Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przejścia z vBulletin na IP.Board


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Mogę pisać, nie ma problemu, ale widzę, że masz wyrobione zdanie, zbliżone do mojego ( tam gdzie IP.Board jest lepsze bądź równie dobre co vB :D ). Poza tym prezentujesz silne stanowisko. Nie ma sensu polemizować, wszak każde rozwiązanie ma zwolenników i przeciwników. Najważniejsze to wybrać, coś zgodne z własnymi przekonaniami. Ty to zrobiłeś i pozostaje Ci tylko pogratulować wyboru. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

DawPi, czytasz takie herezje i stwierdzasz, że nie ma z czym polemizować? :D

No to dajesz śmiało. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi, od tych słodyczy nie bolą Cię zęby? :D

Wracając do tematu, a raczej jednych z pierwszych postów tutaj, ten tekst z pirackimi wersjami (90%, lub mniej) to chyba jakieś przysłowiowe "jaja". Przecież, warunkiem by otrzymać pomoc, jest adres forum w profilu i chyba DawPi od czasu do czasu zagląda i sprawdza, takich "administratorów" czy nie mają "nulled'a".

IPB rox :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajesz śmiało. :D

Teza

Invisionize.pl ma świetnego admina.

H0

Świetny (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny) pochodzi od słowa świat oznaczającego w tym przypadku glob ziemski. Czasami można natrafić również na określenie światowy. Przymiotnik ten jednoznacznie określa osobę, która poznała świat, nie bała się jego ogromu oraz była otwarta na poznawanie innych kultur. Nie twierdze, że nasz admin jest homofobem ani innym homo, ale osoba o charakterze kosmopolitycznym nie może być przywiązana do jednego miejsca (przywiązana poprzez chociażby samochód, dumę ze słowa Kraków w dowodzie, czy - nie daj Boże! - domenę .pl). Takie małostkowe i małopolskie postrzeganie świata jednoznacznie skreśla słowo świetny z przymiotników opisujących naszego admina, dodając do niej jednocześnie określenie nie-świetny.

Mało kto wie, ale słowo świetny (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny) pochodzi także od słowa światły, czyli obyty w towarzystwie oraz posiadający nieograniczoną wiedzę lub chęć do jej zdobywania. Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć przykłady lekceważącej postawy naszego admina: wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej, aby natrafić na odpowiedź do wyczerpującego tekstu składającą się z (sic!) dwóch znaków! Dowody negujące drugą część definicji także można by było zliczyć na palcach jednej ręki. Czyż osoba światła, a przez to świetna, nie nauczyłaby się zaawansowanych struktur CSS i XHTML, aby dopieścić wreszcie stronę główną? Takie zaniedbania definitywnie nie pozwalają na określenie naszego admina jako osoby świetnej.

Co ciekawe, słowo świetny (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny) etymologicznie pochodzi od świadomości, stanu umysłu określającego nasze zachowanie. Świadoma osoba - pomimo braku swojej doskonałości - wciąż uczy się na błędach i stara się wyciągać wnioski z konsekwencji swoich poprzednich czynów. Czyż świadomy, a przez to świetny nasz admin świadomie próbowałby mnie sprowokować do rozmyślań nad istotą tak drażliwego tematu?

Ponadto, przymiotnik określający osobę świetną (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny) nie oddaje świetności tej osoby w jakikolwiek, nawet nie-świetny sposób, gdyż pomimo bycia świetnym, zawsze można znaleźć kogoś będącego świetniejszym, a nawet - zdarzało się to już w historii kraju nad Wisłą - osoby świetniejsze od osoby świetnej, która będąc człowiekiem światowym, świadomie zdecydowała się na świetliste oświecenie swojej świetności, w wyniku czego przestawała być osobą świetną. Jasno wynika z tego, że nawet jeśli nasz admin miałby zadatki do bycia świetnym, nie można by było określić, czy przekroczył już tę granicę i nie stał się przez przypadek świetniejszym.

Najważniejszym jednak argumentem jest fakt, iż słowo świetny (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny) może jedynie określać mieszkańca Świebodzina. Stwierdzenie, że Krakus jest osobą świetną, to jak napisanie, że Mrągowiak jest pyzą.

H1

Nawet gdyby nasz admin był osobą świetną (czyt: ɕfʲjɛtnɨ lub śfʹi ̯etny), to... to jest to tak abstrakcyjne stwierdzenie, że nie należy go brać na poważnie.

Wnioski

W świetle przedstawionych dowodów oraz po porównaniu obu hipotez, należy jednoznacznie odrzucić hipotezę pierwszą, przyjmując hipotezę zerową za prawdziwą. Niniejszy dokument jasno i wyraźnie określił naszego admina jako osobę nie-świetną, a przez to obalił wszystkie argumenty zawarte w wypowiedzi użytkownika Marek607, uznając je za zniekształcone w stosunku do rzeczywistości. Uznaje się zatem, iż vB nie może się równać z IPB pod żadnym względem.

Nota końcowa

Pozdrawiam naszego admina :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle :D

Dodatkowo dla osob ktore nie wiedza co wybrać radziłbym poczytać trochę konkurencyjne forum - jak dzisiaj sobie zajrzałem i poczytałem o vb4 to mi sie odechcialo myśleć o vb 4.

Chyba najwyższy czas sprzedać lickę i się przenieśc na IPB :D

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty: w sumie nie wiadomo, co droższe, bo nie wiadomo ile będzie trwała wersja 4.x vB. Jeżeli 2-3 lata to wygrywa vB, bo w IPB płacisz co 6 miesięcy i w końcu trochę się uzbiera.

Panel ACP: ładniejszy w IPB, ale bardziej intuicyjny w vB

UI: nie chodzi o style a o umieszczenie poszczególnych rzeczy, czas potrzebny do znalezienia np. jakiegoś ustawienia w profilu. Remis.

Modyfikacje: vB, bo większość darmowych (przynajmniej więcej niż w IPB)

Style: nie wiem, nie znam się, używam podstawowego i wszyscy na forum są zadowoleni. Jest bardzo przejrzysty (chociaż ikonki forów musiałem zmienić na własne), intuicyjny. I MA dużo krągłości, bo ktoś tam wyżej narzekał, że nie ma. Rada - zmień przeglądarkę bo nie radzi sobie z CSS :D

Moderacja: vB > IPB. W vB można operować na wielu postach i tematach jednocześnie, tutaj trzeba np. usuwać każdy po kolei.

Aktualizacje: dużo ich, ale przynajmniej widać, że starają się łatać niedoróbki. Błędów co raz mniej, a na początku trochę było... :D.

To takie moje skromne zdanie...

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Manager

Przecież to już jest jawna kpina: http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php/369616-vBulletin-Mobile-applications-pricing-and-timing?p=2091771

199$, a potem 299$ (!) za aplikację na iPhone?!

IPS wydał taką za darmo: http://www.invisionpower.com/suite/iphone

Czym prędzej uciekajcie z tego tonącego statku.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie IPB jest i będzie najlepszym skryptem komercyjnym :). Oczywiście wersja 4.x IPB będzie pewnie wywalona w kosmos. Co do vB to jest kpina wg. mnie, nie dość że jeżeli ktoś kupuje licencje to płaci bardzo dużą sume to jeszcze jak wyjdzie wersja 5.x nie będzie mógł zupdatować... To po prostu jest nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ta aplikacja vB na iOS będzie robiona na zamówienie z własną ikoną i innymi bajerami. Ta od IPS nie ma takich możliwości. ;)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony vB:

Customization for my site

This app is great - but it is called vBulletin! What if I want it called apple-bobbing forums?

You can :) We will build the app for your website, including a number of customization points, like name, color scheme etc.

If I buy it will I be able to sell it to my users?

We don't have that functionality in the app currently (as we would be the app publishers, we would have to collect the money on your behalf and remit it back to you... and it makes it all a little complicated)

Will I be able to run advertising through it?

Yes.

Great! How?

You will be able to embed code with your own advertising (AdMob etc.)

  • Lubię to 1

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vB jest bardzo dobrym skryptem lecz drogim..

Dobra to była seria 3.x, seria 4.x próbuje ją naśladować tylko. Wiele funkcji z 3.x zabrali w 4.x, poza tym, sam skrypt nie jest zły, teraz idzie trochę w złym kierunku, ale najgorsze w tym wszystkim jest polityka firmy... Ale fakt jest faktem, że w wersji 4.1 już takiej ilości błędów jak na początku 4.x nie uświadczymy ;)

po przejściu na IPB uważam że nie ma większej różnicy a IPB jest o wiele tańsze więc wielki +.

Ja mam zarówno IPB jak i vB i uważam, że IPB jest obecnie lepiej poukładane. Obydwa skrypty mają duuużo funkcji, ale uważam, że IPB od strony administratora jest obecnie najlepszym skryptem, od strony użytkownika jest w zasadzie tak samo jak vBulletin ;)

  • Lubię to 1
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.