Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Board 3.4.8


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wgrywam spolszczenie i po kilku minutach w FireFox mam

Połączenie zostało zresetowane                  
                                          
Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony

Próbowałem przez ACP, FTP i modułami. CHMODY są ok. Żadnych błędów w cache.

Hosting to FireHost.pl / Webr.pl
Obstawiam winę hostingu i tu moje pytanie, co mam napisać administratorowi żeby zwiększył ?

Pisałem mu żeby zwiększył max_execution_time bo w PHPinfo widzę że jest na 9(sekund)

Ja: I jeszcze jedno, teraz dokładnie sprawdziłem i w PHPinfo pokazuje mi max_execution_time że jest ustawione na 9 , czy można to zwiększyć do np. 60 sekund ?

On: max_execution_time odpowiada za czas procesora, a więc 9 sekund pełnej pracy rdzenia, gdzie w praktyce skrypt który wykonuje się 60 sekund realnego czasu nigdy nie osiąga 9 sekund procesora, dodatkowo gdyby ten limit zaskoczył to otrzyma Pan błąd php informując o max_execution_time

http://www.php.net/manual/en/info.configuration.php#ini.max-execution-time

Nasze serwery są skonfigurowane aktualnie pod układ produkcyjny, a więc timeout protokołu HTTP jest bardzo niski, komunikat o timeout z serwera www nie oznacza przerwania działania skryptu.

Aktualnie pracujemy nad zapasowym serwerem dns, zaraz po tym (do paru dni) uruchomimy zapasowy serwer www z większym limitem czasowym by można było wykonywać operację dłuższe niż 15 sekund (limit czekania protokołu http) na alternatywnym adresie/porcie.

On: Serwer webr ma konfigurację HTTP na 60s, kofigurację PHP na 60s, max_execution_time może Pan zmienić za pomocą htaccess lub linii w kodzie.
Poleciłbym jednak zwrócić uwagę na ustawiony limit wielkości pliku który może Pan też ustawić.

Pozostaje pytanie, jaki dokładnie komunikat błędu/objawy się pojawiają, gdyż 60 sekund powinno wystarczyć na dowolną operację na stronie www.

Więc zwiększyłem wszystko powyższe za pomocą .htaccess i dalej to samo.
Zapewne zaproponujecie mi zmianę hostingu, ale to w ostateczności ponieważ wiem że z tym właścicielem hostingu idzie się dogadać.

Edytowane przez Budyn

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hosting to FireHost.pl / Webr.pl

Tak propo gdzie masz hosting bo w niektórych firmach można samemu to zmienić

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym moim poście na poprzedniej stronie napisałem że zmieniłem ;)
pre_1363107051__upload_max.png

i

pre_1363107115__post_max.png

a to mam teraz dodane do .htaccess:
 

php_value post_max_size 1500M
php_value upload_max_filesize 1500M
php_value memory_limit 512M
php_value max_execution_time 999999
php_value max_input_time 999999
php_value session.gc_maxlifetime 999999

Próbowałem z innymi wartościami bez skutku, ale zmiany w PHPinfo widać.
Czy tylko zmiana w php.ini zadziała ?

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To zależy od admina i konfiguracji czy zezwala na takie modyfikacje. Niechże on się tym zajmie - od tego jest!

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi w 100% się z Tobą zgadzam ale sam mi napisał:
 

Serwer webr ma konfigurację HTTP na 60s, kofigurację PHP na 60s, max_execution_time może Pan zmienić za pomocą htaccess lub linii w kodzie.
Poleciłbym jednak zwrócić uwagę na ustawiony limit wielkości pliku który może Pan też ustawić.

Napisałem do niego e-maila, teraz czekam na odpowiedź.

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witajcie,

 

pierwszy mój post bo pierwszy raz zajmuję się tematem instalacji IP Board więc wybaczcie ,ze może pytanie jest laickie :) mam nadzieję ,że przynajmniej z tematyką wcelowałem w dział forum :)

mój problem polega na tym iż przy instalacji

core_language_pack.xml

mam taki oto komunikat :

ABORT: PHP cpu time limit exceeded in admin_core_languages_manage_languages::imprtFromXML() called at [/admin/applications/core/modules_admin/languages/manage_languages.php:2497], in admin_core_languages_manage_languages::imprtFromXML() called at [/admin/applications/core/modules_admin/languages/manage_languages.php:166], in admin_core_languages_manage_languages::doExecute() called at [/admin/sources/base/ipsController.php:306], in ipsCommand::execute() called at [/admin/sources/base/ipsController.php:120], in ipsController::handleRequest() called at [/admin/sources/base/ipsController.php:65], in ipsController::run() called at [/admin/index.php:39]

problem występuję zarówno przy imporcie xml jak i wrzuceniu go do folderu admin.

pliki forums_language_pack.xml oraz members_language_pack.xml zainstalowały się poprawnie.

nie za bardzo wiem gdzie zacząć szukać przyczyny.... dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nigdy do tej pory nie spotkałem się z czymś takim do tej pory przy instalacji spolszczenia.

 

Otóż, jak próbuję zainstalować spolszczenie przez ACP dochodzi do końca, jednakże na końcu ładuje się w nieskończoność i wynikiem tego jest potem niewczytana strona. Jak odświeżę to widnieje polski język. Następnie na forum zmieniam sobie język na Polski i zauważam, iż napisy nie pojawiają się.

Tak samo się dzieje gdy zrobię instalację pliku, który znajduje się na ftp.

 

Jak instalowałem przez moduły to bezproblemowo poszło, jednakże na forum potrzebuję mieć wybór języków, zatem macie może jakiś sposób aby zainstalować spolszczenie, ale językiem podstawowym był orginalna paczka stworzona przez IPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, wgraj modułami. Wcześniej sklonuj język angielski, wgranie modułami spolszczy obie paczki - więc zresetuj angielski do angielskiego i gra.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki za tłumaczenie, jest super. Niestety mam mały problem: czyste nowe forum, podstawowy skin (i zresztą jakikolwiek inny), wgrane poprawnie tłumaczenie - wszystko w zasięgu wzroku co widzę jest po polsku z wyjątkiem 2 linków w topie, w menu -> "Forums" i "Members". Gdzie szukać fakapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W nowej wersji spolszczenia wydanego wczoraj zaobserwowałem złe przekierowania w tematach pomocy (pogrubione):

  • Tematy i fora -> "Jeżeli chcesz automatycznie dodać każdy temat, w którym odpowiadasz, do listy obserwowanych, przejdź do swojego panelu kontrolnego i zaznacz opcję "Śledź każdy temat z moimi odpowiedziami"."
  • Użytkownicy -> "Zawiera spis wszystkich użytkowników. Dostęp do niej uzyskuje się klikając w odnośnik "Użytkownicy", znajdujący się w nagłówku każdej podstrony."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, dlaczego nie mogę znaleźć tych fraz? :icon_surprised: Gdzie one są dokładnie wyświetlane? Możesz zrobić screeny?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.