Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pomysły na system pytań i odpowiedzi rejestracyjnych


necik

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat, bo chwilowo nie mam pomysłów na system pytań i odpowiedzi rejestracyjnych ;) A nie chcę ustawiać tak banalnych pytań typu "stolica polski to" albo "4+2". Jakie pytania podczas rejestracji stosujecie u siebie i czy są one skuteczne?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz użyć zdania "Jeśli jesteś człowiekiem, wpisz wyraz <wyraz z odpowiedzi> w odpowiedzi. 

Wydaje mi się że to trochę za proste i niektóre boty mogą próbować wpisywać słowa pojawiające się w pytaniu. 

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przemie miałem wpisz sześć dowolnych liczb i blokada, ze mają być same cyfry w ilości 6 i spokój, żadnego robotycznego logowania. Na początku miałem wpisz pieć dowolnych ale to boty wpisywały - sześciu już nie. Dodatkowo na przemie miałem modyfikacje który dawał jeszcze jedno pole do logowania niewidoczne dla ludzkości, a widoczne dla robotów, boty wypełniały je i nie mogły się logować / rejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ukrytym polem to nie takie proste. Jak bot był rozpoznawany?

Dokładnie nie pamiętam było pole ukrywane chyba ajax... Ale mogę bredzić, jakoś to rozwiązali ale faktycznie działało, bo przed tym modem miałem około 20-30 prób dziennie logowań na przypadkowe konta z przypadkowymi hasłami (zapewne były próby odgadnięcia) a z nim się całkowicie uspokoiło

 

A jak botem był człowiek?

jak bot jest człowiekiem, to nic Cię nie uratuje, są serwisy gdzie za jednego dolara możesz wykupić sobie około 7000 odczytań Captchy jedynie właśnie używanie PL znaków może pomóc bo robią to azjaci więć nie mogą wprowadzić ążśź itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dlatego podałem 100% działające pytania przy których trzeba liczyć, a nie zawsze ludzie sobie z tym radzą (ostatni odcinek MTB).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przetestować nową Captchę od Google.

W jaki sposób można włączyć nową captchę od Google? Gdy w ACP wybiorę Captcha Type: recaptcha, to mam "starą" (często nieczytelną) captchę.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Warto przetestować nową Captchę od Google.

 

Przetestowana, i zamiast kodu do wpisywania są obrazki do wyboru. Niestety nie jest skuteczna, boty i tak się rejestrują. Ciężko stwierdzić czy nie są to czasem boty = ludzie którzy robią specjalnie konta aby umieścić ten głupi link w profilu.. Chociaż i tak tam jest nofollow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.