Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Informacje zbiorcze o tym co nadchodzi w relatywnie najbliższym czasie


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DawPi napisał(a):

To robiłeś i nie działa?

Ten poradnik nie jest aktualny. Usiadłem do tego kilka miesięcy temu i pamiętam, że był jakiś problem po stronie IPS. Mam nadzieje, że teraz będzie działać, ale póki co czekam na odzew supportu jak to poprawnie skonfigurować. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś o zmianach jakie zajdą w interfejsie / funkcjonalności? Zakładam że zmieni się bardzo dużo, w końcu konkurować dzisiaj z grupami na Facebooku nie jest łatwo. Pomijam ich poziom (a raczej brak) w przypadku większości, ale dostępność i powszechność zabija fora od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Na mnie zmiany nie zrobiły aż takiego wrażenia. Jest to zapewne kwestia tego, że śledzę regularnie wypowiedzi decydentów na ich forum i czytając między wierszami od dawna czułam, że będą zrzucać "balast" i trzeba prawdopodobnie też wyskrobać więcej forsy. Co kto podejrzewał jako "balast" to już inna kwestia.

 

Najbardziej się obawiałam, że zniknie opcja Self-hosted. Stać mnie na opcje Cloud, ale nie wyobrażam sobie przejścia na ten system. Nie do przyjęcia jest dla mnie, że: za serwery z Unii trzeba płacić więcej (popraw mnie @DawPi jeśli coś się zmieniło), brak kontroli nad systemem plików, brak kontroli nad kopią zapasową, brak możliwości wypracowania na serwerze własnych integracji i rozwiązań niekoniecznie mających bezpośredni związek z ich softem.

 

W kwestii Marketplace: Nie wątpię że dla wielu administratorów to szok. Aczkolwiek wydaje się, że paradoksalnie ta zmiana poluzuje restrykcje, które mieli zarówno developerzy (nie mogąc np. replikować usuniętych funkcjonalności), jak i użytkownicy (większa pula źródeł).
Od kilku dobrych lat miałam wrażenie, że wszelkie modyfikacje IPS traktuje jako "zło konieczne", jednocześnie chcąc na tym procederze jednak zarobić. Zawsze to był punkt zapalny przy analizach problemów, a dobrze oddaje to ten temat. Dawno temu po długich bezsensownych dywagacjach via Tickety uznałam, że mam dość i nie instaluję nic poza oficjalnym pakietem i stylem Ehrena, by nie mogli jechać na tym wózku przy zgłaszaniu bugów. Pragnę zauważyć, że nie miało w moim przypadku znaczenia na jakiej platformie jestem (zaczęłam przygodę z IPS na Linuksie, a skończyłam na traktowanym po macoszemu Windows Server).

 

Notabene: stronę Ehrena znalazłam własnym sumptem 13 lat temu (wtedy bodajże chyba nie było jego oferty w oficjalnych źródłach?) i do dnia dzisiejszego korzystam wyłącznie z niej, co w istocie dla innych użytkowników jest teraz jak sprawdzenie "strony Providera". Różnice między jego stroną a Marketplace były bardzo widoczne: style oferowane do pobrania znacznie wcześniej (klienci Marketplace musieli czekać conajmniej kilka dni), blokady w ACP po niefortunnym sparowaniu stylu ze źródłem w Marketplace, znacznie szybszy i lepszy support oraz informacje niedostępne w Marketplace. Nie wątpię, że Ehren odetchnął teraz z ulgą, że sprawy wrócą do "punktu wyjścia", tzn. nie musi już uploadować tych samych plików 2x, kombinować z grupami klientów rozróżniając ich między swoją stroną a Marketplace, ani podawać tych samych lub podobnych informacji więcej niż raz.

Edytowane przez wify
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem firmę i argumenty za hostowaniem tego w Cloudzie. Pod kątem supportów jest to o wiele prostsze (i tańsze), bo zamiast dopytywać klienta o logi/ustawienia serwera etc. mają sami dostęp do wszystkiego na wyciągnięcie ręki. Mogą aktualizować produkt bez czekania aż klient to zrobi (czyli nie trzeba supportować starych wersji nie wiadomo jak długo). Mogą przeprowadzać testy nowych funkcjonalności w pewnej skali (np. sprawdzając coś tylko u 10% klientów), bo w razie czego szybko wydadzą nową wersję. No i wiadomo - mogą więcej kasować. :) 
 

Nie zdziwie się jak w długim terminie będą mieli w planach całkowite dążenie do wersji only cloud, bo taki SH to trochę jest wrzód na pupie dla supportów. 

 

 

Ciekaw jestem jak się sytuacja rozwinie dalej. Na forum przy którym pracuję mamy dość sporo modyfikacji, które są wykonywane bezpośrednio na plikach IPB (takie wymagania, że IPB nie przewidziało aż tak dalekiej customizacji) i pisanie tego wszystkiego od zera... ehh, będzie bolało. :P

 

Pożyjemy, zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że support na 4.7 będzie faktycznie te kilka lat, bo pamiętając jak wyglądała wersja 4.x na początku to jednak trochę czasu zajęło zanim było to faktycznie w pełni funkcjonalne. Nie ma też co się dziwić - mówimy o dość dużym sofcie, ale też jednocześnie każda aktualizacja trochęboli przy customowych zmianach więc nie chciałbym tego przechodzić zbyt często (a podejrzewam, że na począku taki rytm wydawniczy przyjmą). 

 

Spoiler

Do dziś w serduszku wersja 3.1.4.❤️ 

 

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, co robią ewidentnym jest, że wpływy z małych userów spadły (nie okłamujmy się, pieprzone social media zarżnęły fora, o co boli mnie odwłok od lat) i Invision totalnie się przeorientowuje na korpoklientów. Moje forum zdechło, więc i tak nie odnawiałam licencji, nowej społeczności nie mam sił ani chęci zakładać (bo i tak z uwagi na socialki to trochę krew w piach) - jeśli miałabym się przenosić, to pewnie na Xen, albo coś darmowego. 

 

Szkoda, bo to był naprawdę fajny soft, miałam na tym cały serwis (bo oskinowane odpowiednio Pages bardzo dawały radę) i tak smutno, że to w tym kierunku poszło. Cóż, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
8 hours ago, Jcdx said:

i Invision totalnie się przeorientowuje na korpoklientów. Moje forum zdechło, więc i tak nie odnawiałam licencji, nowej społeczności nie mam sił ani chęci zakładać (bo i tak z uwagi na socialki to trochę krew w piach) - jeśli miałabym się przenosić, to pewnie na Xen, albo coś darmowego.

Pytanko mam - czym się różniło Twoje forum od tych forów należących do korpoklientów? Przyjmijmy dla uproszczenia, że nie patrzymy na ilość środków na utrzymanie (pieniędzy).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myślę, że będzie trzeba postawić do testów forum na IC5 i próbować dostosować pluginy/wtyczki i style poprzez autorów wtyczek lub firmy/osoby zewnętrzne.
Niedawno zleciłem zewnętrznej firmie napisanie nowego chatboxu pod IC4, który można rozbudować w każdej chwili - a nie męczyć się z tym Chatbox/Chatbox+.

Ciekawe ile kodu, będzie do przebudowania jeśli wejdę na system IC5. Ta wtyczka to jedno, pozostaje 49 aplikacji i 69 wtyczek - aktywnych i tak +/- po 50 aplikacji i wtyczek aktualnie nieaktywnych. Mam nadzieję, że autorzy wtyczek z marketplace czy z tych nieoficjalnych for - podejmą się przepisania ich pod IC5 😅. W przeciwnym razie na własną rękę trochę dużo może kosztować zlecenie komuś tego 🙄. No i pozostaje kwestia samego motywu forum... Też do przebudowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, XwReK napisał(a):

Niedawno zleciłem zewnętrznej firmie napisanie nowego chatboxu pod IC4, który można rozbudować w każdej chwili - a nie męczyć się z tym Chatbox/Chatbox+.

O kurczę, a jaka firma Ci to pisze i co nie pasowało w tym czacie (nie mogłeś się też autorem dogadać, że aż inna firma musi to pisać?)?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DawPi napisał(a):

O kurczę, a jaka firma Ci to pisze i co nie pasowało w tym czacie (nie mogłeś się też autorem dogadać, że aż inna firma musi to pisać?)?

Kod aplikacji i trudność w jakiejkolwiek jego przebudowie. Jeśli już coś robić to wolę mieć nad tym kontrolę. W tym momencie aplikacje mam po prostu na wyłączność pod forum projektu. To co do niego wprowadzam masz m.in w tym linku: https://pastebin.com/9ZtRC7Sv.

Edytowane przez XwReK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, ale w sumie nie dziwię się, bo napisałem to bardzo w zawoalowany sposób.

To o co mi chodzi to "czas i koszty" niewspółmierne (wg mnie) do korzyści i tutaj rodzi się to pytanie - co to masz za projekt który opiera forum na czacie, jakie unikalne zastosowania, że ponosisz takie koszty.

 

P.s.:

3 godziny temu, XwReK napisał(a):

Kod aplikacji i trudność w jakiejkolwiek jego przebudowie.

Nie przesadzałbym. Twoja firma (nie powiedziałeś jaka) potrafi napisać swoją apkę pod IPS4, ale już przerobić innej nie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DawPi napisał(a):

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, ale w sumie nie dziwię się, bo napisałem to bardzo w zawoalowany sposób.

To o co mi chodzi to "czas i koszty" niewspółmierne (wg mnie) do korzyści i tutaj rodzi się to pytanie - co to masz za projekt który opiera forum na czacie, jakie unikalne zastosowania, że ponosisz takie koszty.

 

P.s.:

Nie przesadzałbym. Twoja firma (nie powiedziałeś jaka) potrafi napisać swoją apkę pod IPS4, ale już przerobić innej nie?

 

Według mnie lepiej być wtajemniczonym w swój kod niż w osoby trzeciej bo wtedy wiesz gdzie co się znajduje, nie musisz czytać dokumentacji ( jeżeli takowa istnieje ), przeglądać każdy plik i szukać danej zmiennej. Też osobiście wolałbym napisać swoją wtyczkę niż edytować kogoś.

Edytowane przez Split
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To się wszystko zgadza, ale nie rozmawiamy tutaj o wtyczce, a o aplikacji czatu - jakby nie było to duże wyzwanie. Pytałem po prostu o powody i plan na nią, bo może zainspiruje to innych.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DawPi napisał(a):

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, ale w sumie nie dziwię się, bo napisałem to bardzo w zawoalowany sposób.

To o co mi chodzi to "czas i koszty" niewspółmierne (wg mnie) do korzyści i tutaj rodzi się to pytanie - co to masz za projekt który opiera forum na czacie, jakie unikalne zastosowania, że ponosisz takie koszty.

 

P.s.:

Nie przesadzałbym. Twoja firma (nie powiedziałeś jaka) potrafi napisać swoją apkę pod IPS4, ale już przerobić innej nie?

 

Pytałem 3 Koderów którzy siedzą w IPS'ie o cokolwiek w kwestii rozbudowy/integracji coś więcej niż oferuje normalny Chatbox+, zanim zleciłem to im. Od każdego z nich słyszałem, że kod tego jest chaotyczny i bardziej się opłaca napisać coś nowego niż jakkolwiek szukać w tym zmiennych do edycji po swojemu. 

 

Pisząc "firma zewnętrzna" miałem na myśli firmę nie należącą do mnie, a zespół programistów którzy potrafią bez problemu takie aplikacje stworzyć. 

 

Co do pytania o swój projekt, to opiera się on o community międzynarodowe dużego kalibru. Chwilowo nie w tym momencie, ale musi być gotowe wszystko jak już się zejdą ludzie. 

Tematyka dość specyficzna i chyba lepiej nie promować jakkolwiek tego tutaj - podając nazwę. Jeśli dalej Cię to będzie ciekawić, to Ci mogę wysłać link do strony na PW :).

 

Co do planów - to jeszcze nie wiem. Póki co to aplikacja indywidualna, a co dalej to się okaże. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.