Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[IPS News] Welcome to Invision Community 4.4!


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2019 o 12:28, Marcin Lis napisał:

Godzinka na motyw, przy takim średnim tempie pracy 

:) Nie no poważnie pytałem, nie wierze że tak skromnie mówisz z tym średnim tempem i że godzinka :) 

Ale już mniejsza o to, widzę można porównać pod 4.4.. można pomału edytować. Tylko nie wiem dlaczego ale jest już stabilna 4,4 a u mnie forum nie pokazuję informacji o aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DejaVu24 napisał:

Ale już mniejsza o to, widzę można porównać pod 4.4.. można pomału edytować. Tylko nie wiem dlaczego ale jest już stabilna 4,4 a u mnie forum nie pokazuję informacji o aktualizacji.

(pre-release) to nie jest jeszcze ostateczna wersja. Aktualizacja pojawia się wtedy, kiedy masz wstawiony do constants.php linijkę:

define( 'USE_DEVELOPMENT_BUILDS', TRUE );

 

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin Lis napisał:

dziś wyszła oficjalna wersja 4.4.0 ;) 

Która cały czas ma komunikat:

Cytat

We consider beta releases generally safe to use on a live site, but, as a beta release, there will probably be undiscovered issues. Any issues on your community during the beta stage may not be fixed until a future release. We will usually not specifically address any individual issues on your community. This means you will have to wait (sometimes several days) for a new release to get fixes.

scared classic film GIF by Shudder

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The 4.4.0 release is a "soft release" at the moment, and will only show if you have a cloud account, or a self-hosted install that has used one of the Beta releases for v4.

We anticipate making it a full release this week.

If you really want to update now, you can force that to display by adding this line to your constants.php file:


define('USE_DEVELOPMENT_BUILDS',TRUE);

then running the update check on the ACP -> Applications page.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że IPS to "niechluje" :

  • "improved pagination with page number in path rather than query string" nie uwzględniono w sekcji our picks (polecana zawartość) oraz w klubach  - tam nadal stosują query "/?" w generowaniu stron (istotne dla korzystających z CDN jak np CF) ? 

ale co lepsze

Cytat

This is something in which you would need to post up within our feedback forum on the community, rather than here within support. There is no way in which to add this with the current version, if however that is what you are asking here. It would require development to achieve.

wystawcie sobie feature request ? noszz urwał... 

  • różne szablony artykułów w pages nie działają dla różnych kategorii - coś co działało poprawnie na 4.3.6
  • schowali bug tracker (https://invisioncommunity.com/4bugtrack/) dziady, linki z sybskrypcji do zgłoszeń działają ale kategorie są ukryte, błędy jedynie przez support ? 
Cytat

We could not locate the item you are trying to view.

do d*py z tymi wersjami beta
 
anyway - nasze spolszczenie jest gotowe, czeka na publikację przez @DawPi :) 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, housemd napisał:

różne szablony artykułów w pages nie działają dla różnych kategorii - coś co działało poprawnie na 4.3.6

Mi odpisali, że mam zaktualizować szablony do najnowszej wersji, a najlepsze jest to, że ich nawet nie dotykałem.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aXen napisał:

Mi odpisali, że mam zaktualizować szablony do najnowszej wersji, a najlepsze jest to, że ich nawet nie dotykałem.

a u mnie szablony są w najnowszej wersji dla 4.4 i klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aXen napisał:

(pre-release) to nie jest jeszcze ostateczna wersja. Aktualizacja pojawia się wtedy, kiedy masz wstawiony do constants.php linijkę:


define( 'USE_DEVELOPMENT_BUILDS', TRUE );

 

Tak wiem, widziałem jak to szło aby te bety instalować. Wersję 4.4 zobaczyłem w tej porównywarce i zakładałem, że w panelu już bedzie dostepna aktualizacja. Ale jak tu czytam jest jakiś misz masz i popychają byle szybciej...

 

8 godzin temu, housemd napisał:

różne szablony artykułów w pages nie działają dla różnych kategorii - coś co działało poprawnie na 4.3.6

Ale że nie ma opcji wyboru stylu w kategorii? Czy po prostu to popsute jest i nie działa? I trzeba czekać na poprawki?

 

7 godzin temu, aXen napisał:

Mi odpisali, że mam zaktualizować szablony do najnowszej wersji, a najlepsze jest to, że ich nawet nie dotykałem.

A niby jak można aktualizować jak to chyba z automatu idzie jak przechodzisz na 4.4.. ja mam tyle zmian w tych szablonach w ip.page, że gdzie jeszcze mi sie to zresetuje to jakaś masakra będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DejaVu24 napisał:

Ale że nie ma opcji wyboru stylu w kategorii? Czy po prostu to popsute jest i nie działa? I trzeba czekać na poprawki?

popsute i nie działa...

3 godziny temu, DejaVu24 napisał:

A niby jak można aktualizować jak to chyba z automatu idzie jak przechodzisz na 4.4

problem wystąpił przy użyciu własnych/niestandardowych. Te stockowe działają ok, kategoria nie honoruje ustawień wyświetlania artykułu, pomimo tego że nie używa globalnych ustawień samej bazy.

 

Ogólnie to wydanie jest takie sobie jeśli chodzi o jakość, 4 tickety do supportu na wjazd po aktualizacji wysłałem, ale przynajmniej jest zauważalnie szybsze od 4.3.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@housemd to coś namieszali że to nie działa, tym bardziej jak mówisz u siebie nic nie zmieniałeś. Nie chce myśleć co to wyjdzie jak się wykrzaczą z moimi zmianami które dokonałem na tych oryginalnych ?  Chyba zostanie porobić zrzuty i od nowa ustawiać...

Ciekawe też czy w edytowanych blokach nie ma problemów z wyświetlaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, DejaVu24 said:

A tak dopytam, to w ogóle nie działają szablony z widoku artykułu, listy, czy kategorii?

Mi nie działają tylko listy.

7 minutes ago, DejaVu24 said:

Czyli to co ustawię w bazie danych, to jest na wszystkich kategoriach i tyle?

Co byś nie ustawił to nie ma reakcji.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w sumie jakoś ujdzie, widok artykułu i kategorii dla mnie tylko ważne.

A jeszcze z tymi modyfikacjami szablonu pod nową wersję, tam w tych różnicach stylu było po kolei tylko podmieniane że beta 1,2,3,4 teraz 4,4. I niby jak ktoś sobie pozmieniał w becie wersja 2, a teraz wyszła pod  4,4 .. nie da się tych zmian zobaczyć, o ile właśnie jakiekolwiek były. Bo tak pomału coś tam edytuję ten szabloni, ale tu wychodzą nowe wersje i nie wiem, czy coś dodali, a co już wcześniej wyedytowałem? Czy to raczej już w tym się nie grzebią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj wyszła oficjalnie 4.4, 25 luty.

 

To nie jest ta sama wersja co była wcześniej, dokładna wersja się różni. Ta posiada numerek 104007, a pierwsza oficjalna, która nadal była betą miała 104005.

 

Ale teraz znajdź różnicę pomiędzy tymi betami skoro podają tylko różnicę między 4.3.6 a 4.4.0, a to co działo się między betami to nie wiadomo co było...

image.png.a219d86b7e8d48ae439039ae3f637122.png

Edytowane przez Marcin Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Lis napisał:

Ale teraz znajdź różnicę pomiędzy tymi betami skoro podają tylko różnicę między 4.3.6 a 4.4.0, a to co działo się między betami to nie wiadomo co było...

pomiędzy soft release a obecnym były dodatkowo 2 wersje poprawkowe z enigmatycznymi change logami typu "fix common issues" itp. w najnowszej naprawili w końcu problem z redisem i listą użytkowników online ale nadal pitolą się z niewłączającym się guzikiem statystyk email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DawPi napisał:

Ja tam zadowolony jestem.

włącz php7.3 i redisa, boost ogromny w wydajności ale Ci mina zrzednie jak to bezproblemowo działa. Prawie 6 tygodni wersji beta a po release już 4 raz poprawki wjeżdżają... a, sorry, zapomniałem - w dhosting nawet za memcached trzeba bulić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni ostro "ćpią" w tym IPS ;) jutro mają w USA środę :) znalazłem bug w leaderboard:

Cytat

Apologies for the confusion, yes that's a bug we discovered.

It will be fixed in 4.4.1 Beta 2, which will be released tomorrow Wednesday.

chyba że znikło im słowo "or" pomiędzy to wtedy pozostaje pochwalić precyzję terminów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.