Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/28/09 in all areas

 1. 21 points

  Version 7.6

  5664 downloads

  Autorzy spolszczenia: INVteam Paczka zawiera spolszczenie poniższych aplikacji w postaci pliku .xml: Core (System) Blog (Blogi) Downloads (Pliki) Gallery (Galeria) Forums (Forum) Calendar (Kalendarz) Chat (Czat) informacja o zakończeniu wsparcia dla tej aplikacji Pages (Strony) Commerce (Sklep) Converter (Konwerter) Instalacja: Pobierz plik .xml ze spolszczeniem Zaloguj się do ACP i przejdź do zakładki Customization Languages W prawym górnym rogu, kliknij na + Create New Następnie przejdź do zakładki Upload Wczytaj plik Polski_nr.wersji.xml Na rozwijanej liście wybierz lokalizację, w naszym przypadku będzie to polski (Polska) lub pl_PL. Jeśli lokalizacji nie ma na liście, trzeba zainstalować locale. Jeśli nie zarządzasz serwerem samodzielnie, zwróć się o pomoc do administratora). Kliknij Save Następnie ustaw język polski dla użytkowników wybranych grup Aktualizacja spolszczenia do nowszej wersji: Pobierz plik .xml ze spolszczeniem Zaloguj się do ACP i przejdź do zakładki Wygląd Języki Przy języku polskim, kliknij na menu rozwijalne i wybierz „Wyślij nową wersję” Wybierz rozpakowany wcześniej plik Polski.xml i kliknij Zapisz Zachęcamy do zgłaszania błędów w spolszczeniu odwiedzając stosowne forum.

  Free

 2. 13 points
  Invision Community 4.4.x [PL] Zobacz plik Autorzy spolszczenia: INVteam Paczka zawiera spolszczenie poniższych aplikacji w postaci pliku .xml: Core (System) Blog (Blogi) Downloads (Pliki) Gallery (Galeria) Forums (Forum) Calendar (Kalendarz) Chat (Czat) informacja o zakończeniu wsparcia dla tej aplikacji Pages (Strony) Commerce (Sklep) Converter (Konwerter) Instalacja: Pobierz plik .xml ze spolszczeniem Zaloguj się do ACP i przejdź do zakładki Customization Languages W prawym górnym rogu, kliknij na + Create New Następnie przejdź do zakładki Upload Wczytaj plik Polski_nr.wersji.xml Na rozwijanej liście wybierz lokalizację, w naszym przypadku będzie to polski (Polska) lub pl_PL. Jeśli lokalizacji nie ma na liście, trzeba zainstalować locale. Jeśli nie zarządzasz serwerem samodzielnie, zwróć się o pomoc do administratora). Kliknij Save Następnie ustaw język polski dla użytkowników wybranych grup Aktualizacja spolszczenia do nowszej wersji: Pobierz plik .xml ze spolszczeniem Zaloguj się do ACP i przejdź do zakładki Wygląd Języki Przy języku polskim, kliknij na menu rozwijalne i wybierz „Wyślij nową wersję” Wybierz rozpakowany wcześniej plik Polski.xml i kliknij Zapisz Zachęcamy do zgłaszania błędów w spolszczeniu odwiedzając stosowne forum. Dodający insp Dodano 26.09.2015 Kategoria Spolszczenia produktów IPS Wspierana wersja IP.Board 4.2.x - 4.4.x Stopień spolszczenia 100%
 3. 8 points
  Fajna modyfikacja, ale fajnie by było, aby była możliwość ustawienia co ile postów ten bot ma wysyłać reklame i inne treści, bo teraz spamuje post za postem.
 4. 7 points
  Witajcie w nowym odcinku programu Sprawa dla reportera. W dniu dzisiejszym zajmiemy się bulwersującą i wstrząsającą sprawą, która dręczy miliony użytkowników forum Invisionize na całym świecie. Pytanie brzmi: "Czy to ogłoszenie jest nadal AKTUALNE???!!!" Przyjrzyjmy się tej tragedii, która dotknęła tak wielu internautów i przeanalizujmy przebieg wydarzeń. Dnia 19 maja 2018 roku użytkownik Amor umieścił na forum Invisionize ogłoszenie o sprzedaży licencji IPS o następującej treści: Dnia 27 maja cena licencji została obniżona do 300 zł, a następnie 11 czerwca do 200 zł. Aby przybliżyć nas do odpowiedzi na dzisiejsze pytanie, skonsultujmy tę sprawę z wybitnym specjalistą światowej sławy prywatnym detektywem Krzysztofem Rutkowskim: Nasi najlepsi ludzie z Rutkowski Patrol przerwali poszukiwania pytona tygrysiego aby niezwłocznie zająć się tajemnicą owego ogłoszenia. Czy jest ono aktualne? Wyniki śledztwa są zatrważające. Okazuje się, że od 11 czerwca 2018 roku autor tematu nie udzielił się ani razu w założonym przez siebie temacie. I to pomimo kilkukrotnie postawionego pytania "aktualne?". Mało tego, nasi najlepsi detektywi na w ogóle nie kodowanym i dostępnym dla wszystkich profilu autora dotarli do bardzo istotnych dowodów (w naszym śledczym żargonie tzw. timestampa) , który dobitnie świadczy o tym, że autor od 20 czerwca 2018 roku w ogóle nie logował się na forum Invisionize. Na razie mamy za mało dowodów na to co jest przyczyną tego stanu rzeczy, gdyż nie wiemy czy takie zachowanie autora wynika z braku znajomości podstaw marketingu czy też autor stał się ofiarą porachunków mafijnych, co uniemożliwiło mu dalsze logowanie się na forum. Nasi eksperci ustalili jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa, że to ogłoszenie już nie jest aktualne. A nawet gdyby było, to sprzedający ma to gdzieś. Mówiąc kolokwialnie: idzie zima, licencji nima. To wszystko, co przygotowaliśmy dla Państwa w dzisiejszym odcinku Sprawy dla reportera.
 5. 7 points
  Już niedługo do pobrania za darmo!
 6. 7 points
  Za głupotę nie odpowiadam..
 7. 6 points
  Z racji wakacji postanowiłem więcej czasu poświęcić na znalezienie sposobu na zwiększenie wydajności skryptu forum. W podsuwaniu pomysłów doskonale sprawdził się xSkyer, za co mu serdecznie dziękuje. W kolejnych wpisach będę przed Wami odsłaniał te rozwiązania. Dziś czas na CDN, a konkretnie CDN oferowany przez firmę CloudFlare. Może na początek dla niewtajemniczonych podam definicję tego skrótu zaczerpnięto z zasobów Wikipedii Przy tym wyborze kluczowym elementem była lokalizacja serwerów. CloudFlare jako jedna z niewielu firm o globalnym zasięgu posiada serwer w Warszawie. Nasze forum http://matma4u.plma zasięg lokalny (przede wszystkim terytorium Polski) stąd aby odczuć jakiekolwiek przyśpieszenie wymaganym był serwer w naszym kraju. Założyłem konto i dodałem domenę matma4u.pl. Po chwili otrzymałem taki oto rezultat, pomarańczowa chmurka oznacza włączoną usługę. Kolejnym krokiem była zmiana delegacji domeny na DNS podane po procesie skanowania. Kilka godzin czekania by wszystko rozpropagowało się po sieci i usługa zaczęła działać. Jeszcze kilka zmian w ACP i forum zaczęło korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania. Ustawiamy: Minify CSS and JS na NO Enable X_FORWARDED_FOR IP matching na YES Z testów wynika, że w górę (na +) skoczyły wszystkie wskaźniki: - zaoszczędzone ponad 50% transferu serwera VPS - wskaźniki SEO podskoczyły w górę o kilkanaście punktów - szybkość ładowania strony podskoczyła o około 25% Jednak nie wszystko jest takie piękne jak się świeci. Otóż Google od jakiegoś czasu pracuję nad zmianą algorytmu, który będzie premiował wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania strony, które funkcjonują na podstawie protokołu HTTPS, a do tego jak wiemy potrzebny jest certyfikat SSL. Jako, że CloudFlare oferuje w pakiecie darmowym certyfikat SSL, postanowiłem wypróbować go na forum. Sama konfiguracja skryptu nie nastręcza wielu problemów i ogranicza się do wykonania kilku kroków: w pliku conf_global.php należy zamienić wszystkie http na https w ACP--> System --> System Settings --> General Configuration należy zmienić http na https w polu Website address i Upload URL w ACP--> System --> System Settings --> Security and Privacy należy zmienić Use https for logins na TAK w ACP --> Look & Feel --> Template Tools - "Recache Skin Sets" (przebudowujemy skin) I w tym momencie zaczęły się schody Różne zainstalowane modyfikacje przestały poprawnie działać, gdyż miały na sztywno poustawiane adresy URL na http. Kilka godzin grzebania w kodzie i po sprawie. Teoretycznie wszystko działa- prawie działa. Największa niespodzianka czekała mnie na końcu :. Nie mogłem zalogować się jako administrator do ACP. W tym momencie certyfikat SSL oferowany prze CloudFlare objawił swoją słabość wykonując błędne przekierowania. Sprawa nie do przeskoczenia. Nawet interwencja w IPS (oficjalne wsparcie skryptu forum) nie dała nic. Tylko zostały potwierdzone moje wcześniejsze przypuszczenia. W ten oto sposób została zakończona przygoda protokołem HTTPS.
 8. 6 points
  Zestaw filtrów blokady e-mail z domen tymczasowych Zobacz plik W pobranym pliku znajdziecie listę, dzięki której zablokujecie rejestrację przy użyciu adresów e-mail z domen tymczasowych, typu: 10minutesmail.com Na obecną chwilę, lista zawiera 2125 domen. Domeny są dodane w formacie: *10minutesmail.com z adnotacją 'temp email' Do importu należy użyć dodatku: (M34) Ban Filter Importer/Exporter 1.1.0 Uwaga! Jeśli już importowano listę domen z tego dodatku, należy wyczyścić wcześniejsze wpisy, inaczej zostaną zduplikowane. Wykonaj poniższe zapytanie do bazy, pamiętając o odpowiednim prefiksie tabeli. Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność. DELETE FROM `prefiks_tabeli_banfilters` WHERE `ban_type` = 'email' Lista domen pobrana z: https://github.com/martenson/disposable-email-domains Dodający insp Dodano 09.10.2015 Kategoria Modyfikacje Wspierana wersja IP.Board  
 9. 6 points
  Czuję się wywołany do tablicy, więc tak: nigdy nie prosiłem nikogo, żeby kasował twoje posty (jeśli masz jakieś dowody to poproszę) ogólnie mamy się wstydzić, że staramy się pisać poprawnie pisać po polsku oraz że czasem staramy się to wpoić innym? W przeciwieństwie do ciebie, ja nie popieram mody na wtórny analfabetyzm.
 10. 5 points
  Cześć! Prosty poradnik na kolorowanie powiadomień, dzięki temu zostaną one posegregowane na kategorie jakie chcesz. Przykład poniżej. Na początek dodajemy poniższy fragment kodu do dwóch szablonów od powiadomień. data-lkNotify='{$notification['data']['title']}' W tym celu przechodzimy do: Style -> Edytuj HTML/CSS -> Szablony -> core -> front -> system -> notificationsAjax i notificationsRows notificationsAjax - popup z powiadomieniami Dodajemy powyższy fragment kodu w miejsce jak na poniższym zrzucie. Gotowiec dla domyślnego szablonu: notificationsRows - podstrona z powiadomieniami Dodajemy ten sam fragment kodu w miejsce jak na poniższym zrzucie. Gotowiec dla domyślnego szablonu: Pozostało dodać kod CSS do szablonu. W tym celu przechodzimy do: Style -> Edytuj HTML/CSS -> CSS -> core -> front -> custom -> custom.css Dodajemy kolory według poniższego schematu: [data-lkNotify*="zareagował na"], [data-lkNotify*="reacted to a"] { background-image: linear-gradient(to right, #ffeaea, transparent)!important; } [data-lkNotify*="wspomniał o tobie"], [data-lkNotify*="mentioned you in a"] { background-image: linear-gradient(to right, #eaffea, transparent)!important; } [data-lkNotify*="zacytował cię"], [data-lkNotify*="quoted you in a"] { background-image: linear-gradient(to right, #eaeaff, transparent)!important; } [data-lkNotify*="zaczął cię obserwować"], [data-lkNotify*="is now following you"] { background-image: linear-gradient(to right, #eaffff, transparent)!important; } Plusy Posegregowane powiadomienia Prosta implementacja Minusy Dodatkowe linijki kodu w CSS dla obsługi wielu języków. I to tyle, koniec! Proste, prawda? Poradnik na prawie CC by SA 4.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl
 11. 5 points
  Niektórzy z Was rzeczywiście przesadzili... RODO (GDPR) służy wyłącznie poprawie prywatności. Prawo do zapomnienia nie oznacza skasowanie całej czyjejś zawartości, bo została opublikowana. Co innego jeśli mówimy o danych osobowych, do nich zaliczają się m.in: adres e-mail, IP oraz czasami login (ktoś może podać imię i nazwisko). Od IPS 4.3.3 jest kilka funkcji, których celem jest zgodność z RODO i pomoc administratorom w realizacji tej ustawy w pełni automatycznie: https://invisioncommunity.com/news/product-updates/gdpr-updates-for-invision-community-433-r1087/ Od 4.3.3 możesz włączyć automatyczne kasowanie adresu IP z każdej stworzonej zawartości oraz ukrywać przy niej nick (zostaje spseudonomizowany). Jeśli Wasze forum zawiera reklamy lub jakikolwiek element komercjalizacji, musicie wówczas stworzyć pełną dokumentację (z pomocą kancelarii lub bez...): Jakie dane (i w jaki sposób) zbieracie nt. użytkowników, włączając w to zewnętrzne podmioty, np. Google Analitycs, IPS AntySpa, CAPTCHA, dostawca hostingowy etc. Gdzie te dane są przechowywane (dostawca hostingu) oraz gdzie się znajdują kopie zapasowe (nie przesadzajmy... tego się nie kasuje, nawet prawo polskie na to nie zezwala). Należy podać dane administratora danych, którym oczywiście Wy jesteście - imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz kontakt. IPS pozwala wygenerować plik XML dot. konta w celu realizacji czyjejś prośby o wydanie danych, w które macie wgląd w ramach przetwarzania ich. Jeśli ktoś Was poprosi o skasowanie/"zapomnienie" czyjegoś konta - robicie to po prostu usuwając konto. Musi być włączona funkcja anomizacji czyjegoś nicku. Dla tych, których nie stać na kancelarię oraz nie mają zbyt wiele czasu, by zaprzątać sobie głowę tworzeniem dokumentacji, polecam bezpłatny kreator finansowany przez UE: https://guideme24.pl/ Na forum IPS nie musicie wyświetlać komunikatu o "wypisywaniu się" z zbierania danych. Każdy gość jest anonimowy - nie macie o nim ABSOLUTNIE żadnych danych. Google Analitycs domyślnie już aanonimizuje/pseudonomizuje dane -- dopóki w panelu nie wyrazicie zgody i nie zagwarantujecie, że pytacie użytkowników, nie będą tego przetwarzać. Musicie jedynie wyświetlać komunikat o ciasteczkach i to w zasadzie tyle. Jedynie przy rejestracji w końcu pojawia się ptaszek, który ma znaczenie w kontekście RODO. A, i zapomniałem dodać, że w przypadku absolutnie braku reklam, totalnie niekomercyjnej/hobbystycznej formy prowadzenia forum, nic nie musicie robić. Nawet podawać swoich danych nie trzeba wtedy.
 12. 5 points
  Bez korzystania z hooków i aplikacji możemy dodać dodatkowe odnośniki w nawigacji forum IPB 4. Najpierw przechodzimy do bitu navBar: Nasz styl > Edytuj CSS > Szablony > core > front > global > navBar Teraz naciskamy na pole tekstowe i dopiero wtedy używamy CTRL+F, wpisujemy w okienku frazę: <li class='ipsHide' id= Zaraz nad tym umieszczamy nasz odnośnik. <li data-role='navItem'> <a id="elNavigation_app_{expression="strtok( $id, '_')"}_{$tabId}" href='#LINK'>NAZWA</a> </li>
 13. 5 points
  Nie da się przygotować do tej unijnej bzdury. Paru urzędasom się wydaje, że jednym rozporządzeniem mogą skasować podstawową zasadę internetu. Otóż nie, nie mogą. Jeśli komuś się wydaje, że wyskakujący komunikat o aktualizacji regulaminu załatwia sprawę, no to chyba nie bardzo. Od 25 maja byle user może zacząć występować z absurdalnymi żądaniami dotyczącymi wykasowania swojej obecności z danego forum, wszelakich baz danych i kopii zapasowych tychże baz danych. Każdy szanujący się administrator robi backupy bazy sql cyklicznie. Czy to codziennie, czy chociaż raz na tydzień. I przechowuje je na wszelkiego rodzaju dyskach, nośnikach pamięci, chmurach i czym tylko się da. Do tego każdy szanujący się hosting także robi kopie zapasowe tych danych. Jak sobie wyobrażacie kasowanie danego delikwenta z forum i każdej kopii bazy sql jaka dotychczas została wykonana przez Was, pozostałych administratorów czy hosting w zagonionych szalonych czasach kiedy ludzie mają niekiedy kilka minut dziennie na ogarnięcie forum? A jak takich delikwentów będzie kilku lub więcej? Z resztą nie tylko baz danych, bo do tego dochodzi cała reszta danych: zdjęcia w galerii, awatary, miniaturki, załączniki, dodane pliki w downloadzie i cała historia z backupu plików forumowych z serwera. Wszystkich backupów. Jak dla mnie awykonalne. Pozdrawiam i powodzenia życzę
 14. 5 points
  Informacja dla wszystkich niecierpliwie przebierających nogami - tak, INVTeam zaczął prace nad tłumaczeniem 4.3
 15. 5 points
  Witajcie! W końcu znalazłem chwilę czasu, a i IPS poprawił swoje niedoróbki, więc witam na nowej wersji IPS 4.1. Oczywiście forum jest świeżo po aktualizacji - czekam na wszelkie sugestie i zgłoszenia błędów.
 16. 5 points
 17. 5 points
  Sorki za offtop. Paczka od 5x to jest mniej więcej to samo. Za plusy się zmobilizuję i skończę naszą wersję
 18. 5 points
  Dzień dobry, jak zauważyliście ostatnio testuje w skrypcie IPB różne dodatkowe rozwiązania zwiększające wydajność, stabilność i bezpieczeństwo danych i serwera (http://forum.invisionize.pl/topic/46456-shpinx-i-innodb/) Dziś czas na Memcache. Najbardziej dziwi mnie fakt, że nawet twórcy z IPS mylą i używają zamiennie Memcache i Memcached. Należy zaznaczyć, że to dwie różne biblioteki: https://pecl.php.net/package/memcache https://pecl.php.net/package/memcached Memcached jest biblioteką, które zawiera kilka nowych rozwiązań nie występujących w Memcache. IPB posiada wspiercie dla Memcache (nie Memcached) Z testów (różne blogi ,strony ww) wynika, że Memecached jest szybaszy od Memcache: http://www.leaseweblabs.com/2013/03/memcache-vs-memcached-php-benchmark/ Aby móc używać Memcache w IPB należy wcześniej zainstalować go na serwerze. Pobieramy najnowszą wersje i instalujemy (https://pecl.php.net/package/memcache) Po instalacji musimy w pliku conf_global.php dodać kilka linijek (z reguły to są domyślne ustawienia): $INFO['use_memcache'] = '1'; $INFO['memcache_server_1'] = '127.0.0.1'; $INFO['memcache_port_1'] = '11211'; Jeżeli nie mamy pewności, czy jednak Memcache działa u nas możemy to sprawdzić na dwa sposoby logujemy się do ACP>>System>>Ustawienia systemowe>>General Configuration i w polu Other General Settings ustawiamy Debug level na Show level 1 (above) and GET and POST information. Zapisujemy zmiany i wchodzimy na stronę główna naszego forum. Na samym dole strony w tabeli Debug Information powinien znajdować się wpis /home/*******/public_html/ips_kernel/classCacheMemcache.php rozpakowujemy paczkę pobraną ze strony https://pecl.php.net/package/memcache i szukamy w katalogu memcache-3.0.8 (ostatnia stabilna wersja) pliku memcache.php Kopiujemy plik poprzez FTP do katalogu głównego naszego forum i odpalamy w przeglądarce wpisując http://mojastrona.pl/memcache.php Zostaniemy poproszeni i o login i hasło. Domyślnie są to memcache i password. define('ADMIN_USERNAME','memcache'); // Admin Username define('ADMIN_PASSWORD','password'); // Admin Password define('DATE_FORMAT','Y/m/d H:i:s'); define('GRAPH_SIZE',200); define('MAX_ITEM_DUMP',50); $MEMCACHE_SERVERS[] = '127.0.0.1:11211'; // add more as an array //$MEMCACHE_SERVERS[] = '127.0.0.1:11211'; // add more as an array Tak wygląda graficzne przedstawienie statystyk dla Memcache (wynik wywołania pliku memcache.php na naszym serwerze) Muszę lecieć dokończę później
 19. 4 points

  Version 2.1.0

  261 downloads

  English: The plugin allows you to display child groups. Plugin works with Group Color on User Link, of the IPS 4.4 version it is not needed. Polski: Wtyczka pozwala na wyświetlanie grup podrzędnych. Wtyczka współpracuje z Group Color on User Link, od wersji IPS 4.4 nie jest ona potrzebna.

  Free

 20. 4 points
  To się nazywa szablony moderacyjne w ACP. Poszukaj, skonfiguruj, zapisz, używaj.
 21. 4 points
 22. 4 points
  A ja od siebie przyznaję Ci średnio zaszczytny tytuł górnika miesiąca. Temat założony prawie dekadę temu, a Ty się dziwisz że darmowe hostingi wymienione w temacie nie działają Dzięki Na takim hostingu to sobie możesz postawić swoją autorską stronę: <html> <body> Jestem górnikiem miesiąca! </body> </html> Bo na pewno nie forum IPB. No chyba, że pisałeś tego posta w roku 2008/2009 z Internet Explorera i właśnie się wysłało.... To polecam zmianę przeglądarki, najnowszy Firefox i z internetem będziesz na bieżąco
 23. 4 points
  Witaj, Możesz potem zrobić magistra, doktorat, profesurę albo zająć się jakimś biznesem. W sumie to jedno drugiego nie wyklucza W sensie modlitwę? Możesz, jeśli czujesz taką potrzebę. Aczkolwiek poprawnie zainstalowane IPS4 powinno działać i bez pomocy z niebios. Tak twierdzą autorzy obecnej bety IPS 4.X. A tak na serio - raz zakupiona licencja jest dożywotnia. Po 6 miesiącach wygasa jedynie support, dostęp do aktualizacji, usługa antyspamowa i dawniej dochodził do tego także darmowy czat dla 5 osób i wizualny edytor stylów - nie wiem jak jest teraz. Jak będziesz chciał mieć nadal dostęp do aktualizacji, supportu itd. to będziesz musiał odnowić licencję. A jak nie, to nie. Forum będzie działać legalnie na tej wersji, którą zainstalujesz jako ostatnią przed wygaśnięciem licencji.
 24. 4 points
  Czułe powitania w nowym 2017 roku! Szczególnie gorąco witam wszystkich, którzy jeszcze trwają w boju i nie popełnili samobójstwa w naszym mlekiem i miodem płynącym kraju. I nie bez przyczyny o tym wspominam, albowiem niedawno media doniosły, że w Polsce liczba samobójstw jest już dwukrotnie wyższa od liczby osób, które giną we wszelkiego rodzaju wypadkach. Najczęściej odbierają sobie życie ludzie młodzi w wieku 30-49 lat, z czego aż 5200 na 6000 samobójców to mężczyźni. Ale dzisiejsza pogadanka będzie o dzisiejszym wydarzeniu oraz wydarzeniach poprzedzających, które w znaczącym stopniu uderzą we wszystkich Polaków i doprowadzą do destrukcji kraju. Data 10 lutego 2017 roku niewątpliwie nie zapisze się kolorowymi barwami w historii współczesnej Polski, albowiem tego dnia Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nowy banknot o nominale 500 złotych. Mimo iż sam banknot jest kolorowy i może niektórym się podobać: to niestety jego wprowadzenie nie świadczy niczego dobrego. A że Polacy nie zdają sobie sprawy z tego jaką zbrodnię popełnił rząd Rzeczypospolitej Polskiej raz Narodowy Bank Polski, pokazuję i objaśniam. Historia wielu współczesnych państw pokazała niejednokrotnie, że kiedy w państwie dzieje się źle, wtedy zaczyna szaleć inflacja. A kiedy emitowany pieniądz jest wart coraz mniej, wtedy potrzebujemy go coraz więcej, aby zaspokoić nasze potrzeby. Jeszcze gorzej sprawa się ma, kiedy mamy do czynienia z krajem socjalistycznym, jakim niewątpliwie jest Polska, gdzie rząd zajmuje się poborem podatków i redystrybucją dóbr głównie za pomocą socjalistycznych wynalazków, takich jak system emerytalny, zasiłki dla poszczególnych grup społecznych (np. program 500+, zasiłek dla bezrobotnych). Wówczas rząd potrzebuje coraz więcej pieniędzy i nakłada coraz wyższe podatki. Ale to też nie trwa wiecznie, bo w końcu podatki osiągają tak wysoki poziom (jak w Polsce gdzie wynoszą ponad 83%), że płatnicy podatków nie są w stanie zaspokoić rosnących potrzeb rządu. Zupełnie jak ten osiołek: Wówczas ludzie albo bankrutują, albo przenoszą się do szarej strefy, albo wyjeżdżają (przenoszą swój biznes) za granicę albo niestety odbierają sobie życie. Dlatego rząd musi sobie radzić sam i wtedy albo: 1. Pożycza pieniądze od zagranicznych banków - co już nastąpiło, bo jak niedawno słyszeliśmy zegar długu publicznego Polski przekroczył kwotę 1 biliona złotych (wraz z długiem ukrytym to ponad 4 biliony złotych), 2. Albo lub jak to w przypadku Polski oraz dodrukowuje sobie pusty pieniądz, tzw. pieniądz fiducjarny. Ponieważ Narodowy Bank Polski od dłuższego czasu drukuje sobie pieniądze bez pokrycia (tak samo jak Europejski Bank Centralny robi z Euro), jego wartość notorycznie spada. A zatem dochodzi do sytuacji, kiedy za tę samą kwotę możemy kupić coraz mniej dóbr. Kiedy wejdziemy na stronę Narodowego Banku Polskiego, zobaczymy taki o to nagłówek: Ale czy aby na pewno? Pamiętam doskonale rok 1994, ostatni rok przed denominacją wprowadzoną przez Hannę Gronkiewicz Waltz - ówczesnego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Denominacja została przeprowadzona w stosunku 1:10 000. Oznacza to że banknot 10 000 PLN został wymieniony na 1 zł, banknot 100 000 zł na 10 zł, banknot 1000 000 zł na 100 zł a popularna 100-złotówka stała się jednym groszem. Tak Hanna Gronkiewicz - Waltz promowała nowe banknoty: Wówczas najwyższym nominałem był banknot 2000 000 złotych z Ignacym Janem Paderewskim, wymieniony na współczesne 200 zł. Niewielu jednak wie, że ówczesna prezes Narodowego Banku Polskiego miała zamiar wprowadzić do obiegu banknot 5000 000 zł z Józefem Piłsudskim gdyby nie udało się natychmiast zdenominować złotówki. Andrzej Heidrich, projektant większości polskich banknotów, przygotował taki nominał: Jednak nie został on nigdy wprowadzony do obiegu, ponieważ dokonano denominacji. Stare banknoty przez rok były używane w obiegu na równi z nowymi (co powodowało wiele zabawnych sytuacji w sklepach, kiedy np. ekspedientka zmuszona była wydać dwieście tysięcy i trzydzieści dwa grosze), jednak stare banknoty bardzo szybko zniknęły z obiegu. Spóźnialscy mogli je wymieniać w banku jeszcze przez 10 lat. Niestety od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przez 22 lata rządów socjalistycznych pod barwami AWS, Platformy Obywatelskiej, SLD, PSL, PiS złotówka mocno straciła na wartości, a socjalistyczne programy zaczęły pochłaniać coraz więcej i więcej pieniędzy. Jeśli w 1994 roku byliśmy w stanie wziąć 100 000 zł i zrobić przyzwoite zakupy, to dziś kwota 10 zł nie wystarczy nam już na zakup chociażby chleba, mleka, masła i 100g szynki. A przecież NBP dba o wartość pieniądza! Czyż nie? Otóż nie, co postaram się zaraz udowodnić. W 2013 roku Narodowy Bank Polski ogłosił, że wprowadzi do obiegu nowe zmodernizowane banknoty 10, 20, 50 oraz 100 zł. Już w 2014 roku nowe banknoty pojawiły się w naszych portfelach: NBP wprowadził nowe banknoty rzekomo w trosce o bezpieczeństwo, gdyż nowe zabezpieczenia miały utrudnić fałszowanie banknotów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby NBP każdy wprowadzony do obiegu stary banknot zastąpił nowym. Tymczasem NBP uznał, że obie wersje są ważnym środkiem płatniczym bezterminowo! Oznacza to, że cała operacja poprawy zabezpieczeń polskich banknotów to jeden wielki pic na wodę. Albowiem skoro stare banknoty o rzekomo słabych zabezpieczeniach nadal są prawnym środkiem płatniczym, to nic nie stoi na przeszkodzie aby fałszerze nadal je sobie drukowali. Czyż nie? Tymczasem po trzech latach od przeprowadzenia tej operacji stare banknoty jak i nowe znajdują się na równi w obiegu i wcale nie widać, żeby tych starych było mniej. Zwróćcie na to uwagę, kiedy będziecie wypłacać pieniądze z bankomatu czy dostawać resztę w sklepie. Szanse, że dostaniecie stary lub nowy banknot są takie same. A to znak, że NBP wcale nie wcale nie wycofał z obiegu starych pieniędzy, tylko podwoił ilość gotówki znajdującej się w obiegu. W 2016 roku to samo spotkało banknot o nominale 200 zł. Niestety i to nie zaspokoiło potrzeb rządu. Zaciągnięte 20 miliardów złotych pożyczki na program 500+ trzeba czymś spłacić. Dlatego Narodowy Bank Polski, jak sam dumnie ogłosił, postanowił sprostać społecznemu zapotrzebowaniu na duże nominały i w dniu dzisiejszym wprowadził do obiegu banknot 500 zł. Nie wszyscy przyjęli to z entuzjazmem, dlatego: Przyznam się szczerze, że dawno mnie nic tak bardzo nie rozbawiło, jak to oświadczenie. Z tej jednej wypowiedzi NBP możemy śmiało wywnioskować, że: 1. Wcale nie chodziło o uzupełnienie zapotrzebowania na duże nominały w społeczeństwie. Z resztą komu w dzisiejszych czasach potrzebne są duże nominały, gdy dwusetki rzadko się zdarzają, a większość operacji jest bezgotówkowa? 2. NBP przyznał otwarcie, że wydrukował 50 milionów pięćsetek = dodrukował 25 miliardów złotych. Czyli mniej więcej tyle ile obecna władza potrzebuje w roku bieżącym na realizację socjalistycznych zachcianek. Ze świecą szukać wycofanych z obiegu starych banknotów o wartości 25 miliardów złotych. 3. Jednym z częściej spotykanych banknotów jest poczciwa 20-złotówka, której w obiegu jest raptem 100 000 000 sztuk. Czy naprawdę pocieszeniem jest, że najwyższy nominał będzie dodrukowany w liczbie połowę mniejszej? Studiując dane NBP można się dowiedzieć jeszcze ciekawszych rzeczy. Najpopularniejszym i najliczniej wydrukowanym banknotem jest banknot o nominale 100 zł. W kwietniu 2007 roku było wydrukowanych i wpuszczonych do obiegu 462 miliony sztuk tego banknotu. W kwietniu 2014 roku było już tego 942 miliony sztuk, czyli ponad dwukrotnie więcej! A ile ich jest w obiegu po wydrukowaniu nowej zmodernizowanej wersji? Sprawdźcie sami Ja natomiast dla kontrastu podam przykład Wielkiej Brytanii. Tam od lat największym nominałem jest banknot 50 funtowy, a i tak przeważnie spotkać go można jedynie w bankach. W sklepach jest prawdziwą rzadkością i nikt nie płacze z tego powodu. 5, 10 czy 20 funtów w zupełności wystarcza żeby zrobić zakupy. A co ciekawe we wrześniu 2016 roku Wielka Brytania również zmodernizowała swój banknot 5-funtowy. Ale na zupełnie innej zasadzie. Od września zaczęły się pojawiać nowe polimerowe 5-funtówki: A stare papierowe? Cóż, w listopadzie trudno już było taką spotkać, w obiegu zdecydowanie królowała lepiej zabezpieczona wersja polimerowa. A papierowa wersja w kwietniu 2017 roku przestaje być prawnym środkiem płatniczym i będzie ją można wymienić na nową jedynie w bankach. Można? Można. Ale to trzeba by mieć blade pojęcie o gospodarce i nie rabować własnych obywateli z ich ciężko zarobionych pieniędzy. A drukowanie pieniądza jest niczym innym jak podatkiem inflacyjnym, który płacimy my wszyscy płacąc za coraz droższe towary i usługi. Obyśmy niebawem w Kaczystanie nie skończyli jak obywatele innych krajów socjalistycznych, takich jak Wenezuela: III Rzesza: Czy Zimbabwe... Najwyższy czas się obudzić i nie pozwolić się okradać drakońskimi podatkami oraz bandyckim niszczeniem wartości naszych pieniędzy. Wkrótce dodam kolejny zaległy zeszłoroczny wpis na bardzo pokrewny temat. A tymczasem życzę wszystkim w nowym 2017 roku samych sukcesów, powodzenia w walce z socjalizmem i oby III RP wreszcie zbankrutowała w całości, a na jej gruzach powstała normalność z wolnym rynkiem i silnym, bogatym i szczęśliwym narodem. Jurij P.S. A władzom Kaczystanu jak i jego mieszkańcom z pewnością przyda się powtórzyć lekcję ekonomii znanego bogatego kaczora (który nie tylko ma konto w banku ale i swój własny skarbiec) czym się kończy inflacja i dodruk pieniądza:
 25. 4 points
 26. 4 points

  Version 1.0.0

  118 downloads

  Lista pierwotnie opublikowana dla wersji 3.4 i 4.0 Czarna lista polskich słów uważanych za wulgarne. Stan na dzień dzisiejszy to: 1904 frazy (w różnych odmianach, z ogonkami i bez polskich znaków oraz z najczęściej powtarzanymi błędami ortograficznymi). Wszystkie wyrazy zostały ocenzurowane metodą 'Dokładnie' - zapobiegnie więc to nieprawidłowemu wykrywaniu. === Świeża instalacja: Przejdź do ACP System Publikowanie zawartości Zakładka Filtry słów Dodaj nowy filtr Zakładka Import Wybierz plik z dysku Następnie kliknij Zapisz

  Free

 27. 4 points
  W tym temacie chciałbym Wam podać jeden prosty sposób za pomocą którego można naprawdę bardzo mocno przyśpieszyć naszą stronę. Platforma testowa to serwer Apache 2.4 działający pod systemem Debian 64bit Do testowania mojej strony tj. http://matma4u.plużyłem następujących narzędzi online: https://gtmetrix.com/ http://test.watchscript.pl/ https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ Instalacja na serwerze modułu mod_expires Nie wiem czemu programiści z IPS przegapili/nie docenili jakie wielkie możliwości stwarza dodanie do kodu strony nagłówka Expires Jak wiecie w czasie kiedy przeglądamy jakąś stronę www nasza przeglądarka tworzy tymczasowe kopie pobieranych obiektów zarówno w pamięci, jak i na dysku. Dzięki temu podczas kolejnej wizyty na tej samej stronie, cześć danych znajduje się już na naszym komputerze (lokalnie) a co za tym idzie w znaczący sposób poprawia się szybkość jej wczytywania. I tu właśnie jest pole do popisu dla nas. Wystarczy zainstalować moduł mod_expires na serwerze i w pliku .htaccess wprowadzić odpowiednie zmiany by przyśpieszyć naszą stronę o kilkanaście procent. Moduł ten jest odpowiedzialny za dodanie do kodu strony nagłówka Expires. Nagłówek Expires, informuje przeglądarkę jak długo dany obiekt jest aktualny tzn jak długo ma być przechowywany na naszym dysku. Pozwala wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki do szybszego ładowania wybranych elementów. W ten prosty sposób ograniczamy liczbę zapytań do serwera, zmniejszamy zużycie transferu i skracamy czas ładowania się strony. Po instalacji modułu musimy edytować plik .htaccess. Otwieramy go i na samym dole dodajemy kod: <IfModule mod_expires.c> <Filesmatch "\.(jpg|jpeg|png|gif|js|css)$"> ExpiresActive on ExpiresDefault "access plus 8 days" </Filesmatch> </IfModule> Za pomocą pierwszej linii kodu sprawdzamy czy moduł mod_expires.c jest ładowany przez Apache. Jeżeli tak to następuje wykonanie instrukcji zawartych pomiędzy <IfModule mod_expires.c>.....</IfModule> Zawsze używam takiej składni, dzięki temu, gdy jakiś moduł przestanie działać to nie zobaczę na ekranie mojego monitora komunikatu z mojej strony: Internal Server Error (500) W kolejnych liniach kodu przypisujemy plikom o wybranych rozszerzeniach czas ważności tzn jak długo moją być przechowywane przez przeglądarkę na naszym dysku. Jest to wersja uproszczona kodu, którą ja wykorzystuje i która świetnie sprawdza się. Oczywiście jeżeli chcemy mieć pełną kontrole nad każdym plikiem możemy użyć następującej wersji: <IfModule mod_expires.c> ExpiresActive on ExpiresDefault "access plus 2 months" ExpiresByType image/jpg "access plus 8 days" ExpiresByType image/jpeg "access plus 8 days" ExpiresByType image/png "access plus 8 days" ExpiresByType image/gif "access plus 8 days" ExpiresByType text/javascript "modification plus 1 day" ExpiresByType text/css "modification plus 1 month" </IfModule> Wyjaśnienie całej składni można znaleźć pod tym adresem: http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/mod_expires.html#AltSyn Jaka jest różnica pomiędzy access a modification? W przypadku access czas ważności liczony jest od momentu, gdy przeglądarka ostatni raz pobrała dany plik/obiekt W przypadku modification czas ważności liczony jest od ostatniej modyfikacji danego pliku/obiektu na serwerze
 28. 4 points
  Cycki. Jeśli będą cycki, to sukces gwarantowany!
 29. 4 points
  Nie da się "sprzedawać, odsprzedawać" stylu nie łamiąc punktu pierwszego mówiącego o rozpowszechnianiu. Takie masło maślane. Nawet gdybym chciał pobierać za niego opłaty pośrednio, przez moją siostrę
 30. 4 points
  Dział Giełda będzie odpowiednim miejscem na takie propozycje.
 31. 4 points
  Wy tak na serio? Wasze IP różni się tylko ostatnim członem - taaaaaaak, to przypadek, mega przypadek. Jeśli uważacie (uważasz), że to forum to miejsce na takie pseudo zagrania SEO to się grubo mylicie. Czekam 24h na przyznanie się oraz wyszczególnienie które konto z podanych 3 w tym temacie ma zostać na forum, a dwa pozostałe usunięte. W przeciwnym razie polecą wszystkie. Stop pseuo seospecjalistom.
 32. 4 points
  Spolszczenie od IPSBeyond, przykłady: Dodatkowo kryptoreklama: (gallery_detailed_bandwidth)
 33. 4 points
  Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od forum. Ja to widzę tak: Wybierając IPB 3.4.8 zyskujesz: Sprawdzoną i w pełni funkcjonalną wersję forum ze wsparciem producenta przez najbliższe lata, Pełną dokumentację techniczną, Pełne spolszczenie z naszego forum http://forum.invisionize.pl/ , Mnóstwo dodatków i modyfikacji, Wsparcie developerów, Możliwość późniejszej aktualizacji do wersji 4.X, Możliwość przywrócenia backupu FTP i bazy SQL sprzed aktualizacji do wersji 4.X. Wybierając IPSuite 4.X zyskujesz: Nie oszukujmy się ale forum w wersji beta z dużą ilością błędów łatanych na bieżąco ( konieczne częste aktualizacje), Brak dokumentacji technicznej na chwilę obecną, Na chwilę obecną brak spolszczenia, Brak dodatków i modyfikacji, Brak wsparcia developerów z powodu braku dokumentacji technicznej (ale uczą się! =) ), Brak możliwości migracji do wersji 3.4.X. Dla mnie wybór jest oczywisty i gdybym miał teraz budować forum od nowa, wybrałbym wersję 3.4.8. Jasne, że do odważnych świat należy i jeśli masz ochotę, to możesz śmiało stawiać forum na wersji 4.X. Konsekwencje jednak znasz, a czy się na to zdecydujesz to już Twój wybór
 34. 4 points
  Ostatnio w temacie http://forum.invisio...plik-robotstxt/ poruszyłem problem optymalnych wpisów w pliku robots.txt. Jak wiemy plik ten służy do informowania robotów sieciowych, które zasoby naszej witryny mogą przeglądać (indeksować), a które mają omijać "szerokim łukiem". W kontekście używania IP.SEO plik ten ma dość ważne znaczenie - wspomaga tworzenie przez boty indeksu najbardziej wartościowych stron. Za pomocą ustawień IP.SEO bardzo precyzyjnie określamy, co powinno zostać zindeksowane, a za pomocą robots.txt określamy co powinno być potraktowane jako "szum". Na podstawie własnych doświadczeń i analizy danych pobranych z narzędzi dla webmasterów (Google) stworzyłem taki plik robots.txt: User-agent: * Disallow: /admin/ Disallow: /cache/ Disallow: /converge_local/ Disallow: /hooks/ Disallow: /ips_kernel/ Disallow: /retail/ Disallow: /public/style_captcha/ Disallow: /index.php?&unlockUserAgent=1 Disallow: /*app=forums Disallow: /*app=core Disallow: /*app=members Disallow: /*app=calendar Disallow: /*app=blog /usuń ten wiersz, jeśli nie masz zainstalowane IP.Blogs/ Disallow: /*app=downloads /usuń ten wiersz, jeśli nie masz zainstalowane IP.Downloads/ Disallow: /*app=gallery /usuń ten wiersz, jeśli nie masz zainstalowane IP.Gallery/ Disallow: /*&p= Disallow: /*&pid= Disallow: /*&hl= Disallow: /*&start= Disallow: /*view__ Disallow: /*&view= Disallow: /*?s= Disallow: /*&s= Moja rada Jeżeli nie posiadasz w katalogu głównym pliku robots.txt to utwórz go. Dzięki temu precyzyjnie określisz strefy dostępu i zaoszczędzisz na transferze serwera, który marnotrawią boty mające pełen niczym nieskrępowany dostęp do Twojej witryny. Uwaga! Jeżeli zainstalowałeś skrypt forum nie w katalogu głównym lecz np. w katalogu mojepiekneforum to pierwsze siedem wpisów powinno wyglądać następująco: Disallow: /mojepiekneforum/admin/ Disallow: /mojepiekneforum/cache/ Disallow: /mojepiekneforum/converge_local/ Disallow: /mojepiekneforum/hooks/ Disallow: /mojepiekneforum/ips_kernel/ Disallow: /mojepiekneforum/retail/ Disallow: /mojepiekneforum/public/style_captcha/
 35. 4 points
  @ lecik: Taki fachowiec jak Ty powinien wiedzieć, że nie można legalnie sprzedać wygasłej licencji: http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/78-legalno%C5%9B%C4%87-forum-ipb/
 36. 4 points
  Bo chodzi o to by w pozycjach Google nie upaść za daleko, Jak te nie pozycjonowane fora CS'a wszelakiego, Chodzi o to, by Admin chciał słuchać Co mu IPS powiedzieć chce do ucha Że po mej głowie, czasem się ich boję Chodzą słowa nie do powiedzenia Nie do powiedzenia (nie do powiedzenia) Chodzą słowa nie do powiedzenia Nie do powiedzenia Dzień dobry, kocham IPB Już wypełniłem zalecenia SEO w ACP Dzień dobry, kocham IPB Nie chcę mego forum w wynikach wyszukiwania stracić, więc Jeszcze więcej Dzień dobry, kocham IPB Wypełnim dziś te rady SEO we dwoje Dzień dobry, kocham IPB To zapyziałe Google niech o tym wie. Pokaż jakie rady Ci się wyświetlają i z czym masz konkretnie problem, to będziem radzić coś dalej
 37. 4 points
  Za plusa to się skuszę. Wyłącz po prostu rozszerzenia w ACP Rozszerzenia, prawdopodobnie: Upcoming Birthdays i Upcoming Calendar Events
 38. 4 points
  Witajcie po dość długiej przerwie. Od ostatniego wpisu wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy, między innymi urzędy w bankrutującej US i A zostały pozamykane a za 3 dni przekonamy się, co będzie z tym krajem dalej, Hanna Gronkiewicz - Waltz pozostanie na swoim stołku co najmniej jeszcze przez rok i dzięki nieważnemu referendum może beztrosko demolować i doprowadzać do ruiny Warszawę, w bankrutującej Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od 1945 roku czyli od zakończenia II Wojny Światowej organizacje humanitarne zaczęły wydawać biednym żywność, a Polska reprezentacja nie dała rady Ukraińcom i nie poleci na mundial do Brazylii. Jednak nie o tym będzie dzisiejszy wpis. Dzisiaj zajmiemy się zmianami, jakie niebawem zagoszczą w naszych portfelach. Jako że jedną z moich pasji jest numizmatyka, nie sposób nie wspomnieć o tak znaczących zmianach w świecie pieniądza papierowego. W kwietniu bieżącego roku NBP ogłosiło, że zamierza wprowadzić zmiany w zabezpieczeniach polskich złotówek. Pod koniec września zaprezentowano nowe wzory banknotów. Wprowadzone do obiegu w 1995 roku banknoty z leciwymi już zabezpieczeniami zostaną stopniowo zastępowane nowymi od kwietnia 2014 roku. Różnice nie są zbyt duże, ale osoby spostrzegawcze mogą być zaintrygowane, gdyż zmiany zostaną wprowadzone w najpopularniejszych nominałach: 10, 20, 50 i 100 PLN. Dwusetka z Zygmuntem zostanie póki co bez zmian. Tak wygląda stara stówa: A od kwietnia 2014 będziemy oglądać taką: Więcej szczegółów na temat nowych zabezpieczeń możecie znaleźć w broszurce NBP: http://nbp.pl/bezpiecznepieniadze/informacja.pdf . Ale to nie jedyna stówa, która ulegnie zmianie. Również Amerykanie postanowili ulepszyć zabezpieczenia w swoim rodzimym dolarze. Dlaczego zaistniała taka konieczność i jaki w tym udział miała min. Korea Północna, dowiedzie się z tego materiału: Historia amerykańskiego Dolara jest bardzo ciekawa, jeśli interesujecie się numizmatyką, to warto się z nią zapoznać. Ponad sto lat temu nastały czasy, kiedy dolar był walutą opartą na parytecie złota. Oznaczało to, że jednostka pieniądza była odpowiednikiem określonej wagi złota i emitent (czyli bank amerykański) był zobowiązany do wymiany danego banknotu na złoto, jeśli jego posiadacz sobie tego zażyczył. Było to genialne rozwiązanie, bo zapewniało dużą stabilność waluty, przedsiębiorcy mieli do niej duże zaufanie i ułatwiało to wiele spraw. Niestety od lat 70-tych zrezygnowano z parytetu złota i skutki tamtych decyzji narastają do dziś. Jeszcze pół wieku temu amerykański bank emisyjny mógł wydrukować tyle dolarów, ile złota posiadał. Obecnie FED drukuje dolary bez opamiętania, a wartość tego pieniądza leci na łeb na szyję. Dlaczego więc dolar jest jeszcze akceptowany na niemal całym globie, skoro z każdym dniem jest coraz mniej warty? O tym opowie Wojciech Cejrowski: No dobrze, skoro póki co dolary nie są jeszcze bezwartościowymi świstkami papieru, przyjrzyjmy się jak przez lata zmieniała się amerykańska stówa. 100 dolarów USA w 1862 roku: 100 dolarów USA w 1878 roku: 100 dolarów USA w 1890 roku: Po raz pierwszy Beniamin Franklin zagościł na stówie dopiero w 1914 roku: W 1928 roku banknot przybrał grafiki znane nam do dziś: Od 1969 roku na banknotach nie uświadczymy już informacji, że naszą stówę możemy wymienić na złoto: Drastyczna zmiana wyglądu dolarów nastąpiła w 1996 roku, kiedy portret Beniamina Franklina (oraz portrety innych prezydentów na mniejszych nominałach) zostały znacząco powiększone. W 2010 roku zaprezentowano nowe zabezpieczenia dolarów, a 8 października 2013 roku wprowadzono nową wersję banknotu 100$ do obiegu. Jeśli wybieracie się do stanów lub będziecie wymieniać pieniądze, nie przestraszcie się. Tak wygląda najnowsza stówa prosto z USA: Ale czy jest to powód do radości? Czy jest to powód aby mieć poczucie dobrze zabezpieczonego pieniądza? Teoretycznie tak, bo przecież zanim fałszerze nauczą się podrabiać nowe banknoty, trochę czasu minie, pomyśli zapewne wielu z Was. I teoretycznie jest to prawda. W praktyce jednak, nowe zabezpieczenia na banknotach nie uchronią nas przed najbardziej niebezpiecznym z fałszerzy - bankiem emisyjnym, który te banknoty wydrukował. Skoro nie ma zabezpieczenia w postaci zdeponowanego w sejfie złota, to cóż stoi na przeszkodzie, by w dobie kryzysu kiedy jest u nas krucho z kasą po prostu sobie dodrukować trochę zielonych? Któż z nas nie marzył o prywatnej drukarni dolarów czy innej waluty? Niestety takie działanie niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Ekonomiści tak dodrukowane pieniądze nazywają ukrytym podatkiem inflacyjnym. Ten podatek płacą Amerykanie, ten podatek płacą także Europejczycy oraz płacimy go my. Bo zarówno bank w Brukseli jak i PWPW w Warszawie dodrukowują Euro i Złotówki na potęgę. Nie ma się co dziwić, wszystkie państwa socjalistyczne, jak USA, EU czy Polska mają poważne problemy finansowe, więc kombinują jak mogą. Do czego to doprowadzi? O tym opowie Sknerus McKwacz - najbardziej zamożna kaczka na świecie, która wie jak się obchodzić z pieniędzmi, w przeciwieństwie do Obamy, Barroso czy Rostowskiego. Nie, nie - to nie żart. Dawniej bajki bawiły i uczyły. Potem stawały się coraz głupsze, aż w końcu zniknęły z anteny bankrutujących stacji telewizyjnych. Najnowszy przykład - zakończenie emisji wieczorynki w TVP. Zapraszam Was do obejrzenia krótkiej bajki, dającej do myślenia i uświadamiającej co nas czeka w niedalekiej przyszłości, jeśli kraje socjalistyczne się nie opamiętają, nie skończą z drukowaniem bezwartościowego pieniądza i nie przywrócą parytetu złota, tak jak to czynią obecnie Chiny. http://youtu.be/AINUmE_4834 Jak widzicie problem jest bardzo poważny i jeśli nic się nie zmieni, skończymy jak mieszkańcy Zimbabwe: A czarny scenariusz z filmu Idiokracja stanie się rzeczywistością: Czego oczywiście nikomu nie życzę. Bierzmy przykład z Chin, inwestujmy w złoto, bo kto wie co nam jeszcze socjaliści zgotują, zanim doszczętnie zbankrutują...
 39. 4 points
  Niebawem w całej Unii Europejskiej takie dialogi: staną się szarą codziennością. Wszystko za sprawą unijnej dyrektywy zakazującej sprzedaży tego typu papierosów. Co prawda odnośnie slimów doszli do jakiegoś consensusu, ale mentolowe mają być zakazane. Co znacząco uderzy w Polską gospodarkę, jak gdyby mało nam było problemów z wykończonym rolnictwem, budownictwem, przedsiębiorczością i tak dalej... Ja tam stratny nie będę bo nie palę, ale szlag mnie trafia i krew zalewa jak krok po kroku, dyrektywa po dyrektywie ogranicza się naszą wolność, traktując dorosłych ludzi gorzej niż bydło. A to nie wolno sobie kupić zwykłych żarówek, a to papierosów, a to leków bez recepty, a za hodowlę podejrzanych krzaków w ogródku można iść za kraty. I całkowicie nie rozumiem kto i jakim prawem narzuca nam taką dyktaturę. Człowiek dorosły jeśli ma potrzebę trucia się papierosami mentolowymi, to powinien mieć do tego prawo. Tak samo jeśli chce się zaćpać lub zapić - jego sprawa. I nikomu nic do tego. Oto obiecane nagranie z czwartkowego spotkania w Klubie pod Jaszczurami. Nie moja produkcja i ciemny obraz, ale da się słuchać I jeszcze jeden ciekawy wywiad z głodującym od 10 czerwca Januszem Kowalikiem: Warto posłuchać i się nad tym zastanowić, bo to może spotkać każdego z nas. Na szczęście przedsiębiorcy się budzą z letargu i już nie tylko pan Grzegorz Sowa walczy o swoje z ZUS'em. I bardzo dobrze! Tymczasem solidne ramy: zostały nabyte i przy dobrych wiatrach jeszcze w tym tygodniu hardware zostanie zaktualizowane
 40. 4 points
  From Tusk Till Dawn vol. I Jak zapewne wiecie, uczestnicy spotkań np. anonimowych alkoholików rozpoczynają swoje wypowiedzi od pewnego wyznania. A że temat jest ważny i zanosi się na dłuższą wypowiedź (dwuczęściową), skorzystajmy z tego wzorca. I wbrew pozorom nie uważam tych głosów za zmarnowane. Ale o tym potem. Każde stworzenie boskie na tym łez padole ma w genach zaprogramowaną taką "bańkę wstańkę". Jak się młode zwierzę czy człowiek przewróci, to usiłuje wstać. Jak się człowiek gdzieś pomyli lub zrobi błąd, to zaczyna kombinować jak ten błąd naprawić. I to jest naturalne. Jak zapewne wiecie z autopsji - każdy początkujący administrator forum IPB jak coś sknoci, to zagląda na IZE w poszukiwaniu pomocy. Źle coś wpisze do bitu i forum się wysypie, to przywraca zmiany w bicie. Jak coś poważniejszego i pojawia się fatal error, to prosi o radę DawPi'ego lub support IPS. Jak komuś się popsuje Sony Ericsson, to pisze do Jurija lub śmiga do serwisu w-support. Jak w domu się coś popsuje, to żona wykorzystując równouprawnienie nęka męża żeby naprawił. I to jest naturalne, nie ma w tym nic dziwnego Tak samo naturalną sprawą jest, że każdy inteligentny człowiek ma jakieś zainteresowania. Ja mam ich wiele. Jednym z nich jest studiowanie historii Polski po roku 1945 - czyli cały okres PRL aż do dziś. Oraz studiowanie historii ZSRR oraz zjawiska zwanego Socjalizmem. Tylko był mały szkopuł. Od małego byłem wychowywany "na prawicowca". Przynajmniej tak mi się wydawało. Zła komuna - dobra Solidarność. Zły Dziennik Telewizyjny - dobre Wiadomości. Zła Trybuna ludu - dobra Gazeta Wyborcza. Zły Jaruzelski, Kiszczak, Rakowski - dobry Wałęsa, Mazowiecki, AWS, Unia Wolności, Platforma Obywatelska. Zły PRL - dobra III RP. Podejrzewam, że wielu z Was ma podobne doświadczenia. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie zapaliło mi się w głowie światełko i to właśnie dzięki Donaldowi Tuskowi W minione wakacje zabłądziłem na Youtube w zaułek zwany "Nocna zmiana". Film dokumentalny bazujący na książce Lewy czerwcowy ilustrujący wydarzenia z czerwca 1992 roku, kiedy to rząd Jana Olszewskiego został odwołany. Jako pasjonat tamtego okresu nie mogłem przegapić takiej okazji. I ku mojemu zdumieniu z każdą minutą oglądania tego filmu wytrzeszcz patrzałek miałem coraz większy. Dla zilustrowania polecam obejrzeć ten fragment: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=e4f0UY5HF7Y#t=2602s A dla koneserów cały film: Nocna zmiana Jakież było moje zdumienie, gdy na filmie zobaczyłem same znajome twarze Film sklecony z materiałów archiwalnych z 1992 roku, a mamy 2012 rok, minęło 20 lat i te same gęby w każdym głównym wydaniu Wiadomości? Ja rozumiem, przypadek - jedna, dwie osoby. Ale... Kaczyński, Macierewicz, Wałęsa, Pawlak, Niesiołowski (ten od szczawiu i śliwek) no i ten pan na zaprezentowanym fragmencie - poznajecie? Tak, tak. To nasz umiłowany Donek Tusk 20 lat wcześniej. I wtedy po raz pierwszy zaświtało mi w głowie. Skoro od 20 lat ci sami ludzie sterują Polską, to chyba muszą być w tym dobrzy. A skoro dług publiczny rośnie, bezrobocie rośnie, podatki rosną, ceny rosną, miliony ludzi z kraju wyjeżdżają, firmy i przedsiębiorstwa bankrutują - więc chyba dobrze nie jest? No dobrze. Ja byłem młody, głupi, miałem inne zainteresowania, mogłem się wpuścić w maliny i zmarnować dwa głosy, bo każdy zasługuje na drugą szansę. Ale pozostałe 38 milionów rodaków niczego nie zauważyło? Zgodnie z naturą, czyli tym co napisałem na początku - każda żywa istota dąży do naprawiania swoich błędów. Nawet kompletny imbecyl jak sobie zaleje herbatę wrzątkiem i chwyci szklankę a potem się poparzy, to zacznie kombinować jak chwycić tę szklankę tak, żeby nie bolało. Czyż nie? Więc skoro od 20 lat ci sami ludzie dokonują tych samych zmian (min. podnosząc podatki), to czemu 38 milionów obywateli oczekuje różnych rezultatów? Zaczęło do mnie docierać, że nie ważne czy zagłosujemy na PO czy PiS czy SLD czy cokolwiek innego oglądanego do dziś w Wiadomościach. To nadal będą ludzie z tego filmu. Tym razem w poszukiwaniu solucji głos wewnętrzny kazał mi się zainteresować losami tych, których możemy zobaczyć na filmie, ale we współczesnych mediach już o nich nie usłyszymy. From Tusk Till Dawn vol. II - European Blood Money Po obejrzeniu dziesiątek godzin wykładów i wysłuchaniu dziesiątek godzin audycji na Youtube można powiedzieć że przeinstalowałem sobie system na nowo. Z takiego który wydawał mi się prawicowy na faktycznie prawicowy. Dzięki temu udało mi się wyeliminować około 90% bugów i wszystkie elementy łączyły się w całość. Dla zainteresowanych skrócona lista wprowadzonych bug fixów: PO, PiS, Ruch Palikota, Solidarna Polska, AWS, Unia Wolności to nie prawica, tylko lewica. Tak jak SLD czy PZPR. podczas obrad okrągłego stołu w 1989 roku wielu wielu lewicowych ludzi z Rakowskim na czele zaprosiło do obrad "swoich" i dokonano wielu zmian, by tak naprawdę nie zmieniło się nic. Tym samym słowa Kazika z utworu 4 pokoje "Socjalizm totalitarny zamienił się w koncesyjno - etatystyczny" stały się zrozumiałe jasno i klarownie Od ponad 20 lat urządza się szopkę dla obywateli, wmawiając im że mają prawo wyboru pomiędzy prawicą i lewicą a de facto... =) KC PZPR nie przekazała władzy Solidarności, tylko służbom specjalnym, które sterują całym tym cyrkiem karmiąc nam Amber Goldami, Brunonami K. i innymi aferami, żeby trzepać kasiorę i ludzie mieli o czym gadać. Owych służb specjalnych nie kontroluje już nikt. Onet.pl, Wirtualna Polska, TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Gazeta Wyborcza to nie są wolne media, tylko reżimowe. Z reżimowych mediów dowiemy się o tym: co nowego wymyślił reżim, tematach zastępczych czyli jaką kieckę założyła Natalia Siwiec lub co porabia mama Madzi z Sosnowca, co jeść, gdzie się ubrać, jak zapłacić podatki i dlaczego ich podwyżka jest dla nas korzystna, natomiast nie dowiemy się o krajach i ludziach którzy się rozwijają bo robią rzeczy dokładnie odwrotne niż polski rząd i Unia Europejska. od 2009 roku Polska nie jest krajem niepodległym, bo dzięki traktatowi Lizbońskiemu staliśmy się jednym ze stanów Unii Europejskiej i co oni po wiedzą - my musimy wykonać inaczej zapłacimy kary finansowe, mamy w Polsce socjalizm (teraz euro-socjalizm) a nie kapitalizm. Skoro od 20 lat podnoszą podatki i doszli już do ~85%, a rezultat takich rządów zwany kryzysem się pogłębia, to może wypadałoby pójść w drugą stronę? Przecież każda istota rozumna chce, żeby było lepiej. Ja rozumiem - chcą kraść i mieć socjalizm - to zrozumiałe. Im żyje się lepiej a kwoty na kontach bankowych pęcznieją. Tylko czemu przez te 20 lat nie wprowadzili ani jednej ustawy, dzięki której ludzie odetchnęli by z ulgą i coś by się zmieniło w kraju in plus? Od ustawy Wilczka z końca lat 80-tych Tusk nie wprowadził ani jednej ustawy, która ulżyłaby ludziom, firmom, przedsiębiorcom. I ta zagwozdka nurtowała mnie aż do tego tygodnia. A z pomocą znów przyszedł między innymi mister Tusk Pamiętacie, jak obiecywał, że obniży podatki? Pamiętacie. Co zrobił po dojściu do władzy? Podniósł je. A co dziś powiedział? Że jest święcie przekonany iż do końca 2014 roku stawka VAT nie będzie obniżona, jeśli sytuacja gospodarcza się nie poprawi. Czyli możemy być pewni, że nie zmaleje, ale możemy się spodziewać, że wzrośnie. Od 1 kwietnia wzrasta z 8 do 23% VAT na kawę i herbatę. Co jeszcze? Czas pokaże. A skąd wiemy, że sytuacja gospodarcza się nie poprawi? Z autopsji moi mili. Skoro przez 20 lat podnosili podatki i sytuacja się pogarszała, trudno oczekiwać żeby kolejna podwyżka polepszyła tę sytuację No dobrze. Ale to nadal nie jest odpowiedź! Czemu do jasnej anielki nie wprowadzili choć jednej ustawy, nawet dla jaj czy świętego spokoju, która zdjęłaby choć jeden kilogram ciężaru z codziennego wozu problemów, z którymi męczy się każdy Polak: ? Odpowiedź jest zaskakująca i uzyskacie ją po obejrzeniu tego wykładu: 1. Część 1: 2. Część 2: W życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby wyznawać Cóż, te dwa głosy nie były zmarnowane. Dzięki temu doczekałem świtu w głowie i mogłem podzielić się tym z Wami. Pan Tusk otrzymał swoją szansę i może sobie mówić do woli, co będzie w 2014 roku. Bieriezowski do niedawna także snuł plany. Dał nam przykład Tarantino jak wampiry żerujące na naszej krwawicy zwyciężać mamy
 41. 4 points
  A więc to tak wyglądają blogi. Internetowe dzienniki pisane przez jednych ludzi, po to aby inni mieli co czytać. Zawsze ciekawiło mnie której ze stron bardziej się nudzi - czy tym co piszą, czy tym co czytają napisane w sieci wypociny, jakby nie mieli nic lepszego do roboty. Jedni piszą dla jaj - jak słynna swego czasu emo-martynka, która okazała się zmyśloną przez dwie nastolatki postacią. Inni, jak Katarzyna Tusk, pisze aby pochwalić się na co wydała ciężko zrabowane narodowi polskiemu przez swojego tatusia pieniądze. Co ciekawe - ów blog bije rekordy popularności wśród tychże właśnie obrabowanych obywateli, którzy zapewne również pojechaliby sobie na narty w Alpy, tylko tak się składa że nie mają za co. I zawdzięczają ten stan poniekąd tej samej osobie, której wdzięczna jest autorka bloga. Ot, ironia losu. Ba, nawet zapomniany przez niektórych słynny PRL-owski szyderca - Jerzy Urban - także założył swojego bloga. A mnie na cóż on? Tego nie wie samo KGB. Włączyli, to założyłem. A co sobie będę żałował. Globalne ocieplenie za oknem radośnie obwieszcza zbliżające się święta ( chyba Bożego Narodzenia? ) więc nie pozostaje nic innego jak napić się gorącej kawy i poszaleć po Liberty City. Jeśli ktoś zna skuteczny i sprawdzony sposób na poskromienie lenia, będę wdzięczny za podzielenie się nim w komentarzach lub na PW. A że robota się sama nie wykona, pora brać się za nią. Howgh
 42. 4 points
  Uff, jak gorąco. Nie wiem jak Wam, ale mi osobiście to globalne ocieplenie niesamowicie doskwiera. Dzisiaj było co najmniej fefnaście stopni w skali von Rompuya. Pociesza fakt, że Unia Europejska dzielnie walczy z globalnym ociepleniem i na tę walkę wydała już ponad 900 000 000 000 euro (słownie dziewięćset miliardów euro), co w przeliczeniu na jednego obywatela Unii Europejskiej daje kwotę około 2000 euro. Czyli po dzisiejszym kursie NBP - jakieś 8300 PLN od łebka. Teraz każdy sobie weźmie kalkulator, przeliczy na swój ulubiony trunek i łatwo dojdzie, ile by to było picia. Na szczęście nie musimy czekać aż walka zakończy się sukcesem, bo ludzkość wymyśliła wiele fajnych sposobów na przetrwanie takich upalnych dni. Jednym z moich ulubionych jest wylegiwanie się pod palmą na plaży i sączenie ulubionego trunku z lodem. Aktualnie modny jest Cypr, więc wyobraźmy sobie cypryjską plażę. Tzn. nie musimy sobie niczego wyobrażać, bo przez to przeklęte globalne ocieplenie mamy plażę za oknem, ale dla leniwych (którym się nie chce podnieść z krzesła i wyjrzeć za okno) pozwolę sobie wstawić przykładowe zdjęcia poglądowe. A więc jest plaża, morze, leżymy sobie pod palmą, sączymy ulubiony trunek z lodem, gdzieś na horyzoncie dochodzą wesołe dźwięki muzyki z czyjejś hacjendy: A jak to zwykle bywa na plaży, niejedno piękne młode ciało się w słońcu praży: I gdy tak sobie leżymy i podziwiamy, może się zdarzyć że (czy to pod wpływem słońca czy spożytego alkoholu) zaczną nurtować nas pewne pytania. Na przykład... Skąd Cypryjki biorą forsę na waciki? No jak to skąd... z bankomatu! Odpowie przeciętny cywilizowany europejczyk. A dlaczego na waciki? Bo niestety obawiam się, że na większe zakupy biednej Cypryjce pieniędzy nie wystarczy. Dzięki kolejnemu genialnemu posunięciu władz cypryjskich mieszkańcy tej malowniczej wyspy mogą wyjąć dziennie z bankomatu maksymalnie kwotę 100 euro (słownie: stu euro). Cóż, 415 PLN szału nie robi, tym bardziej 100 euro. Jeśli jednak komuś się wydaje, że jest to dużo pieniędzy, to trafiłem ostatnio w sieci na fajny wykres. Możemy na nim zobaczyć jak wygląda równość w Unii Europejskiej i ile może zarobić Polka a ile Cypryjka w ciągu roku, aby nie płacić od tego podatku. Ka boom. Więc jak to jest? Jest słońce, piwo, są kobiety i plaża, widoczność super, sztormów nie stwierdzono a mimo to statek pod Cypryjską banderą tonie. Statek pod Grecką banderą tonie. Statek pod Włoską banderą tonie. Flotę Hiszpańską i Portugalską czeka podobny los. Odpowiedź jest bardzo prosta, można sobie jej w trakcie siesty pod palmą wysłuchać: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jhXxM40mLMU I nie dajmy się zbzikować, że Unia Europejska daje nam wolność. Bo jak na ironię losu, każda Białorusinka żyjąca (według eurokratów) w totalitarnej krainie okrutnego dyktatora Łukaszenki może sobie pójść do bankomatu czy banku, wypłacić całą pensję czy wszystkie ciężko zarobione ruble i wydać na co chce, a wspomniana już Cypryjka może sobie co najwyżej podjąć 100 euro i modlić się, żeby jej na waciki nie brakło. Bzikowanie nie prowadzi na ogół do niczego dobrego: http://youtu.be/MkBNycGZPiI Na koniec dzisiejszy zbiór odpowiedzi na różne inne dziwne pytania, które mogą się nasunąć na myśl po zmieszaniu różnych dawek słońca z różnymi napojami wysokoprocentowymi: http://livestre.am/4oATv No cóż, moja siesta dobiegła końca i pora brać się do pracy. Bo jak wiadomo, bez pracy nie ma kołaczy... Howgh
 43. 4 points
  Od tygodnia korzystam z IP.SEO 1.3.2 W tym czasie buszując tu po forum zwróciłem uwagę na to, że wiele osób tak naprawdę nie do końca rozumie wszystkie funkcje jakie oferuje ta modyfikacja oraz nie wie jak ją poprawnie (optymalnie) skonfigurować. W związku z tym postanowiłem podzielić się moją wiedzą w tym zakresie z Wami. Po zainstalowaniu modyfikacji w zakładce System >> Aplikacje i moduły >> Rozszerzenia pojawia się pięć rozszerzeń: IP.SEO: Meta Tags and Google Analytics - definiowanie własnych metatagów, wstawienie kodu śledzenia serwisu w usłudze Google Analytics IP.SEO: Ping Services - "pingowanie" wybranych serwisów, w celu poinformowania ich o nowej treści w Twoim serwisie IP.SEO: Guest Skin - ustawienie domyślnego skina dla gości (tu trzeba dość ostrożnie podejść do tego tematu, bo nie być posądzony przez boty o cloaking) IP.SEO: Activity Tracking - śledzenie użytkownika w zakresie wybranych przez niego słów kluczowych, korzystania z określonego silnika wyszukiwarki itd. IP.SEO: Topic Links - zwiększa funkcjonalność odnośników Następny/Poprzedni w widoku tematu. Normalnie mamy coś takiego: Po zainstalowaniu IP.SEO mamy: Moja rada Jeżeli korzystacie z jakiejkolwiek usługi zewnętrznej służącej do śledzenia użytkowników (np. Google Analytics) to nie ma potrzeby korzystania z IP.SEO: Activity Tracking, gdyż dubluje się ich działanie i niepotrzebnie obciążamy bazę danych. Wyłączenie usługi jest proste. Wchodzimy System >> Aplikacje i moduły >> Rozszerzenia Po prawej stronie rozszerzenia znajduję się ikonka (strzałeczka skierowana w dół), w którą klikamy, a następnie z rozwijalnego menu wybieramy Wyłącz rozszerzenie Po wyłączeniu rozszerzenia możemy jeszcze wyczyścić odpowiednie tabele bazy ze zbędnych danych. Są to tabele: search_visitors i search_keywords cdn.
 44. 4 points
  Witajcie! Ciągle pracuję z IP.Board. Postanowiłem więc urozmaicić sobie życie, rozpocząłem poszukiwania skryptu alternatywnego dla naszego kochanego IP.B. Trafiłem na WoltLab Burning Board. Bardzo mnie zainteresował i zacząłem jego testy. Ten wpis jest pierwszym w całej serii wpisów o tym jakże ciekawym oprogramowaniu. Postaram się po kolei opisywać różne interesujące funkcje i właściwości WBB. To tyle tytułem wstępu, zacznijmy poznawanie tego softu. Instalacja Już sama instalacja była dla mnie sporym zaskoczeniem - w paczce ze skryptem do wysłania są tylko trzy pliki! Pierwszy to tester serwera, drugi to instalator, a trzeci to spakowane w tar.gz pliki skryptu. Według mnie to świetne rozwiązanie - nie trzeba wysyłać kilku tysięcy plików, co trwałoby dosyć długo. Po uruchomieniu, instalator wita nas takim widokiem: Czyli bez żadnych rewelacji. Cała instalacja jest podzielona na dwa etapy: instalacja WoltLab Community Framework instalacja WoltLab Burning Board Całość trwa o wiele dłużej niż w przypadku IP.B, ale nie powiem dokładnie ile wynosi ta różnica. Pierwszy kontakt Gdy w końcu wszystko się zainstalowało, ujrzałem panel administratora: Od razu bardzo mi się spodobał: czysty, przejrzysty, wszystko ładnie poukładane. Po rozpoznaniu wszedłem do części z językami. Fraz jest dosyć dużo, bo ponad 4700, ale cóż to dla wybitnego tłumacza. A tak wygląda strona główna forum: Na tym kończę ten wpis, ale oczekujcie następnych w najbliższym czasie. Do zaprezentowania jest jeszcze bardzo wiele. Pozdrawiam, Jakub PS Potraktujcie ten wpis jako ciekawostkę, w końcu nie samym IP.B człowiek żyje. J.
 45. 3 points
  Zainstaluj sobie wtyczkę Custom CSS. Łatwa do obsługi wtyczka nie wymagająca znajomości kodowania css.
 46. 3 points
  No przecież napisał, że można sobie skakać tu i tam, to po co Ci fusy? Z resztą za 30 zł to dobrą kawę ciężko kupić, a szklaną kulę to już w ogóle. Pozostaje wysłać sms o treści POMAGAM na numer 30022 z dopiskiem Poluszyn przeczytaj łaskawie FAQ:
 47. 3 points
  Możesz to zrobić z pomocą "Określ swoją lokalizację" w ustawieniach reklamy i dodać swoją lokalizację (podobnie jak tutaj http://forum.invisionize.pl/topic/48580-jak-to-zrobi%C4%87-dwa-banery-zaraz-za-logo-forum/)tylko objąć cały klucz w instrukcję warunkową: {{if \IPS\Request::i()->module == 'forums' && \IPS\Request::i()->id == 1515}} {advertisement="klucz_reklamy"} {{endif}} * Gdzie 1515 tam ID forum w którym ma się reklama wyświetlać.
 48. 3 points
  W moim poprzednim wpisie poinformowałem Was o występie prezesa Kongresu Nowej Prawicy, pana Janusza Korwin - Mikke, w programie "Młodzież kontra czyli pod ostrzałem" emitowanym na TVP info. Obiecałem iż jak tylko pojawi się nagranie z tego programu, udostępnię je, co niniejszym czynię: http://www.youtube.com/watch?v=GrSSyR_FWyc Obejrzałem ten odcinek trzykrotnie. I za każdym razem z niedowierzaniem. Nie, poglądy JKM mnie nie zszokowały, bo te znam na wyrywki. Jestem przerażony sposobem, w jaki manipuluje się ludźmi. Pisałem o tym kilka dni temu we wpisie: http://forum.invisionize.pl/blog/71/entry-102-prima-aprilis-%C5%9Bwi%C4%99to-zrobionych-w-balona/ . Z resztą zróbmy mały eksperyment. Jakie odnieśliście wrażenie po obejrzeniu tego materiału? Możecie pisać w komentarzach lub jeśli ktoś się wstydzi publicznie, to w prywatnej wiadomości także można wyrazić swoją opinię. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jeśli już obejrzeliście ten odcinek programu Młodzież kontra i wyraziliście swoją opinię, możemy przejść do analizy tego 33-minutowego programu. Logika nakazuje uważać Telewizję Polską jako wiarygodne źródło informacji, rzetelne, obiektywne i krótko mówiąc, takie które bawi, uczy, informuje. Ilu z Was tak właśnie postrzega telewizję? 1. Rzetelność informacji. W pierwszej minucie i dwudziestej szóstej sekundzie dowiadujemy się, że Janusz Korwin - Mikke jest 72-letnim politykiem. Przeciętny Kowalski, Malinowski czy Nowak łyknął zapewne to kłamstwo jak gęś paszę bez mrugnięcia okiem. Jak możemy przeczytać na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke lub stronie autorskiej Janusza Korwina - Mikke: http://korwin-mikke.pl/strony/o_jkm - urodził się on 27 października 1942 roku w Warszawie. A zatem 27 października 2012 roku Janusz Korwin - Mikke skończył 70 lat. Gdyby TVP info była rzetelna, podałaby prawdę. A skoro TVP info należy do mediów reżimowych i chciała ośmieszyć gościa programu ukazując go jako staruszka w muszce, dodanie kilku lat jest jak najbardziej na miejscu. Dlaczego zaraz ośmieszyć? 2. Obiektywizm. Od pierwszej minuty trzydziestej sekundy podawane są... no właśnie co takiego jest podawane? Gdyby telewizja była obiektywna, podałaby kilka informacji o gościu programu. W informacjach przeważnie podaje się zasługi, więc wypadałoby powiedzieć, że gość jest: prezesem partii Kongres Nowej Prawicy, był posłem na sejm z woj. poznańskiego w latach 1992-93, jest współautorem ustawy lustracyjnej, dzięki niemu uchwalono ustawę dotyczącą szmatexów (mimo iż wówczas nie był posłem), mistrz kraju w brydżu, autor wielu książek i publikacji, założyciel i wieloletni redaktor pisma Najwyższy czas!, najbardziej popularny w internecie polityk (jako pierwszy przekroczył próg 100 000 polubień na facebooku), kandydat na senatora z okręgu rybnickiego I tak dalej. Tymczasem z tego materiału dowiadujemy się, że: szanse na skuteczną politykę Korwina - Mikke są niewielkie, w każdych wyborach w których startuje ponosi klęskę (o sukcesie we Wrocławiu i przekrętach w PKW w wyborach z 2011 roku naturalnie redaktorzy zapomnieli wspomnieć), jego skuteczność jest praktycznie zerowa. Aha. No to pogratulować redaktorom TVP info rzetelności i obiektywizmu. 21 kwietnia są wybory uzupełniające do senatu w Rybniku, widocznie TVP chciała tym wstępem zniechęcić wyborców do głosowania na JKM. Nie dajcie się zwieść tej nędznej manipulacji! Szanse na wygranie tych wyborów są naprawdę duże, tylko trzeba ruszyć się z sprzed telewizora i zagłosować. Pierwsza wymiana zdań, cyniczne pytania i docinki redaktora prowadzącego, gość wyraża pogląd: "Kto nie pracuje - ten nie je, a tymczasem władze nagradzają bezrobotnych zasiłkami za nieróbstwo" i reakcja redaktora: "No pewno! Pf, moglibyśmy się tak jeszcze sprzeczać bardzo długo!" Sprzeczać? To jest ta słynna obiektywność redaktorów? A może kłamstwem jest, że bezrobotni dostają w Polsce czy Unii Europejskiej zasiłki? Ale po cóż wyjawiać prawdę, lepiej szybko zmienić temat. 7'27" odcinka - zgrywus Redaktor przygotował niespodziankę. Niewtajemniczonym podpowiem, że Janusz Korwin - Mikke był już raz gościem programu "Młodzież kontra" i z tego nagrania powstał słynny w sieci filmik "Korwin - Mikke masakruje lewaka": na którym to fragmencie ów "lewak" odesłał gościa programu na leczenie psychiatryczne. Ironicznie mówiąc "bezstronne" media jak widać podchwyciły ten motyw i po raz kolejny zaprosiły owego "lewaka" na spotkanie. Kto ma rację? Sami oceńcie. Ja osobiście nie mam ochoty płacić większych podatków niż za Hitlera i nie uważam, żeby życie dla żarcia i wegetacja na zasiłku / marnej okrojonej przez 85% podatki pensyjki wpływało korzystnie na człowieka. Co chyba z resztą widać 16'30" - cały czas w tle pojawia się graficzka "Mauzoleum Korwina", w tym momencie jest jej zbliżenie. Czy to aluzja, że JKM powinien umrzeć? A może iż jest współczesnym Leninem? Mimo faktu, że Lenin był socjalistą (jak i współczesne rządzące nami partie euro-socjalistyczne) a Janusz Korwin - Mikke jest skrajnym prawicowcem? Nie wiem jak Wy to odebraliście, ale ja jestem zniesmaczony. 19,27" - JKM tłumaczy, ze świetne wyniki w internecie zawdzięcza temu, że w internecie nie ma redaktora, który narzuciłby odbiorcy własnego (reżimowego) zdania / opinii, co zrobiło min. TVP info we wprowadzeniu do programu. Np. na portalu korwin-mikke.pl w sekcji wiadomości przeczytacie pozytywne jak i negatywne wypowiedzi pod kątem JKM. Tymczasem w pozostałych mediach jedynie negatywne. Na youtube każdy oglądający filmik może ocenić, czy dana wypowiedź mu się podoba czy nie. W mediach ma narzucone "JKM - ten który wiecznie przegrywa i nie warto na niego głosować". A co na to redaktor? Naturalnie musiał dodać swoje trzy grosze że w internecie media są "w doskonałej jakości w streamingu". Albowiem polski redaktor w polskiej telewizji nie może użyć wyrażenia "transmisja strumieniowa", musi użyć słowa streaming. No więc życzę powodzenia wszystkim, którzy chcieliby w internecie obejrzeć np. Superstację na żywo albo inne obiektywne wiadomości. 23'20" - JKM odpowiedział na pytanie z poczty mailowej. Jaka była reakcja prowadzącego? "Jestem skłonny udzielić głosu po raz drugi". Komu? Przecież pytanie było od widzów z poczty, a nie od uczestników programu w studiu. Może redaktor liczył na ciętą ripostę z trybun? No niestety, jakże mi przykro. 29'10" - Po kilkuminutowej wychwalaniu przez gościa programu polskich polityków i wymienieniu ich zasług (dzięki którym Polska ma tempo rozwoju +1 - +2 % a nie -1 - -2% jak Francja czy Niemcy) redaktor prowadzący stwierdza: I szybko zmienia temat Czy to jest obiektywna reakcja gospodarza programu? Czy może jednak narzucenie widzowi toku rozumowania i manipulacja? Cóż. To był jeden z nielicznych w ostatnich latach występów przedstawiciela polskiej prawicy w telewizji. Raptem 33 minutowy program a ile kłamstw, prób narzucenia słów nieprawdziwych / niewypowiedzianych, ataków, manipulacji i kolejne próby odesłania gościa programu hen daleko lub do Kobierzyna. Jeśli nie wiecie o co chodzi z Kobierzynem to wyjaśnię, że znajduje się tam największy w Krakowie szpital psychiatryczny. Miłośników Ruchu Palikota pocieszę, że polski rząd już nad tym pracuje: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Powrot-psychuszek-zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zdrowia-psychicznego,wid,15370845,wiadomosc.html . Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, to: A wracając do odcinka programu, nie wiem jak Was, ale mnie zbulwersował także fakt niebywałego braku kultury i szacunku uczestników programu wobec gościa. To tyle odnośnie tego odcinka. Wnioski każdy wyniesie sam. Mnie tylko szkoda tych milionów widzów, którym się robi codziennie bryndzę z mózgu wpajając euro-socjalistyczny bełkot, fałszywe informacje, bezwartościowe programy żerujące na ludzkich emocjach czy uczuciach i najniższych instynktach, a programy np. prof. Miodka zagrożone są zdjęciem z anteny. Programów edukacyjnych czy rozwijających użytkownika takich jak KWANT, Sonda czy Zrób to sam - jak na lekarstwo, za to "Rozmowy w toku", "Dlaczego ja?", "Pamiętniki z wakacji" puszczane są niemal non stop. Dlatego nie oglądam już telewizji, czego i Wam serdecznie życzę.
 49. 3 points
  Radość, ekscytacja, zadowolenie, rozkosz, szczęście, rozradowanie, wzruszenie.... Jak jeszcze można nazwać emocje towarzyszące nam przez święta? Oczywiście "Kevin sam w domu" W tym roku telewizja Polsat chciała wyemitować w trzech dniach świątecznych (24, 25 i 26 grudnia) film "Szklana Pułapka", a dopiero w Nowy Rok mielibyśmy okazję zobaczyć doskonały film dla całej rodziny, jakim niewątpliwie jest "Kevin sam w domu". Na wirtualnemedia.pl w artykule "Polsat ugiął się pod presją, pokaże w Święta "Kevina"" przeczytałem: Dowodzi to jakim fenomenem jest ten film, ale również to, że media oficjalnie straciły fotel lidera w kreowaniu Polski. Teraz główną siłą tego kraju są internauci. Brawo. Co ciekawsze, poszukałem zeszłorocznych opinii wpisywanych w komentarze na stronie Polsatu w dniu 24 grudnia (w tym dniu o 19:30 zaczynał się "Kevin"). Były nieco odmienne: I chyba najlepsze: Jak na mój gust to piszącego jeszcze nie było nawet w planach do przyjścia na ten świat, ale już wie od ilu lat telewizja "puszcza to łajno" No nic, spadł śnieg, rozpoczęła się zima, pojawiła się informacja o "Kevinie", cóż więcej chcieć? Warto było się dziś obudzić. Wg. informacji z w/w strony 25 grudnia zasiadamy wszyscy o godzinie 20:00 przed ekranami naszym telewizjonerków i cieszymy się rodzinnym oglądaniem najlepszego filmu świątecznego Martwi mnie tylko jedno: nie znalazłem potwierdzenia na oficjalnej stronie Polsatu :/
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.