Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konto bankowe


LukaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje internetowego konta bankowego z darmowymi przelewami i prowadzeniem konta, z możliwością robienia przelewów w weekendy. Jakie banki polecacie i dlaczego? I jaki moglibyście z czystym sercem zaproponować? Dodam że może być to konto studenckie. Swoje ostatnie konto miałem w pko bp i ostro lecą w kulki z opłatami za kartę i przelewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) z możliwością robienia przelewów w weekendy. (...)

Do innego banku czy do własnego?

Jak do innego to nie masz zbytnio szans - wszystkie przelewy międzybankowe (pomijając serwisy typu bluecash.pl, które czasami też mają problemy i kosztują ;)) muszą przejść przez Krajową Izbę Rozliczeniową i ich system ELIXIR - on działa tylko w tygodniu. Jest obecnie wdrażany w kilku bankach system ELIXIR EXPRESS (nówka!), ale takie przelewy z reguły kosztują więcej kasy [np. BZWBK - 3 zł, przelew zwykły 0 zł] i bank odbiorcy TEŻ musi to obsługiwać. Takie rzeczy (weekendowe przelewy) to dopiero za kilka lat, na razie możesz sobie wybierać z http://www.expresselixir.pl/banki.html#tabela-dostepnosci ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto godne polecenia banku BZ WBK . 0 zł za przelewy/kartę debetową jedynie to płacisz 4 zł miecha na konto oszczędnościowe ale można z tego zrezygnować . I  też na takim koncie możesz wypłacać z innych bankomatów bez żadnych opłat ale to dopłata 5 zł miech .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto godne polecenia banku BZ WBK . 0 zł za przelewy/kartę debetową jedynie to płacisz 4 zł miecha na konto oszczędnościowe ale można z tego zrezygnować . I  też na takim koncie możesz wypłacać z innych bankomatów bez żadnych opłat ale to dopłata 5 zł miech .

Ja płacę 2 zł za konto oszczędnościowe :)

 

PS: Gorąco polecam, nie trzeba bawić się drapaniem kodów z kart jak w iPKO. Wystarczy podać swój numer telefonu i przy każdym przelewie na telefon przychodzi tzw. SMS Kod, który trzeba podać w celu wykonania przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo ostatnimi czasy takie całkiem darmowe to było Alior Sync. Pewnie wkrótce się to zmieni (o ile już się nie zmieniło), ale wszystko masz za darmo. Jak kiedyś w mBanku. A co do mBanku, to jeśli wydajesz 100 PLN miesięcznie lub więcej płacąc kartą, to także wszystko masz za darmo. Darmowe przelewy (do mBanku natychmiastowe) i można je wykonywać o dowolnej porze, nic to nie kosztuje (nie licząc zagranicznych) i przy każdej transakcji masz bezpłatne hasło weryfikacyjne sms. No i dostajesz kartę Visa z możliwością transakcji paypass do 50 PLN bez podawania pinu. Kiedyś to był fajny bank, teraz najbardziej irytujące jest to pilnowanie wydanych 100 pln w miesiącu (jak zapomnisz i wydasz mniej, to płacisz 4 PLN za kartę) oraz notoryczne zmiany regulaminu i cenników z krótkim wyprzedzeniem. Nigdy nie wiesz czy jutro nie podniosą limitów, wprowadzą dodatkowych opłat lub coś innego wywiną :( Fajne jest natomiast to, że masz darmowe wypłaty z bankomatów mBank, Euronet i BZWBK na terenie całego kraju no i w zasadzie wszystko za darmo, jeśli zrobisz zakupy kartą za stówkę miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie chodzi o przelewy wewnątrz-bankowe, tylko o przelewy do innych banków.

 

Osobiście korzystam Synca. Nie ponoszę żadnych opłat, do tego mam kartę debetową, którą mogę płacić w internecie (w przeciwieństwie do tej z mBanku), 10 przelewów natychmiastowych, świetną obsługę klienta (przynajmniej w porównaniu z mBankiem, wszystko załatwię na czacie), darmowe konto walutowe i całkiem przyjemny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto w Alior Sync i jest one zupełnie darmowe. Wszystkie przelewy są darmowe. Jest coś takiego jak przelew natychmiastowy i on nic nie kosztuje (do 10 przelewów na miesiąc), potem z każdym przelewem po przekroczeniu tego limitu w miesiącu jest jakaś opłata. Chyba 5 zł. Ogólnie polecam. :) Wypłaty chyba ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe.

 

Jedynie płacisz za wpłaty na konto z wpłatomatu. 1% od kwoty.

Edytowane przez GrzegorzOwczarek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę po różnych forach i zdecydowałem się założyć konto w Aliorze tylko takie jedno pytanko, doszedłem do 4 punktu przy zakładaniu konta i tam mam do wyboru naklejkę zbliżeniową oraz debetową kartę mastercard paypass. Czy nie ma możliwości wzięcia zwykłej karty płatniczej? Nie bardzo interesują mnie karty kredytowe czy debetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "zwykła" karta płatnicza to jest zwykle karta debetowa, czyli nie możesz wydać więcej niż masz na koncie. Ja korzystam z karty debetowej MasterCard PayPass i bardzo sobie ją chwalę za wygodę. Dodatkowo mogę nią płacić w internecie, tak jakbym miał kartę kredytową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.