPB górą

Jeżeli o mnie chodzi to wersja 3 IPB jest o niebo lepsza niż vb jeśli chodzi o wygląd

Dodaki - tysiące dla vb

dla IPB nie szukałem więc nie wiem

Cena

hmm.......

Mimo wszystko vb wychodzi mnie taniej niż ipb i praktycznie kupując dzisiaj wersję 4 nie musze się martwić do końca moich dni o dodatkowe koszty aktualizacji. Wiadomo wyjdzie i wersja 5 ale do tego czasu vb 4 będzie silne i stabilne jak obecnie 3.8.4 z którego mało kto póki co się przesiadł na ,,czwórkę"

W ipb nie podoba mi się to że musze placić co pól roku za aktualizację albo stracę możliwość pobierania czegokolwiek ( dobrze ozumiem ze dodatkow też)?? Poza tym czytale gdzieś tu że nie można wcześniej kupić aktalizacji - trzeba więc wyczekać i aktualizować w określony dzien co też jest sporym utrudnieniem ( nie zawsze się ma wtedy czas i $$)

Ogólna ocena: zostaje przy VB ale........

Jeżeli o mnie chodzi to jednak vb góruje ale gdyby byl cały adminpanel spolszczony to pewnie bym się przesiadł na IPB :P

Kolejność:

1. Vbulletin 3.8.4

2. IPB 3.0.4 ( 3.0.5 nie testowałem)

3. vbulletin 4 beta 5

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum i dzięki za Twoją opinię, pozwolę się odnieść do jej fragmentów.

IPB ma też dosyć wygodn ten panel tylko ze dużo rzeczy jest in eglish a to dla osoby ktora dopiero raczkuje w ipb na dzień dobry odstrasza.

W nowym wydaniu panelu dodaliśmy spolszczenie menu. Także pozostały tylko ustawienia, które też mamy w planach kiedyś spolszczyć. Na chwilę obecną wykonaliśmy w 100% tego, na co IPS pozwala.

do dzisiaj nie umiem ustawić jako domyslne język polski dla gości ( siedziałem 4 h i dałem spokój)

ACP > Wygląd > Manage Languages > (edycja języka ) >> Domyślny język

:)

Vbulletin ma praktycznie w 95 % pl panel admina. wygodny , 2-3 kliknięcia i jesteś gdzie chcesz. i to za nim glównie przemawia do mnie

A szybka szukajka w prawym rogu w ACP IP.Board? To nawet jedno kliknięcie. :P

Wiadomo wyjdzie i wersja 5 ale do tego czasu vb 4 będzie silne i stabilne jak obecnie 3.8.4 z którego mało kto póki co się przesiadł na ,,czwórkę"

Gdybanie....

Nie wiadomo, jak to będzie. A dziś np. odeszła kolejna osoba z teamu IB. Ta ponoć jedna z ważniejszych.

W ipb nie podoba mi się to że musze placić co pól roku za aktualizację albo stracę możliwość pobierania czegokolwiek ( dobrze ozumiem ze dodatkow też)??

To, co określasz, jako wadę ( 'musisz' ), jest zaletą. Bo możesz, nie musisz. Czyli masz wybór. Z vB tego nie masz. Jak się skończy ważność licencji to i jej nie przedłużysz to musisz skasować forum/zrobić konwersję.

Poza tym czytale gdzieś tu że nie można wcześniej kupić aktalizacji - trzeba więc wyczekać i aktualizować w określony dzien co też jest sporym utrudnieniem ( nie zawsze się ma wtedy czas i $$)

Odłożenie 25$ wg mnie nie jest takie uciążliwe. :P

Jeżeli o mnie chodzi to jednak vb góruje ale gdyby byl cały adminpanel spolszczony to pewnie bym się przesiadł na IPB :P

Przesiadaj się już teraz. I to nie ze względu na panel, ale na skrypt. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie bardzo udane, medialne ale zepsute, ale naszczęście zostawił super 2.3.6 wraz z supportem. Po co kupujesz Windowsa 7? Żeby wrócić do Visty z supportem?

Świetny przykład! Vista własnie była takim medialnym haczykiem! Microsoft zafundował nam wielkie show, wciskał Vistę gdzie się dało, oferował vouchery pozwalające na upgrade... a w międzyczasie ogłosił support dla wersji XP do (bodajże) 2011 roku. Nie możesz powiedzieć, że premiera Visty była źle przygotowana pod względem marketingowym. Nie możesz też powiedzieć, że system ten był całkowicie udany i pozbawiony bugów. Dopiera IP.Board 3.1.x będzie tym Win7 - czyli produktem, który - z punktu widzenia użytkownika - nie powienien mieć beznadziejnego poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum i dzięki za Twoją opinię, pozwolę się odnieść do jej fragmentów.

Witam również. To ja też ię odnise do twojej (Pana) wypowiedzi.

Na chwilę obecną wykonaliśmy w 100% tego, na co IPS pozwala.

Czyli to na obrazku poniżej ( glówne ustawienia ) zostaną po angielsku?? ;/

kbd1md.jpg

ACP > Wygląd > Manage Languages > (edycja języka ) >> Domyślny język

i... ?? bo ani nigdzie nie ma ,,Ustaw jako domyślny" ani ten zielony znak nie chce się przenieść , ani klikanie na napis polski nic nie daje.....

A szybka szukajka w prawym rogu w ACP IP.Board? To nawet jedno kliknięcie.

Fakt, nie dopatrzyłem sie dokładnie - dopiero go poznaje

Gdybanie....

Nie wiadomo, jak to będzie. A dziś np. odeszła kolejna osoba z teamu IB. Ta ponoć jedna z ważniejszych.

No niestety odeszła. Al pewnie przyjdzie innai dalej będa prace szly choć wolniej ( zanim się zapozna etc.) Chociaż vb nie robi jedna osoba więc nie róbmy tragedii :)

To, co określasz, jako wadę ( 'musisz' ), jest zaletą. Bo możesz, nie musisz. Czyli masz wybór. Z vB tego nie masz. Jak się skończy ważność licencji to i jej nie przedłużysz to musisz skasować forum/zrobić konwersję.

Na obecną chwile robi sie za free aktualizację do vb 4 i ma się spokój . Nie trzeba kasować forum

Odłożenie 25$ wg mnie nie jest takie uciążliwe.

nie jest ale lepiej przeznaczyć na coś innego ( pozycjonowanie etc)

Przesiadaj się już teraz. I to nie ze względu na panel, ale na skrypt.

I to do mnie najbardziej przemawia :P

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Czyli to na obrazku poniżej ( glówne ustawienia ) zostaną po angielsku?? ;/

Na chwilę obecną - tak.

i... ??

Ale jest opcja do zmiany. Zmień i zobaczysz.

Na obecną chwile robi sie za free aktualizację do vb 4 i ma się spokój . Nie trzeba kasować forum

Nie zrozumieliśmy się chyba. :P

nie jest ale lepiej przeznaczyć na coś innego ( pozycjonowanie etc)

Uu, chyba na jeden dzień. :)

I to do mnie najbardziej przemawia

Powiedziałeś A, powiedz B. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Hmm.. sorry za odświeżanie tematu, ale napiszę jeszcze odnośnie cen. Tak zgadzam się - prawie 300 dolców za pakiet skryptów (forum + CMS + blogi) to całkiem sporo, ale kilka tygodni temu była promocja, dzięki której zupgradowałem swoją licencję vBulletin do Publishing Suite za jedyne 130 dolarów. A upgrade do samego forum 4.0 był za darmo. Kto posiadał starą, aktywną licencję to zaktuwalizował sobie, ale fakt - jak ktoś nowy to może się zrazić.

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bartek, opieranie biznesplanu tylko na obecnych klientach było dobre kilka lat temu. Jednak widać, że postawili na to, a mimo to znaczna część obecnych klientów przeszła i przechodzi nadal na IP.Board.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

po 3 miesiącach borykania się z wiekszymi lub mniejszymi problemami z IPB oraz testowaniu funkcji napisze tak:

Zarówno VB i IPB są potężnymi maszynami ktorymi można wiele zwojować Niezależnie na którą padnie wybor będzie on prawidłowy.

No to jedziemy po kolei:

Panel admina:

Nie mogę się doczekać całkowitego spolszczenia w IPB - mam nadzieje że w 3.1 to zrobią bo wielu funkcji nie można sobie ustawić do jest mała bariera językowa (a należę do osób ktore lubią wszystko ustawiać, przestawiać itp.)

Jednak po IPB i VB śmiga się latwo i przyjemnie

Remis

Style

Tutaj plus dla IPB. Co prawda nie lubię jakiś choinek , ale patrząc na kanciaste rogi w vb czasami mnie odrzuca. W IPB style są bardziej dopieszczone.

Dodatki

Tysiace do IPB i do vb . do wyboru do koloru.

Jednak tu mały plus dla vb. Dlaczego??

Prócz jednej modyfikacji ( zamiany komunikatora na GG) nie spotkałem się tam z inną w ktorej trzeba by było dużo grzebać w plikach.

Poza tym bardzo wygodne bylo to że instaluje moda i w jednym miejscu wszystko ustawiam.

w IPB kilka modów wymaga działania w kilku plikach (m.in. sidebar na wszystkich stronach, kolorowanie grup) , poza tym denerwuje mnie ustawianie tego w kilku miejscach (w ustawieniach forum, ustawieniach grup, w aplikacjach).

Wkurza także to że nawet za takie banalne modyfikacja jak reklama po 1 poście trzeba placić - wiem że trzeba się troszkę narobić i nic za darmo nie ma ale nieraz to jest lekka przesada.

Konfiguracja, wdrożenie

plusik dla IPB. szybciej mi się udalo go dopieścić do działania niż vb

Dodatkowo przy wgrywaniu stylu nie muszę się martwić o wygląd przycisków - automatycznie spolszczone. Wgrywam logo i mam po kłopocie. Świetna sprawa :D

w Vb jest natomiast latwy i wygodny wbudowany system zarządzania reklama na stronie

Koszt

Hmm nadal twierdzę że vb wychodzi taniej ze względu na możliwość aktualizacji do wszystkich wersji 4.x.x. Chociaż z drugiej strony ie wiem czy by mi się chciało aktualizować forum co 1,5 miesiąca i od nowa modyfikować pliki (od grudnia do dzisiaj wyszlo 4.0.1 i 4.0.2 i procz tego 3 patche)

W IPB też aktualizacje bym robił nie cześciej niż co rok więc koszt podobny

Ogólnie mówiąc jestem wybredny i trudno mi dogodzić :D Wszystko ma swoje wady i zalety - zarówno IPB i vb .

Jednak ze względu na atmosfere na tym forum, chęć do pomocy, szybkość odpowiedzi i świetnego admina czuję że IPB to to czego chcę :D

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.