Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dalsze losy linii IPB 3.x (wolna dyskusja)


Ernislav002

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni mi czasy dość mocno mnie zastanawia fakt porzucenia wsparcia linii 3.x przez IPS. Na pomysł tematu wpadłem po krótkiej dyskusji z @Jurijem, na temat linii 3.x właśnie.

Szczerze mówiąc, masa for jeszcze stoi na poczciwym 3.1.4 lub 3.4.9 i tak się zastanawiam czy te fora mają się czego obawiać, oraz czy ogólnie linia 3.4.x jest jeszcze bezpieczną przystanią dla osób, które nie bardzo chcą się bawić w jeszcze lekko niedopracowaną wersję IPB 4.x.

 

Wątek głównie kieruję do osób, które jeszcze administrują i zarządzają forami opartymi o linię 3.x

Jak myślicie, będzie bezpiecznie? Czy sami będziemy musieli łatać poczciwą ale dopracowaną linię 3.x? ;)

Dodatkowo, możemy się (o ile @DawPi pozwoli, podzielić poradami i dodatkami dla linii 3.4, które warto jeszcze zainstalować). 

 

P.S wiem, że linia 3.x ma już ponad dekadę, ale Windows też ma kilka dekad na karku i jakoś ludzie go nadal używają. :D 

Edytowane przez Ernislav002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ernislav002 zmienił(a) tytuł na Dalsze losy linii IPB 3.x (wolna dyskusja)

Te tematy zaczynają mnie lekko bawić.  Niektórzy zamiast iść do przodu i poznawać nowe techniki to stoją w miejscu i marudzą jak to jest źle na najnowszych wersjach, a sami nie ruszą d*py żeby spróbować naprawić błędy.

Czy Windows jest pozbawiony błędów? Nie! Tak samo jest z najnowszym silnikiem IPSu.

To jak wojna pomiędzy Windows 7, a Windows 10. Najnowszy system Windows jest dopasowany do nowych procesorów i kart graficznych i podobnie jest z najnowszym silnikiem IPS, który jest dopasowany do najnowszych wersji php, mysql itd.

 

49 minut temu, Ernislav002 napisał:

Jak myślicie, będzie bezpiecznie? Czy sami będziemy musieli łatać poczciwą ale dopracowaną linię 3.x?

Oczywiście, że wersja 3 będzie nadal bezpieczna jeżeli zna się silnik i umie łatać tam luki.

  • Lubię to 3

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko zależy od konkretnego forum. Jeżeli ktoś ma stałe środowisko, zmodyfikowaną aplikacje, styl i dużą społeczność to aktualizacja nigdy nie jest bezstratna i staje się nieopłacalna. 

 

Takie PHP.pl dalej działa na 2.x.

 

Poza tym. Nie ma problemów żeby dostosować IPB 3.x czy nawet 2.x do tego aby działał z najnowszym PHP czy MySQL.

Przed chwilą zainstalowałem sobie po paru fixach IPB 2.3.6 na PHP 7.3 i MySQL 5.7 i pewnie po modyfikacjach dałoby się tego używać na produkcji.

Dla chcącego nic trudnego. Pytanie tylko kto będzie chciał się z tym bawić.

JQnqzVt09x1aNmmtM47iaxYMqfnMOY.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
5 godzin temu, Macsch15 napisał:

Poza tym. Nie ma problemów żeby dostosować IPB 3.x czy nawet 2.x do tego aby działał z najnowszym PHP czy MySQL.

Przed chwilą zainstalowałem sobie po paru fixach IPB 2.3.6 na PHP 7.3 i MySQL 5.7 i pewnie po modyfikacjach dałoby się tego używać na produkcji.

Dla chcącego nic trudnego. Pytanie tylko kto będzie chciał się z tym bawić.

Daj tutorial na forum i bajka. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Macsch15 napisał:

Jak dla mnie to wszystko zależy od konkretnego forum. Jeżeli ktoś ma stałe środowisko, zmodyfikowaną aplikacje, styl i dużą społeczność to aktualizacja nigdy nie jest bezstratna i staje się nieopłacalna. 

 

Takie PHP.pl dalej działa na 2.x.

 

Poza tym. Nie ma problemów żeby dostosować IPB 3.x czy nawet 2.x do tego aby działał z najnowszym PHP czy MySQL.

Przed chwilą zainstalowałem sobie po paru fixach IPB 2.3.6 na PHP 7.3 i MySQL 5.7 i pewnie po modyfikacjach dałoby się tego używać na produkcji.

Dla chcącego nic trudnego. Pytanie tylko kto będzie chciał się z tym bawić.

JQnqzVt09x1aNmmtM47iaxYMqfnMOY.png

Sam bym posiedział nadtym aby zupdatować 3.4 do obsługi pehapa 7.3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Właśnie przez brak obsługi PHP7 chce zrobić update do najnowszej wersji. Ale póki co lista wtyczkę na IPS4 wygląda marnie... Jednej najbardziej mi brakuje WP IPSConnect choć z czasem pewnie doczekamy się wersji która będzie współpracować z najnowszym silnikiem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 godzinę temu, Gangst3r napisał:

Ale póki co lista wtyczkę na IPS4 wygląda marnie... Jednej najbardziej mi brakuje WP IPSConnect

A innych jakich Ci brakuje? Daj listę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 11:50, DawPi napisał:

A innych jakich Ci brakuje? Daj listę.

Pisząc to miałem na myśli, że jest ich mało, a przez częste aktualizacje jest problem nie tylko z działaniem wtyczek ale i motywami.... Na szczęście te które mnie interesują są (Chocolate i Mind) już zaktualizowane do działania z najnowszą wersją IPS4.
 

Ogółem potrzebowałbym następujących pluginów:
Integracja z Wordpress
Logowanie za pomocą serwisów społecznościowych

System punktacji

System nagród
Sklep z kodami cyfrowymi
Shoutbox/Chat
 

 

Znalazłem dla wszystkich istotnych zamienniki, ale nie mam pewności co do integracji Wordpress z IPS4.
 

 

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.