Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Board 3.4.8


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Dobra, to podaj chociaż czego mam szukać w Googlu, bo nie bardzo wiem.

"How to change INNODB to MYISAM type" ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nowo dodawane tabele są w dobrym formacie. No mówię Ci byś poszukał coś na ten temat - zmiana typu tabeli, a może ręcznie chcesz pozmieniać? ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja spolszczenia do wersji 1.1.9.1

Zmiany:

Uaktualniono do najnowszej wersji IP.Board 3.0.2

Dodano wpisów: 52

Uaktualniono wpisów: 46

Usunięto wpisów: 6

Odnośnik do pobrania spolszczenia w pierwszym poście. Do spolszczenia dołożony został folder "modules" w którym zawarte jest spolszczenie podzielone na moduły. Spolszczenie takie przeznaczone jest dla osób ze słabymi serwerami, u których import pełnego spolszczenia kończy się błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbym dostać spolszczenie w plikach .php do wrzucenia na serwer ? Bo przy tym dodawaniu .xml to mi błedy bussy co raz wywala...

Wersje 3.0.2 mi chodzi :}

Edytowane przez XQS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli występują u Was błędy kodowania zawartości pliku ipb.lang.js macie dwie możliwości.

* Panel administracyjny > Ustawienia systemowe > Performance > CPU Saving & Optimization > Reducing HTML output > Minify javascript? > oznacz na "Nie"

* edytuj plik public/min/config.php i dodaj w nim poniższą linię

Powyższe w moim przypadku nie było pomocne, ale rozwiązałem problem w inny i szybki sposób. Opiszę go, bo może komuś się przyda. Generalnie jeśli kodowanie na forum to ISO-8859-2 to tłumaczone na polski frazy będą posiadały "krzaki" jak np: ą ; zamiast "ą" itd. Krzaki te widać gdzieniegdzie na forum i w panelu admina pod "Wygląd / Manage Languages / Polski -> w paczkach językowych". Rozwiązanie:

1. Logujemy się do phpmyadmin'a

2. Robimy backup tabeli ibf_core_sys_lang_words (w skrócie: klikamy na tabelę, wybieramy EXPORT, SQL, bez struktury, zaznaczamy Dane (pełne i rozszerzone dodania) i Zapisz jako plik - klikamy wykonaj.)

3. Wykonujemy kolejno poniższe zapytania SQL (w skrócie: klikamy w zakładkę SQL i wklejamy zapytanie w pole tekstowe - klikamy wykonaj). Zapytania są w pliku tekstowym poniżej.

sql.txt

4. W panelu admina w zakładce Wygląd / Manage Languages z listy rozwijanej wybieramy "Przebuduj wszystkie".

post-294-1250188551,1069_thumb.gif

5. Gotowe

Generalnie korzystamy z zapytania:

UPDATE ibf_core_sys_lang_words SET word_custom = REPLACE(word_custom,"ciag_znakow_do_zamiany","nowy_ciag_znakow")

wcześniej upewniamy się z jakiego typu błędami czy krzakami w kodowaniu mamy do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Eurycide: Twoje posty są niezwykle pomocne. Co powiesz na umieszczanie takich treści jako tutoriale, a nie posty? :(

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

Witam wszytskich :)

Probowalem wgrac spolszczenie i niestety problem

Wgralem pliki przez FTP, bo przez ACP wywalalo od razu, ale wlasciwie nic to nie zmienilo

znowu ten sam blad wyskakuje

Fatal error: Out of memory (allocated 23068672) (tried to allocate 3956191 bytes) in /homepages/0/d294036136/htdocs/forumowisko/ips_kernel/classXML.php on line 576

Ktso ma pomysl, jak zjesc ta zabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Serwer nie może sobie poradzić z obsługą takiej ilości danych. Próbowałeś zmienić limit pamięci za pomocą wpisu w pliku .htaccess:

php_value memory_limit 256M

Albo jak masz dostęp do pliku php.ini to tam zmień.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer nie może sobie poradzić z obsługą takiej ilości danych. Próbowałeś zmienić limit pamięci za pomocą wpisu w pliku .htaccess:

php_value memory_limit 256M

Albo jak masz dostęp do pliku php.ini to tam zmień.

Do powłoki nie mam dostępu. W którym z plików .htaccess (w którym z folderów) mam próbować to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.