Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB 3.2.0 Jak myślicie co się zmieni?


verixon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie facebookowe lubię, nie lubię? Właśnie w 3.2 zrezygnowano z tych wszystkich dodatków z FB.

No to zobacz: post-1614-0-21578100-1312064671_thumb.pn Skopiowana z fb dziwna opcja, po jej kliknięciu user dostaje powiadomienie że ktoś lubi dany post :unsure: Ja na przykład nie lubię facebooka i na mnie nie robi to pozytywnego wrażenia :rolleyes: ale cóż.

Za to bardziej irytuje mnie rozwijanie za każdym razem opcji narzędzi moderatorskich... Nie wiem komu to przeszkadzało, a zajmuje dokładnie tyle samo miejsca po rozwinięciu.

Awatary możesz bez problemów ustawić, i to już podczas upgrade'u (lub później w acp).

No nie bardzo. To są już zupełnie inne rzeczy, jak ktoś ma specyficzne forum, dotyczące konkretnej marki i avatarach użytkownik mógł sobie wybrać posiadany produkt - to forum miało swój klimat. A tak, każdy może sobie ustawić co chce i się robi zlot pokemonów :dry:

Kosz także na pewno da radę ustawić ;)

Serio? http://community.invisionpower.com/topic/342639-trash-setup/page__hl__%2Btrash+%2Bcan__fromsearch__1

Tematy przenosić do działu o nazwie kosz to jeszcze można, ale za każdym razem usuwać post ręcznie wklepując numer tematu kosza jak się ma masę roboty - poważne utrudnienie dla moderatorów i administracji moim zdaniem. Na starszych wersjach klikałeś usuń i automatycznie post czy temat był przenoszony. A takie rozwiązanie czemu ma służyć? Nie wiem...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś dosłownie wszystkie powody abym nie przechodził na 3.2 :D

Nie wszystkie ;) Z resztą mi nie zależy na tym, żeby kogokolwiek namawiać czy zniechęcać do nowego skryptu. Ma swoje plusy i minusy, aczkolwiek wychodzę z założenia że jeśli ludzie mają zapłacić za przedłużenie licencji aby pobrać aktualizację lub chcą zakupić licencję aby postawić świeże forum, to powinni wiedzieć jakie "niemiłe" niespodzianki mogą ich spotkać. Dopiero się zagłębiam w nowy skrypt i z czasem wychodzi na jaw coraz więcej jaj wielkanocnych :P Nie wspomniałem jeszcze, że większość modyfikacji, hooków i aplikacji z poprzednich wersji nie działa i trzeba czekać, aż zostaną wydane nowe wersje. Nawet jeśli już są wydane, np. Shoutbox 1.2.0, to zawierają masę błędów. Jak zainstalujesz nowe SB i ustawisz, żeby było na dole strony, automatycznie tracisz możliwość pisania wiadomości czy opisywania obiektów w galerii itd. Po reimportowaniu hooków sb wraca na górę, znowu można pisać wiadomości ale tracisz opcje ustawiania hooków od sb :rolleyes: Trzeba czekać na nowe wersje i poprawki. No albo można walczyć samemu i szukać jakichś wskazówek... O ile błędy w aplikacjach i brak kompatybilności wstecznej mogę jeszcze zrozumieć, o tyle wspomnianego wcześniej utrudniania pracy administratorom, moderatorom i użytkownikom już nie bardzo, zwłaszcza że mówimy o płatnym skrypcie.

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Facebookiem nie przesadzajmy. W wersji 3.0 i 3.1 mieliśmy pełną synchronizację z FB (między innymi pasek Lubię to pod tematem). Teraz tych śmieci nie ma. Dodali za to nowy przycisk, który pozwala na otrzymywanie powiadomień o zmianach w wątku/pliku/wpisie na blogu. A czy nazwali to "Like" czy "Watch" - jakie to ma znaczenie? Przecież kliknięcie tego nie spowoduje wyświetlenia informacji o zawartości, którą lubisz na Twojej tablicy FB czy w profilu na forum. Idąc tropem narzekania na wszystkie elementy, które brzmią podobnie do FB, powinniśmy usunąć profile, statusy, znajomych, aplikacje...

IPS wspiera obie wersje. Wiadomo, że 3.2 została dopiero wydana, wprowadzono w niej parę udziwnień i jeśli społeczności się nie spodobają, to zostaną usunięte. Nowa wersja powinna być wciąż traktowana jako testowa. Jeżeli zależy Ci na stabilności i nie lubisz zmian, nie powinieneś aktualizować. Bo i po co :)

Postów ani nie będę komentował. Kolega już nie raz pokazał swoją klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to:

http://community.invisionpower.com/topic/331533-whats-new-in-ipboard-320-and-related-apps-so-far/

jest jedyna lista zmian tej wersji w stosunku do poprzedniej (3.1.x)?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.